Jadowniki. Zasłużeni dla Kultury Polskiej
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 20 sierpnia 2017 20:33

Minister kultury Piotr Gliński (wicepremier rządu RP) przyznał Medal Za Zasługi Dla Kultury Polskiej Towarzystwu Miłośników Ziemi Jadownickiej. W jego imieniu odznaczenie wręczył burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka. Prezes towarzystwa Stanisław Świerczek w swoim wystąpieniu przypomniał historię TMZJ. Podczas spotkania można było zobaczyć kolekcję medali i odznaczeń będącą własnością pana Stanisław Świerczka, byłego wieloletniego prezesa towarzystwa. Uroczystość uświetnił występ grupy śpiewaczej Jadowniczanie. W spotkaniu brali udział radni, sołtys, dyrektor MOK, zaproszeni goście z Towarzystwa Miłośników Wieliczki, mieszkańcy Jadownik.

 
Brzesko. Miasto i gminy zaprezentowały się z jak najlepszej strony
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 19 sierpnia 2017 17:36

Owacjami przyjęto prezentację gmin w powiatu brzeskiego  podczas 41. Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej, kiedy to krakowski Rynek opanowały zespoły folklorystyczne, grupy śpiewacze oraz koła gospodyń wiejskich z Brzeska, Borzęcina, Czchowa, Dębna, Gnojnika i Iwkowej. Te wspaniałe występy, bo tak je ocenili widzowie oraz główni organizatorzy czyli Fundacja Cepelia możliwe były dzięki zaproszeniu gminy Brzesko do zorganizowania jednego dnia prezentacji. Aby prezentacja ziemi brzeskiej była jak najpełniejsza burmistrz Grzegorz Wawryka zaprosił do współudziału w tym wydarzeniu wszystkie gminy powiatu. – Był to dla nas i widzów dzień wspaniałych występów na najwyższym, profesjonalnym poziomie, śmiało można powiedzieć, że podbiliście serca krakowian i turystów – mówiła Monika Mszal, wicedyrektor Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej.

 
130 lecie OSP Jadowniki
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 15 sierpnia 2017 08:48

W minioną niedzielę w Jadownikach odbyła się uroczystość 130-lecia  założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Jadownikach. W uroczystościach wzięły udział jednostki  OSP  Jastew, Maszkienice,  Brzesko, Bucze,  Jasień,  Mokrzyska,  Okocim,  Poręba Spytkowska, Szczepanów, Wokowice,  Borzęcin Górny,  Czchów, Dębno, Gnojnik,  Łoniowa, Porąbka Iwkowska, OSP Szczurowa, Tymowa, Uszew, Uście Solne. Wśród zaproszonych gości  obecni byli m.in. wicewojewoda Józef Gawron, burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, z-ca małopolskiego  komendanta wojewódzkiego PSP  st. brygadier Marek Bębenek, komendant powiatowy PSP w Brzesku st. brygadier Piotr Strojny, sołtys Jarosław Sorys, radni Jerzy Gawiak , Leszek Klimek i Maciej Podobiński, były komendant PSP Dariusz Pęcak, komendant miejsko-gminny OSP dh.Marian Czarnik.

 
Brzesko. Piknik na 150 lat powiatu
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 10 sierpnia 2017 20:42

Niedawno w Brzesku odbył się Piknik Motoryzacyjny na 150 Lat Powiatu Brzeskiego, podczas którego rozegrała się VI Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Było to wyjątkowe wydarzenie dla małych i dużych pasjonatów motoryzacji oraz dla wszystkich, którzy chcą spędzić wakacyjne popołudnie w miłej, rodzinnej atmosferze. Pierwsza część imprezy odbyła się na terenie Pałacu Goetza. Wtedy też zainteresowani nie tylko mieli niepowtarzalną okazję podziwiać z bliska znakomite modele historii motoryzacji, ale także pospacerować po pięknych ogrodach wokół Pałacu, które na co dzień są zamknięte dla zwiedzających.


 
Brzesko. Kotły do wymiany
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 10 sierpnia 2017 20:41

Wszyscy mieszkańcy Gminy Brzesko biorący udział w programie dotyczącym wymiany kotłów powinni zapoznać się wskazówkami dotyczącymi realizacji umów na wykonanie ocen energetycznych. – Pierwsza wizyta u mieszkańca to tak zwana wizja lokalna, druga wizyta u mieszkańca związana będzie z przedstawieniem wyników oceny, ewentualną reklamacją i wnioskiem o ponowną weryfikację oceny – podkreśla w burmistrz Grzegorz Wawryka. Kluczowe jest, aby podczas tej wizyty był właściciel budynku lub osoba upoważniona (powinna posiadać odpowiednie upoważnienie na piśmie od właściciela). Audytor ma obowiązek posiadać przy sobie imienne oświadczenie wystawione przez Gminę, informujące, że dany audytor pracuje w porozumieniu z Gminą w celu przeprowadzenia ocen energetycznych.

 
Brzesko. Gorące lato w opiece społecznej
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 08 sierpnia 2017 20:48

Na brak pracy nie mogą narzekać pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzesku. Od kilku dni, dokładnie od 1 sierpnia 2017 r. można składać wnioski na kolejny okres zasiłkowy trwający od 1 października (dotyczy świadczeń wychowawczych i funduszu alimentacyjnego) oraz trwający od 1 listopada (dotyczy wniosków o zasiłek rodzinny i dodatki do zasiłku rodzinnego oraz specjalnego zasiłku opiekuńczego). W przypadku ubiegania się o świadczenie wychowawcze na pierwsze dziecko obowiązuje kryterium dochodowe 800 zł na osobę lub 1200 zł na osobę, gdy członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne. Kryterium dochodowe do funduszu alimentacyjnego wynosi 725 zł. W przypadku ubiegania się o zasiłek rodzinny obowiązuje kryterium dochodowe 674 zł na osobę lub 764 zł na osobę, gdy członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne. Kryterium dochodowe do specjalnego zasiłku opiekuńczego wynosi 764 zł.

 
Powitanie Wojtka Wojdaka w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 07 sierpnia 2017 10:04

Zapraszamy  mieszkańców gminy i wszystkich kibiców pływania w czwartek , tj. 10 sierpnia o godz. 19.oo  do Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku na oficjalne powitanie  Wojtka Wojdaka, naszego srebrnego medalisty Mistrzostw Świata w pływaniu oraz trenera Marcina Kacera- mówi  burmistrz  Grzegorz Wawryka. Przygotowaliśmy wespół z  dyrektorem BOSiR, a zarazem prezesem klubu pływackiego Markiem Dadejem spotkanie, na którym będzie można nie tylko mistrza zobaczyć, ale otrzymać autograf ze zdjęciem, zrobić  zdjęcie z nim , a także obejrzeć filmik z tego najważniejszego dla Wojtka występu na budapeszteńskich mistrzostwach.

 
Wypoczywaj bezpiecznie nad wodą
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 02 sierpnia 2017 18:58

Przed nami kolejne upalne dni. Wielu z nas wybiera wypoczynek nad wodą, jednakże często ignoruje zasady bezpieczeństwa, których nieprzestrzeganie może prowadzić do tragedii. Od początku wakacji, czyli od 24 czerwca br., w całej Polsce utonęły aż 94 osoby. Tylko w minioną sobotę i niedzielę funkcjonariusze odnotowali aż 16 przypadków utonięć. Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 306

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .