Brzesko. Plastyczne zmagania
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 19 lipca 2017 22:58

Promocja ochrony środowiska naturalnego – to jeden z celów konkursu plastycznego i fotograficznego, który zorganizowany został przez Urząd Miejski w Brzesku, Biuro Gospodarki Odpadami. Warto dodać, że zmagania wsparł finansowo Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.  Konkurs pod nazwą „Segregacja – rewelacja”, miał na celu promowanie segregacji odpadów i kierowany był do przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu naszej gminy. Nagrodzone zostały wyróżnione przedszkola, oraz  uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. – Cieszy mnie ogromne zainteresowanie konkursem. Podnoszenie świadomości ekologicznej i przyrodniczej jest jednym z ważniejszych zadań samorządu gminnego. Wszystkim laureatom gratuluję, a organizatorom dziękuję za przygotowanie i rozstrzygniecie konkursu - mówi naszej redakcji burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
Brzesko. Zagrożenia w komórce
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 13 lipca 2017 18:17

Jakie zagrożenia czyhają na mieszkańców, kiedy może pojawić się fala powodziowa, silne opady deszczu czy śniegu, huragan czy w sieci jest woda niezdatna do spożycia – takie treści w ramach ostrzegania mieszkańców, będzie można uzyskać rejestrując swój numer w systemie administrowanym przez brzeski magistrat. – Warto się zarejestrować, by szybki i bezpłatnie otrzymywać informacje z zarządzania kryzysowego. Sama rejestracja potrwa kilka minut. Wszystkie informacje, które trafią do komórek i na telefony stacjonarne naszych mieszkańców, są całkowicie bezpłatne. Zarejestruj swój telefon w bazie mieszkańcó naszej gminy – apeluje burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
Najlepsi policjanci w Małopolsce
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 13 lipca 2017 18:15

Sierżant sztabowy Krzysztof Gniadek i sierżant Paweł Witkowski byli bezkonkurencyjni i pokonali 20 drużyn z województwa małopolskiego – są mistrzami w patrolowaniu ulic. Wykazali się wysoką sprawnością fizyczną, doskonałą znajomością przepisów, celnym okiem i szybkością obezwładnienia napastnika. Tytuł najlepszego patrolu w Małopolsce jest powodem do dumy, ale także zobowiązaniem. Tak dobrego miejsca na podium policjantom pogratulował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektor Paweł Dzierżak. Obiekty Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie stały się we wtorek (27 czerwca) areną zmagań policjantów w ramach kolejnej, XXIV edycji Turnieju Par Patrolowych. W zawodach wzięło udział 21 drużyn reprezentujących jednostki Policji z województwa małopolskiego. Do rywalizacji o miano najlepszych stanęli również policjanci Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Brzeską jednostkę reprezentowali:  Krzysztof Gniadek i Paweł Witkowski z Wydziału Prewencji KPP w Brzesku. Policjanci zwyciężyli, w pokonanym polu pozostawiając m.in.  policjantów z KMP w Tarnowie i z KMP w Krakowie.

 
Brzesko. Muzeum Regionalne zaprasza
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 11 lipca 2017 19:39

Od blisko miesiąca Brzesko ma Muzeum Regionalne. Placówka mieście się w budynku przy miejscowym Rynku i administrowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku. Powstałą sumptem gminy. – Zapraszam wszystkich do odwiedzenia Muzeum. Na razie pracujemy w Okrojonym składzie” dlatego prosimy o zgłaszanie chęci zwiedzenia placówki w MOK, od września ekspozycja będzie miała charakter stały – zapewnia dyrektor MOK, Małgorzata Cuber. Muzeum Regionalne w Brzesku zostało utworzone w 2016 rok. Podstawowym zadaniem tej placówki będzie gromadzenie eksponatów i przekazywanie wiedzy o przeszłości naszego miasta obecnym i przyszłym pokoleniom oraz turystom odwiedzającym miasto. Ekspozycja muzealna prezentuje dwa wnętrza: mieszczańskie – salon, gabinet, pejzaże, portrety, pamiątki po aktorze Jerzym Petersie oraz rysunki i grafiki brzeskiego satyryka Zbigniewa „Bruno” Szulca, busole polowe oraz pamiątki po pułkowniku Janie Begardzie. Są też meble obrazy artystów związanych z Brzeskiem. Natomiast w sali poświęconej pułkownikowi Begardowi  są kolekcje busoli polowych oraz pamiatki osobiste – w tym wojskowe.

 
Brzesko. Szkoła wzbogaciła się o nowe urządzenia
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 10 lipca 2017 17:39

W Technikum im. Józefa Piłsudskiego w ZSP Nr 1 w Brzesku, oficjalnie otwarto plenerową siłownię szkolną. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia była Maria Góra. Projekt uzyskał wsparcie Starostwa Powiatowego w Brzesku i stał się elementem opracowanego przez Młodzieżowa Radę Gminy projektu „Szkoła częścią wspólnoty”. – Cieszymy się, że poza rozwojem intelektualnym szkoła dba również o rozwój fizyczny uczniów - mói starosta brzeski Andrzej Potępa.

 
Wodociąg w Porębie będzie ukończony
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 09 lipca 2017 11:52

W Tarnowie, w obecności marszałka Stanisława Sorysa odbyło się uroczyste przekazanie umowy na dofinansowanie czwartego, ostatniego odcinka wodociągu w Porębie Spytkowskiej. Ogółem inwestycja, która zakończona zostanie w kwietniu 2019 roku kosztować będzie 3,5 miliona złotych, z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich gmina dostanie 1,8 miliona, resztę dołoży z własnego budżetu. Przetarg na wyłonienie wykonawcy odbędzie się jeszcze w tym roku.

 
Kształcenie zawodowe we współpracy z lokalnymi firmami
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 03 lipca 2017 00:00

Dostosowanie kierunków kształcenia oraz umiejętności absolwentów do potrzeb rynku pracy – to cel główny porozumienia podpisanego pomiędzy dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku, a lokalnymi przedsiębiorcami. Podczas spotkania nie zabrakło przedstawicieli samorządu powiatowego, który jest organem prowadzącym dla szkół „średnich”. W Technikum im. Józefa Piłsudskiego w ZSP Nr 1 w Brzesku, z inicjatywy dyrektora szkoły Marii Góry odbyło się uroczyste podpisanie porozumień dotyczących wzajemnej współpracy z lokalnymi pracodawcami  na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego. Program uroczystości objął również część artystyczną z okazji 150 rocznicy urodzin patrona Technikum. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz  oficjalne otwarcie plenerowej siłowni na terenie szkoły.

 
Brzesko: Burmistrz z absolutorium
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 29 czerwca 2017 11:02

W czasie wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Brzesku radni jednogłośnie udzielili burmistrzowi Grzegorzowi Wawryce absolutorium za wykonanie budżetu za 2016 rok. W czasie obrad dyskutowano także o ubiegłotygodniowej decyzji Sanepidu o skażeniu wody w brzeskim wodociągu. Radni mieli zastrzeżenia i podawali w wątpliwość zasadność podanej przez Sanepid informacji o skażeniu wody.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 305

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .