Reklama
Gmina Drwinia. Nowa remiza w Ispini
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 04 sierpnia 2021 00:00

Nowym obiektem, który ma powstać w najbliższym czasie jest remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Ispini. Pierwszego lipca 2021r. wójt gminy Drwinia Jan Pająk podpisał umowę na budowę remizy OSP w Ispini. Remiza będzie służyć do magazynowania sprzętu ratowniczego i  wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców. Lokalizacja nowej remizy ułatwi dostęp do sprzętu w sytuacjach kryzysowych występujących na terenie gminy Drwinia oraz w gminach sąsiednich. Wszyscy doskonale wiedzą jak ważnym jest, aby strażacy ochotnicy mieli odpowiedni sprzęt i zaplecze do prowadzenia swojej działalności, bowiem to od nich niejednokrotnie zależy zdrowie i życie ludzkie – mówi wójt Jan Pająk.

 
Gmina Drwinia. Na rower i na spacer
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 25 maja 2021 00:00

Samorząd gminy Drwinia regularnie informuje o kolejnych odcinkach ścieżek pieszo-rowerowych, z których mogą korzystać miłośnicy jednośladów. Inwestujemy w infrastrukturę poprawiającą przede wszystkim bezpieczeństwo rowerzystów i zrealizowaliśmy kilka projektów ( np. Wiślana Trasa Rowerowa (WTR), VELO RABA, EURO VEL), które stworzą ciekawą ale i bezpieczną sieć ścieżek rowerowych. Na terenie gminy Drwinia jest już wiele miejsc przyjaznych miłośnikom jednośladów, a w planach mamy kolejne inwestycje, które poprawią bezpieczeństwo rowerzystów- mówi wójt gminy Jan Pająk. W połowie grudnia 2020r. zakończyła się kolejna inwestycja i przybyły kolejne kilometry ścieżek pieszo-rowerowych.

 
Drwinia. Nowa koncepcja mostu
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 11 marca 2021 00:00

Nadal nie wiadomo, gdzie ostatecznie zostanie wybudowany most na Wiśle, w gminie Drwinia. Ściera się bowiem kilka koncepcji. Wielkim zaskoczeniem dla mieszkańców jest informacja o powrocie do koncepcji budowy mostu na Wiśle w tzw. wariancie „sierosławickim”. Przypomnimy, że wariant „sierosławicki”, który miałby połączyć Sierosławice i Świniary był niemal dwukrotnie droższy od pozostałych, a jego koszt szacowany był na 180 mln zł. W nowej koncepcji istotną jest zmiana kosztu inwestycji, który obniżony został o 80 mln.

 
Drwinia. Trzysta nowych lamp do powieszenia
WYDARZENIA - Region Bocheński
poniedziałek, 21 grudnia 2020 23:37

To największa „operacja” wymiany i montażu nowych lamp w regionie tarnowskim. Tylko w tym roku zaplanowano wykonanie trzystu. – Wszystkie są energooszczędne – zapewnia Jan Pająk, wójt gminy Drwinia. Dzisiaj w gminie jest około 650 lamp oświetlenia ulicznego. Z roku na rok ich przybywa. W ostatniej dekadzie, w latach 2010 - 2020 postawiono kilkadziesiąt nowych. Zdaniem wójta takie jest zapotrzebowanie mieszkańców. I chociaż są to dodatkowe koszty na bezpieczeństwie mieszkańców nikt w gminie oszczędzać  jednak nie chce.

 
Drwinia. Nowe wiaty
WYDARZENIA - Region Bocheński
poniedziałek, 02 listopada 2020 21:06

Niedawno zakończono montaż 7 nowych wiat przystankowych przy drodze wojewódzkiej nr 965. Zostały one ustawione na nowo powstałych zatokach autobusowych miejscowościach Mikluszowie i Zielona oraz na rondzie w miejscowości Świniary. Ogromne znaczenie ma także fakt, że ustawione wiaty zapewniają komfort i przede wszystkim większe bezpieczeństwo podróżnym. Wiaty przystankowe zostały zakupione z budżetu gminy – mówi Jan Pająk, wójt Drwini.

 
Drwinia. Gmina nie zwalnia tempa
WYDARZENIA - Region Bocheński
piątek, 16 października 2020 18:46

Niedawno  zostały zakończone i oddane do użytkowanie zadnia realizowane w ramach Funduszu Sołeckiego. W miejscowości Drwinia została wykonana droga rolnicza stanowiąca połączenie ze sobą dróg "Słonecznej" oraz "Zacisznej". W Gawłówku na długości 135,50 mb wymieniono ogrodzenie boiska sportowego oraz dokonano renowacji istniejącej bramy i furtki ogrodzeniowej. Miejscowości Wyżyce i Zielona zostały wzbogacone o nowe utwardzone pobocza z kostki brukowej, (których zakres, przebieg oraz technologie ustalono z Sołtysami tychże miejscowości) celem podniesienia bezpieczeństwa pieszych na głownych drogach gminnych, biegnących przez dane wsie.

 
Żegocina. Zrównoważony rozwój całej gminy
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 22 września 2020 00:00

Kilka milionów złotych to wartość inwestycji zaplanowanych na 2020 rok.  Część prac jest już wykonana. – Priorytetem naszego działania jest zrównoważony rozwój całej gminy – zapewnia wójt Wojciech Wrona.
Na ten rok zaplanowana jest rozbudowa sieci wodociągowej w kilku miejscowościach w gminie. W budżecie zapisano na ten cel ponad 600 tysięcy. Sporo środków trafi także na projekty proekologiczne. W ramach programu związanego z Odnawialnymi Źródłami Energii, gmina wyda aż 1.6 miliona złotych. – Niemal w całości są to środki pozyskane z funduszy unijnych – dodaje wójt Wojciech Wrona. Na prace na drogach przeznaczono blisko pół miliona złotych. To środki na drogi gminne oraz na inwestycje przy drogach powiatowych. Projekt rozbudowy szkoły w Łąkcie Górnej będzie kosztował 150 tysięcy złotych, tyle samo zarezerwowano na przebudowę przedszkola w tej miejscowości. Około 200 tysięcy to wydatki na budowę sieci kanalizacji sanitarnej. Część prac jest już wykonana, inne są w trakcie, ale po kolei…

 
Gmina Drwinia. Zapowiada się rekordowa w historii gminy, pod względem nakładów inwestycyjnych, kadencja samorządu
WYDARZENIA - Region Bocheński
niedziela, 20 września 2020 21:11

W latach 2019 – 2020 gmina wyda na inwestycje ponad 50 milionów złotych. Sporo, zważywszy  na fakt, że mieszka tutaj niecałe 6.5 tysiąca osób. Pierwsze 20 lat odnowionego samorządu, to dla gminy stracony czas. Od dekady gmina odrabia cywilizacyjne opóźnienia. Nadrabia znacznie szybciej niż sąsiedzi. Dzięki temu wyczuwa się na czoło w regionie tarnowskim. Ale po kolei.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 13

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .