Brzesko. Ferie w bibliotece
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 28 stycznia 2016 00:24

Karnawał zagościł w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece w Brzesku, gdzie przed kilkoma dniami zorganizowano bal karnawałowy. Wszystko za sprawą Bajkowego Balu Przebierańców, który jak co roku został zorganizowany przez Oddział dla Dzieci dla najmłodszych czytelników. Zainteresowanie bibliotecznym balem było ogromne. We wspólnej zabawie uczestniczyło 102 dzieci, przebranych za różne postaci z bajek. Na maluchy czekało wiele atrakcji - konkursy (m. in.: mumia, bajkowe zagadki), tańce "solo" i w parach, taneczne korowody, wspólne zabawy (Mam chusteczkę haftowaną) oraz słodkie "co-nieco".

 
Zabójca z Jadownik skazany na 25 lat więzienia
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 27 stycznia 2016 00:03

Na 25 lat pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Tarnowie, 32.letniego mieszkańca Tuchowa, który przed rokiem, zamordował swoją byłą dziewczynę. Zadał jej ponad sto ciosów. Do tragedii doszło w hotelu, w Jadownikach koło Brzeska. Wcześniej zamordowana rozstała się z nim. Dowiedział się, gdzie przebywa, zabrał ze sobą nóż. Kiedy okazało się, że nakrył ją w hotelu, w którym przebywała ze swoim nowym partnerem, zaczął na oślep zadawać jej ciosy. Do zdarzenia doszło w marcu 2015 roku.

 
Dofinansowanie wymiany ogrzewania
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 26 stycznia 2016 13:51

Urząd Miejski w Brzesku informuję, iż Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Krakowie ogłosił wstępny nabór wniosków w ramach programu priorytetowego RYŚ którego celem jest zmniejszenie emisji CO2 oraz pyłów w wyniku poprawy efektywności wykorzystania energii w istniejących jednorodzinnych budynkach mieszkalnych.  poprzez wykonanie prac termoizolacyjnych , modernizację instalacji wewnętrznych, i wymianę źródeł ciepła.  W związku z powyższym każdy zainteresowany Mieszkaniec może indywidualnie ubiegać się  o dofinansowanie w ramach w/w projektu w WFOŚiGW w Krakowie.

 
Brzesko. Bezpieczne ferie w mieście
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 23 stycznia 2016 23:22

O zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku mówiła starszy sierżant Monika Lis z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, podczas spotkania zorganizowanego w pierwszym dniu ferii zimowych (18 stycznia 2016 r.) Jest to policjantka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Pani sierżant odwiedziła uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasieniu, wypoczywających w budynku szkoły w ramach zimowiska. - Nasza policjantka przeprowadziła pogadankę dotyczącą bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Prelekcja obejmowała informacje o zasadach bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, na drodze, a także w czasie zabawy – by zimowe szaleństwa nie przysłaniały zagrożeń. St. sierż. Monika Lis mówiła także o zasadach bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu – podkreśla rzecznik brzeskiej policji.

 
Mieszkańcy wybrali w ramach budżetu obywatelskiego
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 20 stycznia 2016 15:37

W tym roku, po raz pierwszy w Brzesku realizowane będą zadania inwestycyjne, które wybrali mieszkańcy. Pomysłodawcą i projektodawcą budżetu obywatelskiego był burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka. Mieszkańcy dostali do rozdysponowania 300 tysięcy złotych, zgłaszali swoje projekty, było ich 27. O ostatecznym umieszczeniu danego zadania na liście gminnych inwestycji zdecydowała liczba oddanych głosów przez mieszkańców gminy. -Mieszkańcy mają prawo do decydowania o tym, na co wydana zostanie część gminnych pieniędzy, stąd pomysł na budżet obywatelski. Szczególnie cieszy fakt, że akcja miała szeroki oddźwięk, w glosowaniu wzięły udział tysiące ludzi. W tym roku przekazaliśmy im do rozdysponowania 300 tysięcy złotych. Mam nadzieję, że w przyszłym roku kwota ta ulegnie zwiększeniu - mówi burmistrz Grzegorz Wawryka.

 
Brzeszczanie z wielkim sercem
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 11 stycznia 2016 13:40

Po raz 24.w kraju, po raz 18. w Brzesku zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Hojność mieszkańców, ciężka praca organizatorów i wolontariuszy pozwoliły zebrać 56664 złote. Z samych tylko licytacji dochód wyniósł prawie 17,5 tysiąca złotych. Doskonałym pomysłem było przeniesienie imprezy do budynku Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego, przez salę widowiskową przewinęły się tysiące osób, dla których przygotowano koncerty i wiele innych atrakcji.

 
Orkiestra zagra po raz 24!
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 09 stycznia 2016 13:49

"Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki  medycznej seniorów". Pod takim hasłem będzie przebiegać tegoroczna zbiórka pieniędzy w tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie to już 24 edycja akcji, która co roku otwiera serca i portfele Polaków. Tradycyjnie na ulicach większości miejscowości w naszym kraju pojawią się wolontariusze z charakterystycznymi puszkami i serduszkami-naklejkami. Wśród młodych ludzi kwestujących na rzecz WOŚP oczywiście nie może zabraknąć mieszkańców Brzeska. 150 wolontariuszy z miejskiego sztabu orkiestrowego to głównie uczniowie gimnazjów i szkół średnich. Kweście zawsze towarzyszą koncerty, które tym razem zostały przeniesione ze sceny na Placu Kazimierza Wielkiego do budynku RCKB. O godz. 15.30 rozpocznie się występ tancerzy i wokalistów podopiecznych Miejskiego Ośrodka Kultury zatytułowany "Tańcem i śpiewem". Pierwsza w tym dniu licytacja przedmiotów podarowanych na rzecz WOŚP będzie miała miejsce ok godz. 16. Kwadrans później wystąpi Miejska Orkiestra Dęta z repertuarem największych światowych szlagierów muzyki rozrywkowej. Następnie zaplanowano kolejną licytację a po niej koncert zespołu Poison.

 
Nowy sprzęt – zużyty elektrośmieć
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 07 stycznia 2016 11:16

Każdego roku przybywają tony elektrośmieci, które zamiast trafiać do selektywnych punktów, często wyrzucane są na dzikie wysypiska lub osiedlowe śmietniki. Zanim pozbędziemy się zepsutego telefonu czy komputera, zastanówmy się jak zrobić to w prawidłowy sposób? Elektrośmieć, czyli każdy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zasilany przez prąd lub baterie, ma w sobie wiele szkodliwych substancji, stanowiących poważne zagrożenie dla zdrowia człowieka. Związki bromu zawarte w komputerach powodują problemy zdrowotne zarówno u ludzi, jak i u zwierząt, chrom, który ochrania metalowe elementy przed korozją, powoduje zaburzenia układu krążenia, choroby skóry i alergie, to tylko jedne z wielu toksycznych substancji zawartych w urządzeniach. Dlatego pozbywając się elektrośmieci, zastępując je nowym sprzętem warto zrobić to w prawidłowy sposób.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 272

pr012016

baner-ddd

baner-cp

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .