Wkrótce kolejna tura scalania gruntów
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 19 kwietnia 2018 08:29

Na początku tego roku Powiat Brzeski wystąpił do Departamentu Funduszy Europejskich o przyznanie wsparcia na realizację kolejnych inwestycji z zakresu scalania gruntów, działania objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Złożony w styczniu wniosek uzyskał bardzo wysoką ocenę i znalazł się w czołówce projektów zakwalifikowanych do dofinansowania.

 
Duże zmiany w powiatowej oświacie – samodzielność Ogólniaka
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 19 kwietnia 2018 07:19

Reforma oświaty wkracza do szkół ponadpodstawowych i od września 2019 roku zaczną funkcjonować nowe typy szkół – 4-letnie licea ogólnokształcące i 5-letnie technika. Wraz z wejściem w życie zmian narzuconych reformą edukacji Zarząd Powiatu Brzeskiego opracowuje perspektywę rozwoju oświaty w regionie. Zarząd Powiatu chce, aby od tego momentu Liceum Ogólnokształcące stało się na powrót samodzielną szkołą, która na fundamencie swej ponad stuletniej tradycji przeobraża się pod każdym względem, dopasowując się do oczekiwań i potrzeb najzdolniejszych uczniów. Plan zakłada stworzenie szkoły z własną dyrekcją, kadrą pedagogiczną oraz profilami i programami nauczania, realizowanymi w ścisłej współpracy z renomowanymi uniwersytetami.

 
Brzesko. Uwaga na „trujące” ciastka i kawę
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 13:23

To jedna z najciekawszych spraw kryminalnych w Brzesku. Tutejsi policjanci pracują nad sprawą kradzieży pieniędzy, do której doszło w ostatnim czasie w jednym z mieszkań na terenie miasta.  84-letnia mieszkanka Brzeska wpuściła do swojego mieszkania dwie nieznajome kobiety oferujące zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Kobiety zachwalając sprzęt poczęstowały domowniczki przyniesioną przez siebie kawą i ciastkami. Po ich wizycie 84-latka źle się poczuła, a mieszkająca z nią córka straciła przytomność. Na szczęście kobietom nic poważnego się nie stało. Policjanci przestrzegają przed nadmierną ufnością i apelują o szczególną ostrożność zanim do swojego domu wpuścimy nieznajomych.

 
10 kwietnia mieszkańcy gminy Brzesko uczcili 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 12 kwietnia 2018 21:27

10 kwietnia mieszkańcy gminy Brzesko uczcili 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej.

 
Bal dla Michasia
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 12 kwietnia 2018 21:21

Szkoła Helen Doron English i Lililand zapraszają na wielki, charytatywny, wiosenny bal, który odbędzie się 21 kwietnia o godzinie 11.00. Dochód z balu przekazana zostanie na leczenie Michałka Biela, który cierpi na rzadki rodzaju nowotworu.

 
Te odpady można oddać za darmo!
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 11 kwietnia 2018 12:02

W Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który znajduje się na terenie Bazy BZK przy ul. Przemysłowej 11 przyjmowane są od mieszkańców gminy Brzesko nieodpłatnie następujące odpady:

 
Zmarł Kazimierz Zając
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 10:11

8 kwietnia, w wieku 95 lat zmarł Kazimierz Zając. W latach 1940 – 1944 był więźniem obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, potem jeszcze kilka miesięcy spędził w obozie Buchenwald.

 
Termomodernizacja budynków szkolnych
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 07 kwietnia 2018 18:34

Już wkrótce  rozpoczną się prace związane z termomodernizacją budynków sześciu szkół oraz siedziby urzędu miejskiego i starostwa. W przyszłym tygodniu odbędzie pierwsze przekazanie placu budowy wykonawcy.  Jak szacują urzędnicy całość prac we wszystkich placówkach potrwa do końca 2019 roku. Łączny koszt  robót wyniesie 7, 2 miliona złotych, a gmina otrzymała na ten cel dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości blisko 3,2 miliona złotych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 322

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .