Reklama
Powiat Brzeski. Zima im nie straszna
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 17 listopada 2015 01:11

Powiat brzeski jest przygotowany nawet do najbardziej ekstremalnych warunków pogodowych – przekonuje starosta brzeski, Andrzej Potępa. Jakkolwiek zimy póki co nie widać, samorząd woli dmuchać na zimne i sprawdził na jakim etapie są przygotowania. Właśnie funkcjonowanie powiatu brzeskiego w ekstremalnych warunkach zimowych” było tematem posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które 5 listopada odbyło się w Starostwie Powiatowym w Brzesku. W spotkaniu udział wzięli m.in. przedstawiciele gmin, służb, inspekcji, straży, oświaty, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Zarządu Dróg Wojewódzkich, Zarządu Dróg Powiatowych w Brzesku oraz przedsiębiorstw dostarczających energię elektryczną, cieplną i gaz.

 
Brzesko. Mniejsze ryzyko powodzi
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 17 listopada 2015 01:10

To dobra wiadomość dla mieszkańców Brzeska i Jadownik. Kolejne działania samorządu zmniejsza ryzyko wystąpienia powodzi. Niedawno, w Brzesku wykonany został pierwszy etap prac związanych z poszerzeniem rowu odprowadzającego nadmiar wody w czasie powodzi i nadmiernych opadów deszczu. Na pewno będzie bezpieczniej, szerszym rowem nadmiar wody odpłynie do Uszwicy i nie będzie zalewać terenów pomiędzy ulicami Piastowską i Brzegową w Brzesku, a także pomiędzy ulicami Brzeską i Podmiejską w Jadownikach.

 
Brzesko. Bezpieczny senior
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 15 listopada 2015 14:45

Po raz kolejny policjanci z Brzeska włączą się w akcję pomocy seniorom. Na 19 listopada 2015 roku o godzinie 18:00 w sali audytoryjnej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku Komenda Powiatowa Policji w Brzesku
wraz ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Brzesku oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Brzesku zaplanowali spotkanie dla mieszkańców gminy Brzesko pod nazwą „Bezpieczny Senior”.

 
Okocim. Brawura bedzie go kosztowała utratę prawa jazdy
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 15 listopada 2015 14:43

Wyczyn 18.letniego kierowcy z Gnojnika, który piratował na drodze, każe nam zastanowić się: czy młodzie ludzie w tym wieku, powinni mieć prawo jazdy.  Młodzieniec złamał kilka przepisów na raz: a doświadczenia w prowadzeniu auta prawie nie ma, bo prawo jazdy posiada od kilku miesięcy. Co więcej: wiele wskazuje na to, że otrzyma roczny zakaz prowadzenia pojazdów i to będzie najlepszy czas na reflekcję. Ale po kolei.

 
Narodowe Święto Niepodległości w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 11 listopada 2015 22:13

Wyjątkowo bogaty program z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotował brzeski magistrat. Nie zabrakło akcentów religijnych, sportowych, artystycznych, a wszystko po to, by oddać hołd tym wszystkim, którzy walczyli o wolność i niezawisłość naszego kraju. Naszym obowiązkiem jest wywieszenie flag biało-czerwonych w tym dniu, To jest pewien symbol. Cieszy mnie, że wiele budynków, domów w Brzesku i okolicy jest udekorowanych flagami. Troska o tę niepodległość po prostu powinna wyrażać się w codziennej postawie, w rozumieniu pewnych kwestii, także politycznych i pamięcią historyczną – podkreśla burmistrz Grzegorz Wawryka, dodając, że uczestnicząc w uroczystościach patriotycznychoddajemy w ten sposób hołd żołnierzom z czasów I wojny światowej, twórcom II Rzeczpospolitej, ale także XIX wiecznym powstańcom, obrońcom – tym, którzy walczyli z niemieckim i sowieckim okupantem, żołnierzom wyklętym. 11 listopada to święto nawiązujące do odzyskania przez Polskę niepodległości po ponad stuletnich zaborach, ale także święto naszej państwowości i suwerenności – mówi naszej redakcji Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska. – To właśnie dziś obchodzimy 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w całym regionie odbyły się uroczyste Msze św., marsze, okolicznościowe akademie i koncerty patriotyczne. Za wszystkie zaproszenia serdecznie dziękuję: z racji czasu nie mogłam z nich wszystkich skorzystać. Po raz kolejny z rządu wzięłam udział w obchodach narodowego Święta Niepodległości w Brzesku – mówi Józefa Szczurek – Żelazko. Jej zdaniem to jedno z najważniejszych świąt narodowych upamiętniających odzyskanie wolności po 123 latach zaborów. W Galicji zabór trwał znacznie dłużej, bo blisko półtora wieku (1772 – 1918). – To kilka pokoleń Polaków, którzy czekali i wierzyli, że przyjdzie taki moment, że Polska będzie wolna i niepodległa – mówi poseł Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Brzesko. Miasto pamięta o bohaterach
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 09 listopada 2015 15:01

Wyjątkowo bogaty program z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotował brzeski magistrat. Nie zabraknie akcentów religijnych, sportowych, artystycznych, a wszystko po to, by oddać hołd tym wszystkim, którzy w naszych dziejach walczyli o wolność i niezawisłość naszego kraju. – Oddajemy w ten sposób hołd żołnierzom z czasów I wojny światowej, twórcom II Rzeczpospolitej, ale także XIX wiecznym powstańcom, obrońcom – tym, którzy walczyli z niemieckim i sowieckim okupantem, żołnierzom wyklętym. 11 listopada to święto nawiązujące do odzyskania przez Polskę niepodległości po ponad stuletnich zaborach, ale także święto naszej państwowości i suwerenności – mówi naszej redakcji Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska.
W tym roku uroczystości narodowego Święta Niepodległości potrwają kilka dni. Rozpoczną się już najbliższą niedzielę 8 listopada. O godzinie 15, na strzelnicy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, rozpoczną się otwarte zawody strzeleckie. Dwa dni później, w wigilię święta niepodległości zaplanowano zawody pływackie. Odbędą się one o godzinie 16. To już XIII edycja imprezy. – Zapraszamy wszystkich. Przygotowaliśmy sporo atrakcji. W ten sposób, nas portowo, pokażmy, ze kochamy nasz kraj – zachęca Marek Dadej, dyrektor Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W tym samym dniu, o godzinie 18, w kościele parafialnym pod wezwaniem NMP Matki Kościoła i Świętego Jakuba Apostoła zaplanowano program artystyczny – przygotowany przez uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 w Brzesku zatytułowany: Ojczyzna jest moim domem.

 
Brzesko. Udekorujmy domy flagami
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 07 listopada 2015 00:29

Przed nami 11 listopada: narodowe Święto Niepodległości. Z apelem o udekorowanie domów flagami, wystąpił ostatnio burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. – To najważniejsze święto narodowe. 11 listopada 1918 roku Polska, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległość. W Galicji, zabór trwał znacznie dłużej, bo półtora wieku. Oddajmy hołd twórcom II Rzeczpospolitej, wszystkim naszym bohaterom. Pokażmy, ze jesteśmy dumni z naszej przeszłości, z bycia Polakami. Udekorujmy nasze domy flagami – symbolem narodowej jedności, zgody, solidarności – mówi Wawryka.

 
Pościg na autostradzie
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 06 listopada 2015 00:00

Sporo biedy napytało sobie dwóch trzydziestokilkulatków z województwa śląskiego. Lista zarzutów jest długa: kradzież paliwa, nie zatrzymanie się do policyjnej kontroli, ucieczka przed policją, spowodowanie dwóch kolizji, przekroczenie o ponad 50 kilometrów na autostradzie, jazda pod wpływem alkoholu oraz próba wprowadzenia policji w błąd. Jakby tego było mało: obaj maja bogata kartotekę policyjną. Ale po kolei.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 267

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .