Reklama
Region. Dla jednostek OSP
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 06 lipca 2015 21:36

promesaospgnojnik2015Niedawno samorząd wojewódzki podjął uchwałę o przyznaniu środków na remonty strażnic strażackich. Dzięki temu, aż 25 jednostek OSP z powiatów bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego otrzymało dotacje  na remonty obiektów w ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2015”.  Dzisiaj wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys przekazał umowy na ten cel. Uchwała to naturalna konsekwencja dobrej współpracy pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego, straży pożarnej oraz województwa małopolskiego. Środki  przeznaczone na remonty budynków będą służyły polepszeniu warunków pracy strażaków,  a jednocześnie wykonane inwestycje przyczynią  się w dużej mierze do zmniejszenia kosztów utrzymania remiz. Dodam tylko, że w tegorocznej edycji  konkursu wpłynęło 154 wnioski złożone przez 144 gminy. Dotacje na prace remontowo-budowlane w wybranych remizach  OSP  otrzymało 102 gminy . Na ten cel Województwo Małopolskie zabezpieczyło środki w wysokości 3 mln zł. Warto przypomnieć, że program „Małopolskie Remizy” jest realizowany w Małopolsce od 2009 roku. W sumie Województwo Małopolskie przekazało ponad 24 mln zł na remonty w 658 remizach OSP w całym regionie. W ciągu tych 7 lat gminy subregionu tarnowskiego otrzymały w ramach konkursu ponad 5,5 mln zł – podkreślają samorządowcy.

 
Sejmik. Pieniądze na szczepienia ochronne
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 11 czerwca 2015 22:04

– Cieszy mnie, że udało się przeforsować program profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce. Są środki na ten cel: skorzystają na tym nie tyle placówki służby zdrowia, co przede wszystkim najmniejsi pacjenci. Co więcej, taki program wpisuje się doskonale w strategię wspierania naszych rodzin – trafnie ocenia Józefa Szczurek –Żelazko, radna sejmiku województwa małopolskiego, szefowa komisji zdrowia.     Warto wspomnieć, że podczas sesji radni sejmiku podzielili środki na tegoroczną edycję programu profilaktycznego zakażeń pneumokokowych w Małopolsce. Kwota duża: pół miliona złotych. –Z moich informacji wynika, że  wszystkie samorządy, które wyraziły chęć udziału w programie, otrzymały wsparcie finansowe – dodaje radna Józefa Szczurek – Żelazko. Najwięcej środków trafi do powiatu tarnowskiego – ponad 248 tys. zł. Dotacje otrzymały również: miasto Tarnów (ponad 111 tys. zł), powiat brzeski (ponad 66 tys. zł), powiat wielicki (ponad 29 tys. zł), miasto Kraków (ponad 22 tys. zł) oraz miasto Nowy Sącz (ponad 22 tys. zł).

 
Włodzimierz Bernacki w Kancelarii Prezydenta?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 26 maja 2015 22:21

Czy Włodzimierz Bernacki, tarnowski poseł Prawa i Sprawiedliwości, profesor: historyk i politolog, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego trafi do Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy?  Jego nazwisko pojawia się na giełdzie nazwisk, które chciałby zabrać ze sobą prezydent – elekt.  Naszych informacji wynika, że profesor odpowiadałby za sprawy nauki w ogóle. Włodzimierze Bernacki politolog, absolwent UJ Kraków (1987). W latach 1986-88 nauczyciel w Zespole Szkół w Proszowicach (LO, LE, Zasadnicza Szkoła Zawodowa). Od 1988 r. asystent, potem adiunkt, obecnie profesor nadzwyczajny UJ. Doktorat z nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce: 1994; habilitacja: 2005; od 2013 profesor nauk humanistycznych.  Od 2001 roku wykładowca i profesor Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnieuropejskiej w Przemyślu. Od 2005 kierownik Zakładu Myśli Politycznej. W latach 2008 - 2012 roku dyrektor Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 
Tarnów. Andrzej Duda do rolników
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 21 maja 2015 22:29

3TR 2281Dzisiaj, podczas konferencji prasowej w Tarnowie, politycy Prawa i Sprawiedliwości, podsumowali kampanię wyborczą Andrzeja Dudy, kandydata partii na prezydenta Polski. W imieniu tarnowskich posłów mówił między innymi poseł Edward Czesak. – Pragnę podziękować wszystkim, którzy głosowali w Turze na naszego kandydata, za głos oddany na niego. W ostatnich dniach obserwujemy wielki medialny atak na Andrzeja Dudę i festiwal obietnic prezydenta Bronisława Komorowskiego. Wierzę, że Polacy, nie dadzą się nabrać na tanie populistyczne chwyty prezydenta Komorowskiego i w drugiej turze poprą Andrzeja Dudę. Polska potrzebuje zmian, przyspieszenia, a to gwarantuje tylko nasz kandydat  – mówił naszej redakcji poseł Edward Czesak.  Wraz z posłem Michałem Wojtkiewiczem apelowali do wyborców Pawła Kukiza, Janusza Korwin –Mikkego, Adama Jarubasa, Mariana Kowalskiego, Pawła Tanajno, Grzegorza Brauna, Jacka Wilka o wsparcie dla Andrzeja Dudy, ale także do osób o poglądach lewicowych. Zapewniali, że to jedyny sposób na walkę z układami i naprawę Polski. –Inaczej będziemy nadal w okowach układu PO – mówił poseł Wojtkiewicz. Posłowie Czesak i Wojtkiewicz  przekazali także mediom list Andrzeja Dudy do rolników.

 
Andrzej Duda na tarnowskim Rynku
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 02 maja 2015 23:30

adudatarryn10 maja rozstrzygną się losy Polski. Od nas zależy czy Polska będzie krajem w pełni suwerennym, demokratycznym, szanującym swoich obywateli, krajem który wywalczy należne sobie miejsce w Europie, państwem dynamicznie rozwijającym się czy będzie nadal krajem rządzonym przez  „układ” politycznego kunktatorstwa.  Wybór pierwszego wariantu jest prosty: wystarczy poprzeć Andrzeja Dudę – podkreśla poseł Edward Czesak, lider tarnowskich struktur PiS. To na jego zaproszenie, jak i na zaproszenie innych posłów PiS, dzisiaj, na tarnowskim Rynku, pojawił się Andrzej Duda. Na spotkanie z kandydatem chadeków pojawiło się kilkaset osób.

 
Andrzej Duda na Rynku w Tarnowie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 01 maja 2015 11:02

Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta RP odwiedzi Tarnów w dniu 2 maja. Andrzej Duda spotka się z mieszkańcami o godzinie 17.00 na płycie Rynku. W najbliższą sobotę, 2 maja, do Tarnowa przyjedzie Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta, by spotkać się z wyborcami i prezentować swój program wyborczy. - Kampania Andrzeja Dudy przebiega pod hasłem „Godne życie w bezpiecznej Polsce” – mówi Edward Czesak, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

 
Region. Nagroda dla tarnowskiego fotografa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 25 marca 2015 01:31

Jakub Ochnio otrzymał właśnie II nagrodę w Ogólnopolskim Biennale Fotografii „Kochać człowieka”, która została zorganizowana w Oświęcimiu. Uznanie jurorów zdobyły m.in. zdjęcia wykonane w Sylwestra na linii frontu. Prezes Kolektywu Fotografów AFTERIMAGE odwiedził wówczas żołnierzy z batalionu Dniepro-1, stacjonujących w pobliżu donieckiego lotniska. - Udało nam się dostać na linię frontu pod koniec grudnia. Dla Ukraińców obchody nowego roku są, jak dla nas Boże Narodzenie. Chciałem być z nimi w tym niezwykle ważnym momencie i opowiedzieć, jak wygląda świętowanie w odmiennych warunkach - mówi autor, Tak naprawdę, to Sylwester był najważniejszą częścią pierwszej opowieści o konflikcie – wspomina Jakub Ochnio, który wraz z Kolektywem Fotografów AFTERIMAGE, tworzy cykl opowiadający o wschodzie Ukrainy.

 
Festiwal Funduszy Europejskich
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 20 marca 2015 01:00

plakat-800X1136Pierwszy weekend wiosny świadczy tylko o jednym – wielkimi krokami zbliża się Festiwal Wstęp Wolny Funduszy Europejskich. To znak, że Małopolska myśli o kulturze, ale też o każdym mieszkańcu. Coś dla siebie znajdą tu mali, nieco więksi i całkiem duzi amatorzy wydarzeń kulturalnych. Kilkanaście małopolskich miast wytoczyło ciężkie działa przeciwko zimowej nudzie i monotonii. Aż 35 instytucji z 14 małopolskich miast i miejscowości otwiera swoje wnętrza dla mieszkańców regionu w dniach 20-22 marca br. To wielkie święto kultury, co potwierdza kolejna, bo już trzecia edycja Festiwalu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 34

pr102018

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .