Unijne środki dla Borzęcina
WYDARZENIA - Relacje TV
poniedziałek, 01 lutego 2010 11:25
jwasniakO tym jak skutecznie pozyskiwać środki unijne oraz o planowanych inwestycjach w najbliższym czasie, rozmwajaliśmy z Wójtem Gminy Borzęcin - Januszem Kwaśniakiem.
 
W czchowskiej bibliotece
WYDARZENIA - Relacje TV
sobota, 30 stycznia 2010 16:15
czchowMiejska Biblioteka Publiczna w Czchowie jest najstarszą jednostką kulturalną na terenie gminy Czchów. Od kilku lat w ramach obchodów Dni Czchowa prowadzona jest akcja "kup książkę dla biblioteki". O czchowskiej bibliotece rozmawialiśmy z kierownikiem tej placówki - Rozalią Krakowską.
 
Operacja uratuje mu życie
WYDARZENIA - Relacje TV
poniedziałek, 25 stycznia 2010 21:56

dawidekPrawie 20 tysięcy euro potrzebuje rodzina Pabianów z Charzewic, w gminie Zakliczyn, na operację syna Dawida. Skomplikowany zabieg można wykonać tylko w klinice w Niemczech.

 
Zimowe utrzymanie dróg w gminie Gnojnik
WYDARZENIA - Relacje TV
poniedziałek, 25 stycznia 2010 13:22

wgnojnikSroga zima nie daję za wygraną. O koszty zimowego utrzymania dróg w gminie Gnojnik zapytaliśmy Wójta Wojciecha Rzepę.

 
Jak Brzesko będzie obchodziło 625 urodziny?
WYDARZENIA - Relacje TV
poniedziałek, 25 stycznia 2010 00:05
gwawryka625Jubileusz rozpocznie uroczysta sesja Rady Miejskiej, podczas której zaplanowano odznaczenie 50 osób medalami z okazji 625. rocznicy powstania Brzeska. Kolejne osoby zostaną uhonorowane w maju czerwcu - podczas Dni Brzeska, a ostatnia grupa - 11 listopada, w dniu Święta Niepodległości. Jak podkreśla burmistrz Grzegorz Wawryka, w ten sposób miasto chce uhonorować osoby zwyczajne - niezwyczajne, które swoją codzienną pracą przyczyniły się do rozwoju miasta. Zaplanowano sporo wydarzeń o charakterze kulturalnym, promocyjnym, sportowym. Latem zaprezentuje się grupa Hey i Kasia Nosowska, a na wrzesień została zaproszona Golec uOrkiestra.
 
Gmina Gnojnik z budżetem na 2010 rok
WYDARZENIA - Relacje TV
sobota, 23 stycznia 2010 12:02

wrzepa3Radni Gminy Gnojnik na ostatniej sesji rady jednogłośnie przyjęli projekt budżetu na rok 2010. O to jaki to będzie budżet zapytaliśmy Wójta Wojciecha Rzepę.

 
Sroga zima może nadwyrężyć budżety gminne
WYDARZENIA - Relacje TV
środa, 20 stycznia 2010 23:37
bkaminskiPadający od blisko miesiąca śnieg powoduje, że prawie codziennie na jezdniach pojawiają się pługi i piaskarki. A każdy wyjazd sprzętu to wydatek rzędu kilkuset złotych. Około dwustu tysięcy złotych na zimowe utrzymanie jezdni zarezerwowano w budżecie Iwkowej. - "Na razie mamy na ten cel środki. Jak zabraknie, to dołożymy. Wszystkie drogi są przejezdne, posypujemy stoki, łuki dróg, mosty. Ale w naszym, górzystym terenie to naprawdę spory wydatek. Są takie drogi, których pokonać bez łańcuchów się nie da" - mówi Bogusław Kamiński, wójt Iwkowej. Podobne problemy ma gmina Gnojnik. Tutaj część dróg ma status dróg powiatowych, ale utrzymanie gminnych także sporo kosztuje.
 
Czchów przyciągnie turystów?
WYDARZENIA - Relacje TV
wtorek, 19 stycznia 2010 21:32

mchudoba1Gmina Czchów od lat ma miano letniej stolicy regionu, jednak stan infrastruktury jeziora czchowskiego pozostawia wiele do życzenia. Teraz jest szansa, że to się zmieni. O szczegółach rozmawialiśmy z burmistrzem Czchowa - Markiem Chudobą.

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 następna > ostatnia >>

Strona 35 z 39

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .