Ponad 2 miliony złotych na chodniki przy drogach powiatowych
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 17 marca 2015 19:41

Poprzednie cztery lata Powiat Brzeski intensywnie inwestował w poprawę infrastruktury drogowej dzięki czemu wybudowano i wyremontowano w tym czasie 122 kilometry dróg oraz kilkanaście kilometrów chodników dla pieszych. Uchwalony w 2015 roku budżet jest dowodem iż Zarząd Powiatu chce nadal konsekwentnie poprawiać standard dróg powiatowych oraz bezpieczeństwo mieszkańców poprzez kolejne inwestycje drogowe i chodnikowe. W tym roku powiat skutecznie aplikował do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych i otrzymał pokaźną dotację z budżetu państwa co pozwoli wyremontować ponad 9 kilometrowy odcinek dróg powiatowych oraz wybudować ponad 1100 metrów nowego chodnika. Ale to nie wszystko ponieważ powiat we współpracy z gminami od wielu lat realizuje program poprawy bezpieczeństwa pieszych poprzez budowę nowych chodników.

 
Stwórz dziecku rodzinę zastępczą
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 17 marca 2015 19:20

pcpr logo1Rodzina zastępcza daje dziecku szansę na poznanie prawidłowych wzorców, budowanie zdrowych relacji i wyrastanie w stabilnym i bezpiecznym otoczeniu. Ważne jest, by jak najwięcej dzieci wychowywało się w rodzinie zamiast w domu dziecka.
W naszym powiecie są dzieci, których rodzice nie mogą lub nie potrafią otoczyć właściwą opieką i wychowaniem, które marzą o rodzinie i własnym domu, w którym znajdą spokój, zrozumienie i akceptację. Dlatego Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku ogłasza nabór na kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej: zawodowej oraz niezawodowej.

 
Spotkanie z Profesorem Moszczyńskim
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 15 marca 2015 02:26

Sporym zainteresowaniem cieszą się zajęcia organizowane przez bibliotekę w Brzesku. Niedawno  przy kawie i herbacie odbyło się spotkanie poświęcone zdrowemu odżywianiu oraz profilaktyce chorób cywilizacyjnych. Prelekcję wygłosił brzeski lekarz, znany z licznych publikacji medycznych w kraju i za granicą Prof. dr hab. Prof. h.c. Paulin Moszczyński. Profesor zwrócił uwagę na sposób odżywiania, polecając kuchnię śródziemnomorską bogatą w witaminy, minerały, błonnik oraz przeciwutleniacze. Kuchnia ta oparta na dużej ilości warzyw, ryb z ograniczeniem tłuszczów - wpływa korzystnie na system odpornościowy, układ krwionośny, serce, hamuje rozwój miażdżycy i chroni przed wieloma nowotworami.

 
Bronkobus w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 14 marca 2015 14:09

4TR 5626Bronkobus, jeden z siedemnastu, którym po kraju podróżują ludzie ze sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego, kandydata Platformy Obywatelskiej w zaplanowanych na 10 maja tego roku wyborach prezydenckich,  dotarł dzisiaj do Brzeska.  Pojazd  „zacumował”  na parkingu przy Intermarche w Brzesku. Zbierano podpisy pod kandydaturą Bronisława Komorowskiego, zachęcano do głosowania na kandydata PO, zachęcano w ogóle do udziału w wyborach prezydenckich. Na placu pojawili się działacze i sympatycy Platformy Obywatelskiej. Był szef tarnowskich struktur partii, poseł Robert Wardzała, posłanka Elżbieta  Achinger  z Wieliczki, szefowa struktur powiatowych w Brzesku, Katarzyna Pacewicz – Pyrek, starosta brzeski Andrzej Potępa, radny powiatu brzeskiego Grzegorz Mrozowski z Iwkowej.

 
W sobotę do Brzeska przyjedzie BronkoBus
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 13 marca 2015 00:00

Już w najbliższą sobotę, 14 marca, do Brzeska dotrze BronkoBus. „Zacumuje” w Brzesku, ul. Przy Rondzie, parking przy INTERMARCHE, o godzinie 12.40. Po całej Polsce jeździ 17 autobusów wyborczych Bronisława Komorowskiego. Wspieramy prezydenta w jego przekazie społecznym i jeździmy pozostałymi 16 Bronkobusami – mówią nam tarnowscy politycy Platformy Obywatelskiej. - Z Bronkobusa - autokaru wyjdą ubrani z niebieskie kurtki członkowie sztabu urzędującego prezydenta. Będę zbierali podpisy i zachęcali do głosowania na Bronisława Komorowskiego w nadchodzących wyborach. Przypomnijmy, że 10 maja pójdziemy do urn wyborczych i po raz szósty w wolnej Polsce, wybierzemy w wyborach powszechnych głowę państwa.

 
Brzesko. Wybory na osiedlach
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 12 marca 2015 23:53

Pod koniec marca rozpocznie się cykl zebrań w Brzesku (osiedlowych); podczas, których wybrane zostaną rady osiedlowe oraz zarządu na czele z przewodniczącymi. Niedawno Rada Miejska w Brzesku  wydała zarządzenia w sprawie wyborów do organów jednostek pomocniczych Gminy Brzesko, wyznaczono terminy Ogólnych Zebrań Mieszkańców sprawozdawczo-wyborczych, których celem będzie wybór Przewodniczącego Zarządu i Zarządu Osiedla na okres kadencji 2015-2019 tj.: Okocimskie – 24 marca, Kościuszki-Ogrodowa – 9 kwietnia, Brzezowieckie – 14 kwietnia, Zielonka – 15 kwietnia, Słotwina – 16 kwietnia, Stare Miasto – 17 kwietnia, Kopaliny-Jagiełły – 24 kwietnia. Miejsce i godzina zebrań zostanie podana w zawiadomieniu o zwołaniu Zebrania Wyborczego. W razie braku kworum wymaganego do podejmowania uchwał, drugi termin zebrania odbędzie się w tym samym dniu, po upływie 15 minut od pierwszego terminu zebrania.

 
Wybierz Cyfrowy Polsat z telewizorem LG Smart TV 42’’ Full HD za 0 zł na start!
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 12 marca 2015 23:42

Artykuł sponsorowany____________________________________________________________

pluslogatop1

 

Spędzasz dużo czasu przed telewizorem? Nie wyobrażasz sobie życia bez dostępu do najświeższych informacji z kraju i ze świata, ulubionych programów rozrywkowych, kinowych hitów i najlepszych seriali? Jeśli dodatkowo jesteś pasjonatem sportu, w szczególności piłki nożnej i zastanawiasz się nad zakupem nowego telewizora – ta oferta została przygotowana specjalnie dla Ciebie!

 
Święto Kobiet w Mokrzyskach
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 10 marca 2015 21:45

mokkob1W poniedziałek , w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji spotkały się z okazji Święta Kobiet mieszkanki Mokrzysk. Przybyło siedemdziesiąt Pań oraz jak co roku druhowie z OSP Mokrzyska, którzy stanowili obsługę kelnersko-kucharską a honory domu czyniły czyli wypełniły stoły samymi smakołykami panie Iwona oraz Jolanta .Uroczystości rozpoczęły się od złożenia Paniom życzeń przez burmistrza Grzegorza Wawrykę oraz sołtysa miejscowości Stanisława Pacurę. Po raz trzeci wyróżniono statuetkami „Siłaczek” kolejne mieszkanki Mokrzysk. W tym roku na wniosek sołtysa oraz Rady Sołeckiej, burmistrz wyróżnił Marię Wodę- matkę pięciorga dzieci, prowadzącą duże gospodarstwo rolne oraz Ewę Chmielarz, radną, przełożoną pielęgniarek na oddziale położnictwa brzeskiego szpitala.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 249

pr032015

pcpr baner

Reklama__________________________________________

ddd marzec

plusmarzec

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .