Brzesko. Strażackie uroczystości
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 07 maja 2016 09:54

PTR 6527Uroczystą mszą świętą rozpoczęły się dzisiejsze uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Jakkolwiek patronalne święto druhów i pracowników służb ratunkowych wypada 4 maja, to jednak z niewielkim „poślizgiem”, odbyło się to tradycyjne świętowanie. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i tym razem pojawili się niemal w komplecie samorządowcy z powiatu brzeskiego. Byli starosta Andrzej Potępa, burmistrzowie Brzeska Grzegorz Wawryka i Czchowa Marek Chudoba, wójtowie Dębna – Wiesław Kozłowski, Gnojnika – Sławomir Paterek, Szczurowej – Marian Zalewski, Borzęcina – Tadeusz Żurek (zastępca wójta). Parlament reprezentowała natomiast Józefa Szczurek – Żelazko, a samorząd wojewódzki radny Adam Kwaśniak. W imieniu komendanta wojewódzkiego PSP w Krakowie, był II zastępca starszy brygadier Marek Bębenek. Policję reprezentował komendant powiatowy w Brzesku Roman Gurgul. Nie zabrakło także przedstawicieli firm i instytucji wspierających i współpracujących z brzeskimi strażakami. Swoją obecność zaznaczył Wojciech Krzyżak, znany przedsiębiorca drogowy z Iwkowej oraz Andrzej Zelek z Lewniowej.

 
Piotr Tracz z nagrodą Grand Press Photo
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 05 maja 2016 21:50

Właśnie poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji Grand Press Photo, czyli najbardziej prestiżowego konkursu fotograficznego w Polsce. Podczas gali finałowej poznaliśmy zwycięzców poszczególnych kategorii. Piotr Tracz, pochodzący z Brzeska fotograf zdobył II miejsce w kategorii Kultura i Człowiek (zdjęcie pojędyncze).

 
180 tysięcy złotych dla organizacji pozarządowych
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 05 maja 2016 09:03

W sali obrad Starostwa Powiatowego w Brzesku odbyło się podpisanie umów z organizacjami pozarządowymi, którym w tym roku Powiat Brzeski przyznał dotację na realizację zadań publicznych.  W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele tych organizacji, które jako pierwsze rozpoczynają realizację zadań. Spotkanie otworzył starosta brzeski Andrzej Potępa, który przywitał zebranych oraz podsumował tegoroczny konkurs dla organizacji pozarządowych i innych podmiotów uprawnionych w ramach, którego wybrano 68 ofert. Starosta podkreślił, iż Powiat Brzeski przekaże w tym roku w sumie 180 tysięcy złotych, na realizację zadań publicznych w pięciu dziedzinach.

 
Teraz testuj najszybszy Internet LTE dwa razy dłużej!
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 28 kwietnia 2016 00:00

Teraz nawet przez 14 dni każdy może sprawdzić jak działa najszybszy mobilny Internet w Polsce - od czwartku 28 kwietnia wydłużony zostaje okres, w którym można testować LTE sieci Plus oraz Cyfrowego Polsatu. Promocja jest dostępna we wszystkich punktach sprzedaży obu operatorów, a jedyny koszt to opłata aktywacyjna 9 zł!

 
Otwarcie sezonu motocyklowego
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 25 kwietnia 2016 22:35

W  minioną niedzielę mimo deszczowej aury po raz piąty zagościli motocykliści z całej Małopolski na  imprezie pn. „Motocyklowe obchody 1050 rocznicy chrztu  Polski”. Organizatorzy czyli  motocykliści z MotoJadowniki dołożyli wszelkich starań, aby impreza miała wspaniałą oprawę. Cel był szczytny bo zorganizowano akcję  krwiodawstwa (31 osób oddało 13,95 l. krwi) i zbierano fundusze na letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży.

 
Brzesko. Miasto inwestuje
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 23 kwietnia 2016 00:00

Dobiega końca budowa sali gimnastycznej wraz z infrastrukturą techniczną przy szkole podstawowej nr 3. Wykonano przyłącza do budynku, fundamenty i mury budynku, pokrycie dachu, zamontowano stolarkę aluminiową zewnętrzną i wewnętrzną, wykonano tynki i instalacje wewnętrzne. Obecnie wykonywane jest flizowanie ścian i posadzek w sanitariatach, montowane są urządzenia wentylacyjne. W najbliższym czasie wykonawca przystąpi do robót malarskich. Po zakończeniu prac budowlanych montowana będzie posadzka i urządzenia sportowe.  Zakończenie prac planowane jest na 30 czerwca. 200 tysięcy złotych kosztować będzie wykonanie odcinka ulicy Jana Pawła II, już wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na budowę. W tym roku wykonany zostanie pierwszy etap robót przy ulicach Jesiennej i Wakacyjnej na osiedlu Szczepanowskie. W ubiegłych latach został wykonany kompleksowy projekt techniczny na wykonanie tych drógwraz z odwodnieniem. Projekt został aktualizowany i wystąpiono do starostwa z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę zostanie zlecono wykonanie pierwszego etapu robót, czyli kanalizacji opadowej. 

 
II Brzeski Kiermasz Książki Przeczytanej
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 17 kwietnia 2016 00:00

To bez wątpienia idea godna polecenia innym. Cieszy się sporym zainteresowaniem czytelników – mieszkańców Brzeska, ale także okolicznych gmin. Tegoroczny kiermasz, który odbył się 9 kwietnia w RCKB w Brzesku, zgromadził kilkuset odwiedzających. Niezaprzeczalnym atutem tego wydarzenia było zestawienie ponad 2 tysięcy książek w jednym miejscu, wśród których można było na spokojnie „pobuszować” i wybrać coś dla siebie. Dominowały tytuły literatury pięknej  i fantastyki. Na podkreślenie zasługuje, że także w tym roku uczestnicy kiermaszu mogli obcować z poezją „na żywo”. Tym razem była to prezentacja Myślenickiej Grupy Literackiej „Tilia”, której przedstawienie i dokonania w czarujący sposób opowiedziała pani Jadwiga Malina, jedna z czołowych przedstawicielek tej Grupy. Mogliśmy usłyszeć wiersze czytane przez ich autorów i bezpośrednio poczuć emocje jakie z nich płynęły.Nowością tegorocznego kiermaszu była bardzo interesująca prelekcja Grzegorza Niecia, znanego bibliologa, adiunkta w Katedrze Badań Książki i Prasy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W bardzo ciekawy i przystępny sposób przedstawił słuchaczom dzieje książki na przestrzeni wieków podczas swojego wykładu pn. Książka wczoraj i dziś”. Rodzice mogli zostawić swoje pociechy w specjalnie dla dzieci przygotowanym kąciku, gdzie pod okiem doświadczonych animatorek uczestniczyły w konkursach,grach i zabawach. Atrakcją kącika był występ znanego Teatru Lalek „Pinokio” z Nowego Sącza, który przedstawił spektakl kukiełkowy „Kłamstwa kozy”. Nieocenioną pomocą wykazali się członkowie Szkolnego Koła Wolontariuszy „JESTEŚMY BY POMAGAĆ” przy Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Brzesku, których kilkuosobowa grupa służyła odwiedzającym pomocą. Kiermasz został objęty patronatem Burmistrz Brzeska i Starosty Brzeskiego i a jego tworzenie wspierała czynnie Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku oraz Biuro Promocji Urzędu Miejskiego w Brzesku. Już dzisiaj zapraszamy na kolejną, trzecią edycję Kiermaszu.

 
Rządowy program 500+ w powiecie brzeskim
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 13 kwietnia 2016 00:00

Rozmowa z Józefą Szczurek – Żelazko,. Posłem na Sejm RP.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 278

pr052016

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .