Brzesko. Rady Osiedlowe skompletowane
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 16 kwietnia 2019 21:49

Niedawno zakończył się cykl zebrań podczas których mieszkańcy Brzeska wybrali przewodniczących i członków zarządów osiedlowych. Rady są organami pomocniczymi władz miejskich. Mają ogromne znaczenie dla budowania Polski Obywatelskiej. - Mam nadzieję, że władze miejskie dostrzegą potencjał, który w nas drzemie. Czas wyborów się skończył, teraz pora na rozwiązywanie problemów mieszkańców miasta i poszczególnych osiedli i sołectw – mówi naszej redakcji Justyna Wójtowicz – Woda, nowa szefowa Zarządu Osiedla Zielonka, a zarazem radna powiatu brzeskiego. Justyna Wójtowicz – Woda podkreśla, że najważniejsze na Osiedlu to poprawa stanu dróg i chodników, infrastruktury komunalnej i sportowej. Podobnego zdania jest Adam Kwaśniak, przewodniczący Zarządu Osiedla Stare Miasto. - Chcemy zadbać o rozwój infrastruktury miejskiej, zagospodarowanie Rynku i jego otoczenia – dodaje radny Adam Kwaśniak.

 
Brzesko. Obwodnica miasta będzie pierwsza
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 13:34

Budowa drogi krajowej Brzesko – Nowy Sącz nabiera przyspieszenia. Juz dzisiaj wiadomo, że w pierwszej kolejności powstanie południowo – zachodnia obwodnica miasta. Od wielu lat, o realizację tej inwestycji, zabiegali politycy Prawa i Sprawiedliwości (poseł Edward Czesak oraz poseł Józefa Szczurek – Żelazko), starosta brzeski Andrzej Potępa oraz były burmistrza miasta – Grzegorz Wawryka. Do tej koncepcji udało się przekonać ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Niedawno minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko oraz poseł do Parlamentu Europejskiego Edward Czesak zapewniali naszą redakcję, że powstanie zachodnio – południowa obwodnica Brzeska, ty tylko kwestia czasu.

 
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku: nauka w kraju, praktyki w krajach Unii Europejskiej
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 31 marca 2019 19:01

Nowoczesna baza dydaktyczna i sportowa, praktyki krajowe i zagraniczne, wieloletnia tradycja, znacznie wyższy niż średnia krajowa odsetek, uczniów którzy z powodzeniem zdają maturę oraz egzaminy zawodowe, przyjazna atmosfera – to tylko kilka z wielu atutów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku im. Obrońców Westerplatte. Ale ZSP nr 2 w Brzesku to nie tylko infrastruktura, ale to także ludzie: uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi. Doskonale przygotowana pod względem zawodowym kadra pedagogiczna, zarządzana według najwyższych europejskich standardów sprawiają, że uczniowie, którzy tutaj trafiają, odnoszą liczne sukcesy. Udział w olimpiadach, konkursach przedmiotowych i zawodowych – to tego najlepsze dowody. Dyrektor szkoły Jerzy Soska podkreśla, że mottem placówki jest „kształcenie na najwyższym poziomie, partnerstwo pomiędzy uczniami i nauczycielami”. - Przyglądamy się fińskiemu systemowi oświaty, uznawanemu za najlepszy na świecie, by w miarę możliwości, przenieść go na nasz grunt – podkreśla dyrektor Jerzy Soska.

 
Brzesko. Radnych wyrzucą ze Wspólnoty
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 29 marca 2019 23:57

Wiele wskazuje na to, że pięcioro radnych, którzy głosowali za podwyżkami cen śmieci w Brzesku, zostanie wyrzuconych ze Wspólnoty Samorządowej Powiatu Brzeskiego. Wspólnotowe barwy stracą Maria Kądziołka, Maria Kucia, Leszek Klimek, Bartłomiej Turlej i Anna Lubowiecka. Jak dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja, w przyszłym tygodniu oświadczenie w tej sprawie ma wydać były burmistrz Grzegorz Wawryka. Osoby związane ze Wspólnotą podkreślają, że jeszcze przed kilkoma dniami, podczas spotkania, wspomniani wcześniej radni (wszyscy) deklarowali, że nie zagłosują przeciwko podwyżkom zapowiedzianym przez burmistrza Tomasza Latochę. Mieli nie tylko głosować przeciwko, ale także złożyć wniosek o powołaniu Klubu Radnych Wspólnoty Samorządowej Powiatu Brzeskiego w Radzie Miejskiej w Brzesku. W tej sytuacji – jak twierdzi nasz informator – zgody na posługiwanie się tą nazwą nie otrzymają.

 
Kradli samochody, potem rozbierali je na części
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 29 marca 2019 11:59

Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa kradzieży samochodów, w którą zamieszany był 34-letni mężczyzna i jego 27-letnia wspólniczka. Śledczy z Brzeska udowodnili im kradzież sześciu samochodów na kwotę ponad 120 tysięcy złotych. Para działała na terenie województwa małopolskiego, śląskiego i mazowieckiego. Policjanci odzyskali dwa auta i części samochodowe pochodzące z pojazdów, które zostały już rozebrane.

 
Gmina Brzesko. Radni przegłosowali nowe ceny za śmieci
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 28 marca 2019 16:44

Radnym: Marii Kądziołce, Marii Kuci, Bartłomiejowi Turlejowi, Leszkowi Klimkowi, Annie Lubowieckiej (wszyscy ze Wspólnoty Samorządowej), Bogusławowi Samborowi, Piotrowi Dudzie, Adrianowi Zaleśnemu, Kamilowi Trąbie, Karolowi Mrozowi (radni wybrani z listy burmistrza Tomasza Latochy), Barbarze Borowieckiej oraz Rafałowi Cichońskiemu mieszkańcy Brzeska zawdzięczają podwyżki cen śmieci, odbieranych przez BZK. Od 1 lipca 2019 roku  mieszkańcy miasta będą płacili po 15 złotych od osoby za odbiór śmieci posegregowanych. Nie będzie – przynajmniej na razie – żadnych ulg dla rodzin wielodzietnych. Okazuje się, że najbardziej po kieszeni „dostanie” jedenastoosobowa rodzina (jak nam się udało ustalić największa w gminie Brzesko). Na razie płaci 53 złote za miesiąc, według nowych stawek, po 1 lipca będzie musiała co miesiąc wyłożyć  165 złotych. Podwyżka o ponad… dwieście procent. Roczna opłata od tej rodziny wyniesie blisko dwa tysiące złotych. Nic dodać, nic ująć…

 
Brzeszczanin znów nagrodzony. Znamy laureatów nagród Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 27 marca 2019 13:51

Znamy laureatów nagród Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Nagrody rozdano w 14 kategoriach, w tym dwóch z zakresu fotografii prasowej. Finałowa gala miała miejsce w Domu Dziennikarza przy ulicy Foksal w Warszawie.

 
Brzesko. Śmieci – jakie ceny?
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 26 marca 2019 16:40

Czy ceny śmieci w Brzesku wzrosną? Jeśli tak to do jakiego poziomu? Czy radni przegłosują podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej stawki zaproponowane przez burmistrza Tomasza Latochę czy „spuszczoną” nieco z tonu i podwyżki będą znacznie niższe? Jak w tej sytuacji zachowa się Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie, która stoi na stanowisku, że gminy nie mogą dopłacać do wywozu śmieci, bo nie pozwala na to ustawa. A może władzom miasta uda się znaleźć oszczędności i sprawić, że koszty działalności Brzeskich Zakładów Komunalnych, które obsługują miasto, będą niższe? Na te i inne pytania odpowiedź poznamy niebawem. Już w najbliższą środę głosowanie w Radzie Miejskiej. Jak dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja: losy uchwały ważą się, nie wszyscy radni, którzy popierają obecnego włodarza miasta, są chętni, by oddać głos za projektem uchwały o podwyżce cen. W klubie radnych Prawa i Sprawiedliwości dyscypliny w głosowaniu nie będzie. Większość radnych – jak wynika z naszej sondy – jest przeciwko podwyżkom.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 336

pr042019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .