Brzesko. Słów kilka o browarze
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 01 czerwca 2016 22:07

Jutro, w czwartek 2 czerwca o godzinie 9 odbędzie się konferencja popularnonaukowa pt. „Rola Rodziny Goetzów Okocimskich w budowie i rozwoju gospodarki Regionu Polski Południowej w XIX i XX wieku”. Organizują ją Brzeskie Towarzystwo „Gryf”, Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe i Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, którzy serdecznie zapraszają na spotkanie wraz z publikacją wydawnictw. – Rodzina Goetzów odegrała wielką rolę w dziejach miasta i powiatu. Trudno sobie wyobrazić miasto bez browaru. To było ożywienie gospodarcze miasta i regionu, ale także sportowe i kulturalne. Piękną kartę historii zapisał ród Goeztów podczas okupacji. Pomimo korzeni austriackich – założyciel przyjechał tutaj w połowie XIX wieku z Austrii, właściciele browaru nie wyrzekli się polskości. Opuścili kraj – mówi naszej redakcji burmistrz Grzegorz Wawryka, który wraz ze starostą brzeskim Andrzejem Potępą oraz byłym senatorem i byłym dyrektorem browaru Mieczysławem Miotłą, objął patronat nad tym wydarzeniem.

 
Brzesko. Miasto pod wodą
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 31 maja 2016 18:58

zalanieogordekPotężne oberwanie chmury poszło niedawno nad Brzeskiem. Potężna nawałnica sprawiła, że doszło do lokalnych podstopień. Woda wlała się do piwnic i garaży, położonych poniżej terenu. Zalała nie tylko piwnice domów jednorodzinnych, ale także bloków, chociażby tych w sąsiedztwie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Ucierpieli właściciele domów i mieszkańcy bloków z kilku ulic: m.in. Perłowe, Uczestników Ruchu Oporu, Osiedlowej, 11 listopada czy Wojska Polskiego. Zalane są także piwnice i garaże przy kilku ulicach w pobliskim Jasieniu. Bodaj najbardziej woda dała się we znaki właścicielom domów przy ulicy Warszawskiej.

 
Poręba Spytkowska. Skuterem w ciężarówkę
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 31 maja 2016 09:37

ciezporskuW ciężkim stanie trafił do szpitala motocyklista – ofiara wypadku do którego doszło w Porębie Spytkowskiej koło Brzeska. Do zdarzenia doszło wczoraj rano. Na łuku drogi doszło do tragicznego wypadku, w którym uczestniczył samochód ciężarowy Scania oraz  skuter. Jak nas informuje dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku kierujący motocyklem odniósł rozległe obrażenia ciała i został przetransportowany do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Utrudnienia na drodze trwały blisko dwie godziny.

 
Projekt Nasze Zdrowie w Naszych Rękach
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 29 maja 2016 00:00

Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń „ ogłasza nabór do projektu pt.” NASZE ZDROWIE W NASZYCH RĘKACH”. Projekt realizowany jako zadanie publiczne - Ochrona i promocja zdrowia-  współfinansowane przez Powiat Brzeski .Realizacja od 01.06.2016.
Projekt kierujemy dla mieszkańców powiatu brzeskiego z gmin Brzesko, Czchów i Gnojnik.

 
Jasień. Tars w płomieniach
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 27 maja 2016 21:08

Tylko szybka i właściwa interwencja straży pożarnej z Brzeska, zapobiegła tragedii. Do pożaru doszło w Jasieniu. Na miejscu strażacy stwierdzili, że pali się taras w budynku mieszkalnym. Domownicy znajdowali się poza obiektem. Zarzewie ognia udało się szybko ugasić. Dzięki szybkiej akcji strażaków nie dopuszczono do przedostania się ognia do wewnątrz obiektu. W działaniach uczestniczyły zastępy z JRG Brzesko oraz  OSP Jasień.

 
Znamy szczegóły Dni Brzeska
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 25 maja 2016 00:00

Zespół Blue Cafe to gwiazda tegorocznych Dni Brzeska. Tradycyjna już impreza,  mająca wieloletnią historię, odbędzie się od 17 do 19 czerwca. Rozpoczną się w piątek o godz. 18:00 koncertem Orkiestry Dętej przed budynkiem RCKB, następnie programem artystycznym w sali audytoryjnej i wystawą malarstwa Krzysztofy Zwierz-Ciok.  W sobotę tradycyjnie w Ogrodzie Jordanowskim odbędą się wybory najsympatyczniejszego psa, a na Placu Kazimierza Wielkiego zobaczymy między innymi: programy artystyczne i konkursy dla dzieci, występ laureatek programu „Alpauz, aplauz” Ani i Kingi Gurgul, koncert zespołu Small Caffe oraz grupy Pod Budą.

 
Brzesko. Zjazd oddany do użytku
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 24 maja 2016 08:46

Nikt nie ma chyba cienia wątpliwości. Brzesko to najlepiej skomunikowane ze zjazdem z autostrady miasto w Małopolsce. Na tym inwestycji nie koniec. Bo – jak zapowiedział w rozmowie z nasza redakcją, podczas oficjalnego otwarcia zjazdu południowego, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk – niebawem rozpocznie się projektowanie dalszej części zachodniej obwodnicy Brzeska, o którą władze miasta zabiegają od kilku lat. – Droga została wybudowana zgodnie z projektem i posiada wszelkie odbiory, w związku z tym stwierdzam, że dopuszczona zostaje do użytku – „sakramentalna formułka” wypowiedziana przez ministra Adamczyka, zakończyła cykl inwestycyjny. Chwilę potem ruch samochodów z ulicy Leśnej, został skierowany na nowy łącznik a autostradą. – Oddanie do użytku zjazdu z autostrady jest zwieńczeniem kilkuletnich starań i zabiegów. Ta inwestycja stawia Brzesko wśród najlepiej skomunikowanych miast w Małopolsce. Dla mieszkańców oznacza to tyle, że ciężki ruch niemal całkowicie wyprowadzony został z miasta, ulica Leśna jest teraz spokojną drogą, po której jeździ niewielka liczba aut – mówi burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
Mokrzyska. Auto dla druhów
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 20 maja 2016 20:40

O kolejny pojazd wzbogacili się strażacy z gminy Brzesko. Tym razem trafił on do Mokrzysk. Niedawno burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka przekazał druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mokrzyskach nowy wóz bojowy. Ford transit kosztował 135 tysięcy złotych, a jego zakup sfinansowały gmina Brzesko  (50 tysięcy złotych), Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP z Warszawy (50 tysięcy złotych), pozostała kwota pochodziła ze składek mieszkańców sołectwa i strażaków OSP Mokrzyska. Uroczystość przekazania wozu poprzedził przemarsz kolumny gminnych  strażaków ochotników, orkiestry OSP Radłów  na czele  dowódcą uroczystości prezesem zarządu gminnego OSP druhem Marianem Czarnikiem oraz  msza pod przewodnictwem księdza prałata Władysława Pasiuta.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 279

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .