Paleśnica – Gródek. Droga do remontu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 06 marca 2019 22:57

O sporym sukcesie mogą mówić władze gminy Zakliczyn oraz Gródek nad Dunajcem. Udało się im przeforsować remont drogi wojewódzkiej: Paleśnica – Gródek nad Dunajcem. Prace potrwają do lutego 2021 roku. Gruntowna przebudowa obejmie prawie osiem kilometrów drogi. Wybudowane zostaną dwie przeprawy przez potoki, pobocza, ścieżki rowerowe, chodniki i zatoki autobusowe wraz z peronami. Wzmocnione i zabezpieczone będą skarpy oraz mury oporowe. Droga zostanie odwodniona. Priorytetem dla zarządu jest ciągłe podnoszenie komfortu jazdy samochodem po wszystkich drogach naszego regionu. Poprawi się bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

 
Powiat Tarnowski. Będzie łącznik w Wierzchosławicach
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 06 marca 2019 22:55

Wiele wskazuje na to, że w tej kadencji samorządu wybudowany zostanie łącznik z autostrady w Wierzchosławicach. Samorząd Województwa Małopolskiego jest zdeterminowany i będzie podejmował konkretne działania, aby jak najszybciej wybudowana została droga łącząca węzeł autostradowy w Wierzchosławicach z Mościcami i dalej ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie. Wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma podkreśla, że w realizację przedsięwzięcia zaangażowana jest Anna Pieczarka – wicemarszałek Małopolski, zarząd, ale także radni Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku małopolskim.

 
Zakliczyn. Medal od Prezydenta
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 06 marca 2019 22:42

Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak odebrał z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy Złoty Krzyż Zasługi za działalność na rzecz upamiętnienia historii Polski i za propagowanie wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Prezydent RP Andrzej Duda wręczył w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odznaczenia państwowe uczestnikom tamtych wydarzeń oraz osobom pielęgnującym pamięć i upowszechniającym wiedzę o dziejach Żołnierzy Niezłomnych. Wśród uhonorowanych są trzy osoby z Powiatu Tarnowskiego.

 
Wierzchosławice. Beata Szydło o Dostępności Plus
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 04 marca 2019 22:16

w003Wicepremier Beata Szydło mówiła podczas dzisiejszej konferencji w Wierzchosławicach, że programy społeczne mogą być kołem zamachowym polskiej gospodarki. Była szefowa rządu gościła na zaproszenie władz powiatu tarnowskiego oraz wiceminister zdrowia. – Konferencja miała na celu przybliżenie samorządowcom oraz pracownikom opieki społecznej polityki rządu w ramach programu: Dostępność plus – mówili zgodnie wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko oraz starosta tarnowski Roman Łucarz. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele samorządu wojewódzkiego, na czele z członkiem zarządu Anna Pieczarką, posłowie: Urszula Ruseckaa, Wiesław Krajewski i Michał Wojtkiewicz, starostowie, burmistrzowie i wójtowie z regionu tarnowskiego.

 
Tuchów. Drogi do wolności
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 04 marca 2019 22:14

Z okazji 38. rocznicy podpisania Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich odbyła się w bazylice mniejszej w Tuchowie uroczysta eucharystia, w której udział wzięli rolnicy i lokalni samorządowcy. Mszy św. przewodniczył ks. Zbigniew Kras – kapelan Prezydenta RP. Po mszy św. w intencji Ojczyzny, rolników i mieszkańców wsi nastąpiło złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej, a następnie w auli św. Klemensa Hofbauera odbyła się konferencja z wykładem dr Antoniego Kury.  Uroczystości rocznicowe objęte zostały Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

 
Powiat Tarnowski i Gminy z dotacją
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 02 marca 2019 19:52

001Stuprocentową skutecznością w pozyskaniu środków na usuwanie skutków powodzi może poszczycić się powiat tarnowski. Wicestarosta Jacek Hudyma odebrał promesy na realizację tych inwestycji, na kwotę 7.2 miliona złotych. - Złożyliśmy sześć wniosków, wszystkie zyskały akceptację wojewody i ministra spraw wewnętrznych i administracji. Pozysakne przez nas środki stanowią 80 procent inwestycji, pozostałe 20 procent zabezpieczyliśmy w budżecie powiatu tarnowskiego. Wicestarosta osobiście podziękował premier Beacie Szydło, ministrowi Joachimowi Brodzińskiemu oraz wojewodzie Piotrowi Ćwikowi. 80 tysięcy złotych pozwoli na wykonanie dokumentacji projektowo – budowlanej na stabilizację osuwiska w Zalasowej, przy drodze powiatowej.

 
Region. W sobotę przekazanie promes
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 28 lutego 2019 21:46

Lepsze drogi to większe szanse na rozwój, inwestycje i nowe miejsca pracy. Dlatego przygotowaliśmy Fundusz Dróg Samorządowych, z którego dofinansujemy modernizację i budowę tysięcy kilometrów dróg lokalnych. W 2019 roku na zadania infrastrukturalne realizowane przez samorządy województwa małopolskiego przeznaczymy ponad 370 mln zł. Jeszcze nigdy do Małopolski nie trafiły tak duże środki na drogi powiatowe i gminne - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. To doskonała wiadomość dla naszego regionu. Takie wsparcie pozwoli nam poprawić infrastrukturę drogową w wielu gminach, dzięki czemu podróż po Małopolsce będzie jeszcze bardziej przyjemna i komfortowa – mówił Łukasz Smółka, wicemarszałek województwa.

 
Gmina Borzęcin. Z Uszwicy wyłowiono ciało kobiety
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 28 lutego 2019 17:48

W Bielczy, z rzeki Uszwica, wyłowiono ciało kobiety. Wszystko wskazuje na to, że może być zaginiona w styczniu Grażyna Kuliszewska. 34-letnia Grażyna Kuliszewska zaginęła pomiędzy 3 a 4 stycznia w Borzęcinie. Następnego dnia miała lecieć samolotem z Krakowa do Londynu, jednak na lotnisko nie dotarła. 4 stycznia wieczorem, mąż Grażyny, Czesław Kuliszewski, wyjechał samochodem do Londynu razem z ich 5-letnim synem. Zaginięcie 34-latki nabrało medialnego rozgłosu, a wraz z nim zaczęły pojawiać się kolejne scenariusze i hipotezy dotyczącego tego, co mogło spotkać Grażynę Kuliszewską. Odnalezione w Uszwicy ciało może okazać się przełomowem w sprawie. Na jutro przewidziano sekcję zwłok.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 43

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .