Brzesko. Szósta rocznica katastrofy smoleńskiej
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 09 kwietnia 2016 17:05

Uroczysta msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, do której doszło przed sześcioma laty, rozpocznie brzeskie uroczystości upamiętniające tamte wydarzenia.- W ten sposób chcemy oddać hołd prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, jego żonie Marii, ostatniemu prezydentowi Polski na "wygnaniu" Ryszardowi Kaczorowskiemu parlamentarzystom, ministrom w kancelarii prezydenta, pracownikom kancelarii, obsłudze samolotu, wszystkim, którzy zginęli  10 kwietnia 2010 roku - mówi burmistrz Grzegorz Wawryka. Poseł  do Parlamentu Europejskiego Edward Czesak cieszy się, że miasto pamięta o ofiarach katastrofy. – Prezydent Lech Kaczyński odwiedził Brzesko półtora miesiąca przed katastrofą. Była to ostatnia wizyta w „terenie" głowy państwa. Wiem, że z sentymentem wspominał spotkanie w Brzesku, ciepłe przyjęcie przez mieszkańców miasta i powiatu – dodaje poseł Edward Czesak.

 
Kto jest odpowiedzialny za stan boiska w Szczepanowie?
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 09 kwietnia 2016 13:41

W myśl umowy użyczenia podpisanej 17 czerwca 2013 roku pomiędzy Gminą Brzesko (użyczającym), będącą właścicielem terenu  a Ludowym Klubem Sportowym „Iskra” 
w Szczepanowie (biorącym do używania), to właśnie biorący do używania zobowiązany został do utrzymania nieruchomości w należytym stanie. Dlaczego nikt nie zapobiegł zniszczeniom czyli temu, że boisko sportowe w Szczepanowie zryły dziki?  Jest to sprawa oczywista i prosta , że wystarczyło naprawić dziurę 
w  otaczającym boisko ogrodzeniu. Dlaczego nikt nie kwapił się, aby  zapobiec podobnym sytuacjom? Może dlatego, że przed dwoma laty nakładem ponad 200 tysięcy złotych oddano do użytku w Szczepanowie nowoczesne boisko ze sztuczną nawierzchnią na którym piłkarze Iskry trenują.
Wracając do umowy , działacze klubowi  - Piotr Olczak i Tomasz Kukułka podpisując umowę zgodzili się, że po zakończeniu okresu użyczenia, biorący do używania jest zobowiązany zwrócić użyczającemu obiekt w stanie niepogorszonym, nie biorąc pod uwagę zużycia będącego następstwem prawidłowego używania. Umowa obowiązuje do 16 czerwca 2016 roku. Boisko, które „Iskra” Szczepanów wzięła w użytkowanie, w momencie podpisania umowy było ogrodzone, z zadbaną murawą.

 
Brzesko. Miasto inwestuje
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 09 kwietnia 2016 12:40

Dobiega końca budowa sali gimnastycznej wraz z infrastrukturą techniczną przy szkole podstawowej nr 3. Wykonano przyłącza do budynku, fundamenty i mury budynku, pokrycie dachu, zamontowano stolarkę aluminiową zewnętrzną i wewnętrzną, wykonano tynki i instalacje wewnętrzne. Obecnie wykonywane jest flizowanie ścian i posadzek w sanitariatach, montowane są urządzenia wentylacyjne. W najbliższym czasie wykonawca przystąpi do robót malarskich. Po zakończeniu prac budowlanych montowana będzie posadzka i urządzenia sportowe.  Zakończenie prac planowane jest na 30 czerwca. 200 tysięcy złotych kosztować będzie wykonanie odcinka ulicy Jana Pawła II, już wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na budowę. W tym roku wykonany zostanie pierwszy etap robót przy ulicach Jesiennej i Wakacyjnej na osiedlu Szczepanowskie. W ubiegłych latach został wykonany kompleksowy projekt techniczny na wykonanie tych drógwraz z odwodnieniem.

 
Brzesko. Obwodnica z trzy lata?
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 05 kwietnia 2016 12:58

Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa spotkał się dzisiaj z przedstawicielami samorządu gminy Brzesko. Do miasta przyjechał na zaproszenie burmistrza Grzegorza Wawryki oraz parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości: Edwarda Czesaka, posła do Parlamentu Europejskiego oraz Józefy Szczurek – Żelazko, posła na Sejm RP. W rozmowach o planach rozwoju infrastruktury drogowej w Brzesku, uczestniczył także dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Tomasz Pałasiński. Minister dziękował władzom gminy oraz pracownikom tutejszego magistratu za wielkie zaangażowanie i stworzenie odpowiedniego „klimatu”. – Efektem tego jest zjazd z autostrady w kierunku południowym oraz konkretne plany związane z budową południowo – zachodniej obwodnicy miasta: czyli przedłużenia zjazdu z autostrady w kierunku Okocimia. Od wielu lat, razem z posłem Edwardem Czesakiem oraz burmistrz Grzegorzem Wawryką zabiegaliśmy o budowę zjazdu. Teraz wspiera nas także pani poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Budowa obwodnicy to naturalna konsekwencja budowy samego zjazdu. Nie wyobrażam sobie, by na ten cel nie było środków – zapewniał minister Adamczyk.

 
Brzesko. Majowe konfrontacje
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 04 kwietnia 2016 00:00

Warto już od dzisiaj przygotowywać się do tego wydarzenia. Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Brzesku zapraszają dziecięce i młodzieżowe zespoły teatralne do udziału w 5. Konfrontacjach Teatrów Dzieci i Młodzieży TEATRALNE LUSTRA, które odbędą się w dniach 9-11 maja 2016 r. w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym im. Jana Pawła II, w Brzesku, plac Targowy 10.

 
Brzesko. Nowa droga do browaru
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 02 kwietnia 2016 11:14

Powiało optymizmem. Jest szansa na to, że browar Okocim zostanie skomunikowany ze „światem” nową drogą, co uwolni tych, którzy mieszkają przy ulicy Browarnej w Brzesku od uciążliwości związanych z ruchem tirów. W  Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie przedstawicieli władz gminy z dyrektorem browaru, Michałem Napieraczem dotyczące planów budowy nowego wyjazdu z zakładu. Z zapowiedzi dyrektora  wynika, że wyjazd powstanie w ciągu najbliższych lat. – Informacje są bardzo optymistyczne – relacjonuje spotkanie burmistrz Grzegorz Wawryka. – Jeszcze w tym roku browar wystąpi o wydanie warunków zabudowy, będzie to pierwszy krok do tego, aby ciężkie samochody wyjeżdżające z zakładu ominęły wąską ulicę Browarną i przestały być uciążliwe dla mieszkańców.
Po uzyskaniu decyzji o warunkach zabudowy w przyszłym roku browar wystąpić ma o pozwolenie na budowę, inwestycja mogłaby się rozpocząć za około półtora roku. Tak więc wszystko wskazuje na to, że uciążliwości związane z ruchem ciężkich samochodów ulicą Browarną zostaną wyeliminowane. Trasa nowego wyjazdu przebiegać będzie przez nowy most na Usznicy (zostanie wybudowany), następnie samochody prawoskrętem włączą się do ruchu na obwodnicy miasta, w miejsce skrzyżowania obwodnicy z ulicą Głowackiego powstanie nowe rondo.

 
Brzesko. Wiadukt prawie gotowy
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 30 marca 2016 00:00

To dobra wiadomość dla tych, którzy na co dzień korzystają z drogi Brzesko – Szczurowa. Od wielu miesięcy muszą się bowiem liczyć ze sporymi utrudnieniami. W okolicach dworca, w ciągu drogi wojewódzkiej, budowany jest wiadukt kolejowy. Powoli kończą  się pracę przy budowie nowego wiaduktu kolejowego pod torami kolejowymi w Brzesku Słotwinie. Po uruchomieniu przejazdu pod nowym wiaduktem zlikwidowane zostanie istniejące obecnie ograniczenie przejazdu( zbyt niska wysokość dla części pojazdów w tym m.in. dużych autobusów oraz uciążliwy ruch wahadłowy i konieczność oczekiwania na przejazd pod wiaduktem kolejowym). Jak podkreśla burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka początkowo w ogóle planowano zamknąć drogę i urządzić objazdy. – Udało się nam jednak wynegocjować z PKP oraz z wykonawca inwestycji, że remont prowadzono nie zamykać jezdni – mówi naszej redakcji burmistrz Wawryka.

 
Brzesko. O pożarach wiedzą wszystko…
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 29 marca 2016 21:33

Jakub Kuryło, Klaudia Bratek i Weronika Król – tak przedstawia się trójka laureatów konkursu wiedzy pożarniczej w gminie Brzesko. Laureaci w kategorii uczniowie szkoły podstawowej, są uczniami placówki z Mokrzysk.  Natomiast w kategorii uczniów gimnazjów, klasą dla siebie byłą młodzież z Gimnazjum Publicznego nr 1 w Brzesku. I w tym przypadku „zgarnęła trzy pierwsze miejsca”. Byli to Filip Rosa, Wiktor Warmus i Katarzyna Ręczak –. Tradycyjnie już zmagania odbyły się w szkole, w Porębie Spytkowskiej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 276

PR042016

baner-ddd

baner-cp

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .