Reklama
Sołtys Roku w Senacie
WYDARZENIA - Relacje TV
sobota, 15 maja 2010 14:46

soltysrokuJak informowaliśmy wcześniej Pan Ryszard Machał sołtys sołectwa Biesiadki w Gminie Gnojnik został wybrany Najlepszym Sołtysem Województwa Małopolskiego. Konkurs został rozstrzygnięty 11 października 2009r. a dla Gminy Gnojnik oprócz zaszczytu i nagrody w wysokości 50 tys. zł. dla sołectwa Biesiadki był asumptem do zgłoszenia laureata do konkursu krajowego. Ku  radości w kwietniu 2010r. pojawiła się informacja że Pan Ryszard Machał został laureatem konkursu „Sołtys Roku 2009”. Konkurs krajowy jest organizowany przez „Gazetę Sołecką” i Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów pod patronatem Marszałka Senatu RP.

 
Weekendowa akcja krwiodastwa
WYDARZENIA - Relacje TV
środa, 12 maja 2010 00:59

strazW ramach obchodów święta naszego patrona Świętego Floriana w dniach 07 - 09 maja 2010 r, klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku przeprowadził weekendową akcję krwiodawstwa, zrealizowaną w ramach programu "Ognisty Ratownik Gorąca Krew". Głównym celem naszej akcji była pomoc dla P. Edyty Klimas, matki samotnie wychowującej trójkę dzieci. W minionym roku
w tragicznym wypadku zginął mąż Pani Edyty, obecnie ona sama została ciężko doświadczona przez los chorobą nowotworową.

 
Bezpłatny Internet w Borzęcinie
WYDARZENIA - Relacje TV
wtorek, 11 maja 2010 19:33

Dobre wieści nadeszły z Władzy Wdrażającej Programy Europejskie w Warszawie. Wniosek pt: "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu dla mieszkańców gminy Borzęcin" uzyskał ocenę 74,5 punktu i został zatwierdzony do realizacji w ramach Działania 8.3 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Dzięki temu gmina wzbogaci się w rozbudowaną sieć internetu radiowego, a 150 rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji ekonomicznej i rodzinnej otrzyma bezpłatny sprzęt komputerowy wraz z dostępem. W najbliższym czasie zostanie podpisana umowa i ruszy procedura przetargowa na realizację zadania, którego koszt inwestorski zamyka się kwotą 2,44 mln złotych, przy dofinansowaniu w wysokości 2,07 mln ze środków POIG tj. 85 % wartości zadania. To kolejne środki pozyskane przez gminę Borzęcin z zewnątrz. Tylko w ostatnim półroczu gmina pozyskała blisko 10 mln złotych, w tym 9,2 mln ze środków funduszy unijnych. W oczekiwaniu na ostateczne rozstrzygnięcie są dwa kolejne wnioski na kwotę dofinansowania 5,33 mln złotych.

 
Wiosenne remonty
WYDARZENIA - Relacje TV
poniedziałek, 26 kwietnia 2010 17:19

gwwawrykakwW Brzesku trwają prace remontowe dróg. Niebawem zakończy się również rozbudowa parkingu obok cmenrarza komunalnego. O planowane inwestycje drogowe w gminie Brzesko zapytaliśmy burmistrza Grzegorza Wawrykę.

 
Centrum Iwkowej do odnowy
WYDARZENIA - Relacje TV
czwartek, 22 kwietnia 2010 13:23

Centrum Iwkowej zmienia swe oblicze. Kilka lat temu powstał kameralny, piękny skwer. Teraz Gmina zamierza przeprowadzić dalszy ciąg prac w centrum Iwkowej.

 
Trwa budowa kompleksu sportowego w Gosprzydowej
WYDARZENIA - Relacje TV
czwartek, 22 kwietnia 2010 13:17
Trwa budowa kompleksu rekreacyjno - sportowego w Gosprzydowej i Lewniowej. Gmina Gnojnik pozyskała na ten cel ponad 1 milion złotych. O przebiegu prac budowlanych w Gosprzydowej rozmawialiśmy z Wójtem Gminy Gnojnik.
 
W Brzesku powstanie zjazd z autostrady - podpisanie umowy
WYDARZENIA - Relacje TV
środa, 14 kwietnia 2010 18:46
umowaa4Województwo Małopolskie wspólnie z powiatem brzeskim oraz gminami: Szczurowa, Brzesko oraz Borzęcin wybudują połączenie autostrady A-4 Kraków-Tarnów z drogą wojewódzką nr 768 Korzyce – Brzesko w węźle Brzesko. Tak wynika z umowy, którą 14 kwietnia podpisał wicemarszałek Roman Ciepiela ze starostą brzeskim Ryszardem Ożógiem, burmistrzem Brzeska Grzegorzem Wawryką oraz wójtami gmin: Szczurowa- Marian Zalewski i Borzęcin -Janusz Kwaśniak. Włączamy się w proces uzbrojenia węzłów autostradowych, węzeł brzeski jest jednym z ważniejszych w Małopolsce. Podpisanie tej umowy jest ważnym elementem poprawy stanu komunikacji drogowej we  wschodniej części województwa małopolskiego i wraz z innymi kluczowymi inwestycjami, jak budowa kolejnych odcinków autostrady A4,  wpisuje się w schemat rozwoju transportu w Województwie Małopolskim - mówił wicemarszałek Roman Ciepiela.
 
Będzie sala audytoryjna
WYDARZENIA - Relacje TV
poniedziałek, 05 kwietnia 2010 19:28
Mury biblioteki już są niemal gotowe. W sumie kilkanaście milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej biblioteki w Brzesku. Jest to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce: dwukondygnacyjny, z klimatyzacją, czytelnią multimedialną, salą audytoryjną z zapleczem, pomieszczeniami na wszelkiego rodzaju kółka zainteresowań. Do tego zagospodarowany teren wokół biblioteki (obiekt znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Jordanowskiego) dopełni tego obrazu.
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 następna > ostatnia >>

Strona 31 z 39

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .