Reklama
Budowa Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku
WYDARZENIA - Relacje TV
niedziela, 22 listopada 2009 23:05
W Brzesku powstaje Centrum Kulturalno-Biblioteczne, będące jedną z największych inwestycji samorządu w ostatnim czasie. O kilka słów komentarza poprosiiśmy Grzegorza Wawrykę, burmistrza Brzeska.
 
Obwodnica Szczurowej za dwa lata
WYDARZENIA - Relacje TV
sobota, 21 listopada 2009 17:49

obwodnicaszczurowejRuszyła budowa zachodniej obwodnicy Szczurowej. Dzięki niej mieszkańcy naszej gminy odzyskają spokój, bo będzie ona omijać centra kilku miejscowości. Będzie to najkrótsze i najszybsze połączenie z Warszawy z południem Polski. Pierwszy etap zakłada budowę 8 km drogi począwszy od mostu na rzece Wiśle w kierunku autostrady A4. W przyszłości droga ta ma stanowić połączenie z budowaną autostradą relacji Kraków-Tarnów. Pierwszy etap rozpoczynających się prac kosztował będzie 53 mln zł, a pierwsze samochody mają przejechać nową drogą już za dwa lata.

 
Dotacje na kościoły
WYDARZENIA - Relacje TV
sobota, 21 listopada 2009 15:07
W Małopolsce, w regionie wyjątkowo bogatym w spuściznę kulturową, znajduje się około 50000 zespołów zabytkowych. Spośród tej liczby obiektów do wojewódzkiego rejestru zabytków wpisanych jest 3080 zabytków nieruchomych. Są to układy urbanistyczne i ruralistyczne, kościoły i klasztory, zamki, fortyfikacje i zespoły obronne, pałace i dwory, zabytkowe domy, zabytki techniki oraz budynki użyteczności publicznej. Na listę zabytków światowego dziedzictwa kulturowego i naturalnego UNESCO wpisanych jest 8 obiektów.
 
Grzegorz Wawryka o Honorowych Obywatelach
WYDARZENIA - Relacje TV
piątek, 20 listopada 2009 22:50
37Klika dni temu, podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Brzesku wręczono tytuły Honorowych Obywateli Brzeska, o kryterium jakim kierowała się Rada Miejska, która przyznała te zaszczytne tytuły, zapytaliśmy Grzegorza Wawrykę, burmistrza Brzeska.
 
 
Odnowa Centrum Gnojnika
WYDARZENIA - Relacje TV
czwartek, 19 listopada 2009 23:11

W ostatmi czasie centrum Gnojnika zmieniło się nie do poznania, o tej, a także o innych ważnych dla gminy inwestycjach rozmawialiśmy z Wojciechem Rzepą - Wójtem Gminy Gnojnik.

 
Okocimski po rundzie jesiennej
WYDARZENIA - Relacje TV
środa, 18 listopada 2009 22:01
 O podsumowanie rundy jesiennej na drugoligowych boiskach, a także o planach inwestycyjnych w brzeskim klubie poprosiliśmy Prezesa Okocimskiego Klubu Sportowego - Józefa Gawendę.
 
Nowa hala na 'Zielonce'
WYDARZENIA - Relacje TV
środa, 18 listopada 2009 20:38

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych dawny Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w ciągu minionego 40-lecia wykształcił 14 tys. absolwentów. Znaczące są osiągnięcia  naukowe uczniów, którzy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych zdobywali miejsca na szczeblu centralnym, zwłaszcza z przedmiotów kierunkowych elektrycznych, budowlanych oraz wiedzy o Polsce i świecie współczesnym. Zwyciężali też w turniejach Młodych Mistrzów Techniki, ogólnopolskich i wojewódzkich konkursach. Młodzież szkolna odnosi sukcesy w zawodach sportowych i aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta i regionu.

 
Wyróżnienia dla Sołtysów
WYDARZENIA - Relacje TV
wtorek, 17 listopada 2009 22:40
Elżbieta Rzepa i Roman Sacha, sołtysi reprezentujący gminę Dębno, znaleźli się wśród laureatów konkursu na najlepszego Sołtysa Województwa organizowanego przez Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów. Na pełną satysfakcję z zajętego ex aequo trzeciego miejsca nie pozwalają jednak niejasne kryteria oceny. – Chciałabym wiedzieć, co takiego w swoje wsi zrobił zwycięzca konkursu – mówi Elżbieta Rzepa, sołtys Porąbki Uszewskiej. Konkurs, który odbywał się już po raz 11, jest współorganizowany przez województwo małopolskie. Z budżetu województwa zwycięzca otrzymuje czek na 50 tys. zł, a pieniądze mają być przeznaczone na potrzeby wsi reprezentowanej przez sołtysa-zwycięzcę.
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 następna > ostatnia >>

Strona 38 z 39

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .