Budowlańcy zjadą do Brzeska
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 17 kwietnia 2007 08:16
W dniu 18 kwietnia 2007 roku o godzinie 11.00 w Cechu Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców w Brzesku, odbędzie się Seminarium Budowlane, na którym omawiane będą zagadnienia dotyczące założeń do projektu ustawy „Prawo Budowlane”. Organizatorami spotkania są parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości – Poseł na Sejm RP Edward Czesak oraz Poseł na Sejm RP Andrzej Adamczyk. Celem spotkania jest szeroko rozumiana konsultacja z zakresu projektów w procesach inwestycyjnych.
 
Sobota z Urzędem Skarbowym
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 12 kwietnia 2007 09:09
Jeżeli ktoś jeszcze nie złożył swojego zeznania podatkowego za ubiegły rok, będzie mógł to zrobić w najbliższą sobotę. Podobnie jak w roku ubiegłym w Urzędzie Skarbowym w Brzesku zorganizowany zostanie „Dzień Otwarty”. W sobotę 14-go kwietnia w godzinach od 9.00 do 13.00 na zainteresowanych czekać będą pracownicy skarbówki. Urzędnicy pomogą w wypełnieniu zeznań podatkowych, odpowiedzą na pytania związane z różnymi podatkami. W tym dniu będzie można również zwiedzić urząd „od kuchni” (np. gabinet kierownictwa, archiwum)
 
Szkolne Targi w Starostwie
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 12 kwietnia 2007 08:44
Jaki kierunek wybrać i w której szkole dalej się kształcić? Na te i inne pytania gimnazjalistom z powiatu brzeskiego mają pomóc targi edukacyjne. W Starostwie Powiatowym w Brzesku swoje osiągnięcia, dorobek oraz oferowane kierunki kształcenia prezentują szkoły ponadgimnazjalne z naszego powiatu. Targi edukacyjne otworzył starosta brzeski Ryszard Ożóg. Młodzież ze szkól ponadgimnazjalnych prezentowała swoje placówki, ukazując ich osiągnięcia oraz nowe typy, kierunki i zawody kształcenia w roku szkolnym 2007/2008.
 
Pod patronatem Burmistrza
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 11 kwietnia 2007 11:07
„Świat za 15 lat” – to nazwa konkursu plastycznego, którego organizatorem jest brzeski sklep sieci Intermarche. Patronat honorowy nad konkursem objął burmistrz Jan Musiał. W konkursie mogą brać udział wszystkie dzieci w przedziale wiekowym od 5 do 13 lat. Prace konkursowe mogą być wykonane dowolną techniką. Jak podkreśla prezes brzeskiego Intermarche – Ireneusz Cichoński, konkurs ma na celu pokazanie najbliższego otoczenia, w którym żyjemy, widzianego oczyma najmłodszych. Prace konkursowe można składać do dnia 30 kwietnia w kasie głównej sklepu Intermarche w Brzesku.
 
Powiatowe Targi Edukacyjne
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 10 kwietnia 2007 09:53
W dniach 11-13 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Brzesku prezentowana będzie wystawa dorobku szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowo-wychowawczych. Podczas targów edukacyjnych promowane będą też nowe typy, kierunki i zawody kształcenia w roku szkolnym 2007/2008. Tegoroczna ofert szkół jest niezwykle atrakcyjna. Oprócz tradycyjnych kierunków kształcenia, pojawiły się również inne specjalności. Informacji nt. możliwości kształcenia w szkołach  udzielać będą nauczyciele oraz uczniowie szkół.
 
Wielkanocna Akcja Policji
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 07 kwietnia 2007 15:04
Okres świąteczny to czas wzmożonego ruchu na drogach. Dlatego tez nie dziwi widok zwiększonej ilości patroli policyjnych. Funkcjonariusze „drogówki” będą zwracać szczególną uwagę na kierowców przekraczających prędkość, poruszanie się w zapiętych pasach i oczywiście sprawdzana będzie trzeźwość osób zasiadających „za kółkiem”. Działania te noszą kryptonim „Akcja Wielkanoc”. Kontroli należy spodziewać się na głównych trasach w kierunku Krakowa, Rzeszowa, Kielc, Gorlic i Nowego Sącza.
 
Złodzieje beczek zatrzymani
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 06 kwietnia 2007 15:40
Brzescy "kryminalni" zanotowali kolejny sukces zatrzymując sprawców kradzieży beczek na piwo typu KEG. Sprawcami okazali się dwaj młodzi mieszkańcy Brzeska w wieku 19 i 26 lat. Kradzieże były dokonywane w godzinach nocnych z terenu Browaru Okocim w Brzesku. W sumie złodzieje ukradli w okresie od grudnia ubiegłego roku do lutego bieżącego roku łącznie 79  kajnerowych beczek o wartości około 12 tysięcy zł. Przeważnie w ciągu jednego "skoku" wynosili po osiem beczek, przerzucając je przez ogrodzenie, a następnie umieszczali je w zaparkowanym nieopodal fiacie cinquecento.
 
Strażacki konkurs
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 06 kwietnia 2007 15:12
Dobiegły końca eliminacje powiatowe IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Kiedy dzwonię po straż pożarną?”. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych  i gimnazjów w wieku od 6 do 16 lat, oraz uczniów szkół specjalnych, wychowanków świetlic terapeutycznych i ośrodków terapii zajęciowej – bez ograniczeń wiekowych. Głównym celem konkursu była edukacja dzieci i młodzieży w zakresie zachowania zasad bezpieczeństwa w momencie występowania wszelkiego typu zagrożeń oraz szeroka popularyzacja zagadnień związanych z mogącymi wystąpić zagrożeniami. 
 
<< pierwsza < poprzednia 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 następna > ostatnia >>

Strona 310 z 312

pr102017

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .