Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Powiat podsumował projekt
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 07 października 2014 21:44

Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w Powiecie Brzeskim – to nazwa projektu, realizowanego przez samorząd powiatowy. –Jest to pierwszy w Polsce, projekt systemowy, skierowany na doskonalenie nauczycieli wszystkich typów szkół i przedszkoli - mi naszej redakcji starosta brzeski, Andrzej Potępa. Niedawno podsumowano kolejny etap realizacji projektu. Gospodarzami spotkania byli Starosta Brzeski - Andrzej Potępa oraz Przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego - Kazimierz Brzyk. Obecni byli przedstawiciele Małopolskiego Kuratora Oświaty –Artur Pasek oraz Urszula Blicharz, burmistrzowie i wójtowie miast i gmin oraz inni znakomici goście. Wspólnie z dyrektorami szkół i przedszkoli  dokonano podsumowania projektu trwającego od 1 grudnia 2012 r. do 31 października 2014 r. Wartość projektu wynosi 2 616 264,00 zł. W projekcie uczestniczyło 76 szkół, 14 przedszkoli, 79 dyrektorów i wicedyrektorów oraz 1347 nauczycieli. W ramach przeprowadzonego procesu wspomagania placówek odbyło się 2972 godzin warsztatów i 2283 godzin spotkań grupowych. Funkcjonowało także 8 sieci współpracy i samokształcenia.

 
Powiat: Z ekologią za pan brat
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 06 października 2014 19:30

Od wielu lat samorząd Powiatu Brzeskiego podejmuje szereg działań w trosce o ochronę środowiska. Corocznie  z budżetu powiatu przekazywane są środki na  realizację programu usuwania azbestu oraz na utrzymanie urządzeń melioracji wodnych szczegółowych. Powiat podejmuje też liczne działania w trosce o edukację ekologiczną dzieci i młodzieży. Starostwo Powiatowe w Brzesku realizuje program usuwania azbestu już od 2009 roku. - W tym roku  na transport i unieszkodliwianie odpadów azbestowych przekazaliśmy w sumie 60 000 złotych. Dotacje otrzymały wszystkie gminy z terenu powiatu. Warto dodać, iż kontynuujemy również pomoc finansową dla spółek wodnych, na utrzymanie urządzeń melioracji wodnych szczegółowych. Na ten cel w 2014 r. przeznaczono ponad  36 000 złotych, jako łączną kwotę dotacji dla spółek wodnych aktywnie działających na terenie powiatu tj.: Gminnej Spółki Wodnej w Czchowie, Gminnej Spółki Wodnej w Dębnie, Gminnej Spółki Wodnej w Gnojniku oraz Gminnej Spółki Wodnej w Szczurowej – informuje Starosta Brzeski Andrzej Potępa.

 
Szczepanów wyróżniony
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 06 października 2014 19:13

Szczepanów otrzymał wyróżnienie w jubileuszowej odsłonie plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski. Został doceniony w kategorii: Miejsce Niezwykłe. – Odbierając dyplom czułam ogromny zaszczyt, ale i dumę z tego, że mieszkam i pracuje dla takiej miejscowości. Oczywiście nasza miejscowość została dostrzeżona za sprawą świętego Stanisława, patrona Polski. Szczepanów to miejsce, w którym urodzi się przecież męczennik za wiarę, Stanisław, Biskup Krakowski - mówi naszej redakcji Anna Lubowiecka, sołtys Szczepanowa. Dodajmy, że gala rozdania nagród w plebiscycie odbyła się w ramach Małopolskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki, w Białce Tatrzańskiej.

 
Złote gody z medalami od prezydenta Polski
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 04 października 2014 14:30

TR2 6952Były medale, gratulacje i życzenia: kolejnych lat życia w szczęściu, miłości, w otoczeniu rodziny i znajomych. Dzisiaj kolejna grupa par małżeńskich, które sakramentalne „tak” wypowiedziały przed 50-laty, świętowała Złote Gody. – Dla mnie jest to wielkie przeżycie, bo dzisiaj swój jubileusz obchodzą także moi rodzice. Wszystkim Dostojnym Jubilatom życzę wszystkiego najlepszego. Zdrowia, miłości, radości i zadowolenia z bliskich – mówił do zebranych burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka.

 
23 pary świętowały 50-lecie małżeństwa
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 02 października 2014 17:48

zlotegodybrzeskoW tym roku 23 pary małżeńskie, które sakramentalne „tak” wypowiedziały przed pół wiekiem, świętowały Złote Gody. Dostojnym Jubilatom burmistrz Grzegorz Wawryka wręczył medale, a przewodniczący Rady Miejskiej gratulował i życzył kolejnych jubileuszy. Tradycyjnie już uroczystości zorganizowano w Urzędzie Miejskim.

 
Turniej Wsi i Osiedli Gminy Brzesko
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 02 października 2014 17:06

Po raz drugi odbył się Turniej Wsi i Osiedli Gminy Brzesko. W tym roku gospodarzem zmagań była miejscowość Okocim. Podobnie jak przed rokiem organizatorzy zadbali o to, by nie zabrakło atrakcji. Po podsumowaniu okazało się, że Turniej wygrała reprezentacja Osiedla Zielonka w Brzesku, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Poręby Spytkowskiej, a brąz powędrował do Wokowic. Co to oznacza w praktyce dla Osiedla Zielonka w Brzesku. Ano to, że za rok w tej części gminy zostanie rozegrany III Turniej.

 
Dwie nowe karetki w brzeskim szpitalu
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 30 września 2014 22:52

TR2 6396Ponad 630 tysięcy złotych kosztował zakup dwóch karetek, które za kilka dni „wejdą na służbę” Pogotowia Ratunkowego w Brzesku. – Pieniądze na zakup pojazdów to środki własne szpitala oraz dotacja darczyńców. Sporą kwotą wsparli nas znany brzeski przedsiębiorca Edmund Leś oraz firma INOX Instal. Za okazaną nam pomoc finansową, za wielkie serce, zrozumienie potrzeb służby zdrowia, w imieniu swoim, dyrekcji szpitala, pracowników, samorządu powiatu brzeskiego, a przede wszystkim pacjentów, pragnę im serdecznie podziękować - mówi naszej redakcji Józefa Szczurek – Żelazko dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Brzesku.

 
Bucze: Przedszkole, boisko, drogi i chodniki
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 29 września 2014 20:49

buczemost11Mieszkańcy Bucza mają powody do zadowolenia. W ostatnich latach udało się tutaj bowiem zrealizować kilka ważnych inwestycji. – Współpraca pomiędzy wsią, Radą Sołecką, a burmistrzem układa się dobrze – ocenia sołtys Stanisław Milewski. Poprawiła się znacznie infrastruktura drogowaw Buczu. W ostatnich latach wyremontowano kilka dróg – ulic gminnych, jak również – po licznych monitach samorządu gminnego i sołtysa – znalazły się środki na remont drogi powiatowej. W centrum wybudowano chodnik, co znacznie poprawiło stan bezpieczeństwa. Zadbano o rowy przydrożne, zagospodarowano częściowo teren wokół szkoły – między innymi plac zabaw.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 232

jszczban3a

wybory2014toplog

wybory sejmik

wybory okregibrzesko

wybory kandydaciradagminybrzesko

wybory kandydaciokregnr1

wybory kandydaciokregnr2

wybory kandydaciokregnr3

wybory kandydaciokregnr4

wksurch2

labno radoslaw baner 156x78

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .