Reklama
Kongres Wsi Polskiej
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 13 listopada 2016 23:54

Złożenie kwiatów na grobie Wincentego Witosa, legendarnego założyciela Polskiego Stronnictwa Ludowego „Piast”, trzykrotnego premiera RP, twórcy międzywojennego ruchu ludowego zapoczątkowało symbolicznie Kongres Wsi Polskiej, która dwie godziny później rozpoczął się w Wojniczu. Po złożeniu kwiatów, liderzy Prawa i Sprawiedliwości oraz setki rolników, przemaszerowali do kościoła w Wierzchosławicach, gdzie odprawiono mszę świętą. Koncelebrze oraz homilie wygłosił emerytowany biskup pomocniczy diecezji Tarnowskiej Władysław Bobowski. Nawiązał do historii Polski, wspominał, że naród polski, polska wieś, zawsze była katolicka, przywiązana do tradycji. Dziękował władzom za wsparcie dla najbiedniejszych, w tym dla wsi i polskiego rolnictwa.

 
Premier Beata Szydło i prezes Jarosław Kaczyński u Witosa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 03 listopada 2016 22:54

Premier Beata Szydło, prezes Prawa i Sprawiedliwości, a zarazem były premier Jarosław Kaczyński, minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, szefowie innych resortów, przedstawiciele agend rządowych odpowiedzialnych za szeroko rozumiany rozwój wsi i rolnictwa w Polsce, co najmniej czterdziestu parlamentarzystów (posłów i senatorów)chadecji, liczna delegacja Niezależnego Samorządnego Związku  Zawodowego Solidarność RI, samorządowcy trzech szczebli (wojewódzkich, powiatowych i gminnych), pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencji Rynku Rolnego, Ośrodków Doradztwa Rolniczego, a także spora grupa rolników, zapowiedziało swój udział w inauguracji nowego programu rolnego rządzącej partii. Gospodarzem spotkania będą dwie podtarnowskie gminy: Wierzchosławice i Wojnicz. Wielki najazd działaczy Prawa i Sprawiedliwości zaplanowano na niedzielę, 13 listopada 2016 roku.

 
Oszuści oferują płatne szkolenia rzekomo 'zlecone przez ZUS'
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 03 listopada 2016 18:00

Uwaga na podmioty proponujące płatne szkolenia z zakresu prewencji wypadkowej 
i BHP, których przeprowadzenie rzekomo miał im zlecić ZUS. Przypominamy - wszystkie szkolenia z zakresu prewencji wypadkowej i BHP organizowane przez ZUS są darmowe, a uczestnictwo w nich dobrowolne. W ostatnich tygodniach do jednostek Zakładu zgłaszają się pracodawcy, pytając czy ZUS przekazuje podmiotom zewnętrznym informacje o prowadzonej przez nich działalności gospodarczej, ilości pracowników i odbytych szkoleniach. Znaczna część z nich 
z niepokojem podkreśla, że kontaktujące się osoby przywołują ZUS jako źródło informacji oraz podmiot, który wskazuje konkretne firmy jako zobowiązane do przeprowadzenia wśród swoich pracowników szkoleń. Te elementy mają uwiarygodnić i uczynić informację bardziej sugestywną.

 
Bitwa pod Łowczówkiem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 02 listopada 2016 22:54

Wielkimi krokami zbliżają się obchody XVIII Zlotu Niepodległościowego w Łowczówku. 6 listopada na cmentarzu wojennym nr 171 w Łowczówku ponownie zgromadzą się mieszkańcy Powiatu Tarnowskiego, aby oddać hołd bohaterom naszej niepodległości. Zlot poprzedzi konferencja „Ślady wielkiej wojny w krajobrazie Powiatu Tarnowskiego”, zaplanowana na 4 listopada w Pleśnej. Do uczestnictwa z Zlocie zapraszają mieszkańców ziemi tarnowskiej Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Burmistrz Tuchowa Adam Drogoś oraz Wójt Gminy Pleśna Józef Knapik.

 
Prokuratura zbada spółkę żony Aleksandra Grada
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 27 października 2016 21:54

Wszystko wskazuje na to, jak donosi portal polityce.pl, że niebawem Polskie Górnictwo Nafty i Gazu złoży zawiadomienie do prokuratury w sprawie kontraktu, jaki jedna ze spółek gazowych grupy zawarła z firmą żony byłego ministra skarbu państwa, Aleksandra Grada. Jak wynika z informacji portalu, za „usługę” PGNiG zapłacił 24 miliony złotych. A wszystko w czasach kiedy Aleksander Gard szefował resortowi skarbu państwa (w rządzie Donalda Tuska). – A miało być transparentnie, jak zapewniał w wielu wywiadach minister Grad, a jest,  każdy widzi – ironizują tarnowscy politycy Prawa i Sprawiedliwości.

 
Ranking zamożności samorządów
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 12 sierpnia 2016 00:05

Ranking najzamożniejszych samorządów to jedno najstabilniejszych zestawień przygotowywanych przez naukowców. Przedstawia w sposób najbardziej obiektywny prawdę o samorządach, ale również o ich włodarzach. Pozycja w rankingu przedstawia w sposób jasny i czytelny czy mieszkańcy zarabiają ( a tym samym płacą podatki ), czy zarabiają mało albo wcale a tym samym nie wzbogacają samorządu. Podobnie rzecz się ma z przychodami gminy od lokalnych firm. Jeżeli przychody są niewielkie oznacza to, że firmy upadają bądź nie zarabiają. Narzędzia do rozwoju gospodarczego mają zatem w ręku burmistrzowie i wójtowie i ten ranking stanowi ocenę ich pracy. Niedawno opublikowano najświeższe zestawienie w oparciu o dane za 2015 rok.

 
Samorządowiec skazany na 5 lat bezwzględnego więzienia
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 08 sierpnia 2016 11:32

Pięć lat bezwzględnego więzienia, grzywna i zakaz pracy w samorządzie oraz instytucjach pracujących na majątku publicznym – taki wyrok zapadł w procesie Ryszarda Ścigały, byłego prezydenta Tarnowa. Wyrok nie jest prawomocny. Obrona zapowiada odwołanie. Oskarżyciel jest usatysfakcjonowany. Ryszard Ścigała został skazany za przyjęcie 70 tysięcy złotych od spółki drogowej Strabag w zamian za przychylność przy miejskich przetargach. Ale też za przekroczenie uprawnień. Były gospodarz Tarnowa nie przyznaje się do winy, ale zdaniem sądu dowody - pomimo pewnych sprzeczności - w sposób nie budzący nie wątpliwości wskazują na to, że przyjął łapówkę. Sąd ustalił, że z propozycją wsparcia kampanii wyborczej Ścigały do przedstawicieli spółki Strabag zwrócił się znajomy Ścigały - ówczesny szef żużlowej spółki w Tarnowie Bogdan G – odczytała w uzasadnieniu wyroku sędzia Bożena Waresiak: - Firmie Strabag zależało na dobrych relacjach z prezydentem Ścigałą. A sondaże wyborcze wskazywały na jego wygraną w wyborach. Poza tym uważali, że nie mogą sobie pozwolić na odmowę, ponieważ mogłoby to spowodować zmianę bardzo pozytywnego nastawienia prezydenta Ścigały do spółki Strabag. Po tej rozmowie Bogdan G. spotkał się z Ryszardem Ścigałą na stadionie Unii i przekazał mu propozycje przekazania przez spółkę Strabag gotówki. Oskarżony zaakceptował poczynione ustalenia".

 
Oddali hołd pułkownikowi Władysławowi Kabatowi
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 03 sierpnia 2016 22:19

W czasie uroczystości memoriałowych, poświęconych osobie pułkownik Władysława Kabata, które miały miejsce w Wietrzychowicach, odbyła się ceremonia nadania nazwy mostowi na rzece Kisielina w Jadownikach Mokrych. Decyzją Rady Gminy Wietrzychowice obiekt mostowy w ciągu drogi powiatowej nr 130K w miejscowości Jadowniki Mokre, otrzymał imię płk. Władysława Kabata ps. „Brzechwa”. Stosowną uchwałę Rady Gminy podczas ceremonii odczytał Przewodniczący radnych gminnych - Piotr Moskal. W ceremonii nadania imienia mostowi uczestniczyli między innymi Parlamentarzyści RP: Józefa Szczurek-Żelazko, Wiesław Krajewski i Norbert Kaczmarczyk, Starosta Tarnowski Roman Łucarz, członkowie Zarządu Powiatu - Stefan Dzik i Tomasz Stelmach, Radny Województwa Małopolskiego Wojciech Skruch, Wójt Wietrzychowic Tomasz Banek, Wójt Wierzchosławic Zbigniew Drąg, członkowie rodziny płk. Władysława Kabata, przedstawiciele służb mundurowych oraz mieszkańcy Jadownik Mokrych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 34

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .