Dni Brzeska 2007 - Szczegółowy program
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 19 czerwca 2007 15:25

Zespoły: „Zorba”, „Cafe”, „Gronicki” oraz „VOO VOO” to gwiazdy tegorocznych Dni Brzeska, które rozpoczną się już niebawem. Doroczne święto miasta zainaugurowane zostanie w najbliższy czwartek, w Piwnicy Brzeskiej przy Miejskim Ośrodku Kultury, wystawą fotograficzną zatytułowaną „Spojrzenia”. W piątkowe popołudnie, w sali wystawowej brzeskiego MOK-u, zostanie otwarta wystawa prac Zbigniewa Ważydrąga. W tym dniu odbędzie się również tradycyjna parada zespołów folklorystycznych, które przemaszerują ulicami Brzeska na Plac Kazimierza Wielkiego. W piątkowy wieczór nie zabraknie również emocji sportowych.
 
Brzeskie pięcioraczki wracają do domu
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 18 czerwca 2007 15:47

Koniec dramatycznej walki o życie pięcioraczków z Brzeska. Na świat przyszły w Poznaniu, o cztery miesiące za wcześnie. W piątek zostały przewiezione do krakowskiego szpitala. Z poznańskiej kliniki do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecęcego w Prokocimiu Emilka, Wiktoria i Kamilka przyleciały śmigłowcem. Maleństwa muszą być podłączone do respiratora. Mają kłopoty ze wzrokiem, słuchem i z oddychaniem. Będą rehabilitowane codziennie około dwóch godzin. Są jeszcze Maja i Karolek. Ta dwójka jest silniejsza, dlatego pojedzie do domu. W mieszkaniu babci w Brzesku wszystko jest już przygotowane. Dla wnuków wygospodarowała dwa pokoje. Na ten dzień czekała od czterech miesięcy.
 
Brzesko.com.pl partnerem Interii
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 14 czerwca 2007 22:03
logotypJuż od kilku dni niektóre informacje zamieszczane na naszym portalu są publikowane przez ogólnopolski serwis informacyjny INTERiA.PL. Tym sposobem wybrane wiadomości będą docierać do blisko 7 milionów użytkowników jednego z największych polskich portali internetowych! Nawiązanie współpracy to efekt realizacji założeń nowej strategii INTERIA.PL. Jej celem jest wejście w segment informacji lokalnej. Materiały zamieszczane przez naszego partnera są opatrzone logo BRZESKO.COM.PL, co mamy nadzieję, znacznie wpłynie na promocję naszego miasta i powiatu. Wierzymy też, iż przyjdzie nam publikować jak najwięcej pozytywnych informacji o Brzesku, jego mieszkańcach i wydarzeniach, które dotrą do kilkumilionowej rzeszy czytelników w całym kraju.
 
Memoriał wędkarski im. Aldusia Kwaśniaka
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 11 czerwca 2007 14:58

Już po raz piętnasty Koło Wędkarskie Miasto-Brzesko organizuje zawody upamiętniające tragiczną śmierć młodego wędkarza, który zginął podczas wędkowania. Zawody zostaną rozegrane na brzeskim akwenie wodnym „Trzy Stawy”, a rywalizacja toczyć się będzie w kategorii kadetów oraz juniorów do lat 18. W każdej kategorii trzech najlepszych zawodników otrzyma puchar oraz nagrodę rzeczową. Ponadto prowadzona będzie klasyfikacja drużynowa do której zaliczony zostanie najlepszy wynik kadeta oraz dwóch juniorów. Trzy pierwsze drużyny otrzymają puchary, a najlepszej drużynie przypadnie tradycyjnie puchar przechodni.
 
Taki zjazd - raz na 20 lat!
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 11 czerwca 2007 08:26

8 czerwca odbyło się spotkanie maturzystów LO w Brzesku z rocznika 1987. W piękne, słoneczne popołudnie spotkali się absolwenci po 20 latach od matury. Po Mszy Św w Kościółku świętego Ducha, w którym uczyli się religii  udali się do Pałacu, by z sentymentem powspominać stare, dobre czasy. Hol kamienny, drewniany, lustrzanka, wiśniowa, gabinety biologiczny, chemiczny, matematyczny... to dopiero początek sentymentalnej podróży w czasie. To tutaj gorączkowo sprawdzali zadania, wkuwali przed klasówką, pisali pierwsze miłosne liściki, rzucali ukradkowe spojrzenia na siebie nawzajem.
 
Wielokrotny gwałciciel znów zaatakował
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 09 czerwca 2007 08:28

Policjanci zatrzymali 41-latka, który w czwartek w Brzesku usiłował zgwałcić młodą kobietę. Mężczyzna trzy lata temu opuścił zakład karny, gdzie odsiadywał wyrok 15 lat pozbawiania wolności za zgwałcenie i zabójstwo 17-latki. 23-letnia kobieta w czwartek ok. 14.30 jechała rowerem. Nagle zauważyła, że jedzie za nią - także na rowerze mężczyzna, który dogonił ją, zrzucił i zaciągnął w pobliskie zarośla obok lasu. Napastnik zranił dziewczynę nożem w szyję i grożąc śmiercią, usiłował zgwałcić. Krzyki kobiety usłyszeli dwaj mężczyźni z pobliskich domów, którzy pośpieszyli jej z pomocą. Po kilkudziesięciu minutach obławy policjanci zatrzymali mężczyznę.
 
Nowe rozkłady jazdy pociągów
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 05 czerwca 2007 08:22

Od pierwszego czerwca obowiązują nowe rozkłady jazdy pociągów regionalnych. Tym razem korekta rozkładu nie wiąże się z żadnymi likwidacjami połączeń. Zmiany w rozkładach wynikają z wprowadzeniem od początku tego miesiąca znacznych ograniczeń prędkości na większości linii kolejowych w Małopolsce. W sumie utrudnienia dotyczą kilkunastu połączeń, w tym również na popularnym odcinku Kraków – Medyka przebiegającym między innymi przez Brzesko. Jak poinformowało PKP, nowy rozkład jazdy został dostosowany do wydłużającego się czasu przejazdu. Dodajmy, iż aktualne rozkłady jazdy pociągów dostępne są pod adresem: www.rozklady.brzesko.com.pl
 
Nietypowa akcja brzeskich żaków
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 04 czerwca 2007 08:17

Studenci Małopolskiej Szkoły Wyższej w Brzesku zainicjowali dość nietypową akcję. Wśród swoich kolegów oraz mieszkańców Brzeska rozdali blisko 400 „oświadczeń woli”, będących dokumentami informującymi o woli przekazania swoich organów do transplantacji. Brzescy studenci włączyli się tym samym w ogólnopolską akcje pod hasłem: „Nie zabieraj swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są tutaj”. Polska niestety od lat znajduje się na szarym końcu jeśli chodzi o ilość dokonywanych przeszczepów.
 
<< pierwsza < poprzednia 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 następna > ostatnia >>

Strona 307 z 314

dzialkivbud

chemi

pr012018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .