Reklama
Aby znów biegać, bawić się… po prostu żyć… Malutki Michałek Biel i niezwykle rzadki nowotwór płuca…
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 28 listopada 2017 10:41

Nasza historia zaczęła się 28 września 2017 r. Wybraliśmy się do pediatry, bo Michał, nasz syn pełen energii i gotowy do psot, stał się apatyczny, tak jakby ktoś z niego wyssał całą energię.

 
Jadowniki: Nocne dachowanie BMW w przydrożnym komisie samochodowym
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 26 listopada 2017 16:44

ospjadownikikomisW nocy z piątku na sobotę, na drodze krajowej 94, samochód marki BMW wypadł z drogi i dachował uszkadzając przy tym 5 pojazdów zaparkowanych w przydrożnym komisie samochodowym. W wyniku zdarzenia, poszkodowany został 24-letni kierowca, który z wielonarządowymi obrażeniami ciała trafił do brzeskiego szpitala. Jego stan jest ciężki. Policja ustala szczegółowy przebieg zdarzenia. Strażacy JRG PSP Brzesko oraz zastęp OSP KSRG Jadowniki pracowali na miejscu do wczesnych godzin porannych.

 
Jadowniki. Igrzyska za nami
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 22 listopada 2017 23:20

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Jadownikach, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się drużynowe i indywidualne zawody dziewcząt i chłopców z roczników 2002-2004 o mistrzostwo gminy. W zawodach wzięło udział 14 dziewcząt i 18 chłopców. Jak podkreślają sędziowie Igrzyska miały wysoki poziom i przede wszystkim – na co zwracają uwagę opiekunowie i jurorzy – odbyły się w oparciu o zasady Fair Play. Nie zabrakło medali i dyplomów. Zawody wpisują się bowiem w szeroko rozumianą politykę wspierania rozwoju sportu w gminie Brzesko. Elementem tego programu są z jednej strony zawody, z drugiej zaś strony rozwój infrastruktury. Przypomnijmy, że w ramach tego działania wybudowano i oddano do użytku salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku (największy i póki co najnowocześniejszy tego typu obiekty w Brzesku) oraz boiska ze sztuczną nawierzchnią.

 
Brzesko. Dzień Pracownika Socjalnego
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 22 listopada 2017 23:19

Dzień Pracownika Socjalnego to święto obchodzone 21 listopada. Od kilku lat Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku organizuje uroczystości o charakterze powiatowym. Pod tym względem, zresztą pod wieloma innymi też, brzeski PCPR, jest prekursorem w Małopolsce. – Uznaliśmy, że warto raz w roku spotykać się z pracownikami Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Domów Pomocy Społecznej i samorządowców, by wspólnie świętować, ale także dzielić się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami – mówi naszej redakcji Stanisław Lambert, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku, z zarazem pomysłodawca organizowania spotkań o charakterze powiatowym. – Nie byłoby jednak tego spotkania, gdyby nie wsparcie samorządu powiatowego – dodaje Stanisław Lambert. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, nie zabrakło gości.

 
Zmarł Zbigniew Tryczyński
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 22 listopada 2017 10:32

ztyrvzy17 listopada 2017 roku, w wieku 96 lat zmarł inż. Zbigniew Tryczyński, absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej, wieloletni ceniony pracownik Biura Studiów i Projektów Górniczych w Krakowie, Honorowy Obywatel Miasta Brzeska.

 
MPEC Brzesko partnerem akcji charytatywnej
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 21 listopada 2017 21:37

Dostawca ciepła systemowego – Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Brzesku, jako specjalista w kwestii dzielenia się ciepłem przyłącza się do akcji społecznej „Wymiana ciepła” i udostępnia w siedzibie firmy (boczne wejście) wieszak, na którym można powiesić ciepłą odzież oraz pozostawić akcesoria jesienno-zimowe dla potrzebujących. Wymiana ciepła to jeden ze sposobów przekazywania ciepłej energii, ale w rzeczywistości to akcja zorganizowana po to, by dzielić się ciepłymi ubraniami z potrzebującymi. Celem akcji jest stworzenie punktów wymiany ciepła, w których znaleźć można wieszaki, na których powiesić można np. kurtki, swetry i polary oraz pozostawić np. czapki, szaliki, rękawiczki potrzebne potrzebującym w mroźne dni. Zostawić ubrania może każdy, tak samo jak każdy potrzebujący może z nich skorzystać, bez skrępowania wziąć z punktu „Wymiany ciepła”. Dodatkowe punkty „Wymiany ciepła” zostały zorganizowane w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

 
Jasień. 99.lat wolnej Polsk
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 15 listopada 2017 19:35

W siedzibie remizy OSP w Jasieniu odbyło się uroczyste spotkanie mieszkańców z okazji Święta Niepodległości. Przybyło na nie blisko sto osób, a głównymi gośćmi były dzieci z przedszkola Sióstr Służebniczek. Organizatorem spotkania był sołtys Jasienia Leszek Klimek wraz z Radą Sołecką, patronat nad imprezą sprawował burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
Brzesko na Warsaw Industry Week
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 15 listopada 2017 19:33

Urząd Miejski w Brzesku, Fundacja Małopolska Izba Samorządowa i Tarnowski Klaster Przemysłowy S.A. promowały przedsiębiorców prowadzących działalność w subregionie tarnowskim na targach Warsaw Industry Week, które odbywały się w Warszawie-Nadarzynie w dniach 14-16 listopada 2017 roku. Udział w targach jest jedną z części realizacji projektu „Promocja potencjału gospodarczego Subregionu Tarnowskiego w kraju i na arenie międzynarodowej”. Warszawskie targi to największe w Europie Środkowej wydarzenie wystawiennicze dedykowane dla branży przemysłowej, będące miejscem efektywnych spotkań w biznesie w wielu branżach. Targi to miejsce gdzie można nawiązać cenne kontakty, poszukać partnera biznesowego i znaleźć odpowiednią ofertę współpracy dla firmy. Nie bez znaczenia jest fakt, że udział w targach to także  skuteczna promocja gospodarcza subregionu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 316

pr022018

dzialkivbud

chemi

 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .