Brzesko. Jak poskładać Radę Miejską?
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 05 listopada 2018 21:47

Brzesko ma nowego burmistrza. Ale to oczywiście problemów miasta i jego mieszkańców nie rozwiązuje. Jeszcze nie opadł kampanijny kurz, a już pojawiają się kolejne sprawy do rozwiązania: chociażby jak poskładać Radę Miejską? Bez większości rządzi się trudno. Tym bardziej, że brak dwóch absolutoriów z rzędu, z wykonania budżetu, oznacza z automatu rozpisanie referendum w sprawie odwołania burmistrza. W tej sytuacji nowe rozdanie w Radzie Miejskiej w Brzesku ma ogromne znaczenie dla włodarza miasta. W zasadzie możliwych jest pięć scenariuszy.

 
Trwa akcja 'Znicz'
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 03 listopada 2018 15:12

Od środy brzescy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby swoich bliskich oraz bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że w tym okresie na drogach panuje wzmożony ruch, dlatego uzbrójmy się w cierpliwość, aby każdy z nas szczęśliwie dotarł do celu.

 
Sławomir Pater: List do Mieszkańców
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 02 listopada 2018 22:15

Drodzy Mieszkańcy Gminy Brzesko.
Zanim nastąpi cisza wyborcza. Chciałbym najserdeczniej podziękować wszystkim osobom spotkanym na ulicach Brzeska i okolicznych miejscowości za to, co od nich usłyszałem. Za słowa wielkiej troski o Nasz Wspólny Dom – Naszą Małą Ojczyznę – Gminę Brzesko.

 
Minister Rozwoju i Inwestycji w gminie Brzesko. Docelowo będą 3 strefy aktywności gospodarczej
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 02 listopada 2018 15:39

L1130631Minister rozwoju i inwestycji Jerzy Kwieciński zwiedził dzisiaj tereny, gdzie planowane jest uruchomienie strefy aktywności gospodarczej. Mowa o ponad 26 hektarowej działce w Wokowicach koło Brzeska. - Dziękuję Sławomirowi Paterowi za zaproszenie. Rozwój gospodarczy gmin takiej wielkości jak Brzesko to jedno z priorytetowych działań naszego rządu. Jest kilka programów ministerialnych, które uruchomimy, by mogła powstać tutaj taka strefa. Nie tylko pomyślimy o wsparciu finansowym przy uzbrojeniu tego terenu, ale także poprzez resort i podległe mi instytucje, postaramy się znaleźć inwestorów. Ogromnie ważne jest to, że Sławomir Pater, z którym przed tym spotkaniem rozmawiałem, ma także kontakt z firmami, które gotowe są zainwestować w Brzesku i gminie – mówił minister Kwieciński.

 
Gmina Brzesko. Sypnęło pomysłami (nie swoimi?)
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 31 października 2018 10:29

PI0 0908Kampania wyborcza  trwa w najlepsze. Widać to nie tylko po licznych billboardach zachęcających do głosowania na jednego z dwóch kandydatów, którzy przeszli do II tury wyborów, ale także po ich aktywności w mediach społecznościowych. W najbliższą niedzielę Sławomir Pater i Tomasz Latocha powalczą o fotel burmistrz Brzeska. W niedzielę przed północą poznamy nazwisko tego, który przez pięć lat będzie włodarzem miasta.  Wyjątkową aktywnością na FB wykazuje się kandydat KWW BrzeskoodNowa, Tomasz Latocha. Postanowiliśmy zatem bliżej przyjrzeć się jego ofercie programowej, bo w I turze, był w słowach bardzo oszczędny. Przestudiowaliśmy dokładnie treść ulotki, materiałów na FB, dodatek do jednego z lokalnych pisemek... Nawet najwięksi zwolennicy Tomasza Latochy mówią o rozczarowaniu: kilka ogólników,  komunałów i banalnych stwierdzeń... Tak się wyborów nie wygrywa – mówią jego zwolennicy.

 
Sławomir Pater: Gmina potrzebuje przyspieszenia
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 30 października 2018 22:47

PI0 0844Kilkadziesiąt osób pojawiło się na spotkaniu wyborczym, które dzisiaj odbyło się w brzeskim Cechu Rzemiosł Różnych. Przyszli, by posłuchać co do zaoferowania ma kandydat Prawa i Sprawiedliwości, Sławomir Pater. Nie zabrakło wiceminister Józefy Szczurek – Żelazko oraz wicewojewody małopolskiego Józefa Gawrona. Wiceminister mówiła, że kandydat prawicy to człowiek konkretny, człowiek dla którego praca w samorządzie to służba publiczna. - Brzesko zasługuje na dobrego gospodarza. Nasz kandydat to gwarancja, że projekty będą realizowane na poziomie lokalnym. Sławomir Pater to człowiek, który potrafi wyrwać gminę z marazmu. Jestem przekonana, że to człowiek, który będzie realizował to, co zawarł w swoim haśle wyborczym – tłumaczyła minister Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Szczepanów. Odblaskowa szkoła
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 30 października 2018 20:51

Bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły jest jednym z priorytetowych zadań realizowanych przez Publiczną Szkołę Podstawową w Szczepanowie, dlatego też jak co roku placówka przystąpiła do małopolskiego konkursu „Odblaskowa szkoła”, w ramach którego uczniowie wzięli udział w spotkaniach, konkursach, zawodach sportowych i happeningach. Szkołę odwiedzili funkcjonariusze policji, ratownik medyczny z bocheńskiego pogotowia ratunkowego – Zbigniew Szewczyk oraz instruktor przepisów ruchu drogowego –  Antoni Kmiecik. Wszystko po to, aby uczniowie bezpieczniej poruszali się po drogach, a w razie nieszczęścia umieli udzielić przedmedycznej pomocy. W pierwszej kolejności uczniowie zostali zapoznani z najważniejszymi przepisami ruchu drogowego oraz wybranymi znakami. Dowiedzieli się, między innymi, w co powinien być wyposażony rower, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz – co najistotniejsze – jak ogromną rolę odgrywają elementy odblaskowe. W maleńkich, odbijających światło znaczkach czy opaskach kryje się ogromna moc, która niejednokrotnie pozwala uniknąć tragedii na drodze.

 
Pieniądze z Krakowa
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 30 października 2018 20:49

Prowadzisz mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo? Myślisz o tym, aby swoje produkty lub usługi sprzedawać za granicą? Nie czekaj, bo jeszcze tylko przez kilka dni, do 6 listopada br. masz czas na złożenie wniosku i zdobycie dofinansowania dla swojej firmy. Na wspieranie aktywności międzynarodowej małopolskich MŚP samorząd województwa przeznaczył z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 przeznaczył ponad 5,3 mln zł. - Jeśli zajdzie taka potrzeba, to w przyszłym roku tę pulę środków zwiększymy – zapewnia radny województwa małopolskiego, Wojciech Skruch. Jego zdaniem w przyszłym roku sprawniej, niż do tej pory, będzie działała Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 329

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .