Kadra PWSZ poznała dziś robota do rehabilitacji
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 02 grudnia 2015 17:08

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie i firma Prodromus podpisały dziś porozumienie o współpracy naukowo badawczej przy wdrażaniu i rozwoju tzw. Prodrobota - zautomatyzowanego trenażera, który odwzorowując wzorce ludzkiego chodu pomaga w rehabilitacji osób ze schorzeniami kończyn dolnych. Tarnowska uczelnia jest drugą szkołą wyższą w Polsce, w której prowadzone będą tego typu badania.Porozumienie podpisali JM Rektor, dr hab. inż Jadwiga Laska, prof. PWSZ oraz Prezes Prodromusa, Bartłomiej Wielogórski.

 
PRODROBOT "na testach" w PWSZ
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 28 listopada 2015 19:08

O "robocie do rehabilitacji" zbudowanym przez krakowskiego studenta usłyszał już cały świat. Niezwykłe urządzenie zostanie zaprezentowane w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie już najbliższą środę, 2 grudnia. Tego dnia największa uczelnia regionu podpisze porozumienie z firmą Prodromus. Jej głównym celem jest dalsze doskonalenie konstrukcji PRODROBOTA oraz podjęcie prac badawczych zmierzających do oceny wartości terapeutycznej jego wykorzystania w rehabilitacji dzieci.

 
PO i PSL obroniły województwo
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 10 listopada 2015 01:00

Jacek Krupa został nowym marszałkiem Małopolski. Zastąpił marka Sowę, który 25 października został wybrany na posła RP. Wybór miał się dokonać przed tygodniem, ale radni PiS złożyli wniosek o przerwę w sesji. Nieoczekiwanie postulat PiS poparł wtedy jeden radny z PSL, trzech ludowców sie wstrzymało, a jeden nie głosował. Tym razem koalicja jednak „spacyfikowała” skutecznie rewolucyjny ruch. Głosami radnych wojewódzkich koalicji PO-PSL przeszła kandydatura Jacka Krupy na nowego marszałka Małopolski. Ostatecznie za kandydaturą członka PO głosowało 21 radnych. PiS zgłosił swojego kandydata: na Witoldem Kozłowskim zagłosowało 17 radnych.  

 
PWSZ Tarnów: Kolejne spotkanie z cyklu "Czwartki ze sztuką" – tym razem w piątek
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 05 listopada 2015 21:34

Już jutro w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Czwartki ze sztuką". Z powodów organizacyjnych zaplanowano je na piątek (6 listopada). Tym razem bohaterem będzie Prorektor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, wykładowca tarnowskiej PWSZ, prof. Piotr Bożyk. - Tematem spotkania będzie relacja sztuki i designu, czyli z jednej strony odpowiedzialność, a z drugiej radość tworzenia -zapowiada Katarzyna Górowska z Instytutu Sztuki PWSZ. Spotkanie z prof. Piotrem Bożykiem odbędzie się w piątek, 6 listopada w auli Budynku B (sala nr 024), początek o godz. 10. Wstęp jest wolny.

 
Stanisław Kracik marszałkiem Małopolski?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 22 października 2015 00:12

Czy Stanisław Kracik, były wojewoda małopolski, były burmistrz Niepołomic, w latach 1997 – 2001 także poseł na Sejm RP, jeden z najbardziej wyrazistych i znanych samorządowców i polityków w naszym województwie, zostanie marszałkiem Małopolski?  - To jeden z możliwych scenariuszy. Trudno sobie co prawda wyobrazić, by marszałkiem był ktoś spoza sejmiku, ale… na Podkarpaciu, przed dwoma laty, marszałkiem został Władysław Ortyl, który radnym nie był. Czekają nas bardzo trudne rozmowy koalicyjne. Nie ukrywamy, że wynik niedzielnych wyborów parlamentarnych, może sprawę znacznie skomplikować. Oczywiście wybór Kracika to jedna z kilku możliwych wersji, rozważanych dzisiaj w kuluarach politycznych naszego województwa - mówi nam jeden z radnych wojewódzkich Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 
Kto w zarządzie województwa małopolskiego?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 24 września 2015 16:49

W Krakowie nadal wrze: wrze w Platformie Obywatelskiej, wrze w Polskim Stronnictwie Ludowym, wrze w Małopolskim Urzędzie Marszałkowskim. A wszystko po informacji, że marszałek Marek Sowa, kiedy zostanie posłem, z automatu straci mandat radnego wojewódzkiego oraz marszałka Małopolski. Wielu, w tym działacze PO, wychodzili z założenia, że po wyborach będzie mógł wybrać. Niestety, o czym pisaliśmy przed kilkoma dniami, Kodeks Wyborczy nie pozostawia żadnych złudzeń. Marek Sowa nie będzie marszałkiem. Przynajmniej przez jakiś czas (o tym za chwilę). Piszę o tym z pełnym przekonaniem, bo jak lider listy do Sejmu, w okręgu w którym PO ma spore poparcie, mandat ma więc raczej pewny. Teoretycznie marszałek mógłby spasować, nic nie robić, ale na to: ani PO, ani honor mu nie pozwolą. Nowa sytuacja przyspieszyła i tak nieuniknioną dyskusję na temat nowego zarządu. Tak, tak nowego… bo utrata mandatu radnego i marszałka z automatu oznacza także utratę mandatu do sprawowania władzy przez cały zarząd województwa. Jakie zatem są możliwe scenariusze? Wariantów jest kilka: mniej i bardziej prawdopodobne.

 
Region. Dla jednostek OSP
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 06 lipca 2015 21:36

promesaospgnojnik2015Niedawno samorząd wojewódzki podjął uchwałę o przyznaniu środków na remonty strażnic strażackich. Dzięki temu, aż 25 jednostek OSP z powiatów bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego otrzymało dotacje  na remonty obiektów w ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2015”.  Dzisiaj wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys przekazał umowy na ten cel. Uchwała to naturalna konsekwencja dobrej współpracy pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego, straży pożarnej oraz województwa małopolskiego. Środki  przeznaczone na remonty budynków będą służyły polepszeniu warunków pracy strażaków,  a jednocześnie wykonane inwestycje przyczynią  się w dużej mierze do zmniejszenia kosztów utrzymania remiz. Dodam tylko, że w tegorocznej edycji  konkursu wpłynęło 154 wnioski złożone przez 144 gminy. Dotacje na prace remontowo-budowlane w wybranych remizach  OSP  otrzymało 102 gminy . Na ten cel Województwo Małopolskie zabezpieczyło środki w wysokości 3 mln zł. Warto przypomnieć, że program „Małopolskie Remizy” jest realizowany w Małopolsce od 2009 roku. W sumie Województwo Małopolskie przekazało ponad 24 mln zł na remonty w 658 remizach OSP w całym regionie. W ciągu tych 7 lat gminy subregionu tarnowskiego otrzymały w ramach konkursu ponad 5,5 mln zł – podkreślają samorządowcy.

 
Sejmik. Pieniądze na szczepienia ochronne
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 11 czerwca 2015 22:04

– Cieszy mnie, że udało się przeforsować program profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce. Są środki na ten cel: skorzystają na tym nie tyle placówki służby zdrowia, co przede wszystkim najmniejsi pacjenci. Co więcej, taki program wpisuje się doskonale w strategię wspierania naszych rodzin – trafnie ocenia Józefa Szczurek –Żelazko, radna sejmiku województwa małopolskiego, szefowa komisji zdrowia.     Warto wspomnieć, że podczas sesji radni sejmiku podzielili środki na tegoroczną edycję programu profilaktycznego zakażeń pneumokokowych w Małopolsce. Kwota duża: pół miliona złotych. –Z moich informacji wynika, że  wszystkie samorządy, które wyraziły chęć udziału w programie, otrzymały wsparcie finansowe – dodaje radna Józefa Szczurek – Żelazko. Najwięcej środków trafi do powiatu tarnowskiego – ponad 248 tys. zł. Dotacje otrzymały również: miasto Tarnów (ponad 111 tys. zł), powiat brzeski (ponad 66 tys. zł), powiat wielicki (ponad 29 tys. zł), miasto Kraków (ponad 22 tys. zł) oraz miasto Nowy Sącz (ponad 22 tys. zł).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 37

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .