Cała Polska tańczy dla papieża
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 18 maja 2015 20:07

Dzieci, młodzież i dorośli – razem około kilkuset osób wzięło wczoraj udział w imprezie „Urodziny JP2 na Rynku w Brzesku - cała Polska tańczy dla papieża”. Wielkie tańczenie rozpoczęło się o godzinie 11.30, w imprezę, oprócz tancerzy lednickich włączyła się także Grupa Młodzieżowa z parafii Świętego Jakuba oraz dzieci ze szkół podstawowych . Proboszcz Józef Drabik dołączył to wydarzenie do programu „Dni kultury chrześcijańskiej maj 2015”, które organizowane są przez parafię Świętego Jakuba.

 
Szczepanów. Diecezjalne i gminne obchody zakończenia wojny
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 13 maja 2015 22:48

W Szczepanowie odbyły się główne uroczystości odpustowe ku czci św. Stanisława. Jak co roku w pierwszych dniach maja do tej miejscowości przybyły tysiące pielgrzymów, by uczcić Wielkiego Patrona Polski. Św. Stanisław jest głównym patronem naszego kraju, archidiecezji krakowskiej i diecezji tarnowskiej. Dodajmy, że towarzyszyły im diecezjalno – gminne obchodów 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Poświęcona została kaplica Narodzenia św. Stanisława, przy rynku szczepanowskim posadzono dąb katyński i osłonięto tablicę upamiętniająca 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej.

 
Brzesko. Wygrał Andrzej Duda
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 12 maja 2015 21:44

Ponad 46 procent mieszkańców Brzeska zagłosowało na Andrzeja Dudę. Kandydat Prawa Sprawiedliwości wygrał tutaj w cuglach. Otrzymał w sumie 6771 głosów. Prawie połowę mniej miał Bronisław Komorowski. W stolicy powiatu oddano na niego – 3429 głosów (ponad 23 procent) Na trzecim miejscu „uplasował się” Paweł Kukiz.  3035 głosów oddanych na byłego lidera zespołu Piersi to dokładnie 20.8 procenta. 630 wyborców poparło Janusza Korwin –Mikke, 155 Adama Jarubasa, 219 Magdalenę Ogórek. Pozostali mieli po kilkadziesiąt głosów. 12 mieszkańców przekonał do siebie Paweł Tanejno.

 
Brzesko. Parkomaty zamiast kart parkingowych
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 08 maja 2015 00:00

Najdalej za rok z Brzeska znikną tradycyjne karty parkingowe. Nie dlatego, że parkowanie będzie za darmo, ale samorząd chce zainwestować w parkomaty. Dyskutowano na ten temat od wielu lat, ale cena urządzeń, odstraszała. Okazuje się jednak, że teraz ich cena znacznie spadła. Dlatego postanowiono, że sukcesywnie będą montowane na ulicach. W tym roku pojawi się pięć lub sześć parkomatów, a kolejne wiosna 2016 roku. – Dzisiaj takie urządzenie kosztuje około 12 tysięcy złotych, zwróci się po jakimś czasie eksploatacji. Wiele wskazuje na to, że od czerwca nie trzeba będzie płacić za parking przed Urzędem Miasta oraz starostwem przy ulicy Głowackiego – mówi naszej redakcji Marek Dadej, Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Dadej.

 
Brzesko. Rodzinny „biznes”
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 05 maja 2015 08:23

Sporo biedy napytało sobie trzech braci. Maja na koncie kradzieże, handel narkotykami, próby wymuszenia pieniędzy, grożąc pobiciem, a nawet pozbawieniem życia. „wpadli”. Teraz czeka ich sąd. Co więcej: do swoich występków angażowali także nieletnich, w tym 12-to letnią dziewczynkę. Bracia maja od 18 do 20 lat. Zdaniem brzeskich stróżów prawa to oni, odpowiadają za włamania i kradzieże na terenie gminy Dębno, gdzie zresztą zamieszkują.

 
Brzesko. Twórcom konstytucji
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 03 maja 2015 21:28

Uroczysta msza w intencji Ojczyzny rozpoczęła dzisiejsze oficjalne uroczystości w Brzesku, zorganizowane z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia konstytucji  3 maja. Po nabożeństwie uczestniczy przeszli pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie złożono kwiaty oraz zapalono znicze. Parlament polski reprezentowali posłowie Edward Czesak z Prawa i Sprawiedliwości oraz Urszula Augustyn (wiceminister oświaty) oraz Robert Wardzała z Platformy Obywatelskiej. Niemal w komplecie pojawili się samorządowcy: na czele z burmistrzem Brzeska, Grzegorzem Wawryką, zastępca burmistrza Jerzym Tyrklem, przewodniczącym Rady Miejskiej Krzysztofem Ojczykiem. Byli radni miejscy i powiatowi. Zarząd powiatu reprezentowali starosta Andrzej Potępa, wicestarosta Ryszard Ożóg oraz szef powiatowego samorządu, Kazimierz Brzyk.

 
Gmina Brzesko. program uroczystości majowych
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 01 maja 2015 00:00

Zapowiada się w tym roku wyjątkowa Majówka w Brzesku. Zainicjowane przed kilkoma latami imprezy przez Biuro Promocji tutejszego magistratu, „rozrosły się”. – Tegoroczne majówkowe święto ma nie tylko charakter patriotyczny, ale także wymiar religijny, sportowy i rodzinny: bo zachęcamy do udziału w naszych imprezach całe, wielopokoleniowe rodziny. Zapraszam w imieniu własny, przewodniczącego Rady Miejskiej, organizatorów i współorganizatorów – zachęca Grzegorz Wawryka, burmistrz gminy Brzesko.  A wszystko rozpocznie się już 30 kwietnia, kiedy to tradycyjnie w przededniu Majówki, odbywają się zawody pływackie. O godzinie godz.16 rozpoczną się  Zawody Pływackie z okazji Dnia Flagi RP. Organizatorem imprezy jest Kryta Pływalnia działająca na co dzień w strukturach Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 
Pogrzeb Jóżefa Paczyńskiego w najbliższy wtorek
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 30 kwietnia 2015 00:00

PTR 9859Zmarł Józef Paczyński, więzień niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz. Trafił tam, w pierwszym transporcie, w czerwcu 1940 roku. Przez wiele lat związany był z Brzeskiem, gdzie pracował jako dyrektor Zespołu Szkół Elektryczno – Mechanicznych, na Zielonce. W czasie okupacji był fryzjerem, strzygł esesmanów. – Przez kilka lat byłem osobistym fryzjerem komendanta obozu Rudolfa Hessa. Nie zamienił ze mną ani słowa. Pamiętam, jak za pierwszym razem, kiedy go miałem strzyc, częsty się mi ręce. Pomyślałem, jak cos pójdzie nie tak, to kara śmierci pewna.  Przeżyłem koszmar wojny i obozu koncentracyjnego:  przebaczyłam moim oprawcom, ale nigdy nie zapomniałem i nie zapomnę – mówił kilka miesięcy temu, w rozmowie z nasza redakcją, kiedy odwiedziliśmy go po raz ostatni w jego krakowskim mieszkaniu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 254

052015PR

szkola-maksylewicza

przedszkolesufczyn

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .