Wyjątkowy koncert. 15 czerwca na brzeskim Rynku
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 13 czerwca 2019 00:00

Już 15 czerwca wielkie wydarzenie artystyczne. - Serdecznie zapraszam na brzeski Rynek, gdzie po raz pierwszy w historii wydarzeń kulturalnych ziemi brzeskiej odbędzie się wielki plenerowy koncert symfoniczny w wykonaniu Strauss Symphonic Orchestra. Zabrzmią najsłynniejsze utwory klasyczne, arie operowe i operetkowe. Ten niezwykły muzyczny wieczór wzbogacony zostanie wirtuozerskim tańcem par baletowych oraz imponującą grą świateł. Będzie to prawdziwa gratka dla melomanów – zachwala Anna Pieczarka, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

 
Powiat Brzeski. Kazimierz Wielki i jego czasy
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 12 czerwca 2019 10:48

Konkurs „Kazimierz Wielki i jego czasy” organizowany jest corocznie w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych funkcjonujących na terenie powiatu brzeskiego. Dlaczego postać króla Kazimierza Wielkiego jest tematem konkursu? Ponieważ był osobą bardzo barwną, szlachetną. Jego zaangażowanie w sprawy rozwoju Polski, nauki, budowy relacji międzyludzkich jest dla młodzieży żywym przykładem oddania, szacunku i zaangażowania w sprawy Polski, jego decyzje podejmowane ponad 6 wieków temu, wciąż budzą podziw, a przenikliwość umysłu i wizja, do dzisiaj nie straciły aktualności.

 
Gmina Brzesko. 40 nauczycieli straci pracę
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 01 czerwca 2019 10:03

Potwierdziły się nasze informacje: około 40 nauczycieli, zatrudnionych w placówkach oświaty gminy Brzesko, straci pracę. Indagowany przez naszą redakcję na tę okoliczność Józef Cierniak, szef samorządowej komórki, która administruje szkołami i przedszkolami przyznał, że właśnie o taką mniej więcej liczbę nauczycieli chodzi. – Do 31 maja dyrektorzy szkół mieli czas na wręczenie wypowiedzeń lub nowych propozycji warunków zatrudnienia i płacy. Niektórzy nauczyciele otrzymali ofertę pracy na części etatu. Jak to w praktyce będzie wyglądało, ile osób ostatecznie straci pracę będziemy wiedzieli w poniedziałek. Ostatnie ruchy kadrowe przypadną jednak dopiero na przełom sierpnia i września, kiedy będziemy wiedzieli ilu uczniów jest w naszych przedszkolach i szkołach podstawowych. Potwierdzam, około 40 nauczycieli może stracić pracę – tłumaczy Józef Cierniak.

 
Powiat Brzeski. Drogi do remontu
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 28 maja 2019 21:20

Ponad dwanaście milionów złotych pochłonie remont dwóch dróg na południu powiatu brzeskiego. - Realizacja tych inwestycji nie byłaby możliwia gdyby nie doskonała współpraca powiatu z gminami. Pragnę serdecznie podziękować burmistrzowi Czchowa Markowi Chudobie oraz wójtom Sławomirowi Paterkowi z Gnojnika i Bogusławowi Kamińskiemu z Iwkowej Dzięki dobrze przygotowanym dwóm projektom do Funduszu Dróg Samorządowych, złożonym jeszcze w poprzednim roku, udało się nam pozyskać dofinansowanie. Jest to kompleksowa przebudowa dwóch jezdni: na których pojawi się nowa nawierzchnia, przebudowane zostaną skrzyżowania, pojawią się zatoki autobusowe, wybudowany zostanie chodnik, zadbamy także o stan rowów przydrożnych, przepustów – mówi starosta Andrzej Potępa.

 
Pięć nagród Grand Press Photo dla Marty Rybickiej i Piotra Tracza
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 16 maja 2019 22:00

Pięć nagród w najważniejszym konkursie fotograficznym - dla dwójki fotografów z Brzeska. Grand Press Photo to najbardziej prestiżowy polski konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów.

 
Powiat brzeski. Wiele atrakcji w regionie
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 07 maja 2019 15:02

Odnowione wzgórze zamkowe w Czchowie, ścieżka historyczno-militarna pod tamtejszą Basztą, wieża widokowa na Szpilówce w Iwkowej, sieć nowych tras rowerowych, szałas myśliwski w Strzelcach Wielkich, sławny zamek w Dębnie, dwór w Dołędze zwany „Nadwiślańskim Soplicowem”, imponujący pałac Goetzów w Brzesku – to tylko niektóre z wielu miejsc godnych polecenia na mapie turystycznej powiatu brzeskiego. Nie dziwi więc fakt, że to właśnie tutaj zainaugurowany został tegoroczny letni sezon turystyczny.

 
Brzesko. Powstała Powiatowa Rada Rynku Pracy
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 04 maja 2019 21:14

Niedawno odbyło się inauguracyjne posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Brzesku.

 
Brzesko. Pacjentka wypadła przez szpitalne okno
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 01 maja 2019 20:46

W szpitalu w Brzesku doszło we wtorek wieczorem do tragedii. 59-letnia pacjentka placówki wypadła z okna na piątym piętrze. – Kobieta poniosła śmierć na miejscu. Zgłoszenie otrzymaliśmy ok. godz. 17. Na miejscu pracowali funkcjonariusze policji i prokurator - mówi Ewelina Buda rzecznik prasowy Komendy Powiatowej w Brzesku. Nie są znane przyczyny tego zdarzenia. Nie wiadomo też, czy brały w nim udział osoby trzecie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 338

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .