Reklama
Międzynarodowy Wspólny Gołębnik „Krakus” z Jadownik
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 11 września 2018 21:07

W minioną sobotę, 8 września odbyła się czwarta edycja polskiego, a dokładniej jadownickiego Wspólnego Gołębnika „Krakus”.  To międzynarodowe mistrzostwa gołębi pocztowych, biorą w nich udział hodowcyz Polski, Niemiec, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Francji, Danii, Rosji, Ukrainy i Szwecji, którzy specjalnie przyjeżdżają na lot finałowy. Dzięki znakomitej pracy właścicieli gołębnika „Krakus” i osób z nimi współpracujących zdobywają  na arenie międzynarodowej coraz większy rozgłos i uznanie. Podczas gdy w większości krajów liczba hodowców gołębi znacznie się zmniejsza, Polska ma stabilną liczbę 43 000 hodowców, co daje jej drugą pozycję na świecie, po Chinach, gdzie jest około 300 000 hodowców.

 
Brzesko. Chleb nasz powszedni
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 09 września 2018 14:58

Po raz kolejny Brzesko gościło rzemieślników i rolników. Brzeski Cech Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców, Urząd Miejski w Brzesku, parafia NMP MK i św. Jakuba Apostoła, brzeskie starostwo, Rada Izby Rzemieślniczej w Tarnowie  oraz Pogórski Związek Pszczelarski byli organizatorami Diecezjalnego Święta Chleba, które w ubiegłą niedzielę, 2 września odbyło się na Placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku.

 
Brzesko. Ostro w ekologię
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 09 września 2018 14:56

Rozbudowa oczyszczalni ścieków Zajazie; kanalizacji sanitarnej w Brzesku, Jadownikach, Jasieniu, Okocimiu oraz budowa kanalizacji w Szczepanowie, Morzyskach i Buczu i punktu zlewnego ścieków – to wyzwania, przed którymi stoi gmina Brzesko. Jak mówi burmistrz Grzegorz Wawryka gmina liczy, że część tych inwestycji sfinansuje ze środków unijnych i krajowych. Jak wiemy budowa sieci kanalizacyjnej to zadanie bardzo kosztowne. Dlatego trzeba się do niego przygotować w sposób kompleksowy. Sama rozbudowa oczyszczalni w Zajazdu związana jest z planami rozbudowy sieci. Z północnej części gminy, miedzy innymi ze Szczepanowa, właśnie tam trafiłby nieczystości komunalne. – Ja chcę powiedzieć, że w ostatnich latach nasza gmina zainwestowała w rozbudowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej kilkadziesiąt milionów złotych. W naszym przypadku inwestycje prowadziliśmy poprzez Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów.

 
Brzesko. Zaginął nastolatek, pomogła policja
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 09 września 2018 14:56

Zmiana miejsca zamieszkania i nowe otoczenie na pewno ma wpływ na nasze emocje. Przekonał się o tym – dość boleśnie – nastolatek z Brzeska. Chłopiec od niedawna mieszka w mieście. Nie znał do tej pory okolicy. W drodze ze szkoły do domu zabłądził. Błąkał się po brzeskiej Starówce, nie wiedząc dokładnie gdzie jest, w którym kierunku pójść do domu. Na domiar złego rozładował się mu telefon. Kiedy po kilku godzinach nie wrócił do domu, zatroska mam powiadomiła policję. Patrolujący miasto radiowóz, zaczął się bacznie rozglądać za nastolatkiem. Mundurowi szybko namierzyli chłopca, którego rysopis odpowiadał temu, przedstawionemu przez mamę. Nastolatek przyznał policjantom, że nie potrafi samodzielnie wrócić do domu i z uwagi na rozładowany telefon błąka się od dwóch godzin po ulicach Brzeska. Całego i zdrowego nastolatka policjanci przekazali pod opiekę matce, która podziękowała im za szybką pomoc w poszukiwaniach syna.

 
Mokrzyska. Piknik sołecko-wojskowy
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 07 września 2018 01:00

Już w najbliższą sobotę, 8 września, o godzinie 11.00 w Mokrzyskach, obok budynku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpocznie się piknik sołecko-wojskowy z udziałem 1. batalionu czołgów z Żurawicy im. płk. Józefa Koczwary. Od 2002 roku jednostka znajduje się w składzie 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Widzowie będą mogli oglądać sprzęt wojskowy i pokazy dynamiczne oraz skosztować pysznej wojskowej grochówki. Na boisku LKS „Strażak” Mokrzyska rozegrane zostaną mecze piłki nożnej. Po południu, o godzinie 18.00 rozpocznie się festyn sołecki, w czasie którego odbędzie się, między innymi zabawa taneczna.

 
Starosta samorządowcem XX-lecia
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 06 września 2018 21:13

apotepae20Andrzej Potępa, starosta brzeski, został dostrzeżony przez Związek Powiatów Polskich. Dzisiaj, podczas sesji Rady Powiatu Brzeskiego został uhonorowany tytułem Samorządowiec XX-lecia. Przyznanie tytułu zbiegło się bowiem z dwudziestoleciem istnienia odrodzonego samorządu powiatowego. Starosta bocheński, a zarazem szef Związku Powiatów Polskich przyznał w rozmowie z nasza redakcją, że chociaż przed laty Polskie Stronnictwo Ludowe było przeciwne likwidacji województwa małopolskiego – dzisiaj widać, że reforma samorządowa była najlepsza reformą z reform rządu premiera Jerzego Buzka. - Mam nadzieję, że nikt z polityków nie będzie miał zamiaru likwidacji czy ograniczenia roli samorządu powiatowego, chociaż trzeba przyznać, że w tym czasie, przez te 20 lat, trochę kompetencji nam odebrano – mówi Ludwik Węgrzyn.

 
W 79. rocznicę bombardowania dworca Brzesko-Słotwina
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 06 września 2018 21:11

Uroczystą mszą odprawioną wczoraj, 4 września w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Słotwinie rozpoczęły się obchody 79. rocznicy bombardowania pociągu ewakuacyjnego na dworcu Brzesko-Słotwina. Mszę odprawili proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej – ks. Kazimierz Grych, proboszcz parafii św. Jakuba – ks. Józef Drabik oraz proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego – ks. Wojciech Werner.

 
Wakacje w liczbach
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 06 września 2018 21:10

Wakacje za nami. To był pracowity okres dla policjantów. Nad bezpieczeństwem turystów i mieszkańców wypoczywających na naszym terenie czuwali policjanci prowadząc działania "Bezpieczne Wakacje 2018". Teraz przyszedł czas na podsumowanie tych działań. Wakacyjna przerwa w naszym rejonie upłynęła spokojnie, policjanci nie odnotowali poważniejszych wydarzeń dotyczących osób wypoczywających i odwiedzających powiat brzeski.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 327

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .