Gmina Brzesko: Miliony na termomodernizację
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 16 czerwca 2017 19:44

Blisko 3,5 miliona złotych gmina Brzesko pozyskała na termomodernizację kilku budynków użyteczności publicznej, pieniądze pochodzą będą z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Zaplanowane inwestycje wykonane zostaną do 2020 roku.

-Do MRPO złożyliśmy dwa wnioski i obydwa uzyskały pozytywną ocenę –mówi Rafał Najdała, kierownik Biura Funduszy Europejskich. – Zgodnie z pierwszym z nich gmina dostanie dotację w wysokości blisko dwóch milionów złotych, za co termomodernizacji poddany zostanie budynek szkoły w Mokrzyskach oraz siedziba urzędów miejskiego i powiatowego. W pracach realizowanych w budynku UM i SP obie instytucje będą partycypowały w kosztach.

 
Budowa ulicy na osiedlu Słotwina
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 13 czerwca 2017 09:11

Na ostatniej sesji radni podjęli uchwałę zwiększającą dotację na trzeci etap prac związanych z budową dróg na osiedlu Słotwina. Za blisko 350 tysięcy złotych wybudowany zostanie ćwierćkilometrowy odcinek ulicy Generała Władysława Sikorskiego.

 
Poręba Spytkowska: Piknik rodzinny
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 13 czerwca 2017 09:09

Wspaniała zabawa, piękna pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców to obrazki które można było zauważyć podczas II Pikniku Rodzinnego, który odbył się w Publicznym Przedszkolu w Porębie Spytkowskiej. Wielkim wyróżnieniem i  zaszczytem była dla przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli wizyta znakomitych gości – burmistrza Grzegorza Wawryki, radnego miejskiego Stanisława Góry oraz sołtysa Adriana Zaleśnego Dzieci wystąpiły z bogatym repertuarem artystycznym. W ramach tegorocznej innowacji pedagogicznej dzieci z grupy starszej przedstawiły bajkę w języku angielskim pt. „Cinderella – Kopciuszek”, czym udowodniły, że wspaniale radzą sobie z językiem angielskim. Przedszkolaki śpiewały piosenki, mówiły wierszyki i tańczyły dla swoich rodziców.

 
Dzień Dziecka w gminie Brzesko
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 05 czerwca 2017 20:34

Ponad trzy tysiące dzieci i dorosłych z całego powiatu brzeskiego odwiedziło w ostatnią sobotę stadion Okocimskiego Klubu Sportowego, na terenie którego organizowana była siedmiogodzinna impreza z okazji Dnia Dziecka. Patronat nad imprezą sprawował burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. Wielkie słowa uznania należą się Waldemarowi Pytce z BOSiR, który koordynował imprezę i czuwał nad jej sprawnym przebiegiem.

 
Brzesko. Obwodnica za pięć lat
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 01 czerwca 2017 21:12

W 2020, ewentualnie w 2021 mogłaby zostać oddana do użytku południowo – zachodnia obwodnica Brzeska: od ronda (skrzyżowania czwórki ze zjazdem z obwodnicą) w kierunku Okocimia – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej, zorganizowanej z inicjatywy posła na Sejm RP Wiesława Krajewskiego, Jacek Pałasiński, dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Mam też dobrą informację: zakładamy, że zjazd z autostrady, w kierunku Nowego Sącza, nad starą „czwórką” zostanie poprowadzony specjalną estakadą. Wjazd z drogi 94 będzie miała charakter wjazdu bezkolizyjnego – mówił podczas spotkania w Dąbrowie Tarnowskiej, indagowany przez naszą redakcję dyrektor Pałasiński.

 
Korowód bajkowych postaci
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 01 czerwca 2017 20:52

Już po raz trzeci oddział dla dzieci brzeskiej biblioteki był organizatorem „Korowodu bajkowych postaci”, który wczoraj przeszedł ulicami miasta. 
W barwnym pochodzie wzięło udział ponad 150-ro dzieci ze szkół podstawowych nr 2 i nr 3, był on zakończeniem obchodów majowych Dni Książki.

 
Jubileusz powiatu brzeskiego
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 29 maja 2017 00:00

Na wrzesień zaplanowano centralne uroczystości związane ze 150. rocznica powstania powiatu brzeskiego. Jakkolwiek trwa przygotowanie i uszczegółowienie programu święta:  już dzisiaj możemy poinformować o gwieździe wieczoru. Wszystko skazuje na to, że tak zacne urodziny uświetni wielka dama polskiej muzyki rozrywkowej: Ania Wyszkoni. – Chcemy, by jubileusz powiatu na długo zapadł mieszkańcom naszego regionu w pamięci – zapowiada starosta brzeski, Andrzej Potępa (w najbliższym wydaniu „Przeglądu Regionalnego” więcej szczegółów o imprezie.

 
Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 26 maja 2017 21:45

150 kg liści tytoniu i 80 kg suszu krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli brzescy policjanci. W sprawie nielegalnego towaru funkcjonariusze zatrzymali 59-letniego mieszkańca województwa świętokrzyskiego. Dobre rozpoznanie i praca operacyjna brzeskich policjantów pozwoliła na zatrzymanie mężczyzny posiadającego nielegalny towar. Samochód, którym podróżował sprawca został zatrzymany przez funkcjonariuszy do kontroli drogowej wczoraj (25.05) w miejscowości Rudy Rysie. W bagażniku pojazdu mundurowi ujawnili ponad 22 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Przypuszczali, że mężczyzna może posiadać większe ilości nielegalnego towaru w domu. Po dokonaniu przeszukania w miejscu zamieszkania mundurowi dodatkowo zabezpieczyli 57,5 kg krajanki tytoniowej, 150 kg liści tytoniu, wagę oraz maszynę do rozdrabniania. Zatrzymany przez brzeską Policję mężczyzna odpowie za wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestrów działalności gospodarczej tj. art. 12a ust. 2 Ustawy z dnia 2 marca 2001 r. o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych. Szacuje się, że straty Skarby Państwa z tytułu uszczuplenia akcyzy i podatku to kwota ponad 150 tys. złotych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 306

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .