Click on the slide!

Szpital Przyjazny Dziecku

Odnowiony Oddział Ginekologiczno – Położniczy oraz Oddział Noworodkowy  

więcej...
Click on the slide!

Z Uszwi do Bukowiny Tatrzańskiej

W gronie najlepszych.      

więcej...
Click on the slide!

Znamy Gwiazdy Dni Brzeska 2015

Kamil Bednarek oraz zespół Enej  

więcej...
Click on the slide!

Brzesko: Beach Park Volley 2014

Zmagania na obiektach Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.    

więcej...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Budowa zjazdu z autostrady nabrała przyspieszenia
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 18 lutego 2015 21:33

W sumie ponad czterdzieści milionów złotych będzie kosztowała budowa docelowego zjazdu z autostrady A4 w Brzesku, w kierunku Nowego Sącza. Inwestycja realizowana jest w systemie Zaprojektuj i Zbuduj. Przetarg na wykonanie zadania, został rozstrzygnięty latem 2014 roku, a w sierpniu tamtego roku, została podpisana umowa z wykonawcą. Ci, którzy martwili się, że na budowie nic się nie dzieje, nie mieli ku temu powodów. To nie był zmarnowany czas: trwało przygotowanie dokumentacji technicznej i uzyskanie prawomocnego pozwolenia budowlanego. Realizacja inwestycji w Brzesku, jest najlepszym dowodem na to, że w starym powiedzeniu: zgoda buduje, niezgoda rujnuje, jest sama prawda. To właśnie zgodne działanie władz miejskich i powiatowych doprowadziło do „przekucia idei w czyn”. W „czyn”, bo od kilku dni praca na budowie wre.

 
Brzesko. Geriatra w szpitalu
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 18 lutego 2015 17:52

szpital2014aaOd grudnia 2014 roku w szpitalu w Brzesku działa Oddział Geriatryczny oraz Poradnia Geriatryczna. Tutejsza placówka jest jedną niewielu w województwie małopolskim, które posiadają kontrakt z Narodowy Funduszem Zdrowia. – Nasze społeczeństwo starzeje się, za kilkanaście lat, co czwarty mieszkaniec miasta i naszego powiatu ukończy 65 rok życia. Tego typu oddziały i poradnie staną się popularne i bardzo potrzebne. Nasz szpital jest prekursorem tworzenia opieki geriatrycznej w regionie – mówi naszej redakcji doktor Adam Smołucha, kierownik oddziału geriatrycznego, a także zastępca dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku.

 
Brzesko. Kabaret pod Wyrwigroszem
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 17 lutego 2015 20:56

Kabaret pod Wyrwigroszem specjalnej rekomendacji nie potrzebuje. To ścisła ekstraliga, krajowa czołówka. I właśnie tę czwórkę aktorów – kabareciarzy z Krakowa, będzie można zobaczyć w Brzesku. Kabaret pod Wyrwigroszem w programie cztero-gwiazdkowym czyli czego nie zobaczysz w radiu i nie usłyszysz w telewizji – pod takim hasłem odbędzie się spektakl. Zaplanowano go na 20 marca (piątek), godz. 17:00, Miejski Ośrodek Kultury, Plac Targowy 10. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w kasie MOK oraz w Internecie: www.biletynakabarety.pl , www.ajoanna.com – Zapraszam na spotkanie z krakowskimi artystami. Od lat tworzą skecze na najwyższym poziomie. To wielka uczta dla miłośników dobrego dowcipu – zachwala Małgorzata Cuber, szefowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku.

 
Brzesko. Edukacyjne Targi
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 17 lutego 2015 11:37

Przez trzy dni w Schronisku Młodzieżowym w Brzesku odbywała się kolejna edycja Targów Edukacyjnych. Jak mówi starosta brzeski Andrzej Potępa, przedsięwzięcie to od kilku lat jest organizowane z myślą o uczniach klas trzecich gimnazjów, celem wyposażenia ich w pełną informację o szkołach i kierunkach kształcenia w Powiecie Brzeskim. Oficjalnego otwarcia Targów dokonał Starosta Brzeski Andrzej Potępa, który w przemówieniu skierowanym do młodzieży podkreślił znaczenie tego typu imprez dla edukacji.

 
Brzesko. Bez nudy w ferie
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 17 lutego 2015 11:35

Na nudę, podczas ferii które dzisiaj właśnie się rozpoczęły, nie mają prawa narzekać dzieci i młodzież z Brzeska. Tradycyjnie już dwie miejskie instytucje kultury Miejski Ośrodek Kultury oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zadbały o bogaty program. – Chcemy, aby ta oferta obejmowała nie tylko walor rekreacyjno – wypoczynkowy, ale także kulturalny i edukacyjny - mówi naszej redakcji Małgorzata Cuber, szefowa MOK w Brzesku (jednej z najprężniej działających w powiecie brzeskim instytucji kultury). A co przygotowano tutaj?

 
Rabusie w rękach policji
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 14 lutego 2015 20:30

Brzescy stróże prawa ujęli dwóch sklepowych złodziei. Obaj są mieszkańcami województwa śląskiego. Na terenie miasta i powiatu pojawili się na „gościnnych występach”. Kradli alkohol znanych marek. Market w Brzesku oszacował swoje straty na tysiąc złotych. Teraz grozi im dopięciu lat więzienia. - Dwóch mężczyzn w wieku 22 i 25 lat systematycznie odwiedzali jeden z marketów w Brzesku. Za każdym razem zabierali butelki z markowym alkoholem. Wpadli, bo ochrona sklepu zauważyła, ze po raz kolejny odwiedzili sklep. Zostali zatrzymani. Film z monitoringu pozwolił udowodnić dwóm mieszkańcom województwa śląskiego kilka kradzieży. W sumie zabrali alkohol wart tysiąc złotych – informuje brzeska policja.

 
Poręba Spytkowska. Laury dla uczniów
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 13 lutego 2015 23:41

Znamy laureatów konkursu na świąteczną dekorację zorganizowanego przez szkołę w Porębie Spytkowskiej.  Uczniowie klasy III i VI  PSP jako zwycięzcy konkursu organizowanego przez Samorząd Uczniowski, na najładniejszą świąteczną dekorację klas, odebrali  swoje nagrody – wyjazdy na kręgielnię sportową do Brzeska. Klasa VI pojechała na kręgielnię 27 stycznia, a klasa III tydzień później – 3 lutego 2015 r.

 
Samorządowcy dostali promesy od wojewody
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 10 lutego 2015 21:55

Znamy kwoty dotacji dla gmin na usuwanie skutków powodzi. Promesy na ten cel, w imieniu ministra administracji i cyfryzacji, przekazali dzisiaj Minister Stanisław Huskowski oraz wojewoda małopolski Jerzy Miller. Z samorządów powiatu brzeskiego najwięcej środków trafi na konto gminy Gnojnik, potem Szczurowa i Dębno. – Cieszy nas ta dotacja, bo pozwoli na realizację kolejnych zadań związanych z odbudową zniszczeń powodziowych - mówi naszej redakcji wójt Gnojnika, Sławomir Paterek. Wójt Dębna Wiesław Kozłowski podkreśla, że liczy na kolejne dotacje dla gminy. – Czterysta tysięcy w tym roku jest dobrym prognostykiem na przyszłość – ocenia. Zdaniem wójta Szczurowej Mariana Zalewskiego, od kilku lat gminy poszkodowane przez powodzie, mogą liczyć na spore, pod względem finansowym, wsparcie rządu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 246

rokonktop

pr02022015

plusluty2

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .