Rusza Muzyczny Rynek
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 01 lipca 2016 22:27

Już w najbliższą sobotę, o godzinie 20.00 rozpocznie się pierwszy z serii koncertów zaplanowanych w ramach imprezy „Muzyczny Rynek”. Podobnie jak w roku ubiegłym na scenie przy Rynku zagrają artyści znani i tacy, którzy w muzyce stawiają pierwsze kroki, ale już zyskali uznanie widzów. Na tegoroczne wakacje przygotowano się sześć  koncertów  – 2 lipca, 9 lipca,16 lipca, 6 sierpnia, 13 sierpnia i 27 sierpnia. Wszystkie odbywać się będą w soboty i rozpoczynać się  będą o godzinie 20.00. Zapraszamy.

 
500+. Wnioski do pierwszego lipca
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 27 czerwca 2016 20:09

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzesku informuje, iż 1 lipca upływa termin składania wniosków o świadczenie wychowawcze „Program Rodzina 500 +” aby dostać wyrównanie wstecz tj. od 1 kwietnia.  W kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym rodzice złożą wniosek. Do programu można dołączyć w każdym momencie. 

 
Poważny wypadek na autostradzie
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 26 czerwca 2016 17:26

Na aodcinku autostrady A4 Tarnów-Brzesko doszło do zderzenia TIR-a i samochodu osobowego. Jedna osoba zginęła na miejscu, pięć odniosło rany, w tym dwoje bardzo poważne. Samochód ciężarowy zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z osobówką. TIR przewrócił się i spłonął, blokując cały pas ruchu. Oba pasy ruchu są zablokowane. Na miejscu tworzą się gigantyczne korki. Policja zorganizowała objazdy. Wszystkie pojazdy jadące od strony Krakowa, na węźle Brzesko są kierowane na dk 94. Z kolei jadący w stronę Krakowa muszą zjechać z autostrady na węźle Tarnów Zachód.

 
Rehabilitacja na najwyższym poziomie
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 23 czerwca 2016 23:05

Od kilku miesięcy oddział rehabilitacji Samodzielnego Publicznego zakładu Opieki Zdrowotnej w Brzesku, mieści się na III piętrze. – Dodatkowe pomieszczenia pozwoliły nam na zmniejszenie liczby łóżek w poszczególnych salach, a co za tym idzie na wzrost komfortu pacjentów, ale także ułatwi to pracę rehabilitantom – mówi naszej redakcji Józefa Szczurek – Żelazko, dyrektor brzeskiego szpitala.

 
Wojewoda w szpitalu
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 23 czerwca 2016 23:03

Wicewojewoda małopolski Józef Gawron, który przez wiele lat był zastępcą dyrektora szpitala powiatowego w Brzesku, odwiedził placówkę. – Znam problemy szpitala, oczywiście w tym okresie, w którym sprawuje funkcję wicewojewody małopolskiego, na pewno pojawiły się nowe. Jestem przekonany, że tutejszy szpital będzie się doskonale rozwijał, jak do tej pory. Ze swojej strony deklaruję wszelaka pomoc – mówił Józef Gawron.

 
Za nami Dni Brzeska 2016
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 20 czerwca 2016 11:20

db2016abaPiątkowy koncert orkiestry dętej przed budynkiem Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego  zainaugurował tegoroczne obchody Dni Brzeska. Tuż po koncercie w RCK-B otwarta została wystawa malarstwa Krzysztofy Zwierz-Ciok, której towarzyszył występ uczniów szkoły muzycznej.

 
Brzesko. Trwa święto miasta
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 19 czerwca 2016 14:01

Piątkowym koncertem Orkiestry Dętej przed budynkiem RCKB rozpoczęły się tegoroczne Dni Brzeska. Potem zaprezentowano  program artystycznyw sali audytoryjnej i wystawę malarstwa Krzysztofy Zwierz-Ciok.  Natomiast w sobotę tradycyjnie w Ogrodzie Jordanowskim odbyły się wybory najsympatyczniejszego psa, a na Placu Kazimierza Wielkiego zobaczyliśmy między innymi: programy artystyczne i konkursy dla dzieci, występ laureatek programu „Alpauz, aplauz” Ani i Kingi Gurgul, koncert zespołu Small Caffe oraz grupy Pod Budą.

 
Brzesko. Konopia na handel
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 17 czerwca 2016 21:28

Nawet trzy lata więzienia grozi młodym mieszkańcom powiatu brzeskiego, którzy stali się „ogrodnikami”. Szkopuł w tym, że miast ozdobnych krzewów czy ziół, uprawiali konopie indyjskie. Akurat ta roślina, z racji narkotycznych możliwości, uprawiana w Polsce być nie może. Policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się przestępczością narkotykową ujawnili i zlikwidowali na terenie powiatu brzeskiego trzy uprawy krzewów konopi indyjskich. W każdym z trzech miejsc znajdowały się krzewy konopi indyjskich w ilości od 3 do 5 szt. we wczesnej fazie wzrostu( rośliny do 30 cm wysokości ), które rosły w doniczkach w specjalnie do tego przystosowanych pomieszczeniach( szafa ubraniowa) lub były przygotowane do wysadzenia do gruntu. Policjanci w trakcie czynności operacyjnych ustalili właścicieli krzewów, którzy w toku postępowania procesowego wyjaśnili, że do założenia upraw wykorzystywali nasiona konopi zakupione przez Internet. Działania operacyjne brzeskich kryminalnych pozwoliły na zabezpieczenia łącznie 12 krzewów konopi indyjskich , z których łączne sprawcy mogli uzyskać około 200 działek dilerskich o wartości około 6000 zł – mówi nadkomisarz Wacław Daniec WK KPP Brzesko.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 280

dniczchowa2016

PR0607

baner-ddd

baner-cp

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .