Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Dwukrotnie spowodował kolizję w stanie nietrzeźwym
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 13 listopada 2014 10:17

Policjanci zatrzymali 50-latka, który dwukrotnie, dzień po dniu, na terenie Brzeska spowodował kolizję. W obu przypadkach mężczyzna był nietrzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. W miniony piątek (7.11) policjanci zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej w Brzesku na ulicy Leśnej. Na przyjazd patrolu oczekiwali uczestnicy zdarzenia. 50-letni mężczyzna, który kierował fordem transitem najechał na tył nissana. Gdy funkcjonariusze przystąpili do badania trzeźwości, okazało się, że kierujący fordem ma około 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, informując o toku dalszego postępowania w sprawie. 50-latek najwyraźniej zbagatelizował zaistniałą sytuację i nie bacząc na to, że może wyrządzić komuś krzywdę na drodze, następnego dnia także wsiadł za kierownicę samochodu. W trakcie jazdy stracił panowanie nad pojazdem i samochód wypadł z drogi. Na szczęście żadnym osobom postronnym nic się nie stało. Badanie znów potwierdziło, że mężczyzna jest nietrzeźwy – miał ok. 3 promile alkoholu. Tym razem 50-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym.

 
Rozmowa z Grzegorzem Wawryką, burmistrzem Brzeska
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 12 listopada 2014 21:52

gwawtyka222- W ostatniej kadencji inwestycje na terenie gminy Brzesko sięgnęły kwoty blisko dwustu milionów złotych, z czego około stu to inwestycje realizowane bezpośrednio przez magistrat i podległe mu jednostki.  Czy takie ogromne tempo uda się utrzymać w nowej perspektywie unijnej?
- Głęboko w to wierzę, bo Brzesko skutecznie potrafi zabiegać o unijne dotacje. Ma na to wpływ kilka czynników: po pierwsze ludzie – pracownicy magistratu i podległych nam instytucji, po drugie – trafne decyzje o inwestycjach i po trzecie – odpowiedni klimat dla naszych starań, o który udaje się nam zadbać u władz wszystkich szczebli  jak i u nas w radzie miejskiej.

 
Gmina Brzesko Brzesko nie zapomniała o 11 listopada
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 12 listopada 2014 21:48

W sumie kilkaset osób uczestniczyło w uroczystościach związanych z 96. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i suwerenności. Wtorek, 11 listopada, był punktem kulminacyjnym, bo miasto hołd walczącym o wolną i niepodległą Ojczyznę, oddawało już od kilku dni. – Cieszy mnie, że z roku na rok coraz większa rzesza mieszkańców naszego miasta, bierze udział w obchodach świąt narodowych. 11 listopada jest dniem szczególnym w naszej historii. Dzisiaj obchodzimy bowiem 96.roczniceę odzyskania przez Polskę, po zaborów, wolności i niepodległości – mówił naszej redakcji burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
Policjanci zatrzymali sprawcę zabójstwa 71-letniego mężczyzn
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 10 listopada 2014 20:55

3 września, w mieszkaniu, w jednym z bloków w Brzesku znaleziono zwłoki właściciela mieszkania, 71-letniego mężczyzny. Już wstępna obdukcja ciała wskazywała, że mężczyzna został zamordowany. Ciało miało liczne rany cięte zadane ostrym narzędziem, najprawdopodobniej nożem. Zwłoki mężczyzny znalazła jego córka, która przyszła odwiedzić samotnie mieszkającego ojca. Jak ustalili policjanci, do zabójstwa doszło kilka dni wcześniej. Mieszkanie nosiło ślady penetracji co wskazywałoby na motyw rabunkowy napadu (mężczyzna miał opinię majętnego), jednakże po dokładnych oględzinach okazało się, że nic wartościowego z mieszkania nie zginęło.

 
3 nowe samochody dla brzeskiej policji
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 09 listopada 2014 00:11

Komenda Powiatowa Policji w Brzesku wzbogaciła się o 3 nowe pojazdy. Są to trzy nowoczesne radiowozy oznakowane marki Kia Cee’d. Niebawem jednostka otrzyma również dwa radiowozy nieoznakowane marki Kia Venga. Wszystko za sprawą lokalnych samorządów, które współfinansowały ich zakup. W brzeskiej jednostce w obecności Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Jacka Fabisiaka, szefa brzeskiej komendy insp. Romana Gurgula i lokalnych samorządowców odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu.

 
Cykl imprez z okazji Święta Niepodległości
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 07 listopada 2014 06:06

Dzisiejszymi, otwartymi zawodami pływackimi, zostanie zainaugurowany cykl imprez o charakterze patriotyczno – religijnym, ale także kulturalnym i sportowym, związanych z kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Patronat nad nimi sprawuje burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
Olimpiada przedszkolaków
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 06 listopada 2014 15:33

TR2 9488Hala sportowa w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku była areną zmagań sportowych przedszkolaków. Maluchy rywalizowały w kilku konkurencjach, a sędziów zachwycały ich sportowe zaangażowanie i znajomość zasad fair play. Nagrody dostali wszyscy.

 
Powiat: Samorządowe podsumowanie Andrzeja Potępy
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 05 listopada 2014 22:04

apotepa31Panie Starosto, 16 lat temu, po reformie samorządowej, zostały odtworzone Powiaty. Pan uczestniczy w pracach powiatu od samego początku pełniąc ważne funkcje, poczynając od członka Zarządu Powiatu, Przewodniczącego Rady, Przewodniczącego Komisji aż po stanowisko Starosty Brzeskiego w obecnej kadencji. Jak z perspektywy minionych kadencji ocenia Pan dokonania ostatnich 4 lat. Proszę o krótkie przedstawienie najistotniejszych inwestycji i działań Powiatu Brzeskiego w kadencji 2010 - 2014?
Działalność samorządu powiatowego to nie tylko wypełnianie ustawowych obowiązków, stanowienie i egzekwowanie miejscowego prawa, ale przede wszystkim kreowanie twórczych, perspektywicznych i przemyślanych działań, które zmieniają otaczającą nas rzeczywistość, poprawiają jakość życia mieszkańców, dają szanse rozwoju regionu i czynią ten powiat atrakcyjnym, bezpiecznym i przyjaznym do życia. Dlatego ostatnie 4 lata to próba dążenia do zrównoważonego rozwoju wszystkich, najważniejszych obszarów  funkcjonowania powiatu i poprawy komfortu życia mieszkańców. W poprzednich kadencjach Powiat Brzeski skoncentrował swoje działania na szkolnictwie i restrukturyzacji służby zdrowia. Powstały nowe szkoły i hale sportowe, a szpital doczekał się remontów i restrukturyzacji zatrudnienia.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 236

PR112014

wybory2014toplog

wybory sejmik

wybory kandydaciradagminybrzesko

wybory kandydaciokregnr1

wybory kandydaciokregnr2

wybory kandydaciokregnr3

wybory kandydaciokregnr4

Relacje wideo z regionu brzeskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .