Reklama
Brzesko. Policyjna akcja
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 03 stycznia 2018 22:21

 W sumie do 31 maja 2018 roku Komenda Policji w Brzesku czeka na zgłoszenia od przedszkoli, które będą chciały wziąć udział w konkursie przesyłając projekt elementu odblaskowego do komendy wojewódzkiej lub komendy stołecznej Policji.31 sierpnia ogłosimy listę laureatów. W konkursie przewidziane są nagrody rzeczowe, w tym nagroda główna Komendanta Głównego Policji o wartości 1500 zł oraz 3 wyróżnienia o wartości tysiąca złotych. Mamy nadzieję, że przedszkolaki zarażą swoimi pomysłami na projekt odblasku rodziców, dziadków i rodzeństwo. Chcemy w ten sposób zachęcić wszystkich pieszych do używania elementów odblaskowych. Poniżej publikujemy Regulamin konkursu dla przedszkoli na symbol „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków” - podkreślają brzescy policjanci.

 
Brzesko. Powstanie parking przy dworcu PKP
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 03 stycznia 2018 22:02

Wszystko wskazuje na to, ze Brzesko doczeka się parkingu przy dworcu PKP. - Chcemy zagospodarować teren, na którym było złomowisko. Przejęła go gmina. Niedawno zleconowykonanie dokumentacji projektowej na budowę parkingu przy dworcu kolejowym w Brzesku (koszt 44.000 zł). Termin wykonania został przedłużony z uwagi na długotrwałą procedurę przejęcia gruntów od PKP i trwające uzgodnienia z PKP w Krakowie – mówi naszej redakcji Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska. Złożono wniosek do Wojewody Małopolskiego o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji celu publicznego. Decyzja została wydana i w dniu 7.12.2017r. i na jej podstawie złożony został wniosek do Wojewody o wydanie pozwolenia na budowę. Koszt budowy parkingu wg kosztorysu inwestorskiego wynosi : 1.160.390 zł. Zakłada się pozyskanie na ten cel środków unijnych.

 
Projekt e-Senior w Gminie Brzesko
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 01 stycznia 2018 14:44

W okresie od kwietnia 2018 r. do sierpnia 2020 r. Gmina Brzesko wraz z Fundacją Instytut Myśli Innowacyjnej będzie realizowała projekt "Małopolski eSenior", który otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa działanie 3.1.  
W ramach "Małopolskiego e-Seniora" prowadzone będą bezpłatne szkolenia informatyczne dla mieszkańców Gminy Brzesko powyżej 65. roku.

 
Rejestr pedofilów dostępny dla każdego. W nim 800 nazwisk
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 01 stycznia 2018 14:44

Dane najgroźniejszych ok. 800 przestępców seksualnych zamieszczono w jawnym rejestrze przestępców seksualnych na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Jest on dostępny dla każdego. "Ochrona dzieci przed krzywdą jest ważniejsza niż prawo do anonimowości dla pedofilów" - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Dane sprawców są już dostępne w powstałym w październiku 2017 r. rejestrze na stronie Biuletynu Informacji Publicznej MS. Składa się on z dwóch części: ogólnodostępnej (rejestr publiczny) i z dostępem ograniczonym, z którego mają korzystać przedstawiciele organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, a także instytucji zajmujących się opieką nad dziećmi.

 
Parafialna Schola Dziecięca Ziarenka Nadziei zaprasza
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 29 grudnia 2017 12:49

Parafialna Schola Dziecięca Ziarenka Nadziei zaprasza na tradycyjny bożonarodzeniowy wieczór kolęd i pastorałek zatytułowany „Światłem napełnił noc”. Patronat honorowy nad koncertem objął burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. Premiera koncertu odbędzie się 6 stycznia, w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym, o godz.16.00 (kolejny występ tego samego dnia o 17.30 oraz dzień później w niedzielę 7 stycznia o godz.16.00).

 
Spotkanie wigilijne WTZ Brzesko
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 25 grudnia 2017 21:42

Po raz siedemnasty w rodzinnej atmosferze, przy wigilijnym stole zasiedli uczestnicy brzeskiego warsztatu, ich rodzice i opiekunowie, terapeuci, przedstawiciele władz Gminy Brzesko i Powiatu Brzeskiego, właściciele lokalnych firm, przedstawiciele Kościoła, członkowie Stowarzyszenia Ostoja, młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku (dawne Gimnazjum nr 2), wraz z nauczycielami oraz przyjaciele warsztatu i darczyńcy.

 
„Zimowa zadymka” Agaty Podłęckiej
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 22 grudnia 2017 13:35

W brzeskiej bibliotece odbyło się spotkanie z poetką Agatą Podłęcką zatytułowane „Zimowa zadymka”.

 
Brzesko Laury dla schroniska
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 16 grudnia 2017 09:32

2 grudnia 2017 roku w Krzyżowej (gmina Świdnica), w miejscu szczególnym dla historii Polski, gdzie w 1989 r. miała miejsce msza pojednania polsko-niemieckiego został rozstrzygnięty 57 Ogólnopolski Konkurs Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych. Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Brzesku działające przy Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku otrzymało złote wyróżnienie za podejmowanie działań na rzecz dzieci i młodzieży. W imieniu Ministra Edukacji Narodowej wyróżnienia dla Szkolnych Schronisk Młodzieżowych wręczył Pan Henryk Gołębiewski, dyplomy i puchary Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych wręczał Prezes PTSM Pan Waldemar Domarańczyk i Wiceprezes PTSM Pan Marian Dzimira.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 315

pr022018

dzialkivbud

chemi

 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .