Pierwszy zjazd we wrześniu
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 21 sierpnia 2015 00:00

W połowie września, jeśli inspektorzy nadzoru, policja i wszelkie służby drogowe nie będcą miały żadnych zastrzeżeń, zostanie oddany do użytku zjazd północny z autostrady A4. –Jest to jednocześnie północno zachodnia obwodnica Brzeska i Mokrzysk. Inwestorem był co prawda Zarząd Dróg Wojewódzkich, ale samorząd naszej gminy wspierał tę inwestycje na każdym etapie – zapewnia burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
Wody nie braknie, ale oszczędzać warto
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 17 sierpnia 2015 22:09

Nie ma najmniejszych obaw – uspokaja przeze zarządu Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Brzesku. – Wody w kranach dla mieszkańców czterech gmin należących do Związku Międzygminnego ds.Wodociągów i Kanalizacji na pewno nie zabraknie, pomimo postępującej suszy na terenie całego kraju – dodaje wiceprezes RPWiK Jerzy Wolnik. Mimo tego należy ją bardzo szanować i oszczędzać , szczególnie teraz. Władze spółki razem z samorządem Brzeska już przed laty zakładały tzw. „czarny scenariusz” dotyczący braku wody i konieczności wstrzymania dostaw do domów i zakładów przemysłowych.

 
Staże dla uczniów
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 15 sierpnia 2015 14:57

O tym, że szkoły ponadgimnazjane powiatu brzeskiego, kształcąca na wysokim poziomie, wiadomo nie od dzisiaj. Kilka rankingów, chociażby ten opublikowany przez pismo „Perspektywy” jest tego najlepszym dowodem. – Nie tylko dbamy o bardzo wysoki  poziom nauczania, ale także chcemy zapewnić wszystkim uczniom staże i praktyki. Realizacja przez powiat unijnego programu sprawiła, że za naukę i pracę młodzież otrzymuje całkiem przyzwoite jak na nasze warunki wynagrodzenie. Nie dziwi więc, że już dzisiaj zabiegamy o kontynuowanie programu w latach następnych – tłumaczy naszej redakcji Andrzej Potępa, starosta brzeski.

 
Brzesko. Miasto szuka inwestorów
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 15 sierpnia 2015 14:57

Prezes zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego Wiesława Kornaś – Kita spotkała się z samorządowcami z Brzeska. – Chcieliśmy pokazać tereny inwestycyjne w Buczu. Oczywiście przy tej okazji rozmawialiśmy o innych terenach inwestycyjnych w naszej gminie, chociażby o gruntach należnych do prywatnego inwestora, na pograniczu brzeska Jadownik. Zaproszenie przedstawicieli Krakowskiego Parku Technologicznego nie jest dziełem przypadku. Niebawem rozpoczną się nabory wniosków w ramach nowej perspektywy unijnej, do roku 2020. My chcemy pozyskać środki na uzbrojenie tego terenu i znalezienie inwestorów Naszym atutem jest to, że tereny inwestycyjne, zarówno w Buczu jak Jadownikach, mają doskonałe położenie – zapewnia burmistrz Grzegorz Wawryka.  

 
Brzesko. Miasto pamięta o legionistach
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 12 sierpnia 2015 21:06

Był 6 sierpnia 1914 roku. W tym dniu, w rozkazie, który do swoich ludzi napisał marszałek Józef Piłsudski był krótkie stwierdzenie: nie jesteście już strzelcami ani drużyniakami, ale wszyscy jesteście polskimi żołnierzami. Te słowa  usłyszała grupa, która do stolicy Małopolski, do Krakowa, przybyła z Brzeska.  Pamięć o tych ludziach, od lat kultywowana jest w Brzesku.

 
Brzesko. Gmina remontuje drogi
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 12 sierpnia 2015 21:02

To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Brzeska. Z roku na rok będzie więcej środków na remonty dróg i chodników oraz budowę nowych.  Poprawa infrastruktury drogowej to jeden z priorytetów działania naszego samorządu – zapewnia burmistrz Grzegorz Wawryka. Obecnie dobiegają końca prace remontowe i modernizacyjne na kilku drogach gminy Brzesko. W tym roku przeznaczono na ten cel prawie 1,7 miliona złotych.

 
Brzesko. Udany nabór
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 12 sierpnia 2015 20:58

Niż demograficzny pokonany. Przynajmniej w tym roku – cieszy się starosta brzeski Andrzej Potępa. Mowa o naborze do szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem założycielskim jest Starostwo Powiatowe w Brzesku. Okazuje się, że nabór był na poziomie ubiegłorocznego, co uznać należy za sukces zważywszy, że z roku na rok, liczba absolwentów gimnazjów, a  tym samym potencjalnych uczniów szkół „średnich” powiatu, zmniejsza się. Powodem jest zapaść demograficzna, która d kilkunastu lat towarzyszy naszej społeczności. –Mam nadzieje, że te niekorzystne trendy zostały wyhamowane – podkreśla starosta.

 
Boks na placu Kazimierza? - Dlaczego nie?
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 11 sierpnia 2015 18:17

Edmund Kubisiak, trener pięściarzy zrzeszonych w BKB Magic Boxing Brzesko, a zarazem prezes Małopolskiego Związku Bokserskiego, spotkał się z burmistrzem Grzegorzem Wawryką, aby omówić szczegóły planowanego na 5 września br. międzynarodowego turnieju będącego jedną z eliminacji Małopolskiego Grand Prix. Termin został już „zaklepany”, jednak sensacyjna zdaje się być wstępna decyzja burmistrza w sprawie lokalizacji tych zawodów. Właściwie lokalizacje są dwie – pierwszy wariantprzewiduje rozegranie zawodów w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku, na co zgodę wyraziła dyrektor tej placówki, Urszula Białka. Rozważane jest również postawienie ringu na … placu Kazimierza Wielkiego. Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka wstępnie przychylił się do tego pomysłu, jednak ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie po dodatkowych konsultacjach dotyczących technicznych możliwości takiej lokalizacji.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 262

PR072015

szkola-maksylewicza

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .