Reklama
Brzesko. Piraci na drogach, posypały się mandaty
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 09 stycznia 2018 23:55

To kolejna akcja policji w Brzesku skierowana przeciwko drogowym piratom. Pokazuje, ze trzeba ją kontynuować bo jadących z nadmierną prędkością jest wielu. Dowody? Podczas tej jednodniowej akcji, policjanci skontrolowali 57 pojazdów i ujawnili 43 kierujących jadących z nadmierną prędkością. Ponadto reagowali na szereg innych wykroczeń w ruchu drogowymi Jazda z nadmierną prędkością, to w dalszym ciągu jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Policjanci prowadzą wiele działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na drogach i zmniejszenia ilości zdarzeń. Tego typu działania funkcjonariusze prowadzą zarówno w codziennej służbie jak i cyklicznie. Mają one na celu ograniczenie zagrożeń powodowanych przez kierujących przekraczających prędkość. 

 
Jadowniki. Będzie wieża widokowa?
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 08 stycznia 2018 22:33

Wiele wskazuje na to, ze gmina Brzesko doczeka się kolejnej atrakcji turystycznej. Mowa o planach budowy wieży widokowej. - Chcemy na ten cel pozyskać środki unijne. Jestem przekonany, że realizacja projektu to kwestia czasu. Dla nas ta inwestycja ma spore znaczenie. Turystyka to jeden z kierunków rozwoju miasta i powiatu – m owi burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. Niedawno została wykonana dokumentacja projektowo-kosztorysowej na budowę wieży widokowej wraz z wiatą i placem utwardzonym oraz oświetleniem w Jadownikach, a w dniu 07.08.2017 r. zostało uzyskane pozwolenie na budowę wydane przez Starostę Powiatowego w Brzesku. W styczniu 2018 zostanie złożony wniosek o dofinansowanie do Regionalnego Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 2020 (RPO WM). Warto dodać, że Grodzisko Wiślan na Bocheńcu jest jednym z najwybitniejszych dzieł architektury osiedleńczo - obronnej okresu wczesnego średniowiecza w Małopolsce. Funkcjonowało pomiędzy VIII a XI wieku.

 
Brzesko. Trzej królowie dotarli do Jezuska
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 07 stycznia 2018 00:01

Od kilku lat w Brzesku organizowany jest orszak trzech króli. Tutejsza społeczność była jedną z pierwszych w Polsce, która zdecydowała się w ten sposób uczcić pamięć trzech mędrców ze wschodu. Przypomnijmy: Kacper, Melchior i Baltazar, w kilka dni po narodzeniu Jezusa, pojawili się w betlejemskiej stajence, by pokłonić się Synowi Bożemu. Święto Trzech Króli, czyli tak zwane Święto Objawienia Pańskiego to jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich. Obchodzono je w Polsce do czasów powojennych. Potem władza komunistyczna sprawiła, że był to dzień roboczy. Od kilkunastu lat znowu 6 stycznia ma charakter świąteczny – jest dniem wolnym od pracy.

 
Gmina Brzesko. Koncertowe zmagania
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 06 stycznia 2018 11:00

Cztery koncerty (w tym jeden za nami) zaplanowała Orkiestra Dęta z Okulic oraz Chór Sanktuaryjny przy Parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie pod dyrekcją Wojciecha Oleksyka. To prawdziwa uczta muzyczna okraszona wspaniałymi utworami m.in. światowej sławy włoskiego kompozytora muzyki filmowej Ennio Morricone. Organizatorzy i wykonawcy serdecznie zapraszają i gwarantują niezapomniane wrażenia. Dzisiaj (sobota, 6 stycznia), o godzinie 17. muzycy zaprezentują się w Bazylice w Szczepanowie; jutro (niedziela, 7 stycznia, godzina 10.30) zagrają w kościele w Mokrzyskach, a za tydzień – 14 w Sanktuarium w Okilicach pod Bochnią (godzina 16).

 
Pedofilowi z gminy Brzesko grozi 12 lat więzienia
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 06 stycznia 2018 10:58

Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi 46-letniemu mieszkańcowi gminy Brzesko, któremu prokurator postawił zarzut pedofilii. Zdaniem śledczych, zatrzymany w czerwcu ubiegłego roku 46-letni Piotr G., miał dopuścić kilku przestępstw. Po pierwsze: od marca do maja 2017 roku dziwnie zachowywał się na pływalni w Brzesku. Jego zachowanie, odbiegające od normy, potwierdziło dziesięcioro dzieci. Przypuszczenia policji, że Piotr G., może mieć skłonności pedofilskie, potwierdziły przeszukanie w jego domu. W komputerze mieszkańca Brzeska znaleziono bowiem zdjęcia (materiały) z pornografią dziecięcą. Szokiem dla śledczych było odkrycie, że w łazience Piotr G. zamontował kamerkę, by podglądać tam swoją kąpiącą się córeczkę. Do Sądu trafił właśnie akt oskarżenia. Zdaniem prokuratury Piotr G., podczas kąpieli na brzeskim basenie, miał dotykać dzieci w miejscach intymnych. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

 
Brzesko. Wielkie ocieplenie w gminie
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 05 stycznia 2018 23:18

Znaczne zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem, poprawa estetyki oraz zmniejszenie emisji dwutlenku węgla – to najważniejsze efekty kompleksowej termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej w gminie Brzesko. - Termomodernizacji chcemy poddać kilka budynków – podkreśla burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. Jego zdaniem samo ocieplenie obiektów wygeneruje nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, po kilka, nawet kilkanaście na jednym. Oczywiście mowa o kosztach ogrzewania.

 
Zaproszenie na pochód Trzech Króli
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 05 stycznia 2018 00:00

Już w najbliższą sobotę, 6 stycznia odbędzie się pochód Trzech Króli, na uroczystość zapraszają burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka oraz proboszczowie parafii św. Jakuba Ap. i Miłosierdzia Bożego – księża Józef Drabik i Wojciech Werner.
Zbiórka uczestników pochodu odbędzie się o godzinie 13.00 na Placu Kazimierza Wielkiego. Trasa marszu prowadzić będzie ulicą Uczestników Ruchu Oporu, plac Żwirki-Wigury i ulicą Głowackiego na Rynek. Tam, na ustawionej scenie wystawione zostaną jasełka w wykonaniu Grupy Śpiewaczej Jadowniczanie oraz koncert kolęd, który przedstawi grupa śpiewacza z Gnojnika.

 
Pierwsza Mieszkanka Powiatu Brzeskiego urodzona w 2018 r.
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 04 stycznia 2018 18:36

pierw20182 stycznia 2018 r. w Szpitalu Powiatowym w Brzesku jako pierwsza przyszła na świat dziewczynka. Mała Zosia waży 3850 g i ma 60 centymetrów długości. W skali Apgar otrzymała maksymalną liczbę punktów. Szczęśliwi rodzice są mieszkańcami Brzeska – stolicy naszego powiatu, a Zosia jest ich trzecim dzieckiem. Tradycyjnie nową Mieszkankę Powiatu oraz jej mamę odwiedził dziś w szpitalu starosta brzeski Andrzej Potępa, który wraz z dyrektorem SP ZOZ w Brzesku Adamem Smołuchą przekazał prezenty dla niemowlaka.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 315

pr022018

dzialkivbud

chemi

 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .