Brzesko. Ruszyła noclegownia
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 04 listopada 2016 10:46

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzesku informuje, że dysponuje wolnymi miejscami w Noclegowni Dla Bezdomnych Mężczyzn w Brzesku, ul. Cegielniana ½, która jest czynna w godz. od 19°°do 7°°. Zainteresowanych prosimy o kontakt z pracownikiem socjalnym, bądź w dniu zgłoszenia się w noclegowni z dozorcą pełniącym dyżur w  tym czasie. W przypadku posiadania informacji o osobach wymagających schronienia prosimy o poinformowanie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzesku tel. 146631583, lub 146632419. Natomiast kontakt z Noclegownią pod nr 14-68-63-998.

 
Podsumowanie akcji "Znicz"
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 03 listopada 2016 15:51

2 wypadki drogowe, 10 kolizji i 4 osoby ranne - to bilans przeprowadzonej akcji "Znicz". Funkcjonariusze zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Od 28 października do 2 listopada 2016r. brzescy policjanci dbali o zapewnienie płynności ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych i głównych ciągach komunikacyjnych. Szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo osób odwiedzających groby. W tym czasie nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów na terenie powiatu brzeskiego

 
Bucze. Minister u prałata
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 02 listopada 2016 21:55

Ksiądz Ignacy Piwowarski, legendarny kapelan tarnowskiej Solidarności, duchowny, który w latach Polski Ludowej, w tym w czasie stanu wojennego, wspierał opozycje antykomunistyczną, odebrał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Do Bucza, parafii, z której pochodzi i w której obecnie mieszka, pofatygował się minister Adam Kwiatkowski z Kancelarii Prezydenta RP. Krzyż nadał kapłanowi  Prezydent RP Andrzej Duda. Ministrowi Kowalczykowi towarzyszyli poseł na Sejm RP, Józefa Szczurek – Żelazko, wicewojewoda małopolski Józef Gawron, poseł Barbara Bartuś, burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, wójt Radgoszczy Marek Lupa, proboszcz parafii ks. Ryszard Pluta, wiceprzewodniczący RM Piotr Wyczesany, szef struktur PiS w powiecie brzeskim Stanisław Pacura, członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Bucze oraz mieszkańcy sołectwa i przyjaciele księdza.

 
Jadowniki. Odblaskowa szkoła
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 02 listopada 2016 00:00

Pod koniec października w Jadownikach odbył się happening. Różnobarwny korowód uczniów z tematycznymi plakatami wyruszył ulicami miejscowości. Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 spotykały się z mieszkańcami zachęcając ich do noszenia elementów odblaskowych. Uczniowie rozdawali odblaski, które wcześniej wykonali na zajęciach technicznych. Akcja spotkała się z ciepłym przyjęciem i zrozumieniem. Napotkani mieszkańcy Jadownik chętnie poświęcali swój czas dzieciom, wyrażając wdzięczność, jednocześnie zapewniając o stosowaniu się do przepisów kodeksu drogowego. Koordynatorami konkursu „Odblaskowa Szkoła” w Jadownikach są Jan Chrabąszcz i Rafał Sieński.

 
Brzesko. Potrójne święto
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 25 października 2016 20:23

Trzy w jednym, tak można byłoby powiedzieć o dzisiejszych uroczystościach, które odbyły się w Brzesku. Mowa o piątej rocznicy powstania Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Brzesku oraz tutejszego Hospicjum, nadania placówce imienia Świętego Jana Pawła II oraz o dniu pracownika służby zdrowia. Organizatorami uroczystości byli: Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa (wraz z zarządem, oraz Radą Powiatu), dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Józefa Szczurek – Żelazko oraz Krzysztof Gac, dyrektor Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego i Hospicjum w Brzesku. Uroczystości religijne odbyły się w kościele parafialnym pod wezwaniem świętego Jakuba Apostoła iw Brzesku, a oficjalne w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym.

 
Szczepanów. Odblaskowa szkoła
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 25 października 2016 20:22

Prelekcje, gra terenowa, promocja noszenia odblasków przez uczniów oraz szeroko zakrojona edukacja związana z ruchem drogowym, to podstawa by jakaś placówka oświaty mogła nosić miano „Odblaskowej Szkoły”. Jak zapewniają nauczyciele Szkoły Podstawowej ze Szczepanowa, akcja nie jest organizowana „na pokaz”. – My przez cały rok promujemy zasadę noszenia odblasków, co więcej, promujemy nie tylko wśród uczniów, ale także wśród starszych – zapewniają w szkole.  

 
Brzesko. W zdrowym ciele…
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 25 października 2016 20:21

W sobotę odbyła się pierwsza z dwóch zaplanowanych imprez na osiedlu Browarna, promujących zdrowy styl życia. Pretekstem do pięciogodzinnych gier i zabaw oraz bezpłatnych badań i porad lekarskich było oddanie do użytku plenerowej siłowni usytuowanej przy brzeskiej kręgielni. „Strefa zdrowia” to projekt zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016. Inicjatorami projektu był Zarząd Osiedla Okocimskie na czele z przewodniczącym Markiem Serwinem ,przy współpracy z pracownikami i lekarzami przychodni CenterMed sp. z o.o.

 
Gmina z najlepszą bazą sportową
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 24 października 2016 10:18

Brzesko po oddaniu  kolejnej inwestycji infrastruktury sportowej, czyli hali  przy PSP nr 3 zaliczane jest do gmin z najlepszą  bazą sportową
 w Małopolsce. Szkoła w Brzesku jest  największą liczebnie placówką oświatową w gminie , do której uczęszcza ponad 650 dzieci. Przypomnijmy, że hale przy szkołach zostały wybudowane w Okocimiu, Jadownikach i Jasieniu. Orliki powstały przy Publicznym Gimnazjum nr 2 w Brzesku, szkołach 
w Mokrzyskach, Szczepanowie oraz Buczu. W minionych latach samorząd gminny przekazał środki finansowe na remont zaplecza sportowego, szatni, sanitariatów czy  boisk w Porębie Spytkowskiej, Buczu, Brzesku,Jadownikach
 i Mokrzyskach. W tym roku zakończyły się prace  na obiektach sportowych
 w Szczepanowie, Jadownikach i Sterkowcu.  
Jak zapewnia burmistrz Grzegorz Wawryka w  przyszłym roku prace będą kontynuowane na kolejnych obiektach sportowych w sołectwach. Zostanie również  opracowany harmonogram powstania kolejnych boisk ze sztuczną nawierzchnią ,a zapewne i kolejnych sal przy szkołach.
Powiedzieli …

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 287

pr112016

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .