Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Miasto pamięta o wojskowym święcie
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 17 sierpnia 2014 21:09

DSC 0825Władze samorządowe gminy Brzesko, na czele z przewodniczący Rady Miejskiej Tadeuszem Pasierbem, radnymi i wiceburmistrzem Jerzym Tyrkielem złożyły kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Zapalono także znicze, a wszystko by uczcić Dzień Wojska Polskiego. Od ponad dwudziestu lat, podobnie jak w okresie międzywojennym, tym dniem jest 15 sierpnia. – 15 sierpnia 1920 roku zapisał się w sposób szczególny w dziejach naszego kraju. Wtedy, na przedpolach Warszawy, została zatrzymana i pobita Armia Czerwona. Bitwa warszawska jest przez historyków uznawana za jedną z najważniejszych bitew w dziejach ludzkości – mówi wiceburmistrz Brzeska Jerzy Tyrkiel.

 
Święto Wojska Polskiego oraz rocznica Bitwy Warszawskiej w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 16 sierpnia 2014 20:55

15sierpnia1-1Parlamentarzyści, samorządowcy związaniu ze środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości uczestniczyli w brzeskich uroczystościach Dnia Wojska Polskiego. 15 sierpnia, na pamiątkę bitwy warszawskiej, obchodzone jest święto polskiej armii. Tradycyjnie wiązanki kwiatów oraz znicze pojawiły się pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Kwiaty składali posłowie Edward Czesak i Józef Rojek, radna wojewódzka, Józefa Szczurek – Żelazko, radni miejscy i powiatowi prawa Sprawiedliwości w Brzesku oraz przedstawiciele Jednostki Strzeleckiej 2059. Dodajmy, że wartę przed Pomnikiem Nieznanego Żołnierza w Brzesku pełniły uzbrojone dziewczyny z brzeskiego „Strzelca”.

 
Pamiętali o strzelcach marszałka Piłsudskiego
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 15 sierpnia 2014 11:22

Mieszkańcy Brzeska, samorządowcy, środowiska skupione wokół Prawa i Sprawiedliwości, przedstawiciele Jednostki Strzeleckiej nr 2059 im podpułkownika Andrzeja Hałacińskiego oraz członkowie brzesko-bocheńskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej „II Brygada Legionów” złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza w Brzesku. A wszystko w setną rocznicę wymarszu I Kompanii Kadrowej z Oleanrdów. Legiony Polskie, dowodzone przez marszałka Józefa Piłsudskiego były pierwszą, typową polską formacją wojskową, od czasów wojsk Królestwa Polskiego.

 
BOSiR w miejskim programie
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 13 sierpnia 2014 03:58

Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji będzie wspierał rodziny. – Postanowiliśmy aktywnie włączyć się  do programu polityki prorodzinnej na terenie Gminy Brzesko, wsparciu dużych rodzin, a tym samym zwiększeniu szans rozwojowych, życiowych dzieci i młodzieży wychowującej się w dużych rodzinach „Brzeska Rodzina Trzy Plus”. To bardzo cenna inicjatywa, nie wyobrażam sobie, by taka instytucja jak nasza, nie brała udziału w tym przedsięwzięciu – tłumaczy naszej redakcji Marek Dadej, dyrektor Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 
Szpital: Profilaktyka ma ogromne znaczenie
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 13 sierpnia 2014 03:56

Profilaktyka ma gigantyczne znaczenie. Od dawna mówią o tym lekarze. Ich zdaniem czesne wykrycie chociażby guza piersi, kilkakrotnie zwiększa szansę na uratowanie ludzkiego życia. – Dlatego od kilku lat stawiamy na profilaktykę. W szpitalu realizujemy kilka bezpłatnych  programów profilaktycznych. Zapraszam mieszkańców powiatu do skorzystania z tej oferty – mówi Józefa Szczurek – Żelazko, dyrektor szpitala powiatowego w Brzesku.  Wszystkie programy są finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. W praktyce oznacza to, że dla mieszkańców powiatu brzeskiego są one bezpłatne.  – Zasady rekrutacji są proste i czytelne. Warto poświęcić kilka chwil na to, by sprawdzić czy nie jest się w grupie ryzyka. Zachęcam między innymi panie na badania mammograficzne oraz badania szyjki macicy – mówi Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Odnowiona wojenna nekropolia
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 08 sierpnia 2014 17:27

Cmentarz wojenny nr 276 w Brzesku, założony w 1916 roku, został gruntownie odnowiony. Tutejsze samorządy od lat dbają o renowację nekropolii z czasów I wojny światowej. Przypomnijmy, że w tym roku przypada setna rocznica wybuchu wojny, która pochłonęła 10 milionów istnień ludzkich. Front przebiegał przez teren dzisiejszego powiatu brzeskiego i tarnowskiego, stąd w regionie tyle cmentarzy z czasów I wojny światowej. Odnowienie tej nekropoli kosztowało blisko 32 tysiące złotych: z tego 30 tysięcy stanowiła dotacja celowa z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

 
Okocim: Stowarzyszenie na rzecz biblioteki
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 08 sierpnia 2014 14:32

O kolejny sprzęt dydaktyczny wzbogaciła się filia (w Okocimiu) Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Brzesku. Niedawno przedstawiciele Stowarzyszenia przekazali dla Biblioteki w Okocimiu tablicę dydaktyczną dla najmłodszych bywalców tej placówki. Od pewnego czasu biblioteka współpracuje m.in. z Grupą Wesołe Słoneczka co spowodowało konieczność organizacji nowych zajęć dedykowanych dla najmłodszych. Z pewnością tablica będzie w tych zajęciach dobrze wykorzystywana. Montażowi i składaniu tablicy towarzyszyła grupka sympatycznych maluchów", która sprawdzała zdolności dorosłych z zakresu majsterkowania. Tego typu dary są bezcenne, pomagają nam realizować wiele dodatkowych zajęć, nie przewidzianych nawet statutem naszej placówki – mów Maria Marek, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku.

 
Uwaga na nocne burze w regionie
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 07 sierpnia 2014 21:06

Dzisiaj w nocy (z 7 na 8 sierpnia) spodziewane są bardzo intensywne opady deszczu w całym regionie: powiedi3e bocheńskim, brzeskim, tarnowskim i dąbrowskim. Służby wojewody małopolskiego ostrzegają także przed silnymi wiatrami. Jak ostrzegają specjaliści ta sytuacja może skutkować gwałtownymi krótkotrwałymi wzrostami stanów wody. Należy spodziewać się uszkodzeń budynków i infrastruktury oraz lokalnych podtopień.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 228

wybory2014toplog

pr08a

Relacje wideo z regionu brzeskiego

banerbadania4

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .