Reklama
Brzesko. Święto 11 listopada
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 13 listopada 2017 00:00

Brzeskie obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęły się uroczystą sesją Rady Miejskiej , w trakcie której burmistrz Grzegorz Wawryka i przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Ojczyk wręczyli księdzu Stanisławowi Górce z Poręby Spytkowskiej tytuł Honorowego Obywatela Miasta Brzeska. Ksiądz kanonik – jak można, między innymi przeczytać w uzasadnieniu przyznania tytułu – dzięki swojej operatywności i determinacji zmienił wizerunek parafii, mobilizował mieszkańców do realizacji cennych inicjatyw. Przez lata niezłomnie i wytrwale rozbudowywał kościół w Porębie Spytkowskiej, wybudował także kaplicę cmentarną. Dzisiaj, kiedy ksiądz Górka jest już na emeryturze, dalej ofiarnie służy parafianom, pełni również funkcję dekanalnego ojca duchowego dla księży. Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Brzeska wręczono księdzu na wniosek Wiesławy Put, podpisało się pod nim ponad stu mieszkańców Poręby.

 
Brzesko. 99 lat wolnej Polski
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 10 listopada 2017 23:43

Przed nami kolejna, 99.rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uroczystości zapraszają burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Ojczyk oraz radni. Jutro, 11 listopada o godzinie 9.30 rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Brzesku, w czasie której nadany zostanie tytułu „Honorowego Obywatela Miasta Brzeska” księdzu Józefowi Górce z Poręby Spytkowskiej. O godzinie 10.00 przed budynkiem Urzędu Miejskiego odbędzie się zbiórka pocztów sztandarowych, które przemaszerują do kościoła pod wezwaniem NMP Matki Kościoła i Św. Jakuba Apostoła, gdzie odprawiona zostanie msza w intencji ojczyzny. Po mszy jej uczestnicy przejdą pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie złożone zostaną kwiaty. O godzinie 16.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym, przy Placu Targowym 10 odbędzie się projekcja filmu „Budując Niepodległą – Kazimierz Missona 1874-1943”. Pół godziny później organizatorzy obchodów Święta Niepodległości zapraszają na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i biesiadnych. Uczestnikom serwowana będzie wojskowa grochówka. Na 12 listopada zaplanowano Otwarte Zawody Strzeleckie, które odbędą się w budynku strzelnicy KPP w Brzesku, przy ul. Szczepanowskiej 53.

 
Brzesko. Pływanie dla niepodległości
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 08 listopada 2017 00:32

Rocznicę odzyskania niepodległości, w tym roku 99., można świętować na różne sposoby. Od lat Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje zawody pływackie. – Zapraszam na XV zawody pływackie z okazji Święta Niepodległości, które odbędą się 9 listopada w obiekcie krytej pływalni BOSiR. W zawodach prawo startu mają zarówno osoby indywidualne, jak i zawodnicy zrzeszeni w klubach,  stowarzyszeniach i szkółkach pływackich.
Zgłoszenia zawodników przyjmowane są w sekretariacie Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji drogą elektroniczną, faksem lub telefonicznie oraz przed zawodami 9 listopada, najpóźniej jednak do godziny 15:30. Wcześniej zgłoszone uczestnictwo należy osobiście potwierdzić w dniu zawodów – mówi naszej redakcji Marek Dadej, dyrektor brzeskiego BOSiR.

 
Brzesko. Laury za film
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 05 listopada 2017 00:00

O wielkim sukcesie mogą mówić uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku. Dwa firmy, nakręcone przez młodzież tutejszej placówki, zostały laureatami ogólnopolskiego konkursu „Historia bliska”. Tradycyjnie już konkurs zorganizowany został przez Ośrodek Karta. Dodajmy, że warszawski ośrodek to niezależna organizacja pozarządowa o statusie organizacji pożytku publicznego tworząca największe w Polsce archiwum społeczne, stawiające sobie za cel dokumentowanie najnowszej historii Polski oraz Europy.

 
Brzesko. Kolejna dotacja dla gminy
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 04 listopada 2017 00:24

Dokładnie 32.5 tysiąca złotych otrzyma gmina Brzesko na renowację dwóch kapliczek. – Pieniądze będą pochodziły  z Lokalnej Grupy Działania „Kwartet na Przedgórzu” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – mówi burmistrz Grzegorz Wawryka.  Już gospodarza Brzeska podpisze umowę z LGD. Prace przy zabytkowych kapliczkach rozpoczną się wiosną przyszłego roku, gmina ma już pozwolenia konserwatorskie.

 
Bucze. Jutro pogrzeb księdza Ignacego Piwowarskiego
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 03 listopada 2017 00:00

Zmarł ksiądz Ignacy Piwowarski: legenda Solidarności, jeden z najbardziej znienawidzonych przez SB duchownych w diecezji tarnowskiej, odznaczony Medalem Solidarności, Honorowy Obywatel Gminy Brzesko. W latach Polski Ludowej niektórzy nazywali go „Popiełuszką z Berestu”, gdzie wtedy pracował a „Solidarność” warszawska określała go „beskidzkim Popiełuszką”. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na sobotę – 4 listopada w parafii NMP Nieustającej Pomocy w Buczu. Jak podkreślają brzescy samorządowcy odszedł człowieka historia regionu i diecezji, kapłan niezłomny, człowiek wielkiego serca i ducha: nie tylko żarliwy katolik, ale także wielki patriota, piewca sprawiedliwości, dobroci, szlachetny i bezinteresowny. Był nie tylko dobrym kapłanem i spowiednikiem, ale także nauczycielem, doskonałym katechetą, żywym symbolem – moralności.

 
Brzesko. Festiwal z Budżetu Obywatelskiego?
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 29 października 2017 23:22

Czy „Bocheńsko-brzeski festiwal soli i chmielu 26 -27 maja 2018”  zostanie w znacznej mierze sfinansowany z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego? Zobaczymy. Pod koniec listopada poznamy projekty, które otrzymają finansowe wsparcie, te projekty na które oddano najwięcej głosów.  – Dziękuję wszystkim za udział w głosowaniu, za zaangażowanie szkół i wielu instytucji, które włączyły się w akcję zachęcającą do poparcia festiwalu. Szczególnie chcę podziękować młodzieży, która aktywnie i świadomie włączyła się w życie gminy. Głosowanie nad budżetem obywatelskim uczy odpowiedzialności, zachęca do decydowania o wspólnych sprawach, uczy obywatelskich postaw – mówi burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
Brzesko. Okradali cmentarze
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 28 października 2017 00:00

Wyjątkową bezczelnością wykazali się trzej mieszkańcy powiatu tarnowskiego, którzy na gościnne występy przyjeżdżali na teren Brzeska i okolic. – Kradli płyty nagrobkowe i elementy wykończeniowe tylko po to, aby ponownie móc je odsprzedać i zamontować na innych cmentarzach. Mowa o grupie okradającej nekropolie na terenie powiatu brzeskiego i powiatów sąsiednich. Śledczy już wstępnie przypisują sprawcom kilkadziesiąt takich kradzieży – podkreśla Ewelina Buda, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Pomysłodawcą całego procederu był najmłodszy z zatrzymanych mężczyzn – 30-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. To on od kilku lat trudnił się kamieniarstwem i wykonywaniem nagrobków. Kiedy w ubiegłym roku lawinowo ruszyły zamówienia na tego typu usługi, mężczyzna znalazł nieuczciwy sposób na szybki zarobek. Postanowił okradać nagrobki i skradzione przedmioty odsprzedawać swoim klientom.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 315

pr022018

dzialkivbud

chemi

 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .