Reklama
Brzesko. Na ósmym miejscu w kraju
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 16 grudnia 2017 09:31

W kolejnej,  siódmej już edycji rankingu bibliotek organizowanym przez Instytut Książki i „Rzeczpospolitą” brzeska biblioteka zajęła VIII miejsce w Polsce. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 30 listopada w pałacu Krasińskich w Warszawie pamiątkowe dyplomy z rąk organizatorów: Dariusza Jaworskiego – dyrektora Instytutu Książki i Marcina Piaseckiego – redaktora zarządzającego „Rzeczpospolitej” odebrała dyrektor  Karina Legutek.

 
Brzesko. Nowy sprzęt strażacki
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 09 grudnia 2017 22:44

W sumie 28 tysięcy złotych na zakup sprzętu dla jednostek OSP, pozyskała gmina Brzesko. Za pieniądze te zakupione zostaną dwa defibrylatory dla jednostek OSP w Jadownikach i w Szczepanowie o wartości 16 tysięcy złotych oraz dwa zestawy ratownictwa medycznego o wartości 12 tysięcy złotych, które trafią do Wokowic i Jasienia. Zadanie finansowane jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości.
Samorząd każdego roku finansuje utrzymanie jednostek w gotowości bojowej, co jest niezbędne dla zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa. Nasza gmina położona jest na skrzyżowaniu kilku dróg krajowych, przebiega przez nią także autostrada A4 ze zjazdem w Brzesku oraz linia kolejowa. Wszystko to sprawia, że musimy być przygotowani na większą liczbę zdarzeń drogowych, w czasie których interwencja jednostek OSP jest konieczna. Ponadto strażacy ochotnicy biorą także udział w zdarzeniach związanych z powodziami i podtopieniami. Aby mogli działać skutecznie, konieczne jest zaopatrzenie ich w nowoczesny sprzęt.

 
Wojciech Wojdak nominowany w plebiscycie Przeglądu Sportowego
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 06 grudnia 2017 01:10

Bodaj po raz pierwszy w historii, sportowiec z regionu brzeskiego, jest nominowany w plebiscycie Przeglądu Sportowego. To najbardziej prestiżowe zmaganie sportowców, w którym o miejscu decydują Czytelnicy. Wojtek Wojdak – wicemistrz świata z Budapesztu znalazł się wśród sportowców nominowanych do tytułu najlepszego sportowca roku. Powalczy o wejście do najlepszej dziesiątki polskich sportowców 83. Plebiscytu Przeglądu Sportowego. – Zachęcamy do oddania głosu na naszego mistrza – mówią zgodnie wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski (z tej gminy pochodzi Wojtek) oraz Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska (tutaj na pływalni pod okiem Marcina Kacera Wojtek stawiał pierwsze „kroki w wodzie”).  

 
Brzesko. Olimpiada Międzypokoleniowa
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 06 grudnia 2017 01:08

Cenna inicjatywa, łącząca pokolenia, integrująca środowisko – tak o I Brzeskiej Olimpiadzie  Międzypokoleniowej mówili jej uczestnicy. Nie dziwi więc, że organizację imprezy wsparł – nie tylko jako patron – burmistrz Grzegorz Wawryka. Organizatorami Olimpiady byli: Brzeska Rada Seniorów, Zarząd Osiedla „Kościuszki-Ogrodowa”, Publiczne Przedszkole nr 4 im. Jana Brzechwy, Wydział EKiS oraz Biuro Promocji Urzędu Miejskiego. – Gratuluję pomysłodawcom i organizatorom, dziękuję uczestnikom i sponsorom, bo bez Was wszystkich, tej Olimpiady, nie byłoby. Do zobaczenia za rok – mówił na zakończenie burmistrz Grzegorz Wawryka.

 
Powiat Brzeski. Stypendia od Premiera
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 03 grudnia 2017 00:05

W Kuratorium Oświaty w Krakowie wręczono dyplomy stypendystom Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2017/2018. W  imieniu Premier Beaty Szydło wręczyła je Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty.  Dodajmy, że stypendium Prezesa Rady Ministrów, kandydat (tylko jeden ze szkoły) musiał spełnić przynajmniej jeden z niżej podanych warunków: otrzymać promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen, wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

 
Stypendia od burmistrza
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 28 listopada 2017 11:01

Podczas wyjazdowej sesji Rady Miejskiej w Brzesku, która odbyła się w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów ufundowanych przez burmistrza Brzeska dla najlepszych uczniów ze szkół w gminie. W tym roku przyznano wyróżnienia za wybitne osiągnięcia  naukowe, artystyczne i sportowe. Do komisji stypendialnej napłynęło 121 wniosków, wyróżniono 66 uczniów, nagrodzono także sportowców, którzy reprezentują gminę lub klub sportowy z jej terenu, a którzy w ostatnim roku osiągnęli znakomite wyniki sportowe.

 
Aby znów biegać, bawić się… po prostu żyć… Malutki Michałek Biel i niezwykle rzadki nowotwór płuca…
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 28 listopada 2017 10:41

Nasza historia zaczęła się 28 września 2017 r. Wybraliśmy się do pediatry, bo Michał, nasz syn pełen energii i gotowy do psot, stał się apatyczny, tak jakby ktoś z niego wyssał całą energię.

 
Jadowniki: Nocne dachowanie BMW w przydrożnym komisie samochodowym
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 26 listopada 2017 16:44

ospjadownikikomisW nocy z piątku na sobotę, na drodze krajowej 94, samochód marki BMW wypadł z drogi i dachował uszkadzając przy tym 5 pojazdów zaparkowanych w przydrożnym komisie samochodowym. W wyniku zdarzenia, poszkodowany został 24-letni kierowca, który z wielonarządowymi obrażeniami ciała trafił do brzeskiego szpitala. Jego stan jest ciężki. Policja ustala szczegółowy przebieg zdarzenia. Strażacy JRG PSP Brzesko oraz zastęp OSP KSRG Jadowniki pracowali na miejscu do wczesnych godzin porannych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 315

pr022018

dzialkivbud

chemi

 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .