Brzesko. Dzień Pracownika Socjalnego
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 22 listopada 2017 23:19

Dzień Pracownika Socjalnego to święto obchodzone 21 listopada. Od kilku lat Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku organizuje uroczystości o charakterze powiatowym. Pod tym względem, zresztą pod wieloma innymi też, brzeski PCPR, jest prekursorem w Małopolsce. – Uznaliśmy, że warto raz w roku spotykać się z pracownikami Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Domów Pomocy Społecznej i samorządowców, by wspólnie świętować, ale także dzielić się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami – mówi naszej redakcji Stanisław Lambert, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku, z zarazem pomysłodawca organizowania spotkań o charakterze powiatowym. – Nie byłoby jednak tego spotkania, gdyby nie wsparcie samorządu powiatowego – dodaje Stanisław Lambert. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, nie zabrakło gości.

 
Zmarł Zbigniew Tryczyński
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 22 listopada 2017 10:32

ztyrvzy17 listopada 2017 roku, w wieku 96 lat zmarł inż. Zbigniew Tryczyński, absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej, wieloletni ceniony pracownik Biura Studiów i Projektów Górniczych w Krakowie, Honorowy Obywatel Miasta Brzeska.

 
MPEC Brzesko partnerem akcji charytatywnej
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 21 listopada 2017 21:37

Dostawca ciepła systemowego – Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Brzesku, jako specjalista w kwestii dzielenia się ciepłem przyłącza się do akcji społecznej „Wymiana ciepła” i udostępnia w siedzibie firmy (boczne wejście) wieszak, na którym można powiesić ciepłą odzież oraz pozostawić akcesoria jesienno-zimowe dla potrzebujących. Wymiana ciepła to jeden ze sposobów przekazywania ciepłej energii, ale w rzeczywistości to akcja zorganizowana po to, by dzielić się ciepłymi ubraniami z potrzebującymi. Celem akcji jest stworzenie punktów wymiany ciepła, w których znaleźć można wieszaki, na których powiesić można np. kurtki, swetry i polary oraz pozostawić np. czapki, szaliki, rękawiczki potrzebne potrzebującym w mroźne dni. Zostawić ubrania może każdy, tak samo jak każdy potrzebujący może z nich skorzystać, bez skrępowania wziąć z punktu „Wymiany ciepła”. Dodatkowe punkty „Wymiany ciepła” zostały zorganizowane w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

 
Jasień. 99.lat wolnej Polsk
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 15 listopada 2017 19:35

W siedzibie remizy OSP w Jasieniu odbyło się uroczyste spotkanie mieszkańców z okazji Święta Niepodległości. Przybyło na nie blisko sto osób, a głównymi gośćmi były dzieci z przedszkola Sióstr Służebniczek. Organizatorem spotkania był sołtys Jasienia Leszek Klimek wraz z Radą Sołecką, patronat nad imprezą sprawował burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
Brzesko na Warsaw Industry Week
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 15 listopada 2017 19:33

Urząd Miejski w Brzesku, Fundacja Małopolska Izba Samorządowa i Tarnowski Klaster Przemysłowy S.A. promowały przedsiębiorców prowadzących działalność w subregionie tarnowskim na targach Warsaw Industry Week, które odbywały się w Warszawie-Nadarzynie w dniach 14-16 listopada 2017 roku. Udział w targach jest jedną z części realizacji projektu „Promocja potencjału gospodarczego Subregionu Tarnowskiego w kraju i na arenie międzynarodowej”. Warszawskie targi to największe w Europie Środkowej wydarzenie wystawiennicze dedykowane dla branży przemysłowej, będące miejscem efektywnych spotkań w biznesie w wielu branżach. Targi to miejsce gdzie można nawiązać cenne kontakty, poszukać partnera biznesowego i znaleźć odpowiednią ofertę współpracy dla firmy. Nie bez znaczenia jest fakt, że udział w targach to także  skuteczna promocja gospodarcza subregionu.

 
Powiat Brzeski. Prace potrwają ponad rok
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 14 listopada 2017 10:57

Najdalej do końca 2018 roku potrwają prace przy termomodernizacji kilku obiektów, których właścicielem jest samorząd powiatu brzeskiego. – Niedawno rozpoczęły się roboty przy budynku, po byłym internacie, przy ulicy Piastowskiej 2 w Brzesku – podkreśla starosta Andrzej Potępa. W tym przypadku przetarg podzielono na cztery części. Udało się wyłonić firmy które wykonają wymianę okien i drzwi (tych, które nie zostały wymienione wcześniej); wymianę całej instalacji centralnego ogrzewania, w tym grzejników oraz opomiarowania ciepła oraz na wymianę wszystkich opraw elektrycznych: ze starych, na nowoczesne, energooszczędne, oświetlenie ledowe. Ten zakres prac przewiduje także montaż kolektorów fotowoltaicznych. Ostatni etap prac obejmował będzie montaż klimatyzacji. Jeśli dobrze się ułoży zostanie rozstrzygnięty w ciagu kilku tygodni. – W budynku, w którym oprócz schroniska, mieści się kilka powiatowych instytucji oraz wydziałów starostwa, wymienimy wszystkie lampy. Ocieplenie budynku oraz nowa instalacja CO, pozwolą na znaczne oszczędności – ocenia starosta Andrzej Potępa.

 
Razem możemy więcej – rozmowa z Pawłem Majewskim, prezesem MPEC
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 14 listopada 2017 10:54

Od listopada w Brzesku obowiązują niższe ceny za dostawę energii cieplnej wytwarzanej przez MPEC. Jak to było możliwe?
To fakt, że obniżyliśmy ceny ciepła dla taryf gazowych i energii cieplnej wysyłanej do odbiorców z kotłowni rejonowej. Na podjęcie takiego kroku złożyło się kilka czynników. Przede wszystkim wcześniej wynegocjowaliśmy niższe ceny na zakup przez firmę opału, gazu i prądu. Poczynione w ostatnich latach w naszym zakładzie inwestycje pozwoliły na obniżenie kosztów funkcjonowania naszych kotłowni. Przy akceptacji rady nadzorczej podjęliśmy decyzję o podzieleniu się tym efektem z naszymi odbiorcami. Wniosek w tej sprawie złożyliśmy w Urzędzie Regulacji Energetyki w połowie marca tego roku. Z uwagi na to, że czas procedowania w tej kwestii trwał pół roku, dopiero niedawno, po otrzymaniu zgody na tę obniżkę, mogliśmy ją wprowadzić. Mam nadzieję, że te niższe ceny będą obowiązywać jak najdłużej, a ich efekt będzie odczuwalny. Wiele wyjaśni się już na początku przyszłego roku, kiedy to wzrosną ceny zakupu mediów, a także węgla. Wtedy to da się w sposób wymierny oszacować skalę oszczędności ze strony naszych odbiorców.  

 
Brzesko. Święto 11 listopada
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 13 listopada 2017 00:00

Brzeskie obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęły się uroczystą sesją Rady Miejskiej , w trakcie której burmistrz Grzegorz Wawryka i przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Ojczyk wręczyli księdzu Stanisławowi Górce z Poręby Spytkowskiej tytuł Honorowego Obywatela Miasta Brzeska. Ksiądz kanonik – jak można, między innymi przeczytać w uzasadnieniu przyznania tytułu – dzięki swojej operatywności i determinacji zmienił wizerunek parafii, mobilizował mieszkańców do realizacji cennych inicjatyw. Przez lata niezłomnie i wytrwale rozbudowywał kościół w Porębie Spytkowskiej, wybudował także kaplicę cmentarną. Dzisiaj, kiedy ksiądz Górka jest już na emeryturze, dalej ofiarnie służy parafianom, pełni również funkcję dekanalnego ojca duchowego dla księży. Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Brzeska wręczono księdzu na wniosek Wiesławy Put, podpisało się pod nim ponad stu mieszkańców Poręby.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 317

pr032018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .