Reklama
Burmistrz Czchowa uniewinniony
WYDARZENIA - Relacje TV
poniedziałek, 05 kwietnia 2010 19:22
Burmistrz Czchowa został uniewinniony przez Sąd Okręgowy w Tarnowie. Zobacz materiał wideo.
 
Włodzimierza Knurowskiego problemów ciąg dalszy
WYDARZENIA - Relacje TV
czwartek, 01 kwietnia 2010 01:00
Nie rzucę ziemi. Nie wyjadę z Polski. Chociaż białoruski prezydent Aleksander Łukaszenko zaoferował mi duże gospodarstwo rolne i pomoc państwa, ja pozostanę na miejscu, na ojcowiźnie, bo tak kiedyś przysięgałem ojcu - zapewnia Włodzimierz Knurowski, rolnik z Iwkowej w powiecie brzeskim.Od kilkunastu lat ma kłopoty z wierzycielami. W pętlę zadłużenia wpadł po powodziach: woda kilka razy z rzędu zalewała mu po kilkadziesiąt hektarów upraw. Na początku lat 90. uwierzył prezydentowi Lechowi Wałęsie i postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Wydzierżawił od ówczesnej Akademii Rolniczej w Krakowie kilkudziesięciohektarowe gospodarstwo rolne w Porębie Spytkowskiej.
 
Na Śliwkowym Szlaku - pierwsze rozstrzygnięcia
WYDARZENIA - Relacje TV
środa, 31 marca 2010 01:33
sliwkaZakończył się nabór wniosków o przyznanie pomocy na realizację operacji z zakresu „Odnowa i rozwój wsi” oraz „Małe projekty” w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 -2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. W ramach ogłoszonego konkursu wpłynęło 20 wniosków na „Małe projekty” oraz 6 wniosków z „Odnowy i rozwoju wsi” , które zostały ocenione pod kątem zgodności z Lokalną Strategią Rozwoju oraz lokalnymi kryteriami wyboru operacji. Oceny dokonała Rada Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku” na posiedzeniu, które odbyło się 29 stycznia 2010 roku w Iwkowej.
 
Skończą się problemy z wodą w Porębie Spytkowskiej
WYDARZENIA - Relacje TV
środa, 31 marca 2010 01:25
Wniosek złożony przez władze Brzeska do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich jest już po ocenie formalno-merytorycznej. Pozytywne noty otrzymał także od Zarządu Województwa Małopolskiego. Pieniądze, jakie samorząd otrzyma z PROW przekazane zostaną na wykonanie II i III etapu magistrali wodociągowej w Porębie Spytkowskiej. -Wykonanie II i III etapu magistrali kosztować będzie ponad 6 milionów złotych, dotacja z PROW ma wynieść 2,5 miliona złotych, reszta to wkład własny gminy – mówi burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. – Wodociągowanie Poręby Spytkowskiej to jedno z ważniejszych i najpilniejszych zadań inwestycyjnych do wykonania w najbliższym czasie. Jestem niezwykle zadowolony, że wniosek zyskał pozytywną ocenę. Dzięki temu magistrala w Porębie zostanie wykonana w szybszym, niż planowano tempie.
 
Będzie remont drogi Bielcza - Borzęcin
WYDARZENIA - Relacje TV
środa, 31 marca 2010 01:18
W budżecie Województwa Małopolskiego w ramach Programu „Żwirownie” zabezpieczono środki na przebudowę 6 kilometrowego odcinka drogi powiatowej  na odcinku z Bielczy w kierunku Borzęcina, której koszt realizacji szacuje się na kwotę 6,8 miliona złotych.
 
Młodzież z Selm gościła w Wojakowej
WYDARZENIA - Relacje TV
środa, 31 marca 2010 00:11

zakowojnieW ubiegłym tygodniu Gimnazjum w Wojakowej już po raz drugi gościło u siebie młodzież z Selm w ramach wymiany polsko-niemieckiej. Selm jest miastem leżącym w północno-zachodniej części Niemiec, w Nadrenii Północnej -Westfalii, leżącym ok. 25 km od Dortmundu. Uczniowie niemieccy wraz z młodzieżą polską wzięli udział w bardzo bogatym programie przygotowanym przez dyrektora szkoły panią Jolantę Ziębę oraz nauczycieli języków obcych, panią Ewelinę Maciaś i Agnieszkę Karpiel. Młodzież odwiedziła dwie szkoły – Gimnazjum w Wojakowej oraz Zespół Szkół w Czchowie, poznawała miejscowe atrakcje turystyczne – m.in. kościółek i pustelnię w Tropiu, cały dzień spędziła w Krakowie, mając okazję poznać najważniejsze miejsca i zabytki miasta.

 
Wiosnne remonty dróg
WYDARZENIA - Relacje TV
niedziela, 28 marca 2010 22:01
Ruszają wiosenne remonty dróg w gminie Borzęcin. O szczegóły zapytaliśmy Wójta gminy Borzęcin - Janusza Kwaśniaka.
 
Pierwsze konkursy w grupie 'Przedgórze'
WYDARZENIA - Relacje TV
piątek, 26 marca 2010 08:28
pkaniascreenStowarzyszenie Borzęcińsko-Radłowska Grupa Działania „Przedgórze" jest Lokalną Grupą Działania (LGD) odpowiedzialną za realizację Lokalnej Strategii Rozwoju. Rozstrzygnięto pierwsze konkursy w ramach tego działania.
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 następna > ostatnia >>

Strona 32 z 39

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .