Brzeszczanin dyrektorem Facebooka na Europę Środkowo-Wschodnią
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 14 kwietnia 2015 19:31

325003 cPochodzący z Brzeska Robert Bednarski został powołany na funkcję dyrektora Facebooka na Europę Środkowo-Wschodnią. W Facebooku będzie zarządzał z warszawskiego biura działaniami firmy w Europie Środkowo-Wschodniej oraz kierował zespołem sprzedaży, współpracując z klientami Facebooka w całym regionie.

 
Brzesko. Oddali hołd ofiarom tragedii
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 13 kwietnia 2015 21:22

Msza w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, złożenie kwiatów oraz wystawa – to brzeskie akcenty związane z piątą rocznica tragedii w Smoleńsku. W miniony piątek, 10 kwietnia w kościele Świętego Jakuba odprawiona została msza w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. W nabożeństwie uczestniczył poseł Edward Czesak, z inicjatyw którego msza się odbyła a także burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, przewodniczący Rady Miejskiej, Krzysztof Ojczyk, radni, przedstawiciele związków zawodowych oraz spora grupa mieszkańców. Dodajmy, że po mszy, jej uczestnicy złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej, znajdującą się obok kościoła Św. Jakuba. Wcześniej w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym. Tutaj, w piątą rocznicę katastrofy smoleńskiej, otwarta zostanie wystawa „Pozostaną w naszej pamięci”. Wystawa czynna będzie do 23 kwietnia. Ekspozycja została sprowadzona z inicjatywy burmistrza Grzegorza Wawryki.

 
Brzesko. Osiedlowe zebranie
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 13 kwietnia 2015 21:21

Trwa okres zebrań osiedlowych. I tak jutro, 14 kwietnia mieszkańcy osiedla Brzezowieckiego, wybiorą swoje władze. Burmistrz Brzeska zawiadamia i uprzejmie zaprasza wszystkich mieszkańców osiedla  Brzezowieckie na ogólne zebranie sprawozdawczo wyborcze, które odbędzie się w dniu 14 kwietnia 2015 roku o godz. 17.30 w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3.

 
Mieszkańcy Sterkowca - dzieciom
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 13 kwietnia 2015 16:56

IMG 20150411 115938Pod znakiem intensywnych prac na placu zabaw minęła ostatnia sobota w Sterkowcu. Kilkudziesięciu mieszkańców przez cały dzień porządkowało ulubione miejsce spotkań młodszych mieszkańców wsi. Zakres prac był spory - od prostego koszenia trawy i grabienia zeszłorocznych liści, cięcie krzewów, przez gruntowne malowanie wiaty oraz prawie wszystkich urządzeń zabawowych, po montaż brakującej bramy wejściowej. Szczególnie montaż bramy wejściowej spotkał się z dużym uznaniem młodych mam korzystających ze swoimi pociechami z tego placu.

 
Brzesko. Miasto wybuduje oczyszczalnie ścieków?
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 10 kwietnia 2015 21:30

Czy w Brzesku zostanie wybudowana oczyszczalnia ścieków, która pozwoli na uniezależnienie się od oczyszczalni miejscowego browaru. Zdania są podzielone: zwolennicy budowy przekonują, że od lat miasto skazane jest na korzystanie z usług monopolisty, jakim jest w tym przypadku browar. Ich zdaniem opłaty pobierane przez browar są zbyt wysokie i tylko budowa własnej oczyszczalni może pozwolić na zmniejszenie kosztów. Przeciwnicy tej koncepcji wskazują na ogromne koszty budowy nowej oczyszczalni ścieków. Nowoczesne tego typu rozwiązania to wydatek rzędu kilkunastu milionów złotych.

 
Brzesko. Hala będzie bezpieczna
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 09 kwietnia 2015 22:04

Nie będzie żadnego problemu z zapewnieniem bezpieczeństwa, w tym urządzenia drogi pożarowej – dojazdowej  przy hali sportowej, która jest obecnie budowana  obok Szkoły  Podstawowej nr 3 w Brzesku. Mamy odpowiednią dokumentację techniczną, planujemy poszerzenie drogi dojazdowej, ale zakres tych prac nie został uwzględniony w przetargu na budowę sali. Zresztą cały teren wokół „Trójki” chcemy urządzić i zagospodarować od nowa, tak by wkomponował się w tę część miasta i przylegający do niego teren przedszkola – zapewnia Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska.

 
Urzędniczka udaremniła kradzież 29 tys. zł
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 08 kwietnia 2015 21:01

Sporo szczęścia miał starszy mieszkaniec powiatu brzeskiego. Tylko wyjątkowa  czujności i właściwa reakcja pracownicy Urzędu Pocztowego, uratowała go przed utratą 29 tysięcy złotych. Miał bowiem paść ofiarą oszustwa na „policjanta”. Tym razem sprawcy nie wykorzystali metody „na wnuczka”, ale młodszą „na policjanta”. Policjanci z Brzeska chwalą postawę pracownicy poczty, okazuje się bowiem, że bardzo często jedyną metodą zapobieżenia przestępstwu jest  zachowanie dużej  uwagi i czujności przez pracowników banków i urzędów pocztowych obsługujących ludzi starszych, którzy będąc pod presją oszustów są niejednokrotnie w sposób widoczny bardzo zdenerwowani i śpiesząc się, dokonują  przelewów znacznych kwot pieniędzy.

 
Brzesko. Auto w ogniu
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 08 kwietnia 2015 18:11

pozglowaZwarcie instalacji elektrycznej było najprawdopodobniej przyczyna pożaru samochodu osobowego, do którego doszło dzisiaj w centrum brzeska, przy ulicy Głowackiego. W godzinach przedpołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu. Już na miejscu okazało się, że pali się komora silnikowa samochodu osobowego. Zabezpieczono teren, pożar ugaszono pianą.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 252

pr042015

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .