Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Nowe boisko w Mokrzyskach
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 15 października 2014 22:14

TR2 7668Ponad 330 tysięcy złotych kosztowała budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią, w Mokrzyskach, w gminie Brzesko, które dzisiaj oficjalnie zostało oddane do użytku. – To trzeci tego typu obiekt wybudowany w tym roku. Na przyszły rok zaplanowaliśmy trzy kolejne boiska z nawierzchnia tartanową. Doświadczenie uczy nas, że warto inwestować w takie obiekty. Boiska ze sztuczna nawierzchnią „żyją” od rana do wieczora, przez kilka miesięcy w roku. Chcę dodać, że znakomita większość kwoty wydanej na ten cel, wpłynie na nasze konto w ramach dotacji unijnej. Nasz wniosek o wsparcie finansowe został wysoko oceniony. Otrzymamy pieniądze w ramach Program Rozwoju Obszarów Wiejskich – mówi naszej redakcji burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. Marek Kośmider, sołtys Mokrzysk nie ukrywał, że to historyczny dzień. – Ale w miarę jedzenia apetyty rosną, marzy się nam w przyszłości sala gimnastyczna – mówi. I, jak wynika z deklaracji gminy, marzenie może w niedalekiej przyszłości okazać się być realne.

 
Brzesko: Święto Edukacji Narodowej
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 14 października 2014 17:54

TR2 7549W tym roku Gimnazjum nr 2 imieniem Janusza Korczaka w Brzesku organizowało Gminny Dzień Edukacji Narodowej. Były nagrody, życzenia oraz krótki program artystyczny. – Święto Edukacji Narodowej to święto nie tylko nauczycieli, pracowników oświaty, ale wszystkich którym bliska jest nauka. Nasz samorząd od lat wspiera szkolnictwo i chociaż do subwencji oświatowej musimy sporo dopłacać, warto bo to co możemy dać najlepsze młodemu pokoleniu to wykształcenie i wiedzę – mówi naszej redakcji burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
Jadowniki: Odblaskowa szkoła
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 13 października 2014 22:08

Szkoła Podstawowa nr 2 w Jadownikach już po raz trzeci przystąpiła do konkursu „Odblaskowa Szkoła”, którego organizatorem jest Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki, Małopolski Urząd Marszałkowski oraz Komenda Wojewódzka Policji w Małopolsce. Konkurs ma na celu promowanie bezpieczeństwa uczniów na drodze. Szkoła w Jadownikach, podobnie jak w latach ubiegłych prowadzi wiele działań w tym zakresie. W miesiącu wrześniu przeprowadzono spotkanie z przedstawicielami Policji dla uczniów oraz rodziców, zorganizowano „odblaskowy rajd rowerowy” do zamku w Dębnie, a także do miasteczka ruchu drogowego, gdzie doskonalono praktyczne umiejętności uczestnictwa w ruchu drogowym. Uczniowie na zajęciach pozalekcyjnych wykonywali elementy odblaskowe. Na drodze w pobliżu szkoły zamocowany został baner „Kierowco zwolnij”. W poprzednich dwóch latach szkoła plasowała się w drugiej dziesiątce w województwie (12 i 18 miejsce) i była pierwsza w powiecie brzeskim. Koordynatorami konkursu w szkole są Jan Chrabąszcz oraz Rafał Sieński.

 
Chodnik na Okocimskiej
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 11 października 2014 21:48

Mieszkańcy Zielonki, jednego z brzeskich osiedli, maja powody do zadowolenia. Udało się w tym roku wyremontować chodnik przy ulicy Okocimskiej. –Został on wyremontowany na odcinku od skrzyżowania Okocimskiej z ulicą Berka Joselewicza do skrzyżowania z ulicą Rzeźniczą. Kilka razy interweniowałam w tej sprawie. Udało się wygospodarować środki na ten cel w tegorocznym budżecie, za co kolegom radnym oraz burmistrzowi Grzegorzowi Wawryce, serdecznie dziękuję – mówi nam radna Maria Kucia. Dodajmy, że chodnik pojawił się przy Przedszkolu Publicznym nr 7 w Brzesku. To znacznie poprawiło stan bezpieczeństwa. Przedszkole jest przysłowiowym „oczkiem” w głowie radnej Marii Kuci. Nie dziwi więc, że udało się wybudować tam plac zabaw.

 
Laury dla prezesa BZK
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 08 października 2014 15:03

Janusz Filip, prezes zarządu brzeskich Zakładów Komunalnych, odebrał właśnie Honorowy Dyplom „Heraklesa”, nadany mu za „wieloletnią działalność na rzecz tworzenia i rozwoju gospodarki odpadami w Polsce”. To kolejny w tym roku tytuł przyznany szefowi tej brzeskiej, miejskiej spółki. Jakiś czas temu informowaliśmy, że został nagrodzony przez Caritas Diecezji Tarnowskiej, za bezinteresowne wsparcie dla tej organizacji.

 
Powiat podsumował projekt
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 07 października 2014 21:44

Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w Powiecie Brzeskim – to nazwa projektu, realizowanego przez samorząd powiatowy. –Jest to pierwszy w Polsce, projekt systemowy, skierowany na doskonalenie nauczycieli wszystkich typów szkół i przedszkoli - mi naszej redakcji starosta brzeski, Andrzej Potępa. Niedawno podsumowano kolejny etap realizacji projektu. Gospodarzami spotkania byli Starosta Brzeski - Andrzej Potępa oraz Przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego - Kazimierz Brzyk. Obecni byli przedstawiciele Małopolskiego Kuratora Oświaty –Artur Pasek oraz Urszula Blicharz, burmistrzowie i wójtowie miast i gmin oraz inni znakomici goście. Wspólnie z dyrektorami szkół i przedszkoli  dokonano podsumowania projektu trwającego od 1 grudnia 2012 r. do 31 października 2014 r. Wartość projektu wynosi 2 616 264,00 zł. W projekcie uczestniczyło 76 szkół, 14 przedszkoli, 79 dyrektorów i wicedyrektorów oraz 1347 nauczycieli. W ramach przeprowadzonego procesu wspomagania placówek odbyło się 2972 godzin warsztatów i 2283 godzin spotkań grupowych. Funkcjonowało także 8 sieci współpracy i samokształcenia.

 
Powiat: Z ekologią za pan brat
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 06 października 2014 19:30

Od wielu lat samorząd Powiatu Brzeskiego podejmuje szereg działań w trosce o ochronę środowiska. Corocznie  z budżetu powiatu przekazywane są środki na  realizację programu usuwania azbestu oraz na utrzymanie urządzeń melioracji wodnych szczegółowych. Powiat podejmuje też liczne działania w trosce o edukację ekologiczną dzieci i młodzieży. Starostwo Powiatowe w Brzesku realizuje program usuwania azbestu już od 2009 roku. - W tym roku  na transport i unieszkodliwianie odpadów azbestowych przekazaliśmy w sumie 60 000 złotych. Dotacje otrzymały wszystkie gminy z terenu powiatu. Warto dodać, iż kontynuujemy również pomoc finansową dla spółek wodnych, na utrzymanie urządzeń melioracji wodnych szczegółowych. Na ten cel w 2014 r. przeznaczono ponad  36 000 złotych, jako łączną kwotę dotacji dla spółek wodnych aktywnie działających na terenie powiatu tj.: Gminnej Spółki Wodnej w Czchowie, Gminnej Spółki Wodnej w Dębnie, Gminnej Spółki Wodnej w Gnojniku oraz Gminnej Spółki Wodnej w Szczurowej – informuje Starosta Brzeski Andrzej Potępa.

 
Szczepanów wyróżniony
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 06 października 2014 19:13

Szczepanów otrzymał wyróżnienie w jubileuszowej odsłonie plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski. Został doceniony w kategorii: Miejsce Niezwykłe. – Odbierając dyplom czułam ogromny zaszczyt, ale i dumę z tego, że mieszkam i pracuje dla takiej miejscowości. Oczywiście nasza miejscowość została dostrzeżona za sprawą świętego Stanisława, patrona Polski. Szczepanów to miejsce, w którym urodzi się przecież męczennik za wiarę, Stanisław, Biskup Krakowski - mówi naszej redakcji Anna Lubowiecka, sołtys Szczepanowa. Dodajmy, że gala rozdania nagród w plebiscycie odbyła się w ramach Małopolskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki, w Białce Tatrzańskiej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 233

jszczban3a

Justyna Wójtowicz Woda www 1-1

wybory2014toplog

wybory sejmik

wybory kandydaciradagminybrzesko

wybory kandydaciokregnr1

wybory kandydaciokregnr2

wybory kandydaciokregnr3

wybory kandydaciokregnr4

wksurch2

labno radoslaw baner 156x78

PR102014

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .