Brzesko. Krew na policji
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 17 lipca 2015 20:39

W poniedziałek swoje święto będzie miała policja w Brzesku. Z tej okazji organizowana jest zbiórka krwi. Latem dramatycznie spada zapas tego cennego daru w szpitalach. Szef klubu HDK przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku zaprasza wszystkich chętnych za organizowaną w dniu 20 lipca, z okazji święta policji akcję krwiodawstwa, w godzinach od 9:15 do 13. Punkt krwiodawstwa zorganizowany będzie w budynku strzelnicy policyjnej przy ulicy Szczepanowskiej. Należy pamiętać o zabraniu dowodu osobistego. Do oddania krwi należy stawić się wypoczętym, po lekkim beztłuszczowym posiłku (np. pieczywo, wędlina, ser żółty, warzywa, owoce) i najlepiej do południa. Przed oddaniem i po oddaniu krwi należy pić dużo wody lub soków owocowych. Bezpośrednio przed oddaniem krwi jak i bezpośrednio po oddaniu nie należy palić tytoniu i spożywać alkoholu. Należy pamiętać, że po oddaniu krwi z powodu osłabienia organizmu nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych i wykonywać prac fizycznych. Przychodząc do Stacji Krwiodawstwa należy także pamiętać o zachowaniu zasad podstawowej higieny osobistej. Dawcą może być każda zdrowa osoba w wieku od 18-tu do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn o wadze powyżej 50 kg, która czuje się zdolna do oddania krwi.

 
Internet Domowy LTE Cyfrowego Polsatu już za 25 zł miesięcznie

Szukasz do domu Internetu, z którego komfortowo będą mogli korzystać wszyscy domownicy? Zależy Ci na szybkim łączu bez limitu danych oraz prostej instalacji w sieci o największym zasięgu LTE? Taką ofertę znajdziesz w Cyfrowym Polsacie!

 
Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych pracowników z Ukrainy
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 15 lipca 2015 17:00

14 lipca funkcjonariusze Śląsko – Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na terenie Małopolski 5 Ukraińców, którzy naruszyli obowiązujące w Polsce przepisy. W następstwie przeprowadzonej kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców, która miała miejsce w jednym z gospodarstw rolnym na terenie powiatu brzeskiego, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej z Tarnowa zatrzymali trzech nielegalnie pracujących Ukraińców. Zatrudnieni przy uprawie ogórków cudzoziemcy nie posiadali dokumentów pozwalających im na legalne wykonywanie tej pracy. Ponadto polski pracodawca nie podpisał z Ukraińcami umów cywilno - prawnych. W związku z tym wszczęto postępowania administracyjne, które zostały zakończone wydaniem trzech decyzji o zobowiązaniu do powrotu. Jednocześnie pracodawca jak i nielegalnie pracujący cudzoziemcy odpowiedzą za naruszenie przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

 
Powiat Brzeski. Nowi dyrektorzy szkół
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 13 lipca 2015 21:03

Już wiadomo kto pokieruje szkołami ponadgimanzjalnymi w Brzesku(ZSP nr 2) oraz w Czchowie.  Jakiś czas temu zakończyło się  postępowanie konkursowe. Nowi dyrektorzy obejmą swoje funkcje 1 września tego roku. Oficjalnie, bo nieoficjalnie już pod koniec sierpnia, będą wdrażali się w swoje nowe obowiązki z którymi – zważywszy na ich doświadczenie – nie będą mieli problemu. I tak na czele Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku stanie Jerzy Soska, a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie, pokieruje Grzegorz Brach. – Obaj spełniali wszelkie kryteria konkursowe, w dodatku legitymują się stażem w szkolnictwie oraz w administracji samorządowej To na pewno ich wielkie atuty – ocenia wicestarosta brzeski, Ryszard Ożóg.   

 
Brzesko. Ceny za śmieci bez zmian
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 13 lipca 2015 20:08

Co najmniej przez rok ceny za wywóz śmieci w gminie Brzesko pozostaną na starym poziomie. – Staramy się robić wszystko, aby obciążenia dla mieszkańców, z tytułu opłat i podatków lokalnych, były jak najmniejsze – zapewnia burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka. Jego zdaniem ustawa śmieciowa, która weszła w Zycie przed dwoma laty, sprawdziła się: znikły dzikie wysypiska śmieci, znakomita większość mieszkańców, ponad 90 procent, segreguje odpady komunalne. Czasem może niezbyt dokładnie, ale generalnie rzecz biorąc, po dwóch latach pod rządami nowej ustawy, „wpadek” jest naprawdę niewiele  - zapewnia burmistrz gmin Brzesko Grzegorza Wawryka.

 
Brzesko. Nieprzytomny po dopalaczach
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 12 lipca 2015 14:27

Nastolatek, z objawami „przedawkowania”  dopalaczami, trafił w nocy do szpitala w Brzesku. Był nieprzytomny. Jak dowiedziała się nasza redakcja jego stan jest poważny. To kolejny młody człowiek, dla którego w ostatnich tygodniach „zażycie” dopalaczy właśnie tak się skończyło. To bez wątpienia „najczarniejszy” weekend w Polsce pod względem przedawkowania tymi substancjami W ciągu kilku dni, do szpitali na Śląsku trafiło 154 osoby Czy młody brzeszczanin zaopatrzył się w dopalacze w tym samym źródle co jego rówieśnicy z okolic Katowic, Zabrza czy Gliwic?  Nie wykluczone.  

 
Brzesko oddało hołd pułkownikowi
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 09 lipca 2015 20:58

Pułkownik Zdzisław Baszak, szef tarnowskiego oddziału Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, jedna z legend państwa podziemnego, obchodził właśnie 95. Urodziny. Taki jubileusz nie mógł ujść uwadze kolegów koma tanów, władz samorządowych oraz przedstawicieli służb mundurowych, w tym Wojska Polskiego. Ostatnio przedstawiciele samorządu gminy Brzesko wraz z członkami Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Oddział w Brzesku wzięli udział w okolicznościowym spotkaniu. Odbyło się ono w  Zarządzie Okręgu Tarnów ŚZŻAK we współpracy z Wojskową Komisję Uzupełnień w Tarnowie. Dodajmy, że wśród gości byli również obecni przedstawiciele władz samorządowych Tarnowa, powiatu tarnowskiego i dąbrowskiego, służby mundurowe tarnowskiej policji i straży, kombatanci oraz kapelani ŚZŻAK – ks. Piotr Gajda i ks. Zbigniew Guzy.

 
Brzesko. Nowe zasady w strefie płatnego parkowania
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 09 lipca 2015 20:33

Od 22 maja tego roku w strefie płatnych parkingów w Brzesku obowiązuje nowe zasady. Wszystko za sprawą Rady Miejskiej, która zmieniała kryteria korzystaniu z miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Zmiany dotyczą oznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych oraz ogólnodostępnych miejsc parkingowych w strefie płatnych parkingów. –To nasz ukłon w stronę osób niepełnosprawnych, tak aby ułatwić im „życie” – podkreśla w rozmowie z naszym portalem burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.  

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 259

remed21

oduidu CP LTE baner 4x2 BRZESKO 0162015

baner-ddd

szkola-maksylewicza

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .