Reklama
Tarnów: podrabiali banknoty 50 złotowe
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 02 lutego 2010 21:22
Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zatrzymali 3 mężczyzn w wieku od 21 do 26 lat podejrzanych o podrabianie i wprowadzanie do obiegu banknotów 50-złotowych. W trakcie śledztwa ustalono, że mężczyźni co najmniej 2-krotnie wprowadzili do obiegu fałszywe banknoty. Wszystkich trzech sprawców zatrzymano w piątek w Tarnowie. W wynajmowanym przez nich mieszkaniu zabezpieczono sprzęt w postaci komputerów, skanera, drukarki oraz kilka worków ścinek podrabianych pieniędzy. Na miejscu znaleziono również amfetaminę. Sprawcy zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.
 
Dzień Judaizmu w Tarnowie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 17 stycznia 2010 13:13

Kościół niezawróci z drogi pojednania między chrześcijanami i Żydami - powiedział Benedykt XVI podczas spotkania ze wspólnotą żydowską w Wielkim Rabinacie Izraela w 2009 r. Dzień Judaizmu obchodzony w Kościele katolickim w Polsce już po raz 13. jest jedną z dróg wzajemnego zrozumienia i poszanowania. Ogólnopolskie uroczystości związane z XIII Dniem Judaizmu odbywają się w Tarnowie. Wypełniają je wspólne modlitwy, rozważania Pisma Świętego, dyskusje oraz wydarzenia kulturalne. "Spotkania z Żydami uświadamiają nam coraz bardziej jeszcze jedną naszą wspólną odpowiedzialność za losy religii" mówi przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Dialogu Religijnego i przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem bp Mieczysław Cisło.

 
Honorowi obywatele Powiatu Tarnowskiego
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 03 stycznia 2010 05:30
Powiat Tarnowski ma swoich pierwszych honorowych obywateli. Rada Powiatu nadała tytuł arcybiskupowi Józefowi Kowalczykowi oraz ojcu Janowi W. Górze, dominikaninowi. Obaj są związani z ziemią tarnowską – arcybiskup urodził się w Jadownikach Mokrych w gminie Wietrzychowice, natomiast o. Góra jest aktywny społecznie tworząc ośrodek duszpasterski na Jamnej w gminie Zakliczyn.
 
PWSZ w Tarnowie będzie miała nowy kampus
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 31 grudnia 2009 00:04
kampusPaństwowa Wyższa Szkoła Zawodowa  w Tarnowie będzie miała nowy Instytut Ochrony Zdrowia. W środę, 30 grudnia, w Agendzie Zamiejscowej Urzędu Marszałkowskiego w Tarnowie Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela i Rektor PWSZ Stanisław Komornicki podpisali umowę na rozbudowę kampusu uczelni dla potrzeb tworzenia Akademii Tarnowskiej. Przedsięwzięcie będzie kosztować ponad 47,8  mln zł, a wysokość dotacji wyniesie ponad 37 mln zł. Inwestycja ma być zakończona w ciągu dwóch lat. - Jest to jeden z większych  projektów dla szkolnictwa wyższego w Małopolsce – podkreślał Wicemarszałek Ciepiela, gratulując dobrego przygotowania projektu.
 
Wręczono medale za zasługi dla diecezji tarnowskiej
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 22 listopada 2009 20:33
medalMatka zamordowanego misjonarza, dyrektor Domu dla Bezdomnych Mężczyzn, oraz ludzie podejmujący ważne inicjatywy na rzecz Kościoła i potrzebujących zostali odznaczeni złotym medalem za zasługi dla diecezji tarnowskiej. Wyróżnienia wręczył ordynariusz diecezji bp Wiktor Skworc podczas Mszy św. w Bazylice Katedralnej. Złoty medal "Dei Regno Servire" otrzymała Helena Gucwa matka kleryka Roberta Gucwy, który 15 lat temu został zamordoany w Afryce, jako misjonarz Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. "Ta ofiara, którą Pani Helena przed laty złożyła Bogu i Kościołowi trwa nadal. Przez nieustanną, pokorną modlitwę za Kościół i misje, wsparcie materialne i osobiste kontakty z misjonarzami, kontynuuje misję swojego syna. Jej dom jest autentycznym domem dla wielu misjonarzy i ludzi troszczących się o misje" podkreślił ks. Adam Nita kanclerz Kurii Diecezjalnej czytając uzasadnienie przyznania medalu.
 
Z sympatii dla żużla i młodzieży
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 30 września 2009 01:27
27 września tarnowskie „Jaskółki” pod wodzą trenera Romana Jankowskiego wywalczyły na własnym obiekcie awans do Ekstraligi. Po rocznej nieobecności tarnowianie powrócili do elity. W finałowej rywalizacji play off z łotewskim Lokomotivem Daugavpils zespół z Tarnowa był po raz drugi lepszy. Za sprawą posła Edwarda Czesaka młodzież gimnazjalna z Brzeska i Jadownik, mogła oglądać tarnowskie zawody na żywo. W sumie, pojechało ich, pięćdziesiąt osób wraz z opiekunami. Przed kilkoma dniami w Sejmie powstał poselski klub miłośników żużla. Ma to być promocja tej dyscypliny sportu, jako sportu bezpiecznego dla całych rodzin.
W niedzielnym meczu na trybunach zasiadło około 12 tysięcy widzów, a wśród nich, młodzież z brzeskiej gminy, która w przeprowadzonym przez organizatorów konkursie kierowanym do szkół na najlepszy doping zajęła drugie miejsce, ustępując tylko swoim rówieśnikom z Tarnowca. W konkursie udział wzięło kilkanaście szkół z regionu tarnowskiego.
 
Nagrodzono instruktorów
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 30 kwietnia 2009 00:59
W Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie zorganizowano imprezę „Małopolski Instruktor Roku 2009”. Podczas spotkania nagrodzono instruktorów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w szkoleniu kandydatów na kierowców. W powiecie brzeskim funkcjonuje 11 ośrodków szkolenia kierowców. Do ewidencji instruktorów nauki jazdy prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Brzesku wpisanych jest 70 osób. W ubiegłym roku bardzo dobre wyniki w szkoleniu kandydatów na kierowców w naszym powiecie osiągnęli: Dawid Halik, Zbigniew Toboła, Stanisław Bukowicz oraz Marcin Lis. Wyróżnieni instruktorzy otrzymali nagrody. Listy gratulacyjne przekazał też starosta brzeski Ryszard Ożóg. Warto dodać, iż w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie rozstrzygnięto też wojewódzkie eliminacje X Konkursu o Mistrzostwo Polski Instruktorów Nauki Jazdy.
 
Ogłoszono przetarg na budowę autostrady
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 07 stycznia 2009 20:50
W drugiej połowie roku ruszą prace budowlane na prawie sześćdziesięciokilometrowym odcinku planowanej autostrady z Szarowa do Tarnowa. Etap ten został podzielony na trzy odcinki, a krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg ograniczony na wykonanie tej inwestycji. Jak mówi Magdalena Chacaga z krakowskiej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, podzielenie na trzy odcinki, ma zwiększyć tempo prac oraz dać szansę mniejszym firmom. Pierwszym planowanym odcinkiem o długości ponad 23 kilometrów jest trasa z Szarowa do Brzeska, drugim o długości 21 kilometrów odcinek z Brzeska do Wierzchosławic, natomiast do węzła Krzyż planowany jest trzeci odcinek o długości 13 kilometrów. W związku z budową autostrady A4, przebudowie ulegnie również prawie 40 dróg powiatowych i gminnych, które przebiegają w ciągu budowy trasy.
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 następna > ostatnia >>

Strona 34 z 34

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .