Jak głosowaliśmy? - wyniki z poszczególnych OKW
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 11 lutego 2008 17:45

Nowym burmistrz – Grzegorz Wawryka wygrał w 17 z 18 Obwodowych Komisji Wyborczych. Jedynie w Obwodowej Komisji Wyborczej w Okocimiu większym zaufaniem obdarzony został Bogusław Babicz. Spośród 28091 osób uprawnionych do głosowania, w wyborach wzięło udział 8816 mieszkańców gminy, co dało frekwencję na poziomie 31,38%. Przypomnijmy, 27 stycznia w pierwszej turze odnotowano frekwencję na poziomie 29%. Poniżej prezentujemy rozkład głosów w drugiej turze we wszystkich osiemnastu obwodowych komisjach wyborczych.

 
Zdecydowane zwycięstwo Grzegorza Wawryki
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 10 lutego 2008 23:32

Kilkanaście minut po 21 stało się jasne, że Brzesko ma nowego burmistrza. Wolą mieszkańców miasta i gminy, którzy wzięli udział w niedzielnym głosowaniu, został nim Grzegorz Wawryka. Według nieoficjalnych informacji, były starosta powiatu odniósł efektowne zwycięstwo pokonując byłego sekretarza gminy - Bogusława Babicza różnicą 1870 głosów. Na nowego burmistrza zagłosowało 5430 osób, zaś byłego sekretarza poparło 3560 głosujących.

 
Kto nowym burmistrzem ?
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 10 lutego 2008 22:23

Już niebawem poznamy nowego burmistrza Brzeska. Mieszkańcy miasta i gminy głosując w osiemnastu punktach wyborczych zadecydowali, kto przez najbliższe dwa i pół roku będzie gospodarzem miasta. W drugiej rundzie można było oddać głos na jednego z dwóch kandydatów. Czy nowym burmistrzem będzie zwycięzca pierwszej tury, Bogusław Babicz, czy też większym zaufaniem mieszkańcy obdarzyli byłego starostę powiatu - Grzegorza Wawrykę? Odpowiedzi na to pytanie udzielimy już w najbliższym czasie.

 
Sprawa wielokrotnego gwałciciela na wokandzie
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 07 lutego 2008 18:31

W dniu dzisiejszym w Sądzie Okręgowym w Tarnowie rozpoczął się proces 41-letniego Roberta.K z Brzeska, wielokrotnego gwałciciela. Prokuratura zarzuciła Robertowi K., że w czerwcu 2007 roku na ulicy Leśnej w Brzesku napadł i zaciągnął do lasu kobietę, którą następnie dwukrotnie zranił nożem i usiłował zgwałcić. Oskarżony nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy wyjaśnień. Jak poinformowała rzecznika Prokuratury Okręgowej w Tarnowie Bożena Owsiak, Prokuratura domagać się będzie kary dożywocia.

 
Konferencja prasowa Grzegorza Wawryki
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 05 lutego 2008 19:14

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, zorganizowanej przez brzeską „Solidarność”, kandydat na burmistrza Brzeska Grzegorz Wawryka poinformował, iż dwukrotnie otrzymał telefonicznie propozycję wycofania się z ubiegania o funkcję gospodarza miasta, w zamian za stanowisko zastępcy burmistrza. Oferta ta padła z ust posła Musiała oraz Bogusława Babicza. Były starosta stwierdził, że został „porażony propozycją”, i zapewnił o jej odrzuceniu. Jak dodaje, było by to działanie wbrew zasadom przyzwoitości oraz oszustwem wobec wyborców. W konferencji wzięli udział również Tadeusz Ciurej, Krzysztof Ojczyk, Mirosław Wiśniowski, którzy zadeklarowali poparcie w drugiej turze dla kandydatury Grzegorza Wawryki.

 
Poparcie PiS dla Grzegorza Wawryki
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 30 stycznia 2008 15:26

Brzeskie struktury Prawa i Sprawiedliwości oficjalnie poparły kandydaturę Grzegorza Wawryki w drugiej turze wyborów burmistrza Brzeska. Poinformowano o tym, podczas konferencji prasowej zorganizowanej w biurze posła Edwarda Czesaka. Oprócz gospodarza udział w spotkaniu wzięli tarnowski poseł PiS Józef Rojek, oraz Grzegorz Wawryka. Jak stwierdził poseł Czesak, program wyborczy byłego starosty brzeskiego jest zbliżony do tego, co proponuje PiS w polityce regionalnej, stąd szerokie poparcie dla niego. Oprócz brzeskich struktur, niezależnego kandydata popieraja również wszyscy posłowie PiS z regionu tarnowskiego oraz m.in. były wojewoda Małopolski Maciej Klima.

 
Bezpieczne ferie 2008
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 30 stycznia 2008 13:55

Wzorem lat ubiegłych, brzescy policjanci rozpoczęli działania prewencyjne, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wypoczynku podczas ferii zimowych. Doświadczenia wskazują, że okres ten to czas, kiedy dochodzi częściej niż zwykle do zdarzeń przestępczych i wypadków losowych z udziałem dzieci i młodzieży. Sprzyja temu duża ilość czasu wolnego, którego próby zagospodarowania nie zawsze mają szczęśliwy finał. Okres ten jest związany z potencjalną możliwością wystąpienia większej możliwości utonięć dzieci podczas korzystania z „dzikich″ lodowisk i ślizgawek, przypadków uszkodzenia ciała w trakcie zabaw na śniegu i lodzie oraz zaistnienia wielu innych nieszczęśliwych zdarzeń u których źródła leży brawura, lekkomyślność czy niedostateczna opieka ze strony dorosłych.
 
Podziękowania Kandydata na Burmistrza
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 28 stycznia 2008 16:28
Drodzy Mieszkańcy Gminy Brzesko! Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy 27 stycznia oddali na mnie głos w wyborach na Burmistrza Brzeska. Wdzięczny jestem także za poparcie, jakiego w trakcie kampanii wyborczej udzieliły mi liczne organizacje, stowarzyszenia, przyjaciele oraz wszyscy, którzy moją wizję kierowania gminą ocenili najwyżej. Największa liczba głosów uzyskana w pierwszej turze wyborów świadczy o ogromnym kredycie zaufania, jakim mnie Państwo obdarzyliście. Dziękując za dotychczasowe wsparcie, pragnę zaprosić raz jeszcze do urn wyborczych 10 lutego, by ostatecznie rozstrzygnąć, kto zostanie Burmistrzem Brzeska. Jestem przekonany, że nadal mogę liczyć na Państwa głos.
 
<< pierwsza < poprzednia 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 następna > ostatnia >>

Strona 310 z 329

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .