Sto lat „dęciaków”
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 17 stycznia 2015 15:42

Uroczystą mszą świętą, odprawioną w najstarszym kościele parafialnym w Brzesku, pod wezwaniem świętego Jakuba Apostoła, rozpoczną się jutrzejsze uroczystości setnej rocznicy powstania Miejskiej Orkiestry Dętej.  Nabożeństwo rozpocznie się o 16.30. Godzinę później, o 17.30 spotkanie okolicznościowe w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym. – Zapraszam w imieniu organizatorów  na msze i koncert galowy Miejskiej Orkiestry Dętej. W ten sposób oddajmy hołd tym wszystkim, którzy od lat grają w orkiestrze, poświęcają swój prywatny czas, by muzyką rozsławiać naszą gminę, towarzyszyć nam w uroczystościach o charakterze patriotycznym, kulturalnym czy religijnym. Wierzę, że w komplecie pojawią się radni miejscy, tej i poprzednich kadencji, burmistrzowie, mieszkańcy miasta i gminy - mówi naszej redakcji Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska.

 
Zielonka w gronie najlepszych
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 15 stycznia 2015 21:54

zielonka1Na szóstym miejscu w województwie małopolskim i na 44 miejscu w kraju zostało sklasyfikowane Technikum, które na co dzień działa w strukturach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku. To wielki sukces zważywszy, że w Polsce jest 1867 tego typu szkół. Technikum przy ZSP nr 2 w Brzesku jest bez wątpienia niekwestionowanym liderem w regionie tarnowskim (czyli na terenie powiatów bocheńskiego brzeskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego i miasta Tarnowa). – Takie wyniki na pewno bardzo nas cieszą. Pokazują, że decyzja o zainwestowaniu w rozwój infrastruktury oświatowej miała sens. Tego typu inwestycje nie mają za zadanie poprawić samopoczucia samorządowców, ale rozwiązywać problemy młodzieży, przygotowywać młodych ludzi do zawodu. Technikum z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku doskonale wywiązuje się z tego zadania – twierdzą zgodnie starosta brzeski Andrzej Potępa i wicestarosta Ryszard Ożóg. Ranking szkół przygotowało pismo Perspektywy.

 
Brzesko: Szansa na dodatkowe środki unijne
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 15 stycznia 2015 00:28

Tej oferty przegapić nie podobna. To z myślą o mieszkańcach miasta i gminy Brzesko organizowane są indywidualne konsultacje dotyczące możliwości pozyskania funduszy europejskich. Konsultacje skierowane są do wszystkich mieszkańców, w tym osób fizycznych i przedsiębiorców, zainteresowanych pozyskaniem środków bezzwrotnych, jak i wsparcia zwrotnego w formie preferencyjnych pożyczek. Zakres udzielanych konsultacji obejmuje m.in.: środki na otwarcie działalności gospodarczej, dotacje i pożyczki na rozwój prowadzonej działalności gospodarczej, finansowanie kursów/szkoleń zmierzających do podniesienia kwalifikacji zawodowych, wstępne założenia wsparcia z Funduszy Europejskich na lata 2014-2020. Termin i miejsce konsultacji: data: 26 stycznia 2015 r. (poniedziałek) godz. 10.00 – 14.00 Miejsce: Urząd Miejski w Brzesku, ul. Bartosza Głowackiego 51, sala obrad, Ip. Konsultacje przeprowadzi specjalista ds. Funduszy Europejskich z Lokalnego Punku Informacyjnego Funduszy Europejskich w Tarnowie, ul. Wałowa 37, tel. (014) 628 88 12, 628 88 13, fax. (014) 628 88 11. 

 
Stypendyści premiera
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 15 stycznia 2015 00:25

Kilku uczniów szkół „średnich” powiatu brzeskiego zostały stypendystami Prezesa rady Ministrów. Niedawno,. w Sali Lustrzanej Urzędu Miasta Tarnowa odbyła się uroczystość  wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Tarnowa oraz powiatów tarnowskiego, brzeskiego, bocheńskiego i dąbrowskiego.   W gronie  najlepszych znalazły się uczennice ZSP Nr 1: Paulina Walas   -  Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika , kl. 3 D,  Agnieszka Pięta – Technikum im. J. Piłsudskiego , kl. 3 LT.  Stypendia wręczyli  Małopolski Kurator Oświaty – pan Aleksander Palczewski, oraz Prezydent Miasta Tarnowa Roman Ciepiela. Uroczystość prowadziła Urszula Blicharz – dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnowie.

 
Brzeska policja zatrzymała dilerów narkotyków
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 13 stycznia 2015 13:24

narpolbrGrupa dilerów narkotykowych z Brzeska, wpadła w ręce miejscowej policji. „Wpadli” podczas kontroli drogowej. Ale – jak przekonują tamtejsi stróże prawa – sprawa jest rozwojowa. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku zatrzymali właśnie kolejną grupę trudniącą się handlem narkotykami. Jak do tego doszło? Otóż dwaj mężczyźni zostali zatrzymani do rutynowej kontroli drogowej. Okazało się, że w samochodzie funkcjonariusze odnaleźli amfetaminę. Potem, w miejscu zamieszkania jednego z mężczyzn śledczy znaleźli amfetaminę i marihuanę. Zatrzymano 30 i 27 letnich mężczyzn. W sumie policjanci odnaleźli blisko osiem gram amfetaminy, czyli osiem gotowych porcji. Zatrzymano także 29.letnią kobietę. Dilerzy przyznali się do popełnionego przestępstwa, złożyli wyjaśnienia i jednocześnie wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze. Nie wykluczone są dalsze zatrzymani.

 
WOŚP: W Brzesku zebrano 43.670.99 zł
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 11 stycznia 2015 21:57

Dokładnie 43.670.99 zebrano podczas dzisiejszego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ta suma nie zawiera obcych walut. Sama licytacja gadżetów przyniosła 11.508 złotych. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i tym razem, pomimo kryzysu, mieszkańcy miasta pokazali, że mają serce. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, zbieraliśmy datki na rzecz najmłodszych mieszkańców naszego kraju oraz dla seniorów. W tym roku orkiestra zagrała po raz 23. Niemal od samego początku zbiórka i koncerty organizowane są w Brzesku. – Miasto jako jedno z pierwszych w kraju, przyłączyło się do tej szlachetniej akcji, organizowanej od lat bardzo spontanicznie - mówi naszej redakcji Katarzyna Pacewicz - Pyrek.

 
Strażacki opłatek
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 08 stycznia 2015 19:52

Strażacy ochotnicy, przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, samorządowcy na czele z burmistrzem Brzeska Grzegorzem Wawryka oraz starostą Andrzejem Potępa wzięli udział w spotkaniu opłatkowym, zorganizowanym przez Zarząd Gminy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Brzesku. – Takie spotkania są naszą wieloletnią tradycją. To nie tylko okazja do „pogadania” o sprawach strażackich czy wymiany doświadczeń, ale także integracji naszej strażackiej społeczności. Cieszy mnie, jako szefa struktur gminnych, że ciągle wielu młodych ludzi garnie się do pracy na rzecz OSP, a tym samym do pracy na rzecz naszych miejscowości, gminy czy powiatu – mówi druh Marian Czarnik, szef struktur gminnych ZOSP R w Brzesku.

 
Pieniądze na szkolnictwo zawodowe
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 07 stycznia 2015 22:35

Są pieniądze na rozwój szkolnictwa zawodowego w powiecie brzeskim. Dzisiaj parafowano umowę w tej sprawie. Nowoczesne studio telewizyjne, pracownia odnawialnych źródeł energii czy kształcenie w formie e-learningu – to nowoczesne rozwiązania, które zostaną wprowadzone w dwóch szkołach w Brzesku: Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Wicemarszałek Stanisław Sorys oraz starosta brzeski Andrzej Potępa podpisali umowę gwarantująca wsparcie projektu z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 242

pr012015

plus wlasciwa1

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .