Reklama
Wojnicz. Nazwiska poległych w czasie wojny
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 11 września 2019 23:02

Nazwiska siedmiu żołnierzy Wojska Polskiego znalazły się na obelisku odsłoniętym 8 września na cmentarzu komunalnym w Wojniczu i poświęconym poległym obrońcom ojczyzny z września 1939 roku, którzy zginęli w okolicach Wojnicza. Uroczystości zorganizował samorząd wojnicki oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej. W budynku wojnickiego „Sokoła” dr Marek Smoła wygłosił wykład dotyczący działań wojennych we wrześniu 1939 roku na Ziemi Tarnowskiej. Wystąpił również Kazimierz Kania, bratanek podch. Józefa Kani, poległego w Wojniczu.

 
Dęciaki na Rynku w Ciężkowicach
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 11 września 2019 23:00

Na płycie ciężkowickiego Rynku odbył się koncert orkiestr dętych z regionu. Był to finał projektu pn. „Granie przy św. Florianie” realizowanego przez OSP w Ciężkowicach. W ramach tego projektu członkowie ciężkowickiej orkiestry brali wcześniej udział w warsztatach instrumentalnych ( gra na trąbce i saksofonie) oraz w warsztatach z musztry paradnej. Ostatnia niedziela wakacji zgromadziła na rynku w Ciężkowicach kilkuset  mieszkańców i turystów.

 
Dodatkowe 36 milionów zł trafi do szpitali w województwie małopolskim
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 11 września 2019 22:53

Dodatkowe 36 milionów zł trafi do szpitali w województwie małopolskim. Niedawno Narodowy Fundusz Zdrowia przekazał do Ministra Zdrowia i Ministra Finansów projekt zmiany w planie finansowym – mówi naszej redakcji wiceminister zdrowia, a zarazem poseł Regionu Tarnowskiego, Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Rowerem ze starostą tarnowskim
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 10 września 2019 22:00

Już w  niedzielę 15 września Klub Turystyki Rowerowej „Sokół Tarnów” zaprasza na rajd rowerowy do Wojnicza z cyklu „Rowerem po Powiecie Tarnowskim”. Wydarzeniu patronują Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk. W programie rajdu organizatorzy przewidują: przejazd z Tarnowa do Wojnicza trasą licząca około 13 km, zapoznanie uczestników z historią miasta Wojnicza w Izbie Regionalnej, projekcję filmu w kinie „Wawel” oraz poczęstunek grillowy w Łukanowicach. Początek rajdu 15 września o godzinie 10.00 przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Tarnowie przy ul. Narutowicza.

 
Ciężkowice. Na drogach gminy
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 10 września 2019 21:59

Sporo prac na drogach w gminie Ciężkowice zaplanowano na ten rok. - Korzystamy ze środków własnych, jak i pozyskanych z budżetu państwa – mówi burmistrz Zbigniew Jurkiewicz. Jego zdaniem remonty dróg gminnych to podstawowa potrzeba i oczekiwanie mieszkańców. Gmina Ciężkowice w ramach prowadzonych remontów dróg korzysta z trzech możliwości finansowania tego rodzaju inwestycji. Pierwsza to dotacja z budżetu Państwa ze środków MSWiA dysponowanych za pośrednictwem Wojewody Małopolskiego na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Łącznie w 2019 r odremontowano z udziałem tych środków trzy odcinki dróg gminnych: droga gminna Falkowa – Padoły w miejscowości Falkowa dł. 1020 m; droga gminna Bruśnik – Falkowa dł. 750 mb oraz droga gminna Jastrzębia – Kąśna Górna – Kipszna w miejscowości Kąśna Górna i Kipszna dł. 780 m. Wartość wykonanych robót remontowych wyniosła 607 772,52 zł w tym dotacja z MSWiA kwota 486 217,00 zł , pozostała kwota 121 555,52 zł to udział własny Gminy Ciężkowice.

 
Dożynki wojeówdzkie za nami
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 02 września 2019 20:36

To były prawdziwe arcydzieła sztuki ludowej! Tak o prezentowanych wieńcach mówiono podczas dożynek wojewódzkich dla Małopolski wschodniej, które odbyły się w Zakliczynie. Ogłoszono, że tytuł sołtysa Małopolski w tym roku przypadł Andrzejowi Królowi, sołtysowi Uniszowej w gminie Ryglice, a koncert zespołu Golec uOrkiesta zgromadził tysiące osób. Dożynki w Zakliczynie rozpoczęła msza św. polowa, którą odprawił biskup tarnowski ks. dr Andrzej Jeż w asyście innych kapłanów. W homilii duszpasterz dziękował rolnikom za obsiane i zagospodarowane pola. Podkreślał, że produkowana w naszym województwie żywność jest zdrowa, atrakcyjna i wysokiej jakości. Apelował o odkrycie na nowo wartości ziemi, o szacunek dla niej, podtrzymywanie całego przekazu kulturowego, jaki jest z nią związany, a także infrastruktury, która pozostała w krajobrazie rozdrobnionych gospodarstw Małopolski.

 
Ponad 1,2 mln zł dla szpitali na doposażenie zakładów radioterapii
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 26 sierpnia 2019 17:09

umwdotrasdKraków, Rzeszów i Tarnów to kolejne miasta na mapie Polski z nowoczesną stacją planowania leczenia, które doposażą zakłady radioterapii w Małopolsce i na Podkarpaciu. W poniedziałek 26 sierpnia 2019 r. sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko podpisała umowy z dyrektorami szpitali na zakup nowoczesnego sprzętu.

 
Tuchów. Piknik ze starostą
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 24 sierpnia 2019 17:41

Po raz trzynasty społeczność Zabłędzy w Gminie Tuchów zorganizowała festyn sołecki. W bieżącym roku patronował mu Starosta Tarnowski Roman Łucarz. Festyn korespondował z ważnymi dla mieszkańców Zabłędzy rocznicami: 13. rocznicą nadania Szkole Podstawowej w Zabłędzy imienia Jana Pawła II, 8. rocznicy wręczenia sztandaru szkole, jak również drugim zabłędzkim świętem wyrobów tradycyjnych i regionalnych, a także diamentowymi i złotymi godami mieszkańców Zabłędzy i dorocznymi dożynkami wiejskimi. Festyn objął honorowym patronatem Starosta Tarnowski Roman Łucarz, który stwierdził, że po raz pierwszy od siedmiu lat jego pracy w samorządzie powiatowym, został zaproszony jako gość honorowy na dożynki wiejskie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 53

akw4

345px X 300px  100dpi sak

prr092019a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .