Brzesko. Diecezjalne Święto Chleba
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 27 sierpnia 2017 00:00

To już tradycja: na początku września w Brzesku organizowane jest Diecezjalne Święto Chleba. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, Cech Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców oraz parafia św. Jakuba zapraszają na XVI Diecezjalne Święto Chleba. W tym roku święto potrwa dwa dni – 2 i 3 września.

 
Gmina Brzesko. Docenili ich w konkursie
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 22 sierpnia 2017 18:17

Po raz kolejny na liście najlepszych gospodarzy wsi i osiedli znaleźli się przedstawiciele gminy Brzesko. Tym razem Barbara Borowiecka i Marian Czarnik zostali wyróżnieni w konkursie na najlepszego sołtysa województwa małopolskiego AD 2016. – Obydwojgu wyróżnionych serdecznie gratuluję. Podobnie jak inni sołtysi i szefowie zarządów osiedli, włączają się w pracę samorządu gminnego. Są partnerami dla rady, władz miasta i magistratu. Zarówno na osiedlu, którym kieruje pani Barbara Borowiecka, jak i w Wojkowicach, skąd pochodzi Marian Czarnik, aktywności społeczna mieszkańców jest widoczna – mówi naszej redakcji burmistrz Grzegorz Wawryka.

 
Na kręgielni w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 20:01

Od kilkunastu lat brzeska kręgielnia jest miejscem turnieju kręglarskiego dla niewidomych i słabowidzących, którego organizatorem jest Tarnowskie Stowarzyszenie Niewidomych i Stowarzyszanie Cross z Warszawy. Jak co roku patronat nad imprezą sprawuje burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. W tym roku zawody rozegrano po raz 13. – Impreza cieszy się ogromną popularnością, w tym roku brało w niej udział 15 drużyn z całej Polski. Rozgrywki trwały dwa dni, zaczęły się w piątek a skończyły w minioną sobotę. Chcę serdecznie podziękować władzom miasta, burmistrzowi Grzegorzowi Wawryce oraz dyrektorowi i wszystkim pracownikom Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – mówi prezes Tarnowskiego Stowarzyszenia Niewidomych, Kazimierz Curyło.

 
Jadowniki. Zasłużeni dla Kultury Polskiej
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 20 sierpnia 2017 20:33

Minister kultury Piotr Gliński (wicepremier rządu RP) przyznał Medal Za Zasługi Dla Kultury Polskiej Towarzystwu Miłośników Ziemi Jadownickiej. W jego imieniu odznaczenie wręczył burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka. Prezes towarzystwa Stanisław Świerczek w swoim wystąpieniu przypomniał historię TMZJ. Podczas spotkania można było zobaczyć kolekcję medali i odznaczeń będącą własnością pana Stanisław Świerczka, byłego wieloletniego prezesa towarzystwa. Uroczystość uświetnił występ grupy śpiewaczej Jadowniczanie. W spotkaniu brali udział radni, sołtys, dyrektor MOK, zaproszeni goście z Towarzystwa Miłośników Wieliczki, mieszkańcy Jadownik.

 
Brzesko. Miasto i gminy zaprezentowały się z jak najlepszej strony
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 19 sierpnia 2017 17:36

Owacjami przyjęto prezentację gmin w powiatu brzeskiego  podczas 41. Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej, kiedy to krakowski Rynek opanowały zespoły folklorystyczne, grupy śpiewacze oraz koła gospodyń wiejskich z Brzeska, Borzęcina, Czchowa, Dębna, Gnojnika i Iwkowej. Te wspaniałe występy, bo tak je ocenili widzowie oraz główni organizatorzy czyli Fundacja Cepelia możliwe były dzięki zaproszeniu gminy Brzesko do zorganizowania jednego dnia prezentacji. Aby prezentacja ziemi brzeskiej była jak najpełniejsza burmistrz Grzegorz Wawryka zaprosił do współudziału w tym wydarzeniu wszystkie gminy powiatu. – Był to dla nas i widzów dzień wspaniałych występów na najwyższym, profesjonalnym poziomie, śmiało można powiedzieć, że podbiliście serca krakowian i turystów – mówiła Monika Mszal, wicedyrektor Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej.

 
130 lecie OSP Jadowniki
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 15 sierpnia 2017 08:48

W minioną niedzielę w Jadownikach odbyła się uroczystość 130-lecia  założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Jadownikach. W uroczystościach wzięły udział jednostki  OSP  Jastew, Maszkienice,  Brzesko, Bucze,  Jasień,  Mokrzyska,  Okocim,  Poręba Spytkowska, Szczepanów, Wokowice,  Borzęcin Górny,  Czchów, Dębno, Gnojnik,  Łoniowa, Porąbka Iwkowska, OSP Szczurowa, Tymowa, Uszew, Uście Solne. Wśród zaproszonych gości  obecni byli m.in. wicewojewoda Józef Gawron, burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, z-ca małopolskiego  komendanta wojewódzkiego PSP  st. brygadier Marek Bębenek, komendant powiatowy PSP w Brzesku st. brygadier Piotr Strojny, sołtys Jarosław Sorys, radni Jerzy Gawiak , Leszek Klimek i Maciej Podobiński, były komendant PSP Dariusz Pęcak, komendant miejsko-gminny OSP dh.Marian Czarnik.

 
Brzesko. Piknik na 150 lat powiatu
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 10 sierpnia 2017 20:42

Niedawno w Brzesku odbył się Piknik Motoryzacyjny na 150 Lat Powiatu Brzeskiego, podczas którego rozegrała się VI Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Było to wyjątkowe wydarzenie dla małych i dużych pasjonatów motoryzacji oraz dla wszystkich, którzy chcą spędzić wakacyjne popołudnie w miłej, rodzinnej atmosferze. Pierwsza część imprezy odbyła się na terenie Pałacu Goetza. Wtedy też zainteresowani nie tylko mieli niepowtarzalną okazję podziwiać z bliska znakomite modele historii motoryzacji, ale także pospacerować po pięknych ogrodach wokół Pałacu, które na co dzień są zamknięte dla zwiedzających.


 
Brzesko. Kotły do wymiany
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 10 sierpnia 2017 20:41

Wszyscy mieszkańcy Gminy Brzesko biorący udział w programie dotyczącym wymiany kotłów powinni zapoznać się wskazówkami dotyczącymi realizacji umów na wykonanie ocen energetycznych. – Pierwsza wizyta u mieszkańca to tak zwana wizja lokalna, druga wizyta u mieszkańca związana będzie z przedstawieniem wyników oceny, ewentualną reklamacją i wnioskiem o ponowną weryfikację oceny – podkreśla w burmistrz Grzegorz Wawryka. Kluczowe jest, aby podczas tej wizyty był właściciel budynku lub osoba upoważniona (powinna posiadać odpowiednie upoważnienie na piśmie od właściciela). Audytor ma obowiązek posiadać przy sobie imienne oświadczenie wystawione przez Gminę, informujące, że dany audytor pracuje w porozumieniu z Gminą w celu przeprowadzenia ocen energetycznych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 305

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .