Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Budowa rond na drodze Brzesko-Koszyce – będą utrudnienia
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 09 lipca 2014 13:54

W szybkim tempie prowadzone są prace przy budowie drogi: Brzesko – Szczurowa (północno – zachodniej obwodnicy Brzeska oraz Mokrzysk. Inwestycja realizowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich jest bez wątpienia wielkim sukcesem Brzeska. – Z jednego ognia mamy kilka pieczeni. Po pierwsze jest to północny zjazd z autostrady, co sprawi, że ruch nie trafi do miasta, po drugie – powstanie obwodnica Mokrzysk, a nowa droga odblokuje także ruch na ulicy Solskiego, po trzecie – przy obwodnicy chcemy uruchomić strefę aktywności gospodarczej – mówi burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
Gmina Brzesko: Kanalizacja z dotacją funduszu
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 07 lipca 2014 16:51

To dobra informacja dla mieszkańców gminy Brzesko, którzy chcieliby podłączyć się do zbiorczej sieci kanalizacyjnej. Istnieje bowiem szansa na uzyskani indywidualnej dotacji na ten cel. Kilka tygodni temu Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie podpisał umowy określające współpracę w 2014 r. w zakresie udzielania dotacji ze środków Funduszu na inwestycje w zakresie ochrony środowiska i gospodarki wodnej realizowane na terenie województwa małopolskiego.

 
Nowy sprzęt dla szpitala
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 06 lipca 2014 00:00

Ponad sto tysięcy złotych wydał Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Brzesku na zakup nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego. – Część tej kwoty otrzymaliśmy w ramach dotacji z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. To nie pierwsze wsparcie finansowe z tej instytucji. Od lat skutecznie zabiegamy o środki z PFRON. W sumie na zakup sprzętu rehabilitacyjnego otrzymamy blisko czterdzieści tysięcy złotych - wylicza dyrektor SP ZOZ Brzesko, Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Nagroda dla Brzeskich Zakładów Komunalnych
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 04 lipca 2014 18:49

PT1 9548Brzeskie Zakłady Komunalne zostały nagrodzone przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Okolicznościowy dyplom oraz statuetkę w kształcie serca wręczył prezesowi zarządu BZK, Januszowi Filipowi między innymi biskup tarnowski Andrzej Jeż. Hierarcha podkreślał, że to za wielki wkład w dzieło pomocy innym – potrzebującym. W laudacji (w specjalnym dyplomie) czytamy: „Caritas Diecezji Tarnowskiej Januszowi Filipowi, za aktywne uczestniczenie w dziele miłosierdzia chrześcijańskiego przez życzliwa współprace z Caritas i wspieranie jej inicjatywy w duchu ewangelicznej miłości bliźniego”. Dodajmy, że nagroda została wręczona podczas diecezjalnych uroczystości Dnia Rodziny, który został zorganizowany w Starym Sączu na Błoniach w miejscu Papieskiego Ołtarza.

 
40 odsłona rajdu KRAK
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 04 lipca 2014 00:00

To będzie nie lada gratka, nie tylko dla miłośników motoryzacji, ale także tych wszystkich którzy uwielbiają piękno i elegancję. Już dzisiaj zapraszamy mieszkańców miasta i regionu do Brzeska, na sobotę 5 lipca. Dotrze wtedy tutaj 40 odsłona rajdu KRAK 2014. – Zapraszamy do wspólnego podziwiania pojazdów, które na trwałe wpisały się w historię motoryzacji. Pojazdów, które ze względu na swój wygląd, funkcjonalność – budzą wielki zachwyt i podziw – mówi naszej redakcji burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
25 lat wolnej Polski
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 02 lipca 2014 21:27

PT1 9572Samorządowcy, ale także przedstawiciele biznesu, kultury, sportu, oświaty, pracownicy magistratu i podległych mu jednostek, uczestniczyli w dzisiejszym świecie: 25-lecia odzyskania przez Polskę wolności. – 4 czerwca 1989 roku, w dniu wyborów, w Polsce skończył się komunizm. To wtedy Polacy pokazali ówczesnej władzy czerwoną kartkę. W efekcie tych wyborów doszło do wielkiej transformacji ustrojowej, politycznej, społeczno – gospodarczej, ale także mentalnej. Po roku od wyborów parlamentarnych, w Polsce zorganizowano także pierwsze wolne wybory samorządowe. Od 1990 roku rozpoczyna się nowa era w dziejach miasta, era samorządu wolnego od politycznych nacisków ze strony partii – mówił burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
Skopał policyjny radiowóz
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 01 lipca 2014 20:53

Sporo problemów czeka 47-latka z Mokrzysk w gminie Brzesko, który nie dosyć że urządził burdę w domu, to potem jeszcze skopał radiowóz policji, która przyjechała, by go okiełznać. Odpowie za uszkodzenie mienia, no i domową awanturę. Policjanci otrzymali wezwanie, że w Morzyskach, pewien mieszkaniec groził swojemu bratu. Kiedy przyjechali na miejsce stróże prawa, pobudzony mężczyzna, w strone ich radiowozu skierował swoje „nerwy”. Bojowo nastawionemu 47-latkowi najwyraźniej nie spodobała się decyzja funkcjonariuszy, którzy przyjechali na miejsce awantury i postanowili go zatrzymać. Agresywny 47-latek wpadł w jeszcze większą furię. ”Nie okiełznacie mnie, nie ma szans” – krzyczał wzburzony mężczyzna w kierunku mundurowych, po czym skopał policyjny samochód oraz uszkodził zamontowany z tyłu pojazdu klimatyzator. Chwilę później porywczy agresor siedział już w radiowozie. Temperamentny mieszkaniec Mokrzysk trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za szkody, jakie wyrządził. Kiedy wytrzeźwieje usłyszy zarzut uszkodzenia mienia. W tej chwili policjanci szacują straty – mówi Ewelina Buda z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

 
Zarząd powiatu z absolutorium
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 01 lipca 2014 19:07

Nikt nie głosował przeciwko skwitowaniu zarządu powiatu brzeskiego z wykonania budżetu w 2013 roku. Radni koalicji chwalili starostę i zarząd za wprowadzenie planu oszczędnościowego co w praktyce oznacza zmniejszenie zadłużenia powiatu, a radni opozycji, ganili władze starostwa za wyprzedaż majątku. – Naszym zdaniemnie wszystkie nieruchomości należało sprzedawać. Można było je wynająć. Zdobywanie funduszy poprzez sprzedaż majątku to jest krótką drogą do tego by za chwile nie mieć pieniędzy – mówił radny Sławomir Pater z Prawa Sprawiedliwości. Wicestarosta Ryszard Ożóg ripostował: Mam takie wrażenie, że trochę w tym demagogii i przedwyborczych harców – mówił.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 224

dcz2014

banerbadania4

bosirwakacje

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .