Click on the slide!

Wigilia podopiecznych WTZ

Spotkanie w w auli Chrystusa Króla    

więcej...
Click on the slide!

Fotorelacja z Dni Brzeska 2014

Tłumy na Placu Kazimierza Wielkiego.      

więcej...
Click on the slide!

40 odsłona rajdu KRAK

Międzynarodowy Zjazd Pojazdów Zabytkowych.  

więcej...
Click on the slide!

Brzesko: Beach Park Volley 2014

Zmagania na obiektach Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.    

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Zniszczył banery w centrum miasta. Grozi mu do 5 lat więzienia
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 07 grudnia 2014 19:03

Nawet do pięciu lat więzienia grozi mężczyźnie, który w nocy z 3 na 4 grudnia, w centrum miasta zniszczył kilka banerów reklamowych oraz szybę w drzwiach jednego z budynków. Sprawca został przyłapany na gorącym uczynku Okazał się nim 26.latek, nietrzeźwy, miał przy sobie nóż. Policji tłumaczył, że w ten sposób odreagowywał problemy osobiste. - W nocy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzesku otrzymał zgłoszenie, iż na ulicy Mickiewicza niszczone są banery reklamowe. Patrolujący Brzesko policjanci niezwłocznie udali się na miejsce i zatrzymali mężczyznę. Dodajmy, że przestępstwo niszczenia mienia zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Młody mężczyzna odpowie ponadto za używanie wulgaryzmów, czego dopuścił się podczas interwencji Policji.

 
Szkolne Dni Kariery
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 03 grudnia 2014 18:44

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku odbyły się Szkolne Dni Kariery, w których wzięło udział 11 uczelni wyższych z Krakowa, Tarnowa i Rzeszowa. Zasady rekrutacji, kierunki kształcenia i specjalności prezentowali przedstawiciele: Uniwersytetu Pedagogicznego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczo - Hutniczej, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Rolniczego, Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej z Tranowa, Krakowskich Szkół Artystycznych, Wojskowej Komisji Uzupełnień z Tarnowa, Wyższej Szkoły Prawa i Administracji z Rzeszowa, Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP. W przygotowanych prezentacjach uczestniczyła młodzież wszystkich klas maturalnych oraz wszyscy zainteresowani uczniowie. Organizatorkami Szkolnych Dni Kariery były: Ewa Wolny - Dziurgot oraz Małgorzata Smoleń. Starosta brzeski Andrzej Potępa podkreśla, że tego typu inicjatywy to z jednej strony kompendium wiedzy dla absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, ale także doskonała okazja dla młodzieży, by sprecyzować swoje zainteresowania i predyspozycje zawodowe, „zderzyć”  je z rzeczywistością.

 
Krzysztof Ojczyk przewodniczącym Rady Miejskiej
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 01 grudnia 2014 21:20

kojczyk201Radni Rady Miejskiej z  Prawa i Sprawiedliwości zgarnęli dla siebie wszystkie funkcyjne stanowiska. Nie tylko całe prezydium Rady to członkowie PiS, ale także szefami wszystkich komisji zostali samorządowcy z tej formacji politycznej. Na nic zdały się prośby radnych Wspólnoty Samorządowej oraz burmistrza Grzegorza Wawryki. PiS nie dał się jąć. – Nawet w upolitycznionym sejmiku Platforma Obywatelska oraz Polskie Stronnictwo Ludowe oddały jeden z foteli wiceprzewodniczącego Prawu Sprawiedliwości. U nas PiS chce rządzić w Radzie samodzielnie. To nie jest dobry prognostyk na przyszłość, nie zwiastuje dobrej współpracy - mówił najwyraźniej wzburzony radny Leszek Klimek.  

 
W powiecie bez zmian
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 27 listopada 2014 23:34

W stu procentach sprawdziły się nasze informacje. Układ sił w powiecie brzeskim nie zmienił się. Dzisiaj radni wybrali przewodniczącego, jego zastępców oraz zarząd Na czele samorządu pozostanie Kazimierz Brzyk. Gwoli kronikarskiej precyzji dodajmy, że szefuje samorządowi nieprzerwanie od 2006 roku Dzisiaj został wybrany na trzecią kadencję. Wiceprzewodniczącymi zostali Tomasz Latocha oraz Rober Gładysz. Nie zmienił się skład zarządu: starostą został Andrzej Potępa, a wicestarostą Ryszard Ożóg, członkami Jarosława Gurgula, Marka Antosza oraz Kazimierę Glonek. Taki układ sił poparła… opozycja.

 
Karty w powiecie rozdane?
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 26 listopada 2014 21:24

Wiele wskazuje na to, że karty w samorządzie powiatowym zostały rozdane. Jakkolwiek dopiero jutro nad tym będą procedowali samorządowcy: z naszych informacji wynika, że w powicie pozostanie status quo. Ani lider KWW Samorząd Razem, (wicestarosta Ryszard Ożóg); ani lider KWW Powiat Brzeski Andrzej Potępa o szczegółach nie chcą mówić. – Poczekajmy do jutra, podczas sesji wszystko się wyjaśni – mówią zgodnie. Z naszych informacji wynika, że na fotel przewodniczącego Rady Powiatu Brzeskiego ponownie zostanie zgłoszony Kazimierz Brzyk (jest szefem tutejszego samorządu od 2006 roku, będzie więc to jego trzecia kadencja). Starostą brzeskim ma nadal pozostać Andrzej Potępa, a wicestarostą Ryszard Ożóg. Nie zmieni się  - jak wynika z naszych informacji – skład nieetatowych członków zarządu. Starosta zgłosi:  Jarosława Gurgula, Marka Antosza oraz Kazimierę Glonek. 

 
Konferencja Grzegorza Wawryki
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 26 listopada 2014 12:33

3TR 0681Kandydat na burmistrza Brzeska a zarazem urzędujący włodarz gminy Grzegorz Wawryka spotkał się z dziennikarzami, aby przedstawić swoje plany
i zamierzenia, które będzie chciał realizować w następnej kadencji. Wraz z kandydatem ,udział w konferencji wzięli radni, którzy uzyskali mandat w wyborach 16 listopada a także reprezentanci stowarzyszeń, klubów sportowych i organizacji popierających Grzegorza Wawrykę w ubieganiu się o ponowną reelekcję.

 
Będzie park wypoczynku i rekreacji
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 24 listopada 2014 18:43

Wiele wskazuje na to, że w ciągu dwóch – trzech lat Brzesko będzie miało z prawdziwego zdarzania park wypoczynku i rekreacji. Nowoczesny park wypoczynku, rozrywki i zabaw pomiędzy brzeskim Osiedlami: Jagiełły i Ogrodowa. Mam nadzieję, że w przyszłym roku rozpocznie się jego projektowanie, będziemy czekali na środki unijne. Z moich rozmów w zarządem województwa małopolskiego wynika, że pieniądze na ten cel, znajda się – tłumaczy nam burmistrz Grzegorz Wawryka. - Chcemy w tym przypadku skorzystać ze środków unijnych.

 
Maria Kucia: Podziękowanie
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 24 listopada 2014 15:01

Szanowni Państwo,
chciałabym serdecznie podziękować moim wyborcom za okazane zaufanie, życzliwość
i wsparcie, które pozwoliły uzyskać mi mandat radnej.
Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby nie zawieść zaufania Tych, którzy oddali na mnie głos, ale również postaram się przekonać Tych, którzy na mnie nie głosowali, że wywiążę się
ze swoich przedwyborczych zobowiązań.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się poprzeć moją kandydaturę.
Gratulacje przekazuję wszystkim, którzy te wybory wygrali.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 238

pr122014

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .