Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Szpital: Profilaktyka ma ogromne znaczenie
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 13 sierpnia 2014 03:56

Profilaktyka ma gigantyczne znaczenie. Od dawna mówią o tym lekarze. Ich zdaniem czesne wykrycie chociażby guza piersi, kilkakrotnie zwiększa szansę na uratowanie ludzkiego życia. – Dlatego od kilku lat stawiamy na profilaktykę. W szpitalu realizujemy kilka bezpłatnych  programów profilaktycznych. Zapraszam mieszkańców powiatu do skorzystania z tej oferty – mówi Józefa Szczurek – Żelazko, dyrektor szpitala powiatowego w Brzesku.  Wszystkie programy są finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. W praktyce oznacza to, że dla mieszkańców powiatu brzeskiego są one bezpłatne.  – Zasady rekrutacji są proste i czytelne. Warto poświęcić kilka chwil na to, by sprawdzić czy nie jest się w grupie ryzyka. Zachęcam między innymi panie na badania mammograficzne oraz badania szyjki macicy – mówi Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Odnowiona wojenna nekropolia
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 08 sierpnia 2014 17:27

Cmentarz wojenny nr 276 w Brzesku, założony w 1916 roku, został gruntownie odnowiony. Tutejsze samorządy od lat dbają o renowację nekropolii z czasów I wojny światowej. Przypomnijmy, że w tym roku przypada setna rocznica wybuchu wojny, która pochłonęła 10 milionów istnień ludzkich. Front przebiegał przez teren dzisiejszego powiatu brzeskiego i tarnowskiego, stąd w regionie tyle cmentarzy z czasów I wojny światowej. Odnowienie tej nekropoli kosztowało blisko 32 tysiące złotych: z tego 30 tysięcy stanowiła dotacja celowa z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

 
Okocim: Stowarzyszenie na rzecz biblioteki
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 08 sierpnia 2014 14:32

O kolejny sprzęt dydaktyczny wzbogaciła się filia (w Okocimiu) Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Brzesku. Niedawno przedstawiciele Stowarzyszenia przekazali dla Biblioteki w Okocimiu tablicę dydaktyczną dla najmłodszych bywalców tej placówki. Od pewnego czasu biblioteka współpracuje m.in. z Grupą Wesołe Słoneczka co spowodowało konieczność organizacji nowych zajęć dedykowanych dla najmłodszych. Z pewnością tablica będzie w tych zajęciach dobrze wykorzystywana. Montażowi i składaniu tablicy towarzyszyła grupka sympatycznych maluchów", która sprawdzała zdolności dorosłych z zakresu majsterkowania. Tego typu dary są bezcenne, pomagają nam realizować wiele dodatkowych zajęć, nie przewidzianych nawet statutem naszej placówki – mów Maria Marek, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku.

 
Uwaga na nocne burze w regionie
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 07 sierpnia 2014 21:06

Dzisiaj w nocy (z 7 na 8 sierpnia) spodziewane są bardzo intensywne opady deszczu w całym regionie: powiedi3e bocheńskim, brzeskim, tarnowskim i dąbrowskim. Służby wojewody małopolskiego ostrzegają także przed silnymi wiatrami. Jak ostrzegają specjaliści ta sytuacja może skutkować gwałtownymi krótkotrwałymi wzrostami stanów wody. Należy spodziewać się uszkodzeń budynków i infrastruktury oraz lokalnych podtopień.

 
Dokonał rozboju z użyciem maczety
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 07 sierpnia 2014 20:48

Policja w Brzesku zatrzymała mężczyznę, który dopuścił się rozboju. Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek, na jednym z brzeskich osiedli mieszkaniowych. Sprawa miał przy sobie niebezpieczne narzędzie. Rozbójnik, przed wejściem do klatki bloku mieszkalnego napadł na mieszkańca miasta. Pobił go, zabrał mu pieniądze, dokumenty i klucze do mieszkania, potem okradł i zaproponował… odkupienie za półtora tysiąca złotych, skradzionych przedmiotów. Jak nas poinformowano brzescy policjanci bardzo szybko zatrzymali mężczyznę, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów rozboju oraz wymuszenia rozbójniczego. Okazało się, że sprawca był już dobrze znany wymiarowi sprawiedliwości, popełniając wcześniej przestępstwa podobne za które odbywał kary pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Brzesku na wniosek Prokuratury zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

 
Doceniono jezuitę, księdza Wodę
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 06 sierpnia 2014 22:33

Ma 88 lat. Dwie trzecie swojego życia spędził na Czarnym Lądzie. Przez 58 lat pracował jako duszpasterz w Republice Zambii, jednym z najbiedniejszych krajów świata. Obserwował nie tylko zmiany społeczno – gospodarcze, ale także narodziny i rozwój państwowości zambijskiej. Franciszek Woda jezuita, ksiądz rodem z Mokrzysk koło Brzeska, odebrał niedawno Statuetkę im. Kard. Kozłowieckiego. Dodajmy, że jest to Jest to wyróżnienie przyzwane przez biskupa Edwarda Frankowskiego – Prezesa Zarządu Fundacji im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic” i Dariusza Bździkota – Dyrektora Muzeum.

 
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych.
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 06 sierpnia 2014 20:34

Od 2 sierpnia do końca września tego roku potrwa w Brzesku wielka akcja zbierania wielkich gabarytów. Na zlecenie magistratu, odbiorem niepotrzebnych przedmiotów, w tym starych mebli, zajmą się Brzeskie Zakłady Komunalne. – Zwracamy się z gorącą prośbą do mieszkańców, by wszelkie odpady wielkogabarytowe wystawiali rano, przed godzina siódmą, tak żeby nie okazało się, że coś zostaje na chodniku, nie zostało zabrane przez naszych pracowników, bo już wcześniej byli oni w tym miejscu – apeluje Janusz Filip, prezes zarząd Brzeskich zakładów Komunalnych.

 
Czy powstanie Muzeum Ziemi Brzeskiej?
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 06 sierpnia 2014 11:43

Od wielu lat mówi się o potrzebie utworzenia Muzeum Ziemi Brzeskiej. Co do słuszności tej idei, nikt chyba nie ma wątpliwości. Tym bardziej, że byłoby co eksponować. Wiele cennych zbiorów znajduje się w zasobach mieszkańców gminy i powiatu, którzy chętnie oddaliby je do profesjonalnej instytucji. Pojawia się także kilka propozycji, gdzie można byłoby placówkę zlokalizować. Jakiś czas temu radny Adam Kwaśniak wskazywał na budynek starej biblioteki. Przed czteroma laty zbiory książnicy przeniesiono do Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego, co sprawiło, że budynek przy ulicy Puszkina jest od tego momentu pusty.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 227

wybory2014toplog

PR082014

bosirwakacje

Relacje wideo z regionu brzeskiego

banerbadania4

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .