Brzesko. Hala przy „Trójce”
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 26 września 2016 23:34

Kosztowała w sumie ponad 6.5 miliona złotych, ale naprawdę robi wrażenie. To jeden z największych tego typu obiektów w powiecie brzeskim, jak i w regionie tarnowskim. Hala widowiskowo – sportowa w Brzesku, bo o tym obiekcie mowa, została dzisiaj oficjalnie oddana do użytku. Nowoczesna bryła budynku nie umknęła uwadze wiceministra sportu Jarosława Stawiarskiego, który w imieniu premier Beaty Szydło, odczytał list gratulacyjny. Prezes Rady Ministrów w okolicznościowy adresie, skierowanym na ręce burmistrza Grzegorza Wawryki oraz dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku (to przy tej placówce powstała hala) napisała: Najnowszym symbolem zmian, dumą Waszą i całego Brzeska, stanie się otwierana dzisiaj uroczyście nowa hala sportowa. Wierze, że ta imponująca inwestycja będzie dla mieszkańców Waszego pięknego miasta inspiracją do uprawiania sportu ”. Minister Stawiarski podkreślał, że wrażenie robi przeszklony obiekt, jak i wielkie zaangażowanie władz samorządowych miasta, w rozwój kultury fizycznej i sportu. Gratulował w imieniu pani premier, ministra sportu i własnym.

 
Brzesko. Podpalacz w rękach Policji
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 21 września 2016 20:20

Policjanci zatrzymali 28-latka, który jest odpowiedzialny za pożar budynku w Brzesku. Jak ustalili mundurowi mężczyzna celowo podpalił wyposażenie w pomieszczeniach obiektu. Cztery osoby przebywające w budynku zostały ewakuowane, na szczęście nikomu nic się nie stało. Zaledwie kilka dni wystarczyło brzeskim policjantom, aby ustalić sprawcę piątkowego (16.09) pożaru budynku w Brzesku. Do pożaru doszło przed godziną 21.00. W wynajmowanych pomieszczeniach znajdowały się wówczas cztery osoby, które szybko zostały ewakuowane. Ogień zniszczył wyposażenie obiektu, a straty wstępnie oszacowano na około 100 tys. złotych. Policjanci, którzy pracowali na miejscu i zabezpieczali ślady, podejrzewali, że mogło dojść do podpalenia. Wczoraj (20.09) w tej sprawie zatrzymali 28-letniego mieszkańca Brzeska. W trakcie czynności mężczyzna przyznał się do podpalenia, tłumacząc, że zrobił to ze złości. 28-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia oraz narażenia ludzi na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 
Leki 75+ - MOW NFZ w Urzędzie Miejskim w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 21 września 2016 20:19

Małopolski Oddział NFZ w Krakowie zaprasza 22 września wszystkie osoby, które chcą uzyskać więcej informacji nt. bezpłatnych leków dla seniorów po 75. roku życia do Urzędu Miejskiego w Brzesku przy ul. Bartosza Głowackiego 51. Stoisko MOW NFZ będzie czynne od 9.30 do 14.00 - pokój nr 10. W tym dniu będzie można złożyć również konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta. 
 Przypominamy o zabraniu dowodu osobistego.

 
Brzesko. Holokaust w pamięci
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 20 września 2016 22:40

W minioną niedzielę, w Brzesku odbyły się uroczystości upamiętniające 74. rocznicę likwidacji getta żydowskiego. – Polscy i żydowscy mieszkańcy Brzeska przez wieki żyli i współistnieli obok siebie w zgodzie i przyjaźni. Brutalnie przerwała to II wojna światowa. Musimy być stróżami historii i nie dopuścić, aby tragiczna historia powtórzyła się. Dzisiejszy marsz to znakomita lekcja historii łącząca nasze dwa narody. Serdecznie dziękuję państwu Annie i Bogdanowi Brzyskim, niestrudzonym opiekunom pamięci o brzeskich Żydach – mówił w czasie uroczystości burmistrz Grzegorz Wawryka.

 
Brzesko. Pożar w Domu Nauczyciela
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 17 września 2016 13:09

domnaupozWszystko wskazuje na to, że za sprawą niesprawnego czajnika doszło do zwarcie w instalacji elektrycznej a w konsekwencji do pożaru, do którego doszło w piątek wieczorem w motelu usytuowanym przy placu Kazimierza Wielkiego w centrum Brzeska (W tak zwanym Domu nauczyciela). Jak relacjonują nam strażacy ogień uwięził w budynku cztery osoby. Kiedy pojawili się strażacy, pożarem objęta była część klatki schodowej na drugiej kondygnacji, a z okna jednego z pokojów ludzie wołali o pomoc. – Na szczęście cztery osoby bardzo szybko ewakuowano z budynku i dlatego nikomu nic się nie stało. Dodajmy, że obiekt, w którym wybuchł pożar, to motel prowadzony przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Z zapisów oficera dyżurnego KPPSP w Brzesku wynika, że  w akcji ratowniczo - gaśniczej, która trwała grubo ponad godzinę w sumie, brało udział 14 strażaków z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Brzesku oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Jadownik. Stan budynku ocenią niebawem eksperci.

 
Brzesko. Oddajmy hołd ofiarom holokaustu
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 17 września 2016 08:21

Już w najbliższą niedzielę mieszkańcy Brzeska i okolic będą mogli oddać hołd ofiarom holokaustu. W ten sposób władze miejskie chcę wspomnieć rocznicę likwidacji tutejszego getta. Burmistrz Grzegorz Wawryka  zaprasza na Marsz Pamięci zorganizowany z okazji 74. rocznicy likwidacji brzeskiego getta. Uroczystości odbędą się w najbliższą niedzielę, rozpoczną się o godzinie  14.00 na Placu Kazimierza Wielkiego.

 
Brzesko. Zmiana na stanowisku komendanta
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 13 września 2016 21:36

Dariusz Pęcak odchodzi z funkcji komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. Póki co obowiązki będzie pełnił do końca października 2016 roku. Był komendantem od kilkunastu lat. Ze strażą pożarną związany jest od 30 lat. Wiele wskazuje na to, że przejedzie na emeryturę. Nazwisko nowego komendanta poznamy w październiku – z naszych informacji wynika, że obejmie władzę w jednostce od 1 listopada 2016 roku.

 
Brzesko. Narodowe czytanie…
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 13 września 2016 21:34

Od pięciu lat Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku aktywnie uczestniczy w ogólnopolskiej akcji narodowego czytania, odbywającej się pod patronatem pary prezydenckiej. Pierwsze dwa utwory: „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza (2012 r.) i „Zemsta” Aleksandra Fredry (2013 r.) były prezentowane w formie słuchowiska. W 2014 roku w organizację wydarzenia włączyli się lokalni miłośnicy literatury, a forma prezentacji czytanego dzieła staje się coraz ciekawsza. Głośne czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza (2014 r.) oraz Lalki Bolesława Prusa (2015 r.) uświetniła obecność zaproszonych gości, m.in.: przedstawicieli władz, dyrektorów instytucji kultury, nauczycieli, bibliotekarzy, aktorów, inicjatorów lokalnych wydarzeń kulturalnych oraz wszystkich chętnych czytelników biblioteki. Akcję wzbogacają występy teatralne uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Tak też było w tym roku…

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 285

pr102016

baner-ddd

baner-cp

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .