Muzyczny Rynek
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 02 sierpnia 2016 10:36

Po przerwie związanej z ŚDM, wracają koncerty na brzeskim rynku. W najbliższą sobotę zapraszamy na koncert zespołu "Insanity". Będzie to o interesujące wydarzenie, gdyż zaprezentują się muzycy reprezentujący lokalną scenę muzyczną. A oto, co sami mówią o sobie:  "Nazywamy się "Insanity", gramy muzykę typu Rock/Metal. Póki co wykonujemy covery ale pracujemy też nad swoimi kawałkami i kilka z nich zaprezentujemy na najbliższym koncercie". Start o godz.20.00. Zapraszamy!

 
Brzesko. Prezydent na Święcie Chleba
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 30 lipca 2016 20:17

Wiele wskazuje na to, że we wrześniowym Diecezjalnym Święcie Chleba w Brzesku (miejskie, brzeskie i rzemieślnicze dożynki) weźmie udział prezydent Polski Andrzej Duda. O to, by głowa państwa pojawiła się w mieście, zabiegają posłowie Edward Czesak i Jóżefa Szczurek – Żelazko, burmistrz Grzegorz Wawryka oraz znany brzeski przedsiębiorca, szef miejscowych rzemieślników Kazimierz Kural. Diecezjalne Święto Chleba zaplanowano na 4 września 2016 roku.

 
Brzesko: Kilka tysięcy pielgrzymów w mieście
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 27 lipca 2016 10:35

Przyjechali autokarami i pociągami, pierwsi pielgrzymi dotarli do Brzeska i okolicznych miejscowości już wczoraj wczesnym popołudniem. Na każdą z grup oczekiwali przedstawiciele komitetów organizacyjnych z  parafii, dyrektorzy szkół i osoby prywatne, które zdecydowały się na przyjęcie pielgrzymów do swoich domów. Wszyscy dokładali starań, aby przyjezdni jak najlepiej się czuli. Utrudzonych podróżą gości podejmowano poczęstunkami, niektórzy specjalnie na przybycie pielgrzymów piekli domowe ciasta i przygotowywali tradycyjne polskie potrawy.

 
Pierwsi pielgrzymi już w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 26 lipca 2016 09:24

Już kilkuset pielgrzymów przybyło dzisiaj do gminy Brzesko, osobiście powitał ich burmistrz Grzegorz Wawryka. Wszyscy są w znakomitych humorach, miasto oraz miłe przyjęcie, jakie im zgotowano, bardzo się im podobają. Ogółem, jak obliczyli organizatorzy w tym tygodniu na terenie gminy Brzesko stacjonować będzie blisko siedem tysięcy pielgrzymów z Włoch, Francji, Węgier, Czadu i Burkina Faso. -Robimy wszystko, aby goszczący u nas mieli dobre warunki do noclegów, zapewniamy im transport z dworca PKP i powrotem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z takich miłych gości, są to w większości młodzi ludzie, którzy przyjechali na Światowe Dni Młodzieży, aby wspólnie się modlić i spotkać się z papieżem Franciszkiem. Mam nadzieję, że i dla naszych mieszkańców będą to niezwykłe spotkania pełne duchowych przeżyć, będą okazją do zawierania nowych przyjaźni. Wszyscy postarajmy się, aby nasi mili goście wywieźli od nas jak najlepsze wspomnienia – mówi burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
Brzesko: Plan tygodnia ŚDM - 25-31 lipca 2016
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 24 lipca 2016 00:00

Już w najbliższy poniedziałek do gminy Brzesko zawitają pierwsi pielgrzymi, którzy przyjadą na Światowe Dni Młodzieży. Ogółem będzie ich ponad sześć tysięcy, mieszkać będą w domach prywatnych i w szkołach. Koordynator rejonowy Światowych Dni Młodzieży na teren dekanatu brzeskiego, ksiądz Przemysław Podobiński chwali samorząd gminy za zaangażowanie i znakomite przygotowanie na przyjęcie pielgrzymów.

 
Utrudnienia na parkingach przy dworcu PKP w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 22 lipca 2016 10:02

Na ulicy Dworcowej w Brzesku oraz na parkingach przy dworcu PKP Brzesko-Okocim w dniach 25 lipiec- 1 sierpnia 2016 roku utworzona zostaje tzw. „strefa buforowa”, której celem jest  zapewnienie bezpiecznego podróżowania grup pielgrzymów specjalnymi pociągami oraz zapewnienie bezpieczeństwa podróży innym pasażerom  PKP korzystającym z normalnych połączeń rejsowych. 
W związku z tym,  z użytkowania zostają wyłączone parkingi przy dworcu oraz na ul. Dworcowej. Ustawione zostaną znaki zakazu wjazdu oraz parkowania. Wjazd na teren „strefy buforowej” będą miały tylko pojazdy ze specjalnymi identyfikatorami oraz mieszkańcy i samochody Poczty Polskiej.  Informujemy również, że na ulicy Kołłątaja ( w rejonie dworca PKP) będzie wprowadzony w dniach 25.07.2016 r.-1.08.2016 r. zakaz zatrzymywania oraz postoju samochodów. Zakaz ten wprowadzony zostaje względu na obsługę ruchu autobusów przywożących pielgrzymów na stację kolejową. Przepraszamy wszystkich Państwa za utrudnienia.

 
Przewodniki po gminie Brzesko- nowe wydawnictwo Urzędu Miejskiego
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 19 lipca 2016 10:23

Biuro Promocji działające przy Urzędzie Miejskim wydało „Przewodnik po gminie Brzesko”, w językach polskim, węgierskim, włoskim, francuskim i angielskim. Wydawnictwo to przygotowano z myślą o turystach, a w szczególności o pielgrzymach mających zamieszkać w gminie podczas Światowych Dni Młodzieży 2016.  W przewodniku obok opisu i zdjęć  zabytków miasta i sołectw jest też rozdział pt. „Szlak św. Stanisława BM ze Szczepanowa”.

 
Szpital: Kolejne inwestycje
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 17 lipca 2016 18:50

Od kilku miesięcy oddział rehabilitacji Samodzielnego Publicznego zakładu Opieki Zdrowotnej w Brzesku, mieści się na III piętrze. – Dodatkowe pomieszczenia pozwoliły nam na zmniejszenie liczby łóżek w poszczególnych salach, a co za tym idzie na wzrost komfortu pacjentów, ale także ułatwi to pracę rehabilitantom – mówi naszej redakcji Józefa Szczurek – Żelazko, dyrektor brzeskiego szpitala.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 282

pr082016

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .