Nowa remiza dla druhów z Woli Dębińskiej
WYDARZENIA - Relacje TV
wtorek, 16 lipca 2013 21:48

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku strażacy z Woli Dębińskiej wprowadza się do nowej remizy. Niebawem rozpocznie się budowa obiektu, który w znacznej mierze finansowany jest w ramach programu samorządu województwa: Małopolskie remizy. Stary obiekt mieści się poza centrum wsi. Zapadła więc decyzja o budowie nowej remizy OSP. Gmina przekazała strażakom działkę. W tym roku trwa trzeci, przedostatni etap prac. Zaplanowano oddanie obiektu w stanie surowym zamkniętym. Na ten cel zabezpieczono około 70 tysięcy złotych. – Jestem przekonany, że w przyszłym roku strażacy wprowadza się do nowego obiektu tym bardziej że część prac zadeklarowali wykonać sami. na pewno na wyposażenie znajdą się środki w budżecie gminy – mówi wójt Grzegorz Brach.

 
Zagra Bydgoska Orkiestra Muzyki Filmowej
WYDARZENIA - Relacje TV
poniedziałek, 15 lipca 2013 10:10

Po raz drugi z rzędu w Borzęcinie wystąpi Bydgoska Orkiestra Muzyki Filmowej. Koncert zaplanowano na 20 lipca, podobnie jak przed rokiem, odbędzie się on w amfiteatrze letnim – w kompleksie sportowym Borzęcin – Borek. – To będzie wielkie wydarzenie artystyczne. Zapraszamy w imieniu władz gminy oraz Gminnego Ośrodka Kultury – mówi Piotr Kania, dyrektor gminnej placówki kultury.

 
Wola Dębińska: Trwa budowa remizy
WYDARZENIA - Relacje TV
czwartek, 11 lipca 2013 20:58

Od trzech lat trwa już budowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Dębińskiej. - Do tej pory była wznoszona głównie z funduszy sołeckich oraz od środków przekazanych od sponsorów, których pozyskała jednostka OSP – mówi Grzegorz Brach, wójt gminy Dębno. Wszystko wskazuje na to, że tempo budowy w tym roku znacząco przyspieszy. Pod koniec czerwca rozstrzygnięty został bowiem konkurs rozpisany przez samorząd wojewódzki „Małopolskie Remizy 2013”. Na budowę remizy w Woli Dębińskiej przeznaczono kwotę 27 tys. zł. – Cieszę się, że udało się z sukcesem aplikować po te środki. Podobną kwotę od siebie dołoży do budowy samorząd gminny i mam nadzieję, że w tym jeszcze roku uda się zakończyć tę inwestycję w stanie surowym zamkniętym – dodaje wójt Grzegorz Brach.

 
Czchów: Jednogłośne absolutorium
WYDARZENIA - Relacje TV
środa, 03 lipca 2013 18:11

Jednogłośnie Rada Miejska w Czchowie udzieliła burmistrzowi Markowi Chudobie skwitowania z wykonania budżetu w 2012 roku. To kolejne z rzędu absolutorium, do którego rajcy nie mieli żadnych zastrzeżeń. Wcześniej pozytywną opinię o budżecie wydali Regionalna Izba Obrachunkowa oraz Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Czchowie. – Skitowanie pracy burmistrza to z jednej strony dowód zaufania radnych, stwierdzania że wszystko odbywa się w gminie lege artis, z drugiej zaś, jest dowodem uznania dla pracy burmistrza, kierownictwa urzędu oraz pracowników zarówno gminy, jak i podległych mi jednostek organizacyjnych. Ale to także dowód, że współpraca z radnymi układa się wzorowo – tłumaczy burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchowskie gimnazja najlepsze w powiecie brzeskim
WYDARZENIA - Relacje TV
czwartek, 27 czerwca 2013 15:10

W pierwszej piątce gimnazjów powiatu brzeskiego, cztery miejsca zajęły szkoły dla których organem założycielskim jest samorząd Czchowa. Na I miejscu sklasyfikowano Gimnazjum w Tworkowej, na drugim w Jurkowie, brąz przypadł w udziale uczniom z Przyborowa (gmina Borzęcin). Czwarte miejsce zajęła młodzież z Tymowej, a piąte ze Złotej. To wyniki testów gimnazjalnych. – Z tego wynika, że gmina Czchów jest najlepsza gminą w powiecie brzeskim i jedną z najlepszych w Małopolsce. Średnia punktów zdobytych przez naszych uczniów jest znacznie wyższa niż średnie krajowa i wojewódzka – cieszy się burmistrz Czchowa, Marek Chudoba.

 
Gmina Borzęcin: Na czwartym miejscu w kraju
WYDARZENIA - Relacje TV
czwartek, 27 czerwca 2013 12:29

Tuż za podium, ale na najwyższej w historii gminy pozycji, znalazł się samorząd Borzęcina w rankingu przygotowanym przez Związek Powiatów Polskich. Rok wcześniej gmina była piąta w Polsce. Sukces tym większy, że w rankingu gmin wiejskich, żadna inna gmina z Małopolski, nie uplasowała się wyżej. – Miejsce w rankingu bardzo nas cieszy, ale chcę aby mieszkańcy naszej gminy i czytelnicy waszego portalu wiedzieli, że konkurencja jest spora. Jest wiele gmin w Polsce, które ze względu na bogactwa naturalne czy duże firmy, maja ogromne dochody własne. Nasza gmina ma charakter rolniczy, nie ma dużych firm. Gros inwestycji realizowanych u nas, to inwestycje ze środków lub – jak w przypadku odbudowy zniszczeń powodziowych - środków krajowych – mówi wójt Janusz Kwaśniak.

 
Jubileusz krytej pływalni
WYDARZENIA - Relacje TV
środa, 05 czerwca 2013 23:06

marekdadejDziała od 10 lat. Przy niej funkcjonuje sekcja pływacka, która wychowała wielu zawodników, medalistów Mistrzostw Małopolski i kraju – mowa o krytej pływalni w Brzesku. Od samego początku administruje nią Brzeski Ośrodek Sportu i rekreacji. – Z okazji 10.lecia istnienia pływalni, przygotowaliśmy wiele atrakcji i niespodzianek – zapewnia dyrektor Marek Dadej.

 
Sportowe laury dla Borzęcina
WYDARZENIA - Relacje TV
wtorek, 04 czerwca 2013 00:59

sportowelauryGmina Borzęcin jest jedyną w powiecie brzeskim i jedną z czterech w województwie małopolskim, która może poszczycić się tytułem: Sportowa Gmina 2013. To wyróżnienie ma wieloletnie korzenie. Od kilkunastu lat samorząd sporo inwestuje w rozwój bazy sportowej. Efekty widać. Trzy sale gimnastyczne, kilka boisk ze sztuczna nawierzchnia, boiska trawiaste, dwa stadiony sportowe, siłownie, obiekty do uprawiania lekkiej atletyki. Niedawno w warszawskim Centrum Olimpijskim odbył się VI Kongres Sportowej Polski, podczas którego zostały przyznane wyróżnienia „Sportowa Gmina 2013”. Jak czytamy w protokole końcowym: w tym roku, w elitarnym gronie znalazło się tylko 54 laureatów z terenu całej Polski. Jak wynika z protokołu organizatorów, gmina została uhonorowana za „inwestycje w nowoczesną bazę sportową i rekreacyjną oraz skuteczne realizowanie programu rozwoju sportu i rekreacji w gminie”.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 39

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .