Koncert Huberta Zapióra
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 04 września 2017 14:30

31 sierpnia w pałacu Goetzów Okocimskich odbył się koncert Huberta Zapióra, śpiewaka operowego. Tutaj się urodził i pobierał pierwsze nauki śpiewu, który jak sam podkreśla jest jego pasją i sposobem na życie. Ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale wokalno-aktorskim oraz Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na wydziale aktorskim. Występował m.in. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, Warszawskiej Operze Kameralnej czy Schlosstheater w Rheinsbergu.

 
Brzesko pamięta o twórcach Solidarności
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 03 września 2017 20:49

Od wielu lat mieszkańcy Brzeska gromadzą się przed tablicą upamiętniającą działalność Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, by oddać jego twórcom, ale także uczuć minutą ciszy ofiary Stanu Wojennego oraz wszelkich represji komunistycznych w Polsce: od połowy 1944 toku do upadku systemu totalitarnego. W imieniu władz miejskich kwiaty złożył burmistrz Grzegorz Wawryka, nie zabrakło też przedstawicieli posła do Parlamentu Europejskiego, Edwarda Czesaka, minister Józefy Szczurek – Żelazko, działaczy Solidarności, Prawa i Sprawiedliwości, radnych miejskich i powiatowych. – Ja przypomnę, że 30 sierpnia 1980 r. strajkujący robotnicy w Szczecinie podpisali porozumienie z przedstawicielami PRL-owskiej władzy. Porozumienie w Szczecinie zapoczątkowało szereg kolejnych porozumień władzy ze strajkującymi w Gdańsku: (31 sierpnia), Jastrzębiu-Zdroju (3 września) i Katowicach (11 września) – wspomina burmistrz Wawryka.

 
Brzesko. Strażackie szkolenia
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 29 sierpnia 2017 19:46

Trwają zapisy na szkolenia organizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. 26 września 2017, w KP PSP w Brzesku będzie miało miejsce rozpoczęcie szkolenia strażaków ratowników OSP z zakresu działań przeciwpowodziowych oraz ratownictwa na wodach. Szkolenie to jest kierowane głównie dla strażaków z jednostek włączonych do Krajowego Sytemu Ratowniczo Gaśniczego, łączna ilość godzin na szkoleniu wynosi 24 godziny lekcyjne. Natomiast 10 października 2017 r. zaplanowano szkolenia z zakresu ratownictwa technicznego. Szkolenie to jest kierowane do wszystkich strażaków OSP z terenu powiatu, łączna ilość godzin na szkoleniu wynosi 31 godzin lekcyjnych.

 
Mokrzyska. Turniej Sołectw i Osiedli
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 20:49

Wygrali przed rokiem teraz są gospodarzem – mowa o sołectwie Mokrzyska, w którym już w najbliższą sobotę zostanie rozegrana kolejna edycja Turnieju Sołectw i Osiedli Gminy Brzesko. Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka i sołtys Mokrzysk Stanisław Pacura zapraszają mieszkańców na V Turniej Sołectw i Osiedli Gminy Brzesko. Turniej odbędzie się 2 września w Mokrzyskach (na boisku obok Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Kościelnej), początek zaplanowano na godzinę 15.00. – Zachęcamy do udziału zarówno do rywalizacji, jak i do dopingu, niech to będzie wspólne święto gminy, wielka integracja lokalnej społeczności – mówią zgodnie Grzegorz Wawryka i Stanisław Pacura.

 
Brzesko. Diecezjalne Święto Chleba
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 27 sierpnia 2017 00:00

To już tradycja: na początku września w Brzesku organizowane jest Diecezjalne Święto Chleba. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, Cech Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców oraz parafia św. Jakuba zapraszają na XVI Diecezjalne Święto Chleba. W tym roku święto potrwa dwa dni – 2 i 3 września.

 
Gmina Brzesko. Docenili ich w konkursie
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 22 sierpnia 2017 18:17

Po raz kolejny na liście najlepszych gospodarzy wsi i osiedli znaleźli się przedstawiciele gminy Brzesko. Tym razem Barbara Borowiecka i Marian Czarnik zostali wyróżnieni w konkursie na najlepszego sołtysa województwa małopolskiego AD 2016. – Obydwojgu wyróżnionych serdecznie gratuluję. Podobnie jak inni sołtysi i szefowie zarządów osiedli, włączają się w pracę samorządu gminnego. Są partnerami dla rady, władz miasta i magistratu. Zarówno na osiedlu, którym kieruje pani Barbara Borowiecka, jak i w Wojkowicach, skąd pochodzi Marian Czarnik, aktywności społeczna mieszkańców jest widoczna – mówi naszej redakcji burmistrz Grzegorz Wawryka.

 
Na kręgielni w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 20:01

Od kilkunastu lat brzeska kręgielnia jest miejscem turnieju kręglarskiego dla niewidomych i słabowidzących, którego organizatorem jest Tarnowskie Stowarzyszenie Niewidomych i Stowarzyszanie Cross z Warszawy. Jak co roku patronat nad imprezą sprawuje burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. W tym roku zawody rozegrano po raz 13. – Impreza cieszy się ogromną popularnością, w tym roku brało w niej udział 15 drużyn z całej Polski. Rozgrywki trwały dwa dni, zaczęły się w piątek a skończyły w minioną sobotę. Chcę serdecznie podziękować władzom miasta, burmistrzowi Grzegorzowi Wawryce oraz dyrektorowi i wszystkim pracownikom Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – mówi prezes Tarnowskiego Stowarzyszenia Niewidomych, Kazimierz Curyło.

 
Jadowniki. Zasłużeni dla Kultury Polskiej
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 20 sierpnia 2017 20:33

Minister kultury Piotr Gliński (wicepremier rządu RP) przyznał Medal Za Zasługi Dla Kultury Polskiej Towarzystwu Miłośników Ziemi Jadownickiej. W jego imieniu odznaczenie wręczył burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka. Prezes towarzystwa Stanisław Świerczek w swoim wystąpieniu przypomniał historię TMZJ. Podczas spotkania można było zobaczyć kolekcję medali i odznaczeń będącą własnością pana Stanisław Świerczka, byłego wieloletniego prezesa towarzystwa. Uroczystość uświetnił występ grupy śpiewaczej Jadowniczanie. W spotkaniu brali udział radni, sołtys, dyrektor MOK, zaproszeni goście z Towarzystwa Miłośników Wieliczki, mieszkańcy Jadownik.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 309

pr102017

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .