Poręba Spytkowska. Helikopter zabrał poparzonego
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 27 stycznia 2018 12:14

Wybuch nieznanej jeszcze substancji doprowadził do poparzenia nastolatka z Poręby Spytkowskiej. Chłopak z licznymi poparzeniami ręki i twarzy  trafił do szpitala. Jak nas poinformowano w policji: ze wstępnych ustaleń wynika, że chłopak prawdopodobnie eksperymentował w domu z jakimiś chemikaliami. Do wypadku doszło w piątek. Na miejsce wezwano strażaków i pogotowie ratunkowe. PO chwili do rannego nastolatka przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i zabrał go do jednego z krakowskich szpitali. Trwa dochodzenie policji pod nadzorem prokuratora. Przebadana zostanie laboratoryjnie substancja.

 
Plany na 2018 rok – rozmowa z burmistrzem Brzeska, Grzegorzem Wawryką
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 26 stycznia 2018 13:15

Panie burmistrzu, pod koniec miesiąca rada miejska przyjmie tegoroczny budżet, czy znajdą się w nim pieniądze na tworzenie nowych miejsc pracy i rozwój gospodarczy gminy?
Tworzenie nowych miejsc pracy nie jest zadaniem gminy, samorząd może to jednak robić pośrednio poprzez stwarzanie lokalnego prawa ułatwiającego życie przedsiębiorcom. W Brzesku od lat obowiązują przepisy, według których właściciele firm mogą skorzystać z różnorodnych ulg i zwolnień, w razie gdy dają zatrudnienie mieszkańcom naszej gminy. Aby poprawić sytuację przedsiębiorców, którzy zechcą inwestować i uruchamiać działalność na należących do gminy terenach opracowaliśmy kilka nowych planów zagospodarowania przestrzennego. Chodzi o tereny znajdujące się w sąsiedztwie Can-Packu, w Jasieniu oraz leżące na granicy Brzeska, Jadownik i Okocimia. Plany sprawią, że tereny te będą łatwiej dostępne dla przedsiębiorców, aby ich zachęcić, będziemy budować tam drogi, doprowadzać sieć wodociągową i kanalizacyjną. Tak stało się kilka lat temu w przypadku strefy ekonomicznej znajdującej się na Pomianowskim Stoku, teraz pracuje tam kilkaset osób. O tym, że wielu przedsiębiorców zainteresowanych jest inwestowaniem w  naszej gminie świadczy fakt, że to z ich inicjatywy oraz, co ważne, przy wsparciu finansowym powstanie pierwszy odcinek drogi, która połączy ulicę Solskiego z przeznaczonymi pod przemysł terenami w Jadownikach-Rędzinach. Nie ukrywam, że liczę na sukces tego przedsięwzięcia oraz na to, że w ciągu kilku najbliższych kilku lat powstaną tam nowe miejsca pracy.

 
Jadowniki. Zbierali pieniądze dla dzieci
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 24 stycznia 2018 21:19

Dokładnie 31.132,29 złotych zebrano podczas imprezy charytatywnej organizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi Moto Jadowniki i małopolski oddział Fundacji Niewidomi na Tandemach dla podopiecznych Fundacji Auxiluim – Klaudii, Krystiana i Krzyśka. Nieocenionymi organizatorami po raz kolejny okazali się Wacław Japa i Wojtek Podleś. Przypomnijmy, na rzecz podopiecznych prowadzona była licytacja przedmiotów przekazanych przez sponsorów, ogółem w czasie ich trwania zebrano 18 tysięcy złotych. W licytacjach, co warto podkreślić brali udział nie tylko mieszkańcy Brzeska i okolic, ale także goście z Bochni, Szczurowej i Wierzchosławic.

 
Nabór do dziennego domu seniora
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 22 stycznia 2018 12:45

Burmistrz Brzeska informuje, że już wkrótce uruchomiony zostanie Dzienny Dom „Senior+”. Jest to pierwsza w gminie Brzesko placówka dziennego pobytu dla osób starszych. Oferta placówki skierowana jest do mieszkańców miasta i gminy, nieaktywnych zawodowo w wieku powyżej 60 roku życia samodzielnych lub wymagających niewielkiej pomocy w codziennym funkcjonowaniu.

 
Brzesko. Byliśmy prekursorami
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 19 stycznia 2018 09:27

Od blisko 20 lat region brzeski jest prekursorem wielu działań w dziedzinie opieki społecznej. Kiedy byłem starostą powstały Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Brzesku. Nad tym pieczę czuwało, powołane przed kilkunastoma laty, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Te kompetencje, to dzisiaj kompetencje powiatu, mu skupiamy się teraz na pomocy seniorom. To bardzo istotna sprawa, bo przecież nasze społeczeństwo starzeje się: to efekt podniesienia standardu życia, ale także skutek postępu medycyny – ocenia Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska. Niebawem zostanie uruchomiony Dzienny Dom „Senior+”. Jest to pierwsza w gminie Brzesko placówka dziennego pobytu dla osób starszych. Oferta placówki skierowana jest do mieszkańców miasta i gminy, nieaktywnych zawodowo w wieku powyżej 60 roku życia samodzielnych lub wymagających niewielkiej pomocy w codziennym funkcjonowaniu.

 
Dwa warianty Sądeczanki
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 16 stycznia 2018 23:17

Ostatecznie dwa warianty Sądeczanki, czyli trasy łączącej Nowy Sącz z Brzeskiem zaopiniowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. – Jeden z nich jest dla nas nie do przyjęcia – mówi burmistrz Czchowa Marek Chudoba. – Na to, by tak głęboko w osiedle domów jednorodzinnych wchodziła jezdnia naszej zgody nie ma i nigdy nie będzie – zapowiada włodarza czchowskiej gminy. Jeden z wariantów odrzucają także wójt Gnojnika Sławomir Paterek oraz wójt Iwkowej, Bogusław Kamiński. – Szkoda, że nie rozmawia się z nami jednocześnie, bo kompromis jest blisko – zapewniają obydwaj. Szkopuł w tym, że wariant, który odpowiada mieszkańcom powiatu brzeskiego, nie koniecznie zaakceptują władze Nowego Wiśnicza i Lipnicy Murowanej.

 
Brzesko. Zagrała orkiestra ludzkich serc
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 16 stycznia 2018 23:14

Dokładnie  73.370,16 zł (nie licząc obcej waluty), zebrano podczas brzeskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to drugi wynik w historii miasta. Widać, że nagonka na WOŚP, w przypadku Brzeska, wydała swój owoc. W tym roku na rzecz orkiestry kwestowało 150 wolontariuszy. Dodajmy, że najskuteczniej kwestowali w tym roku Szymon Szwarga (2438,28 zł), Bartłomiej Nawrocki (1811,22 zł), Aleksandra Dziedzic (1757,04 zł), Kamil Strzelec (1688,42 zł) i Zuzanna Sowa (1359,10 zł). Tradycyjnie już siedziba brzeskiego sztabu WOŚP znajdowała się w Regionalnym Centrum Kulturalno- Bibliotecznym. Tam też odbywały się licytacje i liczne  koncerty. Byli wokaliści z MOK pod opieką instruktorki Agnieszki Piekarz, publiczność miała okazję podziwiać występ młodzieżowej orkiestry Chrushed Sound BigBand z Porąbki Uszewskiej. 40 – osobowa formacja pod batutą Dariusza Sworzowskiego zagrała znane utwory muzyki filmowej i rozrywkowej, m.in. kompozycje z filmów o Jamesie Bondzie, Mission Impossible, czy utwory Hansa Zimmera. Crushed Sounds BigBand ma na swoim koncie występy m.in. w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

 
Brzesko. Powiat kształci się na potęgę…
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 14 stycznia 2018 22:35

Blisko 500 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest powiat brzeski, skorzystało z kursów zawodowych. Jest to możliwe, bo tutejszy samorząd realizuje projekt pn. „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych”. – Za nami pierwsze półrocze projektu, czas na pierwsze wnioski, podsumowania – mówi naszej redakcji Andrzej Potępa, starosta brzeski.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 322

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .