Brzeskie projekty w budżecie obywatelskim
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 21 września 2017 09:28

Dwa zadania z terenu gminy Brzesko zostały dopuszczone do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego. To, czy będą realizowane zależy od poparcia projektów przez mieszkańców. W związku z tym zachęcamy Państwa do głosowania, dzięki temu zwiększymy szanse na to, że dwa bardzo atrakcyjne zadania realizowane będą na terenie gminy Brzesko. Chodzi o „Brzesko-bocheński festiwal soli i chmielu” oraz o „Wielką bitwę o miecz kasztelana Spytka – Poręba Spytkowska – 2018”. Głos będzie można oddać na trzy sposoby – przez internet (strona do głosowania będzie aktywna od 25 września, o czym będziemy Państwa na bieżąco informować); przez wrzucenie karty do urny (te dostępne będą w 15 lokalizacjach w Małopolsce, jedna z urn znajdować się będzie w siedzibie Urzędu Miejskiego w Brzesku) i za pośrednictwem poczty (przesyłając kartę na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków, z dopiskiem „Budżet obywatelski”.

 
Brzesko. Z ekologią na „Ty”
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 20 września 2017 23:02

Właśnie  odbył się  organizowany przez referat gospodarki komunalnej i ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim w Brzesku piknik ekologiczny, mający na celu promowanie ochrony powietrza.Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych wraz z pracownikami Akademii Górniczo  – Hutniczej przy pomocy mobilnego laboratorium POLoNEs  prezentowała działanie kotłów o różnym stopniu zmodernizowania technologicznego i pompę ciepła – obrazujące różne możliwości ogrzewania budynków, przedstawiono także prawidłowy sposób rozpalania i spalania węgla w kotłach indywidualnych.

 
Gmina Brzesko: Przedszkole bez granic
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 17 września 2017 00:00

Blisko 750 tysięcy kosztować będzie realizowany przez gminę projekt „Przedszkole bez granic”, 640 tysięcy na ten cel samorząd pozyskał z Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości, resztę dołoży ze swojego budżetu.

 
I Ty możesz uratować komuś życie!
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 16 września 2017 11:12

Fundacja DKMS wraz z Urzędem Miejskim w Brzesku zapraszają na akcję rejestracji dawców szpiku kostnego. Wydarzenie zainicjowane przez panią Agatę Olejnik z Jasienia skupia wokół siebie sporą grupę wolontariuszy oraz ludzi dobrej woli, którzy bezinteresownie włączają się w organizację przedsięwzięcia. I Ty możesz uratować  komuś życie, zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku w dniach 16-17 września, na Placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku, rejestracja odbywać się będzie w godzinach od 11.00 do 17.00. Ciebie to nic nie kosztuje, a dasz komuś szansę na nowe życie.

 
Brzeski marsz pamięci
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 16 września 2017 11:11

Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka zaprasza mieszkańców na marsz pamięci upamiętniający 75. rocznicę likwidacji getta żydowskiego w Brzesku.

 
Brzesko. 150 lat powiatu
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 09 września 2017 21:52

Za nami konferencja naukowa poświęcona 150.leciu powstania powiatu brzeskiego. – Jakkolwiek w swojej historii 150 lat, powiat miał przerwę, uznaliśmy jednak, że warto podkreślić, dla budowania tożsamości Naszej Małej – Powiatowej Ojczyzny fakt pojawienia się powiatu brzeskiego, na mapie administracyjnej kraju w drugiej połowie XIX wieku. Powiat powstał w wyniku reform administracyjno – ustrojowych, które po Wiośnie Ludów, dokonały się w monarchii Austro-Węgierskiej. Mam nadzieję, że cykl imprez  spodobał się mieszkańcom naszego powiatu. Jutro, w niedzielę 10 września wielki koncert, z udziałem Anny Wyszkoni. Zapraszam do udziału – mówi naszej redakcji starosta Andrzej Potępa. A za nami między innymi konferencja naukowa poświęcona dziejom powiatu brzeskiego.

 
78 rocznica bombardowania na Słotwinie
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 07 września 2017 10:52

W kościele pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej odbyła się uroczysta msza odprawiona w intencji ofiar bombardowania, które zginęły w czasie niemieckiego nalotu na pociąg ewakuacyjny na dworcu Brzesko-Słotwina  5 września 1939 roku. Mszę odprawiali proboszcz Kazimierz Grych, ksiądz dziekan Józef Drabik i proboszcz Wojciech Werner.

 
Koncert Huberta Zapióra
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 04 września 2017 14:30

31 sierpnia w pałacu Goetzów Okocimskich odbył się koncert Huberta Zapióra, śpiewaka operowego. Tutaj się urodził i pobierał pierwsze nauki śpiewu, który jak sam podkreśla jest jego pasją i sposobem na życie. Ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale wokalno-aktorskim oraz Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na wydziale aktorskim. Występował m.in. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, Warszawskiej Operze Kameralnej czy Schlosstheater w Rheinsbergu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 312

pr102017

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .