Reklama
Brzesko. Nowoczesne Studio FOTO w Technikum
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 01 marca 2021 00:18

Już od kilku lat w Technikum im. Józefa Piłsudskiego w Brzesku funkcjonują dwa bardzo popularne kierunki medialne. Coraz więcej absolwentów szkół podstawowych swój kolejny etap edukacji rozpoczyna właśnie w klasach o tym profilu. Idąc z duchem współczesnych czasów oraz aktualnych trendów na rynku pracy, Powiat Brzeski inwestuje w zaplecze dydaktyczne swoich szkół średnich, aby jeszcze lepiej przygotować młodzież do przyszłej konkurencji w branży medialnej.

 
Brzesko.Duża pracownia w Liceum Kopernika
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 01 marca 2021 00:17

W Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Brzesku zainaugurowano obchody 110-lecia szkoły i 48 rocznicy nadania jej imienia. Ze względów epidemicznych program uroczystości ograniczono do minimum i przeprowadzono z zachowaniem zaostrzonych rygorów bezpieczeństwa.

 
Powiat brzeski. Rozwój kształcenia w parze z rozwojem infrastruktury edukacyjnej
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 01 marca 2021 00:16

Zespół Szkół Technicznych i Branżowych, czyli popularna „Zielonka”, z roku na rok osiąga coraz lepsze wyniki. W tegorocznym ogólnopolskim Rankingu Szkół „Perspektywy” technikum zdobyło Złotą Tarczę Jakości, tym samym pokonując wiele prestiżowych krakowskich i tarnowskich szkół.

 
Powiat Brzeski. Nowe pracowanie na „Zielonce”
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 10 lutego 2021 22:57

dsc-0009Z roku na rok poprawia się baza oświatowa szkół powiatu brzeskiego. Jak mówi starosta Andrzej Potępa w grudniu 2020 roku zakończono realizację czteroletniego projektu pn. „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wsparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych” współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, którego wartość przekroczyła 4 miliony złotych. Głównym celem projektu było podniesienie jakości kształcenia zawodowego w szkołach, dla których organem prowadzącym jest powiat brzeski. Zostało utworzone Centrum Kompetencji Zawodowych przy którym powołano radę programową w skład której wchodzą m.in. przedstawiciele: pracodawców, wyższych uczelni, Powiatowego Urzędu Pracy, organu prowadzącego, nauczyciele zawodowcy.


 
Powiat brzeski. Cztery szkoły średnie wyróżnione w Rankingu „Perspektywy”
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 10 lutego 2021 15:47

Cztery szkoły średnie powiatu brzeskiego zostały docenione przez niezależnych ekspertów. W tegorocznym opiniotwórczym Rankingu „Perspektywy” przyznano im tarcze jakości.

 
Powiat Brzeski. Laptopy od marszałka
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 09 lutego 2021 00:00

Niedawno w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku odbyło się oficjalne przekazanie 46 laptopów dla szkól branżowych i techników powiatu brzeskiego. Sprzęt o wartości przekraczającej 150 tys. złotych na ręce starosty brzeskiego Andrzeja Potępy przekazała Marszałek Województwa Małopolskiego Marta Malec-Lech. Sprzęt jak narazie będzie stanowił dodatkowe wsparcie podczas zajęć zdalnych, a następnie trafi do specjalistycznych pracowni edukacyjnych rozwijających umiejętności praktyczne naszych uczniów.

 
Cztery miliony na kształcenie zawodowe
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 09 lutego 2021 00:00

Na ponad cztery miliony złotych opiewa wartość projektu edukacyjnego, którego realizacja na terenie powiatu brzeskiego właśnie się zakończyła. – Chodziło o podniesienie kompetencji zawodowych. Kształcimy nie tylko na wysokim poziomie, ale nasi uczniowie mogą zdobyć także nowe, dodatkowe kwalifikacje. Nie mniej istotny jest fakt, że przygotowując ofertę kształcenia zawodowego uwzględniamy potrzeby rynku pracy, nie tylko w perspektywie roku, ale kilkudziesięciu lat – zapewnia Andrzej Potępa, starosta brzeski.
W grudniu 2020 roku zakończono realizację czteroletniego projektu pn. „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wsparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych” współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, który zaangażował blisko 1 500 uczniów. Głównym celem projektu było podniesienie jakości kształcenia zawodowego w szkołach, dla których organem prowadzącym jest powiat brzeski. Zostało utworzone Centrum Kompetencji Zawodowych, przy którym powołano radę programową składającą się m.in. z: pracodawców, przedstawicieli wyższych uczelni, specjalistów z Powiatowego Urzędu Pracy, przedstawicieli administracji samorządu powiatowego i nauczycieli zawodowych. W powiecie brzeskim główne działania oscylowały wokół zagadnień z branży elektryczno-elektronicznej. Postęp techniczny i nowoczesne technologie wymagają dostosowania systemów kształcenia do potrzeb rynku pracy, ułatwiając tym samym przejście uczniom z etapu kształcenia i szkolenia zawodowego do etapu zatrudnienia. Realizacja projektu pozwoliła na stworzenie w szkołach warunków zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy.

 
Powiat brzeski. Cztery szkoły średnie wyróżnione w Rankingu „Perspektywy”
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 04 lutego 2021 19:20

Cztery szkoły średnie powiatu brzeskiego zostały docenione przez niezależnych ekspertów. W tegorocznym opiniotwórczym Rankingu „Perspektywy” przyznano im tarcze jakości.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 355

pr032021p

reklamamariola

140965717 228116245471959 5494594367710544261 o-768x401

 

rtwk

fbprofil

kk2021

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .