Awantura domowa zakończona zarzutami
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 27 marca 2017 14:06

Policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca Brzeska, który podczas awantury domowej groził nożem swojemu bratu. Pokrzywdzony broniąc się przed atakiem doznał na szczęście niegroźnych obrażeń dłoni. W sobotnie popołudnie policjanci otrzymali wezwanie do awantury domowej. Funkcjonariusze po przyjeździe na miejsce zastali zgłaszającego, który miał zasinienia na twarzy i zakrwawioną dłoń. Ustalając okoliczności zajścia okazało się, że między braćmi doszło do sprzeczki. W trakcie awantury młodszy z nich, 34-latek niespodziewanie sięgnął po nóż i kierując się w stronę brata groził mu okaleczeniem. Wtedy między mężczyznami wywiązała się szarpanina, w efekcie, której zgłaszający doznał rany dłoni.

 
Utonął niepełnosprawny 10-latek
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 23 marca 2017 22:41

10. latek, niepełnosprawny chłopiec, podopieczny Domu Pomocy Społecznej w Brzesku utopił się podczas kąpieli terapeutycznej. Wstępne badania – wyniki sekcji zwłok – wskazują, ze powodem była bardzo ostra niewydolność oddechowa, powstała w wyniku dostania się wody do górnych dróg oddechowych chłopca. Policja pod nadzorem brzeskiej Prokuratury Rejonowej ustala przyczyny tragedii. Wiadomo, że w momencie tej tragedii, terapeutka była trzeźwa. DPS prowadzą siostry służebniczki. Jest to placówka dla niepełnosprawnych intelektualnie przy ul. Starowiejskiej w Brzesku.

 
Jadowniki. O pożarach wiedzą wszystko…
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 16 marca 2017 22:05

Niedawno, w Zespole Szkół w Jadownikach odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Jego organizatorem od lat jest Marian Czarnik – prezes oddziału Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Brzesku.  W konkursowych zmaganiach brali udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów. Poziom konkursu stał na bardzo wysokim poziomie, dzieci i młodzież mają dużą wiedzę o ochronie pożarowej i zabezpieczeniach przeciwpożarowych. Zwycięzcy konkursu reprezentować będą gminę na olimpiadzie powiatowej, która odbędzie się w siedzibie komendy Państwowej Straży Pożarnej – mówi Marian Czarnik.

 
Okocimianki świętowały Dzień Kobiet
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 14 marca 2017 14:08

Sześćdziesiąt pań przybyło na spotkanie w Okocimiu z okazji Święta Kobiet. Rolę gospodyń uroczystości pełniły- sołtyska Dorota Zydroń oraz panie z rady sołeckiej. Sala domu ludowego zapełniła się jak każdego roku do ostatniego miejsca. Wspaniałe wypieki, ciasta i torty domowego wyrobu oraz piękna zastawa dopełniły wystroju stołów. Przybyły na uroczystość burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, sołtyska Dorota Zydroń oraz radny Franciszek Brzyk złożyli paniom życzenia oraz wręczyli śpiewniki z pieśniami biesiadnymi, które w tym roku zastąpiły zwyczajowe laurki. W Okocimiu tytułami i statuetkami Siłaczek zostały nagrodzone panie:

 
Brzesko. Ekologia w ofensywie
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 12 marca 2017 20:27

Nie mam najmniejszych wątpliwości, z roku na rok wzrasta ekologiczna świadomość mieszkańców gminy. Coraz więcej osób segreguje śmieci i – co jest najważniejsze – robi to dobrze – ocenia Janusz Filip, prezes zarządu Brzeskich Zakładów Komunalnych. Przypomnijmy, że worki zabierane są na teren bazy, tam poszczególne rodzaje śmieci trafiają do kontenerów, którymi wywożone są do sortowni w Nowym Sączu i Bochni. Trochę inaczej wygląda to na terenie dużych osiedli mieszkaniowych, tam nie ma worków, mieszkańcy mają do dyspozycji kolorowe pojemniki na poszczególne rodzaje śmieci. Z osiedli każda frakcja śmieci zabierana jest osobno, trafia do bazy, a następnie do sortowni. 

 
Brzesko Pożegnanie i powitanie…
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 12 marca 2017 20:26

Niedawno, w Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku odbyło się uroczyste pożegnanie dotychczasowego szefa jednostki. Z policjantami, pracownikami  cywilnymi, przedstawicielami władz samorządowych oraz kierownictwem instytucji współpracujących z policją żegnał się komendant Roman Gurgul. Podczas oficjalnej uroczystości komendant Roman Gurgul z rąk I zastępcy komendanta wojewódzkiego Pawła Dzierżaka odebrał rozkaz o przejściu do dyspozycji komendanta wojewódzkiego. Paweł Dzierżak podziękował odchodzącemu komendantowi za profesjonalną i oddaną służbę w zarządzaniu brzeską jednostką. Podkreślił, że jednostka osiągała wysokie wyniki, za co skierował słowa uznania nie tylko do odchodzącego komendanta, ale do wszystkich policjantów i pracowników.

 
Brzesko: Od czwartku nowy komendant policji
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 07 marca 2017 20:15

Młodszy inspektor Mirosław Moryl obejmie obowiązki komendanta powiatowego policji w Brzesku. Do zmian dojdzie w najbliższy czwartek. W ostatnich latach dowodził tarnowskim garnizonem. Obecny komendant z Brzeska, inspektor Roman Gurgul przechodzi na emeryturę. Miał propozycję objęcia stanowiska naczelnika jednego z wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, ale zdecydował się na odejście ze służby. Już dzisiaj wiadomo kto zostanie komendantem w Tarnowie. Młodszego inspektora Mirosława Moryla zastąpi młodszy inspektor Mariusz Dymura, który pełni obecnie funkcję komendanta powiatowego w Bochni.

 
Brzesko. Dwieście tysięcy do podziału
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 06 marca 2017 23:20

Zarząd Powiatu Brzeskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresach: ochrony i promocji zdrowia;  kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego;  wspierania i upowszechniania kultury fizycznej; podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju  świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej; ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 295

pr032017

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .