Minister zdrowia w brzeskim szpitalu
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 09 września 2016 19:43

MINZDEbrzWszystko wskazuje na to, że od 1 stycznia 2018 roku każdy pacjent, bez względu na to czy ma czy też nie ma ubezpieczenia społecznego, będzie miał prawo do bezpłatnej opieki medycznej. Finansowanie służby zdrowia przejmie bowiem państwo, poprzez urząd wojewody. Dlatego byt Narodowego Funduszu Zdrowia jest już przesądzony. Zostanie zlikwidowany – tłumaczył dzisiaj, podczas briefingu prasowego, minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, który przyjechał do Brzeska, na zaproszenie poseł, a zarazem dyrektor szpitala powiatowego Józefy Szczurek – Żelazko, by go zwiedzić. W ten sposób odpowiedzialny za reformę służby zdrowia minister, chce „uzbroić” się w wiedzę na temat funkcjonowania szpitali powiatowych. – Nie da się skutecznie zreformować służby zdrowia bez zakrojonych na szeroką skalę konsultacji. Nie można patrzeć na reformę przez pryzmat Warszawy, przez pryzmat klinik uniwersyteckich. Dlatego zbieram opinie wśród dyrektorów szpitali o rożnym stopniu referencji. Oczywiście w pierwszej kolejności wśród dyrektorów tych placówek, które z powodzeniem radzą sobie na trudnym rynku usług medycznych – mówił minister Konstanty Radziwiłł.

 
Podsumowanie akcji „Prędkość”
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 08 września 2016 17:35

88 skontrolowanych pojazdów, 68 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości i tyle samo nałożonych mandatów – to bilans niedzielnej akcji „Prędkość”. W niedzielę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego brzeskiej jednostki prowadzili akcję „Prędkość”. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 68 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Rekordzista miał na liczniku 117 km/h w terenie zabudowanym. Mundurowi zatrzymali go do kontroli w Brzesku, na ulicy Mickiewicza. Zgodnie z przepisami kierowcy zatrzymano prawo jazdy. W tym samym miejscu policjanci zatrzymali prawo jazdy kolejnemu mężczyźnie, który jechał z prędkością 108 km/h. Dodatkowo obaj kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi.

 
Powiat Brzeski. Dziesięciu mianowanych
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 06 września 2016 00:00

Awans zawodowy nauczyciela oznacza, że jego kwalifikacje znacznie wzrosły. Niedawno nauczycielom ze szkół i placówek oświatowych powiatu brzeskiego starosta brzeski Andrzej Potępa wręczył akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Uroczystość odbyła się 25 sierpnia 2016 r. podczas sesji Rady Powiatu Brzeskiego. – Wszystkim mianowanym serdecznie gratuluję, jestem przekonany, że swoją wiedzę, zapał, coraz większe doświadczenie zawodowe, spożytkujecie dla dobra naszej młodzieży. Ze swojej strony deklarujemy wsparcie dla oświaty, dla nauczycieli – zapewnia starosta brzeski, Andrzej Potępa.

 
26 września otwarcie hali sportowej przy SP nr 3 w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 05 września 2016 20:11

Na 26 września zaplanowano uroczyste oddanie do użytku hali widowiskowo – sportowej, która sumptem samorządu gminy Brzesko, została wybudowana przy Szkole Podstawowej nr 3. – To jeden z największych tego typu obiektów w powiecie brzeskim. Płyta boiska ma wymiar olimpijskich, ponadto wybudowano trybuny, które będą wstanie pomieścić kilkaset osób. Jestem przekonany, że obiekt będzie tętnił życiem przez cały rok. Najpierw dzieciom, a wieczorami młodzieży i dorosłym. Chcemy, by hala była wykorzystana także w weekendy –  mówi naszej redakcji burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. Obiekt kosztował kilka milionów złotych. Prace zostały w znacznej mierze sfinansowane ze środków unijnych oraz z Ministerstwa Sportu. – Hala robi wrażenie: jest to kolejny obiekt sportowy wzniesiony na terenie naszej gminy w ostatnich latach. Wspomnę chociażby kilka boisk ze sztuczną nawierzchnią czy odnowione obiekty brzeskiej kręgielni – podkreśla burmistrz Grzegorz Wawryka.

 
Zjechali rzemieślnicy i rolnicy z diecezji tarnowskiej
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 04 września 2016 21:44

Po raz kolejny do Brzeska zjechali rzemieślnicy i rolnicy z diecezji tarnowskiej. Na placu Kazimierz Wielkiego odbyły się uroczystości Diecezjalnego Święta Chleba. – W ten sposób podziękowaliśmy rzemieślnikom za trud, rolnikom za ciężką pracę, a naszemu Stwórcy za dobre plony, za chleb powszedni, za to że żyjemy w czasach pokoju. Cieszy mnie, że z roku na rok przybywa uczestników spotkania, ale ciesz także to, że nasza gminna społeczność jest przywiązana do tradycji i zwyczajów. Ich kultywowanie ma ogromne znaczenie dla naszej tożsamości narodowej: zarówno w tym wydaniu makro – Ojczyzny, jak i mikro – naszej gminy. Dziękuję rzemieślnikom za zorganizowanie tej uroczystości – mówi naszej redakcji burmistrz Grzegorz Wawryka.

 
Diecezjalne Święto Chleba
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 03 września 2016 19:23

W najbliższą niedzielę, 4 września odbędą się uroczystości związane z obchodami Diecezjalnego Święta Chleba. Uroczystości rozpoczną się wystąpieniem burmistrza Brzeska, Grzegorza Wawryki. O godzinie 15. 00 rozpocznie się msza w intencji rolników i organizatorów Diecezjalnego Święta Chleba, którą odprawi biskup tarnowski, Andrzej Jeż. Po mszy odbędzie się obrządek chlebowy, który prezentować będzie Zespół Pieśni i Tańca „Porębianie”. Po południu trwać będzie festyn rodzinny, w czasie którego dla uczestników imprezy wydawany będzie żurek galicyjski. Na scenie zaprezentuje się zespół Factoris.

 
Brzesko. Quo vadis w bibliotece
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 25 sierpnia 2016 22:59

Quo vadis Henryka Sienkiewicza, powieść doczekała się wielomilionowych nakładów na całym świecie, kilku ekranizacji – jest bodaj najpopularniejszą powieścią polską na kuli ziemskiej. Od lat zaczytują się w niej kolejne pokolenia. Dlatego Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku już po raz piąty włącza się w ogólnopolską akcję narodowego czytania  odbywającą się pod patronatem pary prezydenckiej. W tym roku czytamy „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Lektura ta została wybrana w czasie internetowego głosowania spośród pięciu propozycji, a były to: „Chłopi” Władysława St. Reymonta, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, „Popioły” Stefana Żeromskiego oraz „Noce i dnie” Marii Dąbrowskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału w narodowym czytaniu, które odbędzie się w pierwszą sobotę września (03.09) w godzinach od 11:00 do 13:00. Chętni uczestnicy mogą przeczytać swoje ulubione fragmenty „Quo vadis”, a przyniesione prywatne dzieła Henryka Sienkiewicza będzie można sygnować okolicznościową pieczęcią otrzymaną z kancelarii RP – zachęcają brzescy bibliotekarze. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku patronat honorowy sprawuje burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
Laury dla sołtysów
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 25 sierpnia 2016 22:55

Anna Lubowiecka, sołtys Szczepanowa oraz Jarosław Sorys sołtys Jadownik (obydwoje z gminy Brzesko) otrzymali wyróżnienia w 18 już edycji konkursu „Najlepszy sołtys województwa małopolskiego”. To kolejny sołtysi z gminy Brzesko, którzy w ostatnich latach zostali dostrzeżeni przez kapitułę konkursową. Przypomnijmy, że przed kilkoma laty na trzecim miejscu uplasował się sołtys Jasienia, Leszek Klimek. Gmina Brzesko pod tym względem jest absolutnym liderem w powiecie brzeskim. Dodajmy, że w całej Małopolsce jest ponad 2500 sołtysów, z czego około półtora tysiąc należy do stowarzyszenia sołtysów. – Obydwojgu serdecznie gratuluję, dzięki takim ludziom, dzięki takim społecznikom, rozwija się nasza gmina – mówi naszej redakcji burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 284

pr082016

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .