Reklama
'Zagłoba' jednak niewinny
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 07 września 2007 21:52
Przed kilkoma tygodniami informowaliśmy o sprawie bilboardów reklamowych firmy Carlsberg Okocim i perturbacjach z nimi zwiazanymi. Oto, jak do sprawy ustosunkował się rzecznik prasowy firmy: "W nawiązaniu do informacji nt. billboardów piwa marki Zagłoba, uprzejmie informujemy, że nieprawdą jest, iż Michał W. otrzymał wyrok skazujący, a wyłącznie - postanowienie Sądu o umorzeniu postępowania w zawieszeniu. Nieprawdą też jest, iż przedmiotowa sprawa dotyczyła billboardu tzw. Witacza, ilustrującego informację. Zamieszczony billboard jest zgodny z przepisami ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Jednocześnie chcielibyśmy podkreślić, iż jesteśmy firmą respektującą obowiązujące prawo, dlatego nigdy nie zlecilibyśmy kampanii billboardowej, na której brakowałoby paska z ostrzeżeniem o szkodliwości alkoholu.
 
Podziękowania na sesji miejskiej
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 06 września 2007 11:31

5 września br. odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej w Brzesku, na której burmistrz Jan Musiał, starosta Ryszard Ożóg oraz pracownicy biura poselskiego Posła na Sejm RP Edwarda Czesaka wręczyli pamiątkowe medale, listy gratulacyjne oraz kwiaty dla Wacława Ważydrąga i Eugeniusza Kopacza z Brzeska, którzy wykazali się godną naśladowania postawą obywatelską, najprawdopodobniej ratując życie 24 – letniej kobiety. Przypomnijmy, że do wydarzenia doszło na początku czerwca br. Dziś, jak twierdzą, nie czują się bohaterami, obaj są zadowoleni, z faktu, iż dziewczynie nic się nie stało. Dodajmy, że burmistrz Jan Musiał, przyznał obydwu panom po dwa tysiące złotych.
 
Diecezjalne Święto Chleba
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 03 września 2007 18:59

W dniu 2 września br. pod patronatem posła na Sejm RP Edwarda Czesaka przebiegały uroczystości VI Diecezjalnego Święta Chleba w Brzesku. Tegoroczne Święto Chleba rozpoczęła zbiórka przed Cechem Rzemiosł w Brzesku, skąd barwny korowód udał się na Plac Kazimierza Wielkiego, na którym odbywały się głównie uroczystości. W niedzielne popołudnie została odprawiona msza święta, którą już tradycyjnie celebrował ksiądz biskup Wiktor Skworc. Przypomnijmy, że organizatorami „Święta Chleba” byli – Rada Izby Rzemieślniczej w Tarnowie, Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców w Brzesku, Parafia N.M.P. Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku, poseł na Sejm RP Edward Czesak, Starosta Brzeski Ryszard Ożóg oraz Burmistrz Brzeska Jan Musiał.
 
Brzeska pływalnia do przeglądu
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 29 sierpnia 2007 13:56

Wzorem lat ubiegłych - w dniach 3-16 września na brzeskim basenie będzie miała miejsce coroczna przerwa technologiczna. Okres ten został wybrany podobnie jak na innych tego typu obiektach ze względu na zmniejszony ruch w okresie powakacyjnym. Pierwsza połowa września cechuje się zazwyczaj najniższą frekwencją - jest to związane z powrotem dzieci do szkół. Czas przerwy technologicznej zostanie przeznaczony na przeprowadzenie remontów oraz konserwację urządzeń basenowych - a więc okresowe przeglądy instalacji: wodnych, gazowych, elektrycznych, ostrzewczych i wentylacyjnych. Większość tych urządzeń w ciągu roku pracuje w trybie ciągłym, dlatego też konieczne jest zatrzymanie wszystkich procesów oraz opróżnienie basenu z wody.
 
Diecezjalne Święto Chleba
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 28 sierpnia 2007 20:38

Już po raz szósty w Brzesku odbędzie się Diecezjalne Święto Chleba. W tym roku świętować będziemy 2 września tradycyjnie na Placu Kazimierza Wielkiego. Na godzinę 14 przewidziano zbiórkę uczestników oraz gości w budynku Cechu, skąd korowodem przy dźwiękach kapeli udadzą się na Plac. O godzinie 14.30 zostaną wręczone odznaczenia państwowe oraz resortowe, zaś o 14.50 rzemieślnicy zaprezentują swoje wyroby, które oceni komisja egzaminacyjna. Centralnym punktem uroczystości będzie Msza Swięta w intencji organizatorów koncelebrowana przez Biskupa Ordynariusza Diecezji Tarnowskiej Wiktora Skworca. Po mszy na scenie rozpocznie się część artystyczna, w której artyści ludowi z Iwkowej zaprezentują m.in. obrzęd chlebowy.
 
Kto posłem Ziemi Brzeskiej?!
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 25 sierpnia 2007 11:41

O tym, że wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami, wiedzą chyba wszyscy śledzący ruchy na politycznej mapie Polski. Z pewnością nastąpi wiele zmian, zarówno w strukturach na szczytach krajowej polityki, jak i na jej nizinach, czyli w radach miast i powiatów. Jedni politycy odejdą w zapomnienie, inni wkroczą na salony. Mamy w Brzesku jednego posła, czy doczekamy się kolejnych? A może żaden z polityków związanych z naszym miastem nie otrzyma mandatu zaufania od wyborców? Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, na bardzo wysokim miejscu na liście największej partii w regionie może znaleźć się dwóch polityków związanych z Urzędem Miejskim oraz Starostwem Powiatowym. Kto nimi będzie? Może któryś z burmistrzów, lub z otoczenia starosty? Zagadka pewnie niebawem się wyjaśni.
 
Nie masz czasu? Wymień dowód w sobotę!
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 24 sierpnia 2007 12:04

W związku z dużą ilością petentów starających się o wymianę "starego" dowodu osobistego na "nowy", władze brzeskiego magistratu postanowiły wprowadzić duże udogodnienie dla zainteresowanych tym tematem. Mianowicie, bramy Urzędu Miejskiego zostaną dodatkowo otwarte w sobote 8 września. W związku z tym, każdy, kto nie ma czasu zalatwić sprawy wymiany dowodu w ciągu tygodnia, będzie mógł dopełnić wszelkich formalności w tym terminie. Warto zatem tak ustawić sobie kalendarz, aby sprawę zalatwić szybko i skuteczniem, a nie odkladać jej na ostatnią chwile. Dzięki temu unikniemy stania w długich ogonkach pod koniec roku. Przypominamy jeszcze raz. Stare dowody tracą ważność z dniem 1 stycznia 2008 roku!
 
Honorowi dawcy z brzeskiej komendy
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 21 sierpnia 2007 16:29

O tym, że w okresie wakacyjnym brakuje krwi, wiedzą chyba wszyscy. Zdają sobie z tego sprawę doskonale także policjanci działający  w Klubie Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku. Klub działa od 1998 r., i do lipca 2007 jego członkowie oddali 96 tys. 300 ml krwi pełnej. W chwili obecnej czynnie działa 22 członków klubu w tym dwie kobiety. Zarząd klubu tworzą: Prezes - Marek Kasperek, V-ce Prezes - Paweł Matura, Sekretarz - Paweł Ruciński, Skarbnik - Tomasz Milewski, Członek Zarządu - Grzegorz Matura. W lipcu bieżącego roku, z okazji Święta Policji odznaczono zasłużonych honorowych dawców krwi następującymi odznaczeniami i wyróżnieniami.
 
<< pierwsza < poprzednia 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 następna > ostatnia >>

Strona 304 z 315

pr022018

dzialkivbud

chemi

 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .