Reklama
4 lata na modernizację brzeskiej pływalni
WYDARZENIA - Relacje TV
poniedziałek, 07 grudnia 2009 18:00

bosirNa tą decyzje władze Brzeska czekały z niecierpliwością. Państwowa Inspekcja Pracy do 4 lat wydłużyła termin przystosowania basenu do wymogów, jakie stawia prawo. W pierwszej wersji prace miały być wykonane do końca tego roku. Inspektorzy po kontroli wykazali, że w obiekcie brakuje wielu pomieszczeń socjalnych dla pracowników. Z wielką ulga władze Brzeska przyjęły decyzję Państwowej Inspekcji Pracy o wydłużeniu o 4 lata terminu modernizacji brzeskiego basenu. Pierwotnie czas na wykonanie zaleceń mijał w grudniu tego roku. – Myślę, ze jest to racjonalna decyzja, gdyż nie było możliwe w tak krótkim wykonać niezbędne prace - mówi sekretarz gminy Stanisław Sułek

 
KS Wiking - rozmowa z Janem Waresiakiem
WYDARZENIA - Relacje TV
sobota, 05 grudnia 2009 13:55
jwaresiakO sukcesach i planach Klubu Sportowego Wiking rozmawialiśmy z dyrektorem Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - Janem Waresiakiem.
 
Grudzień w kulturze
WYDARZENIA - Relacje TV
środa, 02 grudnia 2009 17:57
mok_mcO grudniowej ofercie Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku rozmawialiśmy z dyrektorem Małgorzatą Cuber.
 
Rewitalizacja Rynku za unijne fundusze
WYDARZENIA - Relacje TV
wtorek, 01 grudnia 2009 22:18
wizaulizacja11Zarząd Województwa Małopolskiego pozytywnie ocenił wniosek gminy Brzesko o przyznanie funduszy na rewitalizację Rynku. Inwestycja kosztować będzie 6,5 miliona złotych, z czego 1,9 miliona stanowi wkład z budżetu gminy. Prace rozpoczną się w pierwszej połowie 2010 roku. Renowacji poddanych zostanie kilka kamieniczek oraz fasada kościoła. Przy okazji prac wymienione zostaną sieci gazowa, kanalizacyjna i elektryczna. W ramach rewitalizacji Rynku odnowione zostaną znajdujące się przy nim budynki, łącznie z kościołem pod wezwaniem świętego Jakuba, wymieniona zostanie nawierzchnia znajdujących się wokół niego dróg. W centralnym punkcie Plant wybudowana zostanie fontanna, wymienione zostaną lampy, kosze na śmieci i łańcuchy odgradzające uliczki od głównego placu Rynku. Po zakończeniu prac, Rynek i otaczające go uliczki częściowo wyłączone zostaną z ruchu kołowego.
 
Trefny alkohol w Jadownikach
WYDARZENIA - Relacje TV
wtorek, 01 grudnia 2009 22:05

Trefny alkohol był najprawdopodobniej przyczyną śmierci dwóch mężczyzn, braci, mieszkańców Jadownik w powiecie brzeskim. Trzeci uczestnik andrzejkowej libacji walczy o życie. Dopiero sekcja zwłok, zarządzona przez Prokuraturę Rejonową w Brzesku, wykonana przez Zakład Medycyny Sądowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, pozwoli odpowiedzieć jakie były przyczyny ich śmierci. Ciała dwóch mężczyzn, 40 i 49 - latka odkryła brzeska policja. Początkowo sądzono, że mogło to być zaczadzenie, ale pomiar dokonany przez specjalistów ze straży pożarnej wskazał na minimalną obecność tlenku węgla w powietrzu. - Z relacji świadków wiemy, że w dniu poprzedzającym tragedię obaj mężczyźni spożywali alkohol. Zresztą nie pierwszy raz. To nie było normalne środowisko, często obaj mężczyźni raczyli się wszelkiego rodzaju trunkami - mówią brzescy policjanci.

 
Plany budżetowe gminy Gnojnik
WYDARZENIA - Relacje TV
sobota, 28 listopada 2009 19:18
wrzepaO budżecie gminnym na roku 2010 oraz planach inwestycyjnych gminy Gnojnik rozmawialiśmy z Wójtem Wojciechem Rzepą.
 
Nowe hale sportowe w gminie Czchów
WYDARZENIA - Relacje TV
czwartek, 26 listopada 2009 15:25
mchudobaW gminie Czchów trwa budowa kilku hal sportowych. O przebieg prac zapytaliśmy Włodzimierza Rabiasza - Przewodniczącego Rady Miejskiej w Czchowie oraz Burmistrza Czchowa - Marka Chudobę.
 
'Amicus Hominum' dla Ewy Cierniak-Lambert
WYDARZENIA - Relacje TV
wtorek, 24 listopada 2009 00:59
ecierniakKapituła IV edycji Nagrody Samorządu Województwa Małopolskiego „Amicus Hominum” wybrała laureatów konkursu. Na posiedzeniu 19 listopada 2009 roku kapituła - obradująca pod przewodnictwem Wicemarszałka Leszka Zegzdy - wyłoniła osoby, które wyróżniły się bezinteresowną pracą na rzecz innych. W kategorii „polityka prorodzinna” laury otrzymała Ewa Cierniak-Lambert – lekarz, prezes Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”, które organizuje m.in. wsparcie dla dzieci z najuboższych rodzin. Pani Ewa zaangażowana jest również m.in. w pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach komunalnych i ich rodzinom. Laureatem tegorocznego Grand Prix został Ks. Prałat Józef Poremba, kapelan Hospicjum im. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 następna > ostatnia >>

Strona 37 z 39

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .