Brzesko: Burmistrz z absolutorium
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 29 czerwca 2017 11:02

W czasie wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Brzesku radni jednogłośnie udzielili burmistrzowi Grzegorzowi Wawryce absolutorium za wykonanie budżetu za 2016 rok. W czasie obrad dyskutowano także o ubiegłotygodniowej decyzji Sanepidu o skażeniu wody w brzeskim wodociągu. Radni mieli zastrzeżenia i podawali w wątpliwość zasadność podanej przez Sanepid informacji o skażeniu wody.

 
Brzesko. Za nami święto miasta
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 27 czerwca 2017 21:08

W sumie kilka tysięcy osób bawiło się podczas trzydniowego święta miasta. Dni Brzeska to jedna z największy imprez plenerowych w regionie. Tradycyjnie już odbywa się w weekend rozpoczynający wakacje i okres lata. W tym roku Dni Brzeska zainaugurowane zostały w piątek na Rynku koncertem Miejskiej Orkiestry Dętej, która zagrała największe przeboje muzyki rozrywkowej, klasycznej i wojskowej. W Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym Dni Brzeska oficjalnie otworzył burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka w czasie wernisażu wystawy Andrzeja Krupińskiego „Zabytki ziemi brzeskiej w akwarelach i rysunkach” połączony z koncertem młodzieży z MOK. Wystawa Krupińskiego to pokłosie jego wieloletnich związków z regionem. Przypomnijmy, że ten znany rysownik, historyk sztuki, jest autorem setek prac dokumentujących przeszłość naszego regionu. – Mam nadzieję, że poprzez te akwarele nie tylko utrwalam piękno tej ziemi, ale także zachęcam do zwiedzenia jej przez innych – mówił naszej redakcji doktor Krupiński.  Burmistrz Grzegorz Wawryka dziękował artyście za wielkie serce. – Jest Pan niestrudzonym ambasadorem Brzeska, poprzez swoją twórczość - mówił gospodarz miasta.

 
Brzesko. Strażackie zmagania
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 26 czerwca 2017 06:47

Niedawno w Wieruszowie, w województwie łódzkim, pod patronatem prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP druha Waldemara Pawlaka oraz Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka odbyła się I Ogólnopolska Olimpiada Dziecięcych Drużyn Pożarniczych. W olimpiadzie udział wzięło 32 dziecięce drużyny z 10 województw – 350 zawodników w wieku od 4 do 12 lat. – Wystawiliśmy do zawodów dwie drużyny po 10 osób każda, dzieci prezentowały musztrę, brały udział w strażackiej sztafecie i w ćwiczeniach bojowych – mówi jeden z opiekunów Dziecięcej Drużyny Pożarniczej z Jadownik, Jerzy Gawiak.

 
WAKACJE 2017 – brzescy policjanci zadbają o bezpieczeństwo wypoczywających
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 23 czerwca 2017 14:31

Ostatni dzwonek w tym roku szkolnym usłyszą dzisiaj uczniowie wszystkich szkół. Już jutro rozpoczną się długo wyczekiwane przez dzieci i młodzież wakacje. Góry, lasy, obiekty sportowe, brzegi zbiorników wodnych wypełnią się ludźmi szukającymi wypoczynku i relaksu. Aby ten wypoczynek był bezpieczny, brzescy policjanci rozpoczęli działania pn. „Bezpieczne Wakacje 2017”. Policyjne przedsięwzięcia prowadzone będą w miejscach wypoczynku letniego, na trasach dojazdowych do wakacyjnych kurortów, a także w miejscach zamieszkania, gdzie wyjeżdżający na wakacje pozostawili swe domostwa.

 
Co z tymi bakteriami w wodzie?
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 22 czerwca 2017 08:56

Czy woda w sieci wodociągowej należącej do Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Brzesku była w o ogóle skażona bakteriami? Czy decyzja Sanepidu nie była zbyt pochopna? Czy Sanepid popełnił błędy związane z pobraniem próbki wody do badania? Nie wykluczone, że na te pytania odpowiedzi poznamy po dochodzeniu prokuratorskim. Całą sprawa wzięła się stąd – twierdzą w RPWIK – że Sanepid pobrał próbkę wody z kranu, z instalacji wewnętrznej, nie administrowanej przez RPWiK. Mowa o punkcie w Jasieniu, w tamtejszym Domu Dziecka. Szefowa brzeskiego Sanepidu Dorota Żak przekonuje, że działania jej instytucji były jak najbardziej uzasadnione. Dłużej na ten temat nie chciała jednak rozmawiać, zasłaniając się brakiem czasu (została wezwana na sesję Rady Powiatu Brzeskiego). Jej zdaniem badania wykonane przez RPWiK są badaniami wykonanymi w laboratorium bez akredytacji i w świetle prawa nie można się na nich opierać. – To nonsens – mówi Jerzy Wolnik, wiceprezes RPWiK. Mamy dopuszczenie akredytacyjne wydane przez Sanepid, ba możemy nawet świadczyć usługi podmiotom zewnętrznym. Zdaniem Jacka Żaka (zbieżność nazwisk z szefową brzeskiego Sanepidu), rzecznika prasowego Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej działanie brzeskiego Sanepidu trzeba zrozumieć. – Z jednej strony na szali jest bezpieczeństwo zdrowotne 46 tysięcy obywateli, z drugiej rozbieżne badania. W tej sytuacji lepiej „dmuchać” na zimne – mówi.

 
Woda jest już zdatna do picia - komunikat
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 21 czerwca 2017 13:23

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzesku informuje, że na podstawie przeprowadzonych badań laboratoryjnych wody pochodzącej z wodociągu publicznego Brzesko-Łukanowice, pobranej w punktach czerpalnych w Brzesku – zdrój wodny oraz pobranej na sieci wodociągowej w miejscowościach Jasień, Brzesko, Dębno, Jadowniki, Łysa Góra i Sufczyn, stwierdzono, że jakość wody w zakresie zbadanych parametrów mikrobiologicznych, w tym też wcześniej kwestionowanego Clostridium perfringens (łącznie ze przetrwalnikami) nie budzi zastrzeżeń w odniesieniu do wymagań zawartych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (tj. Dz. U. z 2015 r. poz. 1989). Powyższe ustalenia pozwalają na potwierdzenie przydatności do spożycia przez ludzi wody dystrybuowanej przez wodociąg publiczny Brzesko-Łukanowice.

 
Harmonogram dowozu wody do sołectw
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 20 czerwca 2017 23:20

HARMONOGRAM DOWOZU WODY PITNEJ DLA MIESZKAŃCÓW GMINY BRZESKO w dniu 21.06.2017 r.

 
Brzesko. Miasto z Muzeum
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 20 czerwca 2017 21:35

Muzealnicy, samorządowcy, mieszkańcy miasta i powiatu brzeskiego skorzystali z zaproszenia, by wziąć udział w otwarciu Muzeum Regionalnego w Brzesku. – To historyczny moment w dziejach miasta i regionu. Po latach oczekiwań oddajemy do użytku nową placówkę kultury. Oczywiście na miarę obecnych naszych możliwości, ale już dzisiaj snujemy plany związane z rozwojem Muzeum. Liczymy na ogromne zainteresowanie mieszkańców naszego grodu stałą ekspozycją, ale nie ukrywam, że moim marzeniem jest, aby placówka prowadziła także działania edukacyjne, promocyjne i popularno – naukowe. Póki co Muzeum Regionalne funkcjonuje w strukturach Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku. Może kiedyś będzie samodzielnym „tworem”. Na razie wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania, serdecznie dziękuję. Lista osób jest długa – podkreślał podczas oficjalnego otwarcia placówki burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka. Muzeum mieści się w kamienicy na rogu Rynku i ulicy Kościuszki (Kościuszki2) w budynku, którego właścicielem jest miasto. Kiedyś, na I piętrze siedziba Banku PKO.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 300

pr062017

 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .