Click on the slide!

PSL. Listy do Sejmiku

Liderem Sorys, czarnym koniem Brach.  

więcej...
Click on the slide!

Fotorelacja z Dni Brzeska 2014

Tłumy na Placu Kazimierza Wielkiego.      

więcej...
Click on the slide!

40 odsłona rajdu KRAK

Międzynarodowy Zjazd Pojazdów Zabytkowych.  

więcej...
Click on the slide!

Brzesko: Beach Park Volley 2014

Zmagania na obiektach Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.    

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Brzesko: Na Browarnej będzie bezpieczniej
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 11 września 2014 18:45

TR2 5434Poprawa bezpieczeństwa dzięki zamontowaniu monitoringu ulicznego, odnowienie pomnika barona Goetza–Okocimskiego, zagospodarowanie terenu boiska sportowego za obiektem kręgielni, urządzenie w tym miejscu także nowoczesnego placu zabaw – to tylko kilka z wielu pomysłów Zarząd Osiedla Okocimskie w Brzesku na najbliższe lata. – W ostatnim czasie udało się nam zrealizować kilka ważnych inwestycji dla tej części Brzeska, ale także dla całego miasta i gminy. Nie doszłoby to tego, gdyby nie doskonale układająca się współpraca na linii: Zarząd Osiedla – Burmistrz – Rada Miejska. Za to zrozumienie naszych potrzeb serdecznie dziękuję – mówi naszej redakcji Krzysztof Stępak, przewodniczący zarządu Osiedla Okocimskie w Brzesku.

 
Brzesko: Napad na sklep, trwa poszukiwanie bandyty
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 11 września 2014 12:13

Do napadu doszło dzisiejszego poranka w jednym ze sklepów na terenie Brzeska. Zamaskowany mężczyzna wszedł do sklepu, zażądał od ekspedientki wydania pieniędzy grożąc jej przedmiotem przypominającym broń, po czym uderzył kobietę w twarz. Rannej udzielono pomocy medycznej. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza, trwają oględziny miejsca zdarzenia, funkcjonariusze zabezpieczają ślady przestępstwa. Jeszcze nie wiadomo, ile pieniędzy zostało skradzionych. Policjanci równocześnie szukają sprawcy napadu. Proszą również o kontakt ewentualnych świadków zdarzenia.

 
Słotwina: Miasto oddało hołd ofiarom wojny
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 10 września 2014 19:41

slotwinakwiaty2014Samorządowcy, młodzież i spora grupa mieszkańców Brzeska, oddali hołd osobom, które zginęły na początku września 1939 roku, w wyniku zbombardowania w Brzesku – Słotwinie, pociągu pasażerskiego, którym z ogarniętą na zachodzie pożga wojny, uciekali Polacy na wschód. – W ten sposób oddaliśmy hołd tym, którzy zostali pomordowani prz Niemców, na dworcu kolejowym Brzesko-Słotwina – mówi naszej redakcji burmistrz Brzeska,. Grzegorz Wawryka.

 
Powiat konsultuje
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 08 września 2014 20:18

Od 5 do 19 września 2014 r. zostaną przeprowadzone konsultacje z organizacjami pozarządowymi i podmiotami pożytku publicznego dotyczące projektu uchwały Rady Powiatu Brzeskiego w sprawie ustalenia  „Programu współpracy Powiatu Brzeskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, na rok 2015. Konsultacje będą przeprowadzone poprzez umieszczenie projektu uchwały, o której mowa wyżej w Biuletynie Informacji Publicznej Powiatu Brzeskiego. Ewentualne uwagi i sugestie można zgłaszać w terminie do 19 września 2014 r. drogą mailową na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pisemnie na dziennik podawczy Starostwa Powiatowego w Brzesku, ul. Głowackiego 51, 32-800 Brzesko (pok. 213).

 
Odeszła Irena Ślusarczyk
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 06 września 2014 10:29

islusarczykPo ciężkiej chorobie, 5 września 2014 roku, zmarła Irena Ślusarczyk. Przez wiele lat była przewodnicząca Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Brzesku. To był bardzo wspaniały, życzliwy człowiek, prawdziwy przyjaciel, wieloletni pracownik SP ZOZ w Brzesku, Przewodnicząca Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”, osoba wielkiego serca, niezwykłej uczciwości i dobroci. Była pracowita, oddana sprawie – idei Solidarności. Dobro pracowników było celem nadrzędnym w jej działaniu. W pracy postrzegana była z jak najlepszej strony: sumienna, pracowita, rzetelna. Dała się poznać także jako społecznik, wolontariusz.

 
Ruszy budowa windy w starostwie
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 05 września 2014 15:58

Około 360 tysięcy złotych będzie kosztowała budowa widny przy budynku Starostwa Powiatowego w Brzesku. – Mamy gotową dokumentacje techniczną, jestem przekonany, że prace uda się nam zakończyć w tym roku. Winda ma ogromne znaczenie dla petentów. Póki co budynek brzeskiego starostwa Powiatowego, w którym znajdują się także władze miejskie, nie jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jest tylko podjazd dla wózków inwalidzkich, co w praktyce umożliwia dostanie się tylko na parter - mówi naszej redakcji starosta brzeski Andrzej Potępa.

 
Odblaski konieczne
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 05 września 2014 15:56

To ważna informacja dla pieszych, którzy poruszają się nocą po terenie niezabudowanym. Przypominamy, że od 31 sierpnia każdy piechur, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego będzie groził mandat – od 20 do 500 zł. Na razie, jak nas poinformowano, policja będzie upominała, przypominała o obowiązku, ale w niedalekiej przyszłości trzeba się liczyć z mandatem. – Odblask ma ogromne znacznie w terenie niezabudowanym, tam gdzie przy drodze nie ma chodnika, takich dróg lokalnych w powiecie brzeskim jest sporo – przypominają policjanci.

 
XIII Diecezjalne Święto Chleba hołdem dla rolników i rzemieślników
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 04 września 2014 00:00

Po raz trzynasty z rzędu Brzesko będzie gościło uczestników Diecezjalnego Święta Chleba. To bodaj jedyne „dożynki” w Polsce, których organizatorem są rzemieślnicy. Oczywiście nie zmienia to faktu, że do roli współgospodarzy zapraszani są rolnicy. – Spotkajmy się 6 i 7 września w Brzesku, razem podziękujmy Bogu za obfite plony, a rolnikom i rzemieślnikom pokłońmy się w pas, dziękując za ciężką pracę, za trud, za wytrwanie przy Matce – Ziemi. 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 230

wybory2014toplog

okrwybtop

pr08a

Relacje wideo z regionu brzeskiego

banerbadania4

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .