Osiedlowa integracja
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 08 października 2007 11:46

Niedzielne popołudnie na oś. Okocimskim upłynęło pod znakiem doskonałej zabawy. Na miejscowym placu zabaw oraz w kręgielni odbył się Jesienny Piknik Okocimski, pod honorowym patronatem Burmistrza Brzeska. Chętnych do sprawdzenia się w konkurencjach sportowo-rekreacyjnych nie brakowało. A wystartować można było w takich konkurencjach jak przeciąganie liny, rzut piłką lekarską czy też w biegach. Dla najmłodszych otwarto dmuchane miasteczko, gdzie milusińscy mogli skakać i bawić się do woli. Artystyczną stronę pikniku zorganizował Miejski Ośrodek Kultury, prezentując bogaty program w wykonaniu młodzieży. Licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała występy wokalne i taneczne. Dzięki obecności funkcjonariuszy brzeskiej Policji można było skorzystać z akcji znakowania rowerów, wziąć udział w konkursie wiedzy o przepisach drogowych a także sprawdzić się w jeździe sprawnościowej.
 
Dla kobiet po 50 roku życia
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 06 października 2007 09:59
pupPowiatowy Urząd Pracy w Brzesku informuje, iż pozyskał dodatkowe środki z rezerwy Ministra Pracy i Polityki Społecznej w celu aktywizacji bezrobotnych kobiet powyżej 50 roku życia w ramach Programu "KOBIETA AKTYWNA". Celem programu realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Brzesku jest ułatwienie bezrobotnym kobietom powyżej 50 roku życia, udziału w przedsięwzięciach zwiększających ich szanse na uzyskanie zatrudnienia lub podjęcie własnej działalności gospodarczej, a co za tym idzie - zwiększenie wskaźnika zatrudnienia wśród kobiet w tej grupie wiekowej.
 
Rozmowa z Krzysztofem Ojczykiem
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 03 października 2007 17:36
ojczykaOd ilu lat pełni Pan funkcję radnego?
Funkcje radnego pełnię od 1994 roku i jest to moja czwarta kadencja.
Co Pana skłoniło do tego, że chciał Pan zająć się sprawami lokalnymi?
Sprawami społecznymi interesuję się od wielu lat, a kandydowanie na radnego od początku było świadomą i przemyślaną decyzją. Siedząc w domowym zaciszu, narzekając, że jest źle, niczego nie da się zmienić. Swoją pracą, wiedzą i doświadczeniem pragnę sobie i innym udowodnić, iż możliwa jest przemiana naszego miasta na lepsze. W swojej działalności kieruję się przede wszystkim dobrem mieszkańców.
 
Brzeski szpital z certyfikatem ISO
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 29 września 2007 10:29

W dniach 17 - 21 września w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Brzesku został przeprowadzony przez firmę Moody International Certyfication Group audyt certyfikujący Systemu Zarządzania Jakością ( SZJ ) wg. normy ISO 9001:2000. Powyższy audyt był konsekwencją podjętych przez Dyrektora tutejszego Zespołu w roku 2006 ukierunkowanych działań związanych z wdrażaniem Systemu Zarządzania Jakością wg. normy ISO 9001:2000. Rezultatem powyższych działań było powołanie w SP ZOZ w Brzesku Pełnomocnika ds. Jakości, Zespołu audytorów wewnętrznych. W trakcie kilkunastomiesięcznych prac opracowano dla wymogów i zgodnie z normą ISO 9001:2000 liczne procedury i instrukcje w ramach dokumentacji SZJ.
 
Wywiad z Edwardem Czesakiem
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 24 września 2007 11:43

W Sejmie V kadencji był pan debiutantem, można tak rzec, czy myślał pan, że oprócz – co zrozumiałe – działania w sprawach swojego okręgu wyborczego, będzie aż tyle pracy dla polskiego budownictwa. Edward Czesak: Podejmując pracę w komisji infrastruktury, a ściślej w podkomisji stałej ds. budownictwa nie spodziewałem się aż takiej ilości jak i różnorodności spraw, którymi należy się zająć. Jednak chcąc realizować program PiS w zakresie budownictwa należało - i w dalszym ciągu trzeba - zmieniać prawo tak, aby zachowując wymogi dostosowania naszego prawa do prawa unijnego ułatwiać rozwój gospodarczy, np. poprzez proste i czytelne przepisy uwzględniające polskie realia.
 
Uszkodzony most
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 22 września 2007 12:37

Już prawie od dwóch tygodni utrudniony jest przejazd przez most na Uszwicy na drodze wyjazdowej z Brzeska w kierunku Nowego Sącza. Przejeżdżać można tylko jednym pasem szosy, a ruchem kierują światła. Przyczyna tego stanu jest uszkodzenie jednej z podpór mostu. W związku z tym, konstrukcja mostu musi zostać wyremontowana. Jak poinformował zarządca drogi naprawa może potrwać nawet do końca listopada. Ale znając realia i tempo wykonywania takich prac, ciężko określić, kiedy faktycznie zostanie przywrócony normalny ruch na moście.
 
Za mało dzielnicowych
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 22 września 2007 12:24

Brzeska Policja cierpi na brak dzielnicowych, co w konsekwencji odbić się może na bezpieczeństwie mieszkańców naszego miasta. Funkcja dzielnicowego polega na tym, że policjant pełniący tę rolę jest najbliżej mieszkańców, zna dobrze otoczenie w którym pracuje. Dlatego może on pomóc najszybciej w rozwiązywaniu lokalnych problemów. Ale niestety w Brzesku takich policjantów jest zbyt mało. Aby być dzielnicowym, trzeba minium trzy lata przepracować w szeregach policji. Wydawać się może, że nie powinno być zatem trudności z obstawieniem stanowiska, przecież komenda zatrudnia wielu pracowników. A jednak problem jest. Jak mówią szefowie brzeskiej policji, wielu funkcjonariuszy odeszło na emerytury, a inni awansują i stąd powstają wakaty na stanowisku dzielnicowego.
 
Tragedia na '4' - dwie ofiary śmiertelne
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 21 września 2007 13:09

W godzinach porannych w Jasieniu doszło do tragicznego wypadku na drodze krajowej nr 4. W wyniku tego zdarzenia 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, drugi z pasażerów zmarł po kilku godzinach w szpitalu. Dwie pozostałe osoby poszkodowane w wypadku w stanie ciężkim nadal przebywają w brzeskim szpitalu. Jak poinformował komendant Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku Dariusz Pęcak, kierujący samochodem osobowym marki Lancia z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z nadjeżdżającą cysterną, którą przewożono blisko 30 ton niebezpiecznego gazu. Usuwanie skutków wypadku trwało kilka godzin. Policja apeluje o zachowanie ostrożności szczególnie na tym odcinku drogi.
 
<< pierwsza < poprzednia 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 następna > ostatnia >>

Strona 307 z 320

db2018plakat

pr0502018b

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .