Piknik parafialny w Jasieniu
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 15 czerwca 2015 17:59

Wczoraj w Jasieniu, na placu przy ulicy Parafialnej odbył się piknik parafialny. Jego organizatorami byli Rada Parafialna kościoła pod wezwaniem NMP Wniebowziętej oraz sołtys Leszek Klimek. Głównym celem pikniku było pozyskanie funduszy na remont organów w kościele w Jasieniu.

 
Uwaga na upały
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 12 czerwca 2015 20:43

Zapowiada się bardzo upalny weekend. Synoptycy ostrzegają, że miejscami, w kotlinach, temperatura może wynosić nawet 34 – 35 stopni Celsjusza. Wraz ze wzrostem temperatur, znacząco wzrasta ryzyko odwodnienia, udaru lub przegrzania organizmu. Należy zatem pamiętać, że upał jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i dzieci. Trzeba również zadbać o zwierzęta, gdyż wysokie temperatury również u nich mogą prowadzić do przegrzania organizmu. Aby uniknąć udaru cieplnego lub przegrzania organizmu, przypomnijmy sobie kilka podstawowych  zasad postępowania: ograniczaj do minimum przebywania na słońcu, zwłaszcza w okresie najintensywniejszego działania jego promieni, tj. między godziną 10 – 16.; w ciągu dnia zamykaj w domu okna i żaluzje. Okna otwieraj nocą kiedy temperatura jest niższa – oczywiście jeżeli warunki bezpieczeństwa na to pozwalają.

 
Jadowniki. Dzieci prezydentowi
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 12 czerwca 2015 20:42

Tym razem, Dzień Dziecka w Jadownikach  sołtys Jarosław Sorys wraz z Radą Sołecką zorganizował wspólnie z dyrekcją Publicznego Przedszkola Nr1 w Jadownikach  na obiekcie przy ul. Prokopa. Słoneczna pogoda zachęciła wielu  mieszkańców do spędzenia sobotniego popołudnia w gościnnych progach przedszkola. Dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, lody, wata cukrowa, popcorn, kiełbaski z grilla, domowe wypieki, konkursy, zabawy, wóz strażacki,  nagrody, to wszystko  przygotowaliśmy specjalnie dla dzieci.

 
Zagrają dla Jędrka Rosy
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 12 czerwca 2015 20:38

Już w najbliższą niedzielę 14 czerwca zaplanowano charytatywny spektakl dla Jędrka Rosy. Na scenie RCKB zaprezentowana zostanie sztuka Karola Wojtyły (papieża)  pt. „Przed sklepem Jubilera”.  W inscenizacji teatralnej wystąpi Grupa teatralna 25+ i Chór Gaudium. Zapraszamy na godz. 19.00 do Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego, wstęp wolny. Spotkaniu patronuje Parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku, która jest organizatorem,  wspólnie z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej, oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Brzesku.

 
Cyrk Zalewski z najnowszym programem wystąpił w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 09 czerwca 2015 22:19

Najnowszy program składający się z nagradzanych na najlepszych festiwalach cyrkowej mogli dziś zobaczyć mieszkańcy Brzeska. Znany na całym świecie Cyrk Zalewski zawitał ponownie do miasta i zaprezentował się w swoim najnowszym programie. W programie dzisiejszego występu artystów z Cyrku Zalewski znalazły się m.in. akrobacje na linie, sztuczki w wykonaniu kóz, koni, wielbłądów czy białych lwów, pokaz laserowy oraz występy clowna.

 
Brzesko. Aukcja na rzecz WTZ
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 08 czerwca 2015 20:48

Już 10 czerwca w Regionalnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym w Brzesku odbędzie się kolejna aukcja prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. – Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Potraktujmy to nie tylko jako dobrą zabawę, ale także gest wobec potrzebujących. Wszystkie środki pozyskane z aukcji trafią na konto WTZ, na wsparcie dla naszych podopiecznych. Pokażmy nasze serca, pokażmy, że potrafimy być solidarni z potrzebującymi – zachęcają pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brzesku.

 
Cyrk Zalewski w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 08 czerwca 2015 13:00

Mamy dla Was do wygrania 3 wejściówki. Cyrk Zalewski wystąpi w Brzesku we wtorek, 9 czerwca. Artyści ustawią namiot przy ulicy Solskiego. Spektakl o 17.00. Dla naszych czytelników mamy trzy bezpłatne wejściówki – każda uprawnia do obejrzenia widowiska przez osobę dorosłą z dzieckiem do 10 lat. Co trzeba zrobić, aby dostać od nas bilet. Wyślijcie maila na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. - obdarujemy pierwsze trzy osoby. Od teraz czekamy!

 
Bucze. Powstał nowy klub sportowy
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 03 czerwca 2015 21:51

Dzień Dziecka to doskonały moment na inaugurację nowego klubu sportowego. Tak się stało w  Publicznej Szkole Podstawowej im. Księdza Jana Twardowskiego w Buczu gdzie odbyło się otwarcie klubu sportowego BUCZE RUNERS, wystawa hodowanych przez uczniów zwierzątek domowych. W imprezie uczestniczyli: Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, sołtys Stanisław Milewski, prezes klubu Olimpia Bucze Czesław Borowiec, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Bucze Stanisław Góra, przedstawiciele firmy ORANGE. Rada Sołecka i Rada Rodziców zadbali o poczęstunek dla uczestników. Skoki w dal na nowej skoczni, wspinaczka na ściance, rzuty do kosza, rzuty piłeczką palantową, mecze piłki nożnej, to tylko część sportowych konkurencji, w których rywalizowali uczniowie i przedszkolaki. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki od ORANGE, a zwycięzcy  specjalne nagrody. Jeszcze następnego dnia słodkie upominki od zaproszonych gości przypominały uczniom o mile spędzonym Dniu Dziecka organizowanym przez szkołę.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 256

062015

oduidu CP LTE baner 4x2 BRZESKO 0162015

baner-ddd

szkola-maksylewicza

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .