Zalasowa. Senioralny kurs
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 22 stycznia 2019 12:56

Stowarzyszenie Zalasowian wraz z Wolontariuszami realizuje bezpłatny kurs z podstawowej obsługi komputera dla dorosłych. Uczestnicy zapoznają się ze sposobami korzystania z Internetu, poznają podstawowe pojęcia dotyczące korzystania z komputera i poruszania się w wirtualnym świecie oraz nabywają umiejętności wyszukiwania informacji ułatwiających codzienne funkcjonowanie. Są to informacje takie jak: znalezienie miejsc i godziny przyjęć lekarzy specjalistów, poznanie oferty kina, kupowanie biletów bez wychodzenia z domu. Uczestnicy zapoznają się także z informacjami zawartymi na lokalnych stronach internetowych oraz dowiadują się jak korzystać z wyszukiwarek. Kurs realizowany jest w ramach projektu międzynarodowego pt. "Podnoszenie umiejętności podstawowych w celu poprawy jakości życia" we współpracy z partnerami z Hiszpanii, Turcji, Rumunii i Holandii. Finansowany jest ze środków europejskich programu Erasmus+.

 
Zakliczyn. Ferie na półmetku
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 22 stycznia 2019 12:55

W tym roku d 14 do 27 stycznia przypada okres ferii w Małopolsce. Zakliczyńskie Centrum Kultury przygotowało na ten czas bogaty program kulturalny dla dzieci, młodzieży i rodzin. Każdy może wybrać coś interesującego dla siebie; koncerty, spektakle czy warsztaty tematyczne w sali im. S. Jordana w ratuszu to urozmaicona oferta kulturalna. Za nami warsztaty kulturalno – edukacyjne. Pierwsze z dwóch "Spotkań z historią" poprowadził instruktor ZCK i historyk Mateusz Reczek. Było to spotkanie warsztatowe z udziałem rekonstruktora historycznego specjalizującego się w historii z okresu II wojny światowej. Były też warsztaty taneczne. Kurs Tańca Towarzyskiego prowadzony przez instruktora tańca Krzysztofa Węglarczyka. Za nami także filmowy seans bajkowy.

 
Zakliczyn. Przyjmą rodaków ze wschodu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 16 stycznia 2019 00:20

To będzie wyraz solidaryzmu społecznego, ale także akt zadośćuczynienia za lata rozłąki. Na wschodzie, na terenach po byłym Związku Sowieckim żyje jeszcze setki tysięcy naszych rodaków. Dzisiaj, w czasach prosperity gospodarczej, wzrostu gospodarczego, mamy możliwość zadbania o te rodziny. To jest nasz obowiązek jako Polaków, katolików. Dlatego zdecydowaliśmy się na sprowadzenie rodziny repatriantów – mówi naszej redakcji burmistrz Zakliczyna, Dawid Chrobak. Jego zdaniem Gmina Zakliczyn gotowa jest na przyjęcie rodziny repatriantów z terenu byłego ZSRR. W Charzewicach czeka na potomków polskich zesłańców przebudowany i zaadaptowany do celów mieszkalnych budynek komunalny.

 
Będzie sala gimnastyczna?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 13 stycznia 2019 00:00

Niedawno gościliśmy na terenie gminy posła na sejm RP Michała Cieślaka - przyjaciela i sympatyka naszego regionu. W rozmowie z burmistrzem Ryglic zapewnił, że cały czas wspiera nasze starania w pozyskaniu środków na budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Bistuszowej. Mamy nadzieję, że decyzja o dofinansowaniu budowy obiektu to kwestia najbliższej przyszłości. Wartość sali w Bistuszowej wstępnie wyceniona została na kwotę prawie 4 mln złotych. Planowany poziom dofinansowania to niemal 3 mln złotych.

 
Melsztyn. Pierwszy etap odbudowy wieży zamku w Melsztynie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 11 stycznia 2019 17:42

Przeprowadzone zostały prace konserwatorsko-budowlane związane z zabezpieczeniem i odbudową ruin zamku w Melsztynie. Odkryte zostały schody prowadzące na wieżę oraz zasypane gruzem i ziemią pomieszczenie, w którym planowane jest urządzenie sali wystawienniczo-ekspozycyjnej. Najpierw samorząd Zakliczyna sfinansował opracowanie dokumentacji technicznej na zabezpieczenie ruin zamku w Melsztynie (23 tys. zł). Następnie pozyskał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na odsłonięcie i zabezpieczenie fragmentów zamku w wysokości blisko 180 tys. zł . (ponad 80%). Wkład własny samorządu Gminy Zakliczyn wyniósł ok. 40 tys. zł.

 
Tarnów. Muzealne lekcje
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 11 stycznia 2019 17:40

Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza do skorzystania z oferty zajęć dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych. W ofercie, z której można skorzystać w filii muzeum w tarnowskim ratuszu, znalazły się dwa tytuły zajęć: „Wio koniku, wio!” oraz „Szlachcianka i szlachcic w 3D”. Na pierwsze, przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, zapraszamy w dniach 15-17 stycznia. Na drugie, przygotowane dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, zapraszamy w dniach 22-24 stycznia. Wszystkie rozpoczynać się będą o godzinie 11.00, koszt to 6 zł za osobę.

 
Ciężkowice. Zagra orkiestra naszych serc
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 10 stycznia 2019 15:51

Już w najbliższą niedzielę, 13 stycznia 2019 r., w Ciężkowicach odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorzy, a przede wszystkim wolontariusze zapraszają do włączenia się w akcję pomocy. Przypominamy, że każdy z wolontariuszy posiada oznakowaną puszkę, identyfikator ze zdjęciem oraz numerem Sztabu w jakim jest zarejestrowany.

 
Ślisko na drogach
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 08 stycznia 2019 23:07

Zima dała o sobie znać. Na ulicach i drogach regionu jest bardzo ślisko. – Fatalnie jest w samym Brzesku. Po raz kolejny tej zimy służby porządkowe miasta nie zadbały o należyty stan dróg. Co prawda na głównych ulicach jest sytuacja w miarę opanowana, to jednak drogi osiedlowe są oblodzone, w centrum zalega wielka warstwa błota pośniegowego, nie odśnieżone są też chodniki i parkingi  – żalą się mieszkańcy miasta. Zdecydowanie lepiej jest na drogach powiatowych.  Intensywne opady śniegu utrudniły życie kierowcom w powiecie brzeskim. Tradycyjnie już najgorzej było na drogach gmin: Iwkowa, Czchów, Gnojnik oraz w gminie Dębno, na południe od „czwórki”.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 40

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .