Janowi Pawłowi II na urodziny
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 12 maja 2017 18:34

Już w najbliższą niedzielę 14 maja, na brzeskim Rynku, przy parafii św. Jakuba Apostoła, dzieci i młodzież zatańczą z okazji urodzin św. Jana Pawła II. Zatańczymy do piosenek Siewców Lednicy a także do nowej piosenki „Siewcy Lednicy – Idź i kochaj”. Zaczynamy o godz. 11.30, akcja trwa tylko 1 godzinę! Serdecznie Zapraszamy!

 
Powiat Brzeski otrzymał unijną dotację na wspieranie zdolnych uczniów
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 12 maja 2017 18:24

To już kolejny projekt edukacyjny przygotowany przez Powiat Brzeski, który został bardzo wysoko oceniony przez Urząd Marszałkowski i wybrany do dofinansowania z unijnych środków.

 
Witaj Majowa Jutrzenko…
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 03 maja 2017 20:55

Od kilku dni trwa Wielka Majówka w Brzesku. Już 28 kwietnia odbyły się XII Zawody Pływackie z okazji Dnia Flagi RP. Tradycyjnie już zawody zgromadziły zarówno amatorów, jak i osoby zrzeszone w klubach pływackich. – W ten sposób oddaliśmy hołd twórcom Konstytucji 3 Maja, ale także symbolom narodowym: naszej biało – czerwonej fladze – mówi Marek Dadej, szef brzeskiego BOSiR. Natomiast 2 maja, na Placu Kazimierza Wielkiego, rozpoczęły się uroczyste obchody Święta Flagi – było rozdawanie flag narodowych oraz tekstów Konstytucji RP, występy artystyczne dzieci i młodzieży. Tego samego dnia o godzinie 18.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym miał miejsce spektakl muzyczny „Straszny dwór” – wstęp wolny.

 
Wici we Morzyskach
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 03 maja 2017 20:55

To była doskonała lekcja historii, ale także świetny pomysł na integrację i oddanie pamięci naszym bohaterom. W Mokrzyskach na Folwarku Fiakra przy ul. Sąsiedzkiej po raz pierwszy odbył się festiwal historyczny zorganizowany przez Jurka Kiliana i grupę rekonstrukcji historycznej „Drużyna najemna Rujewit”. Ta dwudniowa impreza miała bardzo bogaty program. Były turnieje rycerskie, łucznicze, oszczepnicze , a największą atrakcją bitwa o Mokrzeskę”. Nie zabrakło też wykładów historycznych, pokazów i prezentacji średniowiecznego uzbrojenia. Imprezę objął patronatem burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, który również jak pozostali organizatorzy wsparł finansowo projekt.

 
Jadowniki. Sezon otwarty, flaga uczczona
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 03 maja 2017 20:52

To była nie lada gratka dla miłośników motocykli. Jeźdźcy  zrzeszeni w klubie Honorowych Dawców Krwi „MotoJadowniki” zorganizowali imprezę charytatywną połączoną z akcją oddawania krwi oraz rozpoczęciem sezonu motocyklowego. Od wielu już lat  każdej takiej imprezie przyświeca  charytatywny cel.  W tym roku motocykliści postanowili pomóc w rehabilitacji  15-letniej Klaudii mieszkance Jadownik.  Na wzgórze Bocheniec w Jadownikach przybyło ponad  tysiąc motocyklistów z całej Małopolski .

 
Powiat Brzeski otrzymał unijną dotację na wspieranie zdolnych uczniów
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 03 maja 2017 17:22

To już kolejny projekt edukacyjny przygotowany przez Powiat Brzeski, który został bardzo wysoko oceniony przez Urząd Marszałkowski i wybrany do dofinansowania z unijnych środków.

 
200 tysięcy złotych dla organizacji pozarządowych
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 03 maja 2017 17:19

W Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku odbyło się podpisanie umów z organizacjami pozarządowymi, którym w tym roku Powiat Brzeski przyznał dotację na realizację zadań publicznych.  W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele tych organizacji, które jako pierwsze rozpoczynają realizację zadań.

 
3,6 miliona złotych dla Powiatu Brzeskiego
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 03 maja 2017 17:14

Już po ogłoszeniu konkursu na pozyskanie unijnych środków na głęboką modernizację energetyczną budynków użyteczności publicznej było jasne, że otrzymanie tych pieniędzy będzie niezwykle trudne ze względu na stopień trudności projektów oraz ogromne zainteresowanie i konkurencję.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 297

 

dziendziecka2017

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .