Brzesko. O Muszlę świętego Jakuba
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 12 lutego 2017 00:00

Takiego koncertu kolęd Brzesko nie pamięta. W sumie kilkaset osób uczestniczyło w Powiatowym Konkursie  Kolęd i Pastorałek „O muszlę św. Jakuba", który odbył się w Brzesku. Tym razem uczestnicy zmagań skorzystali z Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego, gdzie odbyło się spotkanie. W konkursie wzięły udział przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści oraz młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorami byli: Parafia NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w  Brzesku, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miejski w Brzesku. Jurorzy XII Powiatowego Konkursu Kolęd i pastorałek „O muszlę św. Jakuba – Brzesko 2017” w składzie: Marcelina Gawron – przewodnicząca, Mikołaj Budniak oraz Marek Pawełek po wysłuchaniu 51 wykonawców (w tym solistów, zespołów, schol), postanowiło przyznać Grand PRIX XII Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „O Muszlę św. Jakuba – Brzesko 2017” zespołowi:  KILKA SÓW. Jury zwróciło uwagę na poziom zaprezentowany przez rodzinny zespół. Na poziom ten składają się niebanalne aranże utworów, muzykalność oraz relacje zachodzące między członkami zespołu muzycznego w trakcie wykonywania kolęd. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom XII Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek za przygotowanie programu zaprezentowanego podczas przesłuchania. Wszystkim należą się słowa uznania i szacunku za ich pracę.

 
Brzesko. Walentynkowy koncert
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 10 lutego 2017 20:41

To ciekawa propozycja nie tylko dla zakochanych. Na 19 lutego zaplanowano specjalny Koncert Walentynkowy. Organizatorem tego wydarzenia artystycznego jest Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku. Koncert rozpocznie się o godzinie 18., w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym. Wystąpi zespół wokalny prowadzony przez Agnieszkę Piekarz. – Artyści przygotowali bardzo bogaty repertuar piosenek, oczywiście z racji Walentynek, znakomita większości utworów związanych jest z miłością i stanem zakochania się. Serdecznie zapraszam na to wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Przygotowaliśmy także kilka niespodzianek – zapewnia Małgorzata Cuber, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku.

 
Brzesko. Jeżdżę z głową…
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 07 lutego 2017 23:06

Dwa samorządy: Gmina Brzesko i Urząd Marszałkowski finansowały projekt „ Jeżdżę z głową”, dzięki niemu pięćdziesięciu uczniów brzeskich szkół podstawowych przeszło szkolenie z zakresu jazdy na nartach. Program realizowany był od 14 do 28 stycznia.
Dla każdego uczestnika przewidziano szkolenie w wymiarze 20 zajęć (60-minutowych) podczas pięciu wyjazdów weekendowych. Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na pięć grup szkoleniowych, po 10 osób każda. Każda grupa posiadała własnego instruktora i osobę jeżdżącą na nartach, która pomagała instruktorowi. Szkolenie na stoku rozpoczynało się o godz. 9.00 i trwało cztery godziny. Podczas szkolenia dzieci poznały technikę bezpiecznego poruszania się na nartach po stoku narciarskim, jak również korzystania z wyciągów narciarskich. Szkolenie było przeprowadzone zgodnie z Programem Nauczania Narciarstwa SITN PZN oraz Programem Nauczania Narciarstwa Dzieci SITN PZN.

 
Powiat Brzeski. Ponad 12 milionów wydatków majątkowych
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 06 lutego 2017 19:41

Rada Powiatu Brzeskiego podjęła uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu na 2017 rok. – To kolejny z rzędu budżet, w którym gros środków przeznaczyliśmy na inwestycje, w tym na inwestycje drogowe oraz budowę chodników – podkreśla Andrzej Potępa, starosta brzeski. Przed głosowaniem nad budżetem, radni wysłuchali opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej. Według RIO budżet powiatu brzeskiego został przygotowany zgodnie z prawem. Dochody powiatu w 2017 roku oszacowano na ponad 71.3 miliona złotych (z tego dochody bieżace wynoszą ponad 64.8 miliona złotych, a majątkowe ponad 5.6 miliona złotych. Wydatki powiatu oszacowano na 76.2 miliona złotych. Tradycyjnie już najwięcej środków pochłonie utrzymanie oświaty. Mowa o szkołach ponadgimnazjalnych, szkolnictwie specjalnym – na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjalnej, utrzymaniu wszystkich instytucji oświatowych, dla których organem prowadzącym jest powiat brzeski. Na ten cel, w tegorocznym budżecie powiatu brzeskiego, została zapisana kwota ponad 24.1 miliona złotych. Sporo powiat przeznacza na opiekę społeczną. W sumie jest to kilka milionów złotych jeśli weźmie pod uwagę utrzymanie WTZ, SDŚ, wypłatę pomocy rodzinom zastępczym, utrzymanie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

 
Za Zasługi dla ŚZŻ AK
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 05 lutego 2017 14:18

1 lutego  członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej  podsumowali miniony rok działalności brzeskiego koła. Wśród przybyłych  gości byli burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, prezes Zarządu Okręgu Tarnowskiego ŚZŻ AK  Ryszard Żądło, ks. prałat Józef Drabik, ks. prałat Józef Mularz, Mieczysława Klimek reprezentująca minister Józefę Szczurek-Żelazko, prezes TG Sokół Ludwik Lechowicz, starszy cechu Kazimierz Kural,  dyrektorzy banków – Lech Pikuła i Antoni Skurnóg oraz młodzież z ZSP nr1, członkowie Koła Historycznego AK z jego  opiekunem  Piotrem Dudą. Okazją do spotkania w tak licznym i szacownym gronie było wręczenie sześciu członkom koła Medali Za Zasługi dla ŚZŻ AK.

 
Mateusza Tatara bohater z Jasienia
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 05 lutego 2017 14:17

W miniony czwartek w Urzędzie Miejskim burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka spotkał się z Mateuszem Tatarą, mieszkańcem Jasienia, który w dniu 3 stycznia narażając własne zdrowie i życie wyniósł z płonącego mieszkania 48 letnią niepełnosprawną kobietę, zanim pojawiły się na miejscu jednostki straży pożarnej i służby medyczne. Mateusz Tatara jest studentem II roku fizjoterapii na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego kandydaturę zgłoszono też w plebiscycie Gazety Krakowskiej „Osobowość Roku 2016” 
w kategorii działalność społeczna i charytatywna . „ Pana czyn  zasługuje na wyrazy najwyższego uznania. Niech będzie przykładem obywatelskich postaw dla nas wszystkich ”- powiedział burmistrz wręczając  panu Mateuszowi list gratulacyjny  i  okolicznościowy upominek. Burmistrz Grzegorz Wawryka 
w uznaniu dla postawy i czynu Mateusza Tatary  wystosował do Prezydenta RP wniosek o odznaczenie  Medalem za Ofiarność i Odwagę.  W spotkaniu wziął również udział radny miejski, sołtys Leszek Klimek inicjator odznaczenia medalem  młodego bohatera z Jasienia.

 
Tragiczny wypadek w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 01 lutego 2017 15:48

samochodvolvwyp31 stycznia, przed godz. 12.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w rejonie wiaduktu nad rzeką Uszwica w Brzesku znajduje się pojazd leżący na dachu, a w środku jest kierowca. Samochód zauważył przechodzący w pobliżu rzeki mężczyzna, który poinformował służby ratunkowe. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący volvem jadąc drogą krajową nr 94 od ronda Św. Jakuba w kierunku Jadownik z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na prawe pobocze, następnie w dół po skarpie, uderzył w drzewo i dachował. Niestety 44-letni kierujący pojazdem poniósł śmierć na miejscu.  Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

 
Powiat z budżetem
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 28 stycznia 2017 22:18

Rada Powiatu Brzeskiego podjęła uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu na 2017 rok. – To kolejny z rzędu budżet, w którym gros środków przeznaczyliśmy na inwestycje, w tym na inwestycje drogowe, budowę chodników, termomodernizację budynków i cyfryzację usług publicznych – podkreśla Andrzej Potępa, starosta brzeski.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 292

pr022017 

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .