Powiat Tarnowski. Wymiana pieców
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 22 maja 2019 20:11

Starostwo Powiatowe w Tarnowie prowadzi nabór wniosków o przyznanie dotacji celowych ze środków budżetu powiatu, w formie refundacji kosztów, na realizację działań z zakresu ochrony środowiska, obejmujących trwałą zmianę systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym. Termin przyjmowania wniosków został przedłużony do 30 czerwca.

 
Zakliczyn. Rowerem po malowniczych terenach doliny Dunajca
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 21 maja 2019 09:01

Z okazji rozpoczęcia budowy odcinka trasy rowerowej EuroVelo 11 na wałach przeciwpowodziowych Dunajca w gminie Zakliczyn odbył się briefing prasowy m.in. z udziałem Wicemarszałka Małopolski Łukasza Smółki oraz Anny Pieczarki z Zarządu Województwa. Nowy fragment małopolskiej części, określanej mianem VeloNatura, umożliwi wkrótce podróżowanie rowerem po kolejnych najpiękniejszych terenach doliny tej rzeki. W budowie jest następny fragment liczącej prawie 6 tys. km europejskiej trasy EuroVelo 11 od zapory w Czchowie do Lusławic. Długość budowanego przez województwo małopolskie odcinka przez gminy Czchów i Zakliczyn wynosi 16,8 kilometrów, a koszt to prawie 9 mln zł. Wykonawcą robót jest firma Strabag Infrastruktura Południe S.p. z. o.o.

 
Rzuchowa. Wojewoda się zgodził
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 18 maja 2019 00:00

Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej „Promyk” w Ruchowej nie przypadkowo nadano takie „imię”.  Jakkolwiek można je interpretować na różne sposoby: jeden wniosek nasuwa się sam: placówka to Promyk nadziei. Nadziei na lepsze życie, na szczęście… Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Promyk” w Rzuchowej została powołana do życia w 2011 roku i rozpoczęła swą działalność jako placówka typu socjalizacyjnego. W grudniu 2017 roku Placówka uzyskała zezwolenie Wojewody Małopolskiego na przekształcenie i działa jako placówka opiekuńczo-wychowawcza łącząca zadania placówki opiekuńczo-wychowawczej typu socjalizacyjnego i placówki opiekuńczo-wychowawczej typu interwencyjnego. Zmiana ta była podyktowana potrzebą zapewnienia miejsc interwencyjnych dla dzieci pochodzących z terenu Powiatu Tarnowskiego.

 
Grand Press Photo 2019. Trzy nominacje dla brzeszczanina
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 07 maja 2019 23:58

gpp2019Piotr Tracz, pochodzący z Brzeska fotograf otrzymał aż trzy nominacje w tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo, który uchodzi za najbardziej prestiżowy konkurs fotografii prasowej. Tracz otrzymał nominację w kategoriach: Życie codzienne – zdjęcie pojedyncze, Ludzie – zdjęcie pojedyncze, Środowisko – zdjęcie pojedyncze.

 
Aktywny i bezpieczny powiat brzeski
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 07 maja 2019 15:03

Powiat Brzeski od trzech lat promuje sport, rekreację i zdrową rywalizację w ramach autorskiej akcji pn. „Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski”.
Trzecia edycja rozpoczęła się wraz z pierwszymi godzinami kalendarzowej wiosny. Od trzech lat 21 marca nie kojarzy się już z Dniem Wagarowicza. Mieszkańcy Powiatu Brzeskiego postawili na „kolekcjonowanie” kilometrów w ramach akcji, która w oryginalny sposób mobilizuje do sportowej rywalizacji. Dotychczas do grona Aktywnych Mieszkańców zapisało się ponad 420 osób. Choć pogoda nie zawsze rozpieszcza, to jednak uczestnicy akcji, nie szczędząc czasu, aktywnie i bezpiecznie pokonują kolejne dystanse, aby wraz z nadejściem września stanąć na podium.

 
Powiat Tarnowski. Uwaga: spore utrudnienia
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 04 maja 2019 21:15

Przez kilka dni od 7 maja (wtorek) do 10 maja (piątek) zostanie wymieniona nawierzchnia na moście drogowym w miejscowości Ostrów na rzece Dunajec w ciągu drogi powiatowej 1346K relacji Tarnów - Wierzchosławice. Obiekt będzie całkowicie wyłączony z ruchu na czas remontu. Zamknięcie mostu nastąpi 7 maja od godziny 6.00.Objazd, zgodnie z tymczasową organizacją ruchu, z Wierzchosławic drogą wojewódzką 975 do miasta Wojnicz, a następnie drogą krajową 94 oraz ulicą Krakowską i Czerwonych Klonów w Tarnowie. Z uwagi na duże natężenie ruchu sugeruje się omijanie węzła autostradowego Tarnów - Mościce i wjazd do miasta na węźle autostradowym Tarnów - Centrum.

 
Szczucin. Powstała Rada Senioralna
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 01 maja 2019 14:11

W sali narad Urzędu Miasta i Gminy Szczucin odbyła się inauguracja drugiej kadencji Rady Senioralnej Gminy Szczucin. Rada Senioralna aktywizuje osoby starsze, zachęca je do czynnego udziału w organizowane przedsięwzięcia, a także inicjuje projekty zgodnie z potrzebami starszych mieszkańców Gminy Szczucin. Zarządzeniem Burmistrza Szczucina na członków Rady Seniorów Gminy Szczucin powołano następujące osoby:Będkowska Mieczysława, Będkowski Stanisław, Burgieł Teresa, Cieślak Maria, Cieślak Szczepan, Dadej Grażyna, Dudek Elżbieta, , Gierczyńska Janina, Giza Ewa, Giza Teresa, Gwizd Bronisława, Kowal Krystyna, Lech , Tarczyńska Barbara, Żyła Dorota. Na spotkaniu zostały wybrane władze oraz wyznaczono główne kierunki działalności Rady. Cieślak Szczepan – Przewodniczący Rad, Dadej Grażyna – Wiceprzewodniczący, Gwizd Bronisława – Skarbnik.

 
Zakliczyn. Otwarcie gabinetu Stomatologicznego
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 29 kwietnia 2019 09:51

L1000607Blisko 90 tysięcy złotych kosztowało uruchomienie gabinetu stomatologicznego w Szkole Podstawowej w Zakliczynie. - To jeden z czterech tego typu gabinetów w województwie małopolskim i 50 w kraju – mówił podczas oficjalnego otwarcia Dawid Chrobak, burmistrz gminy Zakliczyn. Dziękował wiceminister zdrowia Józefie Szczurek – Żelazko za finansowe wsparcie resortu zdrowia. Na ten cel gmina pozyskała około 50 tysięcy złotych dotacji – maksymalna kwotę (resort zdrowia finansuje tylko wyposażenie gabinetu).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 45

zuzia2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .