Reklama
Brzesko. Wiadukt z wahadłem
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 26 września 2015 00:00

Mamy dobrą wiadomość dla tych, którzy na co dzień korzystają z drogi Brzesko – Mokrzyska. Polskie Koleje Państwo, które jakiś czas temu przystąpiły do remontu wiaduktu nad jezdnią, nie planują na razie zamykać ruchu, postarają się tak poprowadzić prace, aby w jak najmniejszym stopniu odczuli to mieszkańcy miasta i powiatu. Początkowo planowano, że droga zostanie zamknięta na kilka miesięcy, a ruch zostanie wyprowadzony poza tę część miasta. – Poprosiliśmy PKP, jak też wykonawcę inwestycji, by spróbowali tak prowadzić remont, aby wiadukt nie był zamknięty. Udało się. Oczywiście utrudnienia z tym związane są, ale przynajmniej kierowcy nie muszą objeżdżać, nadkładać drogi – podkreśla burmistrz Grzegorz Wawryka.

 
W tym roku triumfowała Poręba Spytkowska
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 25 września 2015 21:26

Poręba Spytkowska, jako trzecia miejscowość/osiedle z gminy Brzesko wpisała się na listę zwycięzców Turnieju Sołectw i Osiedli. Niedawno odbyła się trzecia edycja zmagań. Przypomnijmy, że pierwsza wygrało sołectwo Okocim, drugą osiedle Zielonka w Brzesku, teraz mistrzowski tytuł powędrował do Poręby Spytkowskiej. Dodajmy, że na drugim miejscu sklasyfikowano Okocim, a trzecie miejsce zajęły aż cztery zespoły: Szczepanowa, Mokrzysk i Wokowic oraz z osiedla Stare Miasto. Gospodarzem imprezy byli burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Ojczyk oraz  Zarząd Osiedla Zielonka z przewodniczącym Antonim Staszczykiem na czele. Było emocjonująco, zabawnie i fair play.

 
Filmowcy z Bollywood w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 23 września 2015 09:39

Po Warszawie i Krakowie Bollywood zawitał do Brzeska. Ponad 40 osób hinduskiej ekipy oraz prawie drugie tyle ekipy polskiej właśnie rozpoczyna przygotowania do pracy nad realizacją zdjęć filmowych w Brzesku, w pałacu Goetzów. Krakowska firma produkcyjna Film Polska Productions wraz z swoim hinduskim partnerem Jar Pictures oraz Disney India będą realizować 7 dni zdjęciowych, z których aż 6 kręconych będzie na terenie pałacu.

 
Brzesko. Zmagania osiedli i sołectw
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 18 września 2015 22:25

Po raz trzeci z rzędu zostanie zorganizowany turniej sołectw i osiedli. – Zmagania traktujemy z przymrużeniem oka, chodzi bardziej o dobrą zabawę, udział w imprezie, niż o sukcesy. Oczywiście duch sportowy będzie nam na pewno towarzyszył, ale najważniejsze jest przestrzeganie zasad uczciwej konkurencji – podkreśla burmistrz Grzegorz Wawryka. To właśnie włodarz miasta burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka zaprasza w najbliższą niedzielę mieszkańców na III turniej sołectw i osiedli. Turniejodbędzie się na placu zabaw przy ulicy Świerkowej (obok stadiony OKS), jego początek zaplanowano na godzinę 15.00.

 
Szpital jest największym pracodawcą w powiecie brzeskim: stawia nie tylko na młodych
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 18 września 2015 22:02

Nasza placówka jest największym zakładem na terenie miasta i powiatu. Obecnie zatrudniamy na etatach ponad 750 osób, do tego dochodzi ponad dwieście osób zatrudnionych na umowach cywilno – prawnych. Większość personelu naszego szpitala to osoby, zatrudnione w placówce od kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat. Kiedy rozpoczynali pracę ich kwalifikacje wystarczały,aby realizować ówczesne zadania, a to dawało gwarancję zatrudnienia. Zmieniające się przepisy, nowe technologie  sprawiały, że teraz, często po 20 – 30 latach pracy, muszą się szkolić, uzyskiwać nowe kwalifikacje itp. – dodaje dyrektor Szczurek – Żelazko. A jak powszechnie wiadomo szkolenia i kursy często są bardzo drogie.

 
Jadowniki. Drogi po remoncie
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 17 września 2015 22:17

Dobiegają końca prace związane z remontem drogi na trasie Brzesko –Jadowniki- Sterkowiec. Już pod koniec września użytkownicy będą mieć do dyspozycji blisko 9 kilometrów drogi i prawie półtora kilometra chodników. Trasa remontowanej drogi biegnie od ulicy Starowiejskiej w Brzesku i dalej Staropolską i Małopolską w Jadownikach, aż do przejazdu kolejowego w Sterkowcu, przez Maszkienice do starej „czwórki”.

 
Sejmik Małopolski. Dla osób 50+
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 14 września 2015 04:12

Aktywniejszej polityki związanej ze wsparciem dla osób 50+ domaga się Komisja Polityki Prorodzinnej i Społecznej, którą kieruje radna Józefa Szczurek – Żelazko. – Dane statystyczne niepokoją. Rośnie odsetek osób po 50 roku życia, czynnych zawodowo, nie mających prawa do renty, emerytury czy zasiłku przedemerytalnego, które nie mają stałego zatrudnienia – mówi radna Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Brzesko. Jubileusz „Solidarności”
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 13 września 2015 07:10

W tym roku swój jubileusz świętuje Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”. Powstał on po fali protestów w Polsce, do której doszło w 1980 roku. NSZZ „Solidarność” w Brzesku zaprasza na obchody 35. rocznicy powstania związku. 13 września o godzinie 12.00 w kościele św. Jakuba odprawiona zostanie uroczysta msza w intencji ojczyzny, ludzi pracy i NSZZ „Solidarność”. Po mszy, pod tablicą Solidarności złożone zostaną kwiaty. Na godzinę 14.30 w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego odbędzie się spotkanie rocznicowe. Natomiast 19 września, o godzinie 10.30 w Miejskim Domu Kultury w Bochni odbędzie się turniej szachowy o puchar przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Regionu Małopolskiego. – Zachęcamy do wspólnego świętowania, razem oddajmy hołd tym którzy przed 35 laty doprowadzili do powstania Solidarności – mówią brzescy związkowcy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 264

jszcz2

jpajak2

janmusial2015a

kpacewicz1

092015

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .