Jubileuszowa aukcja prac uczestników WTZ
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 23 maja 2017 21:48

Już po raz 15 odbyła się doroczna Aukcja Prac Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brzesku. Tradycyjnie składają się na nią wystawa prac uczestników WTZ, przedstawienie przygotowane przez grupę teatralną "Szał Dzika" i licytacja. W tym roku aktorzy przedstawili sztukę pantomimiczną "Jaś i Małgosia", która jak wszystkie dotychczasowe spektakle przyjęta była znakomicie przez licznie zgormadzoną publiczność. Radosny nastrój dało się również odczuć podczas emocjonującej licytacji, na której sprzedano wszystkie przygotowane prace. Wśród kupujących, oprócz przyjaciół warsztatów pojawiło się wiele nowych gości, którzy chętnie uczestniczyli w aukcji. Warto podkreślić, iż jeden obraz został sprzedany za rekordową kwotę 800 zł.

 
Jadowniki. Sportowa klasa
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 23 maja 2017 07:24

Wiele wskazuje na to, że w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Jadownikach powstanie klasa sportowa (siódma). Placówka prowadzi właśnie nabór dziewcząt i chłopców do oddziału sportowego klasy siódmej dziewcząt i chłopców w roku szkolnym 2017/2018. Jak informują w szkole wychowankowie będą mogli brać udział w zajęciach bokserskich, piłki ręcznej i nożnej. Lekcje będą prowadzili profesjonalni trenerzy – zapewniają w PSP nr 2 w Jadownikach.

 
Aukcja prac podopiecznych WTZ
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 23 maja 2017 06:16

Warto wesprzeć niepełnosprawnych. Już jutro Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Opiekunów i Wolontariuszy Ostoja wraz z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Brzesku, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Brzesku oraz Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Brzesku organizują XV aukcję prac, która odbędzie się dzisiaj o godzinie 17.30 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku, ul. Plac Targowy 10. W programie spotkania przewidziano przedaukcyjny spektakl pt. „Jaś i Małgosia–fabryka czekolady” w wykonaniu warsztatowej grupy teatralnej „Szał dzika”. Oprócz aukcji i licytacji prac, w wolnej sprzedaży będzie można zakupić wiele przedmiotów codziennego użytku, obrazów wykonanych w różnych technikach artystycznych, pięknych rękodzieł i drobiazgów idealnych na oryginalny prezent, czy pamiątkę dla najbliższych. To szczególny dzień dla brzeskiego warsztatu, będący ukoronowaniem wytężonej, rocznej pracy terapeutycznej.

 
Brzesko. Ekologia na pierwszym miejscu
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 17 maja 2017 05:04

Brzesko wypowiedziało wojnę dzikim wysypiskom śmieci. Jakkolwiek wydawać, by się mogło, że magistrat jest od początku na straconej pozycji, próby podejmować warto. Zresztą gwoli prawdy, w porównaniu do lat 90. tamtego stulecia, ilość dzikich wysypisk śmieci znacznie spadła. Zdaniem burmistrza Grzegorza Wawryki jest to spowodowane kilkoma czynnikami. – Po pierwsze to efekt wieloletnich działań edukacyjnych, po drugie wprowadzeniem obowiązku płacenia za śmieci (ustawa śmieciowa) – podkreśla burmistrz Wawryka. Ale tradycyjnie już wraz z nadejściem wiosny pokazały się nie tylko zielone trawy ale również dzikie wysypiska śmieci znajdujące się wszędzie:  pobocza dróg, lasy, tereny gminne i prywatne.  Gmina Brzesko zleca porządkowanie terenów gminnych z zalegających śmieci, ale prace te przypominają walkę z wiatrakami lub prace Syzyfa, gdyż po uporządkowaniu jednego wysypiska powstają kolejne.  

 
Jasień. Od blisko wieku w służbie mieszkańców
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 17 maja 2017 04:56

Kilkuset strażaków, cztery ich pokolenia, działało do tej pory w strukturach Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasieniu. Nie dziwi więc, że jubileusz 95.lecia istnienia jednostki,. Zgromadził niemal całą wieś. Sam jubileusz był doskonałą okazją do uroczystego apelu, który poprzedziła msza święta w intencji strażaków. Gospodarz uroczystości, prezes OSP Jasień Leszek Klimek zaprosił na uroczystość wszystkie jednostki z terenu gminy oraz zaprzyjaźnionych druhów z OSP Gnojnik. Władze Brzeska reprezentował burmistrz Grzegorz Wawryka, powiat starosta Andrzej Potępa, a Państwową Straż Pożarną komendant powiatowy starszy brygadier Piotr Strojny oraz dyrektorka PSP w Jasieniu Urszula Brachuc. Dowódcą uroczystości był prezes Zarządu Gminnego OSP dh. Marian Czarnik. Apel rozpoczął się meldunkiem, jaki dowódca złożył komendantowi powiatowemu PSP, a następnie poczet flagowy w składzie drohowie Grzegorz Gurgul, Ryszard Olszówka, Mariusz Rąpała wciągnął biało-czerwoną flagę na maszt i został odegrany hymn przez uczestniczącą w uroczystościach Miejską Orkiestrę Dętą.

 
Kilka gmin powiatu dla transportu
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 16 maja 2017 00:00

Gmina Szczurowa wspólnie z Dębnem, Gnojnikiem, Czchowem, Iwkową, Brzeskiem i Borzęcinem, przygotowała wniosek o dofinansowanie projektu, dotyczącego usprawnienia zbiorowego systemu transportowego, a przy tym zmniejszenia niskiej emisji. Koncepcją złożonego do dofinansowania projektu jest umożliwienie mieszkańcom naszej gminy sprawnej przesiadki z samochodu lub roweru, który będzie mógł pozostawić na wybudowanym parkingu w systemie „parkuj i jedź”, na połączenie autobusowe, a następnie kolejowe w tym: dwie zatoki autobusowe, utwardzone parkingi, ciągi piesze łączące zatoki autobusowe z parkingiem, oświetlenie terenu, placu dla podróżnych, konstrukcji zadaszeń, ławek, kosza i miejsc dla rowerów w rejonie ronda przy skrzyżowaniu dróg wojewódzkich;
konstrukcja zadaszenia przystankowego z utwardzonym placem, ławki, kosz, miejsca dla rowerów obok szkoły w Strzelcach Wielkich; budowa parkingu z oświetleniem i miejscami dla rowerów w rejonie skrzyżowania i szkoły w Woli Przemykowskiej; budowa parkingu przy remizie we Wrzępi; przebudowa miejsc postojowych, oświetlenie, zadaszenie przystankowe, stojaki dla rowerów w rejonie skrzyżowania i szkoły w Niedzieliskach; utwardzenie kostką placów pod wiatą z budową konstrukcji zadaszenia przystankowego, wykonanie miejsc dla rowerów, ławki, kosze na śmieci w Rudach- Rysiu; budowa parkingu z odwodnieniem obok skrzyżowania i remizy OSP w Górce. Koszt realizacji inwestycji w Gminie Szczurowa wynosi ponad 1,3 miliona złotych z czego 85 procent  tej kwoty pochodzi z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

 
Janowi Pawłowi II na urodziny
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 12 maja 2017 18:34

Już w najbliższą niedzielę 14 maja, na brzeskim Rynku, przy parafii św. Jakuba Apostoła, dzieci i młodzież zatańczą z okazji urodzin św. Jana Pawła II. Zatańczymy do piosenek Siewców Lednicy a także do nowej piosenki „Siewcy Lednicy – Idź i kochaj”. Zaczynamy o godz. 11.30, akcja trwa tylko 1 godzinę! Serdecznie Zapraszamy!

 
Powiat Brzeski otrzymał unijną dotację na wspieranie zdolnych uczniów
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 12 maja 2017 18:24

To już kolejny projekt edukacyjny przygotowany przez Powiat Brzeski, który został bardzo wysoko oceniony przez Urząd Marszałkowski i wybrany do dofinansowania z unijnych środków.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 306

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .