Okocim. Pożar samochodu na drodze krajowej
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 22 lipca 2018 22:09

20180721 111955W sobotnie popołudnie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na drodze K75 w miejscowości Okocim. W trakcie dojazdu do miejsca zdarzenia widoczny był słup ognia wydobywający się z palącego pojazdu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu gaśniczego piany bezpośrednio do wnętrza palącej się komory silnika pojazd. Utrudnienia w ruchu drogowym trwały około jednej godziny.

 
Fundusz sołecki krok po kroku
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 22 lipca 2018 01:00

Rada Miejska w Brzesku w czasie sesji, która odbyła się 28 marca 2018 roku podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na wyodrębnienie w budżecie gminy środków stanowiących fundusz sołecki.

 
Intensywne deszcze w Małopolsce. Sytuacja jest pod kontrolą
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 19 lipca 2018 12:20

Na skutek intensywnych opadów deszczu odnotowano wzrosty poziomu wody we wszystkich zlewniach karpackich dopływów Wisły. Wzrosty te miały miejsce w strefie stanów średnich i wysokich, z przekroczeniami stanów ostrzegawczych, a punktowo alarmowych. Najintensywniejszy przebieg zjawisko miało na obszarze województw śląskiego oraz małopolskiego.

 
Ruszy rozbudowa parkingu przy dworcu PKP
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 17 lipca 2018 01:00

Dobra wiadomość dla korzystających z usług PKP, przy brzeskim dworcu powstanie parking, na którym podróżujący będą mogli zostawiać swoje auta. Inwestycja kosztować będzie blisko 1,2 miliona złotych, z czego blisko milion, dzięki zaangażowaniu pracowników Biura Funduszy Europejskich i Wydziału Infrastruktury Technicznej i Komunalnej,  gmina pozyskała z unijnych funduszy.

 
Gmina Brzesko: Termomodernizacja budynków szkolnych
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 15 lipca 2018 18:49

Trwają prace związane z termomodernizacją budynków kilku szkół znajdujących się na terenie gminy, między innymi w Jadownikach, Buczu i Brzesku.

 
Kierowca miał 3 promile alkoholu, jego pasażer wymagał pomocy medycznej
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 13 lipca 2018 13:38

Policjanci ruchu drogowego po raz kolejny zatrzymali nietrzeźwego kierowcę dzięki reakcji innego uczestnika ruchu drogowego. Zatrzymany do kontroli 35-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie jechał autostradą. Pasażer jego pojazdu znajdował się w takim stanie upojenia alkoholowego, że konieczne było wezwanie na miejsce kontroli karetki pogotowia ratunkowego.

 
Dzięki właściwej reakcji mieszkańca zatrzymano nietrzeźwego kierowcę
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 11 lipca 2018 16:26

Policjanci z Brzeska zatrzymali 72-letniego mężczyznę, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwym. Sprawca został ujęty dzięki obywatelskiej postawie mieszkańca gminy Brzesko, który zaniepokojony stylem jazdy seniora natychmiast zaalarmował policjantów.

 
„Stary” Szpital – Nowa Jakość
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 10 lipca 2018 01:00

Jeszcze w tym roku budynek Powiatowego Publicznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego zyska całkiem nowe oblicze. Placówka w ostatnim czasie przechodzi serie gruntownych remontów i modernizacji – nie tylko od strony wizerunkowej, ale także administracyjnej i organizacyjnej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 331

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .