Sejmik: W sobotę pierwsza sesja
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 25 listopada 2014 13:51

W sobotę 29 listopada pierwszy raz zbierze się nowo wybrany Sejmik Województwa Małopolskiego. Obrady rozpoczną się o godz. 11. przy ul. Racławickiej 56 w Krakowie, w sali sesyjnej na VII piętrze. Podczas sesji nowo wybrani radni złożą ślubowanie, wybiorą przewodniczącego sejmiku i jego zastępcę. W oczekiwaniu na pierwszą sesję wyłonionego w wyborach samorządowych Sejmiku Województwa Małopolskiego, przypominamy najważniejsze fakty związane z tym organem samorządu. O czym decydują radni? Jak wybierają przewodniczącego sejmiku? Odpowiedzi na te pytania – poniżej.

 
Region: Minister Skarbu Państwa z wizytą w Grupie Azoty
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 24 listopada 2014 20:49

GA 24.11 1-1Minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński był dzisiaj gościem w tarnowskich Azotach. – Planowane przez Grupę Azoty inwestycje to dowód na to, że konsolidacja polskiej chemii przynosi wymierne efekty – powiedział Włodzimierz Karpiński, Minister Skarbu Państwa podczas poniedziałkowej wizyty w siedzibie Grupy Azoty S.A. w Tarnowie. Na spotkaniu przedstawiciele Zarządu Spółki przedstawili szefowi resortu strategię rozwoju oraz plany inwestycyjne do roku 2020. W czasie najbliższych 4 lat Grupa Azoty w samym Tarnowie planuje zainwestować przeszło 900 mln zł. Zarząd Grupy Azoty podczas spotkania w tarnowskiej siedzibie Spółki zapoznał szefa resortu ze strategią rozwoju na lata 2014 – 2020 oraz projektami inwestycyjnymi całej Grupy Kapitałowej, których realizacja zaplanowana jest na okres najbliższych 6 lat.

 
Jarosław Kaczyński w Tarnowie i Nowym Sączu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 22 listopada 2014 23:49

Jarosław Kaczyński spotkał się dzisiaj z mieszkańcami Tarnowa. Namawiał do oddania głosu na kandydata Prawa Sprawiedliwości w wyborach na urząd prezydenta miasta,  na Kazimierza Koprowskiego. Jego zdaniem tylko w ten sposób można odsunąć Platformę Obywatelska od miasta. – To doskonały kandydat: doświadczony, merytorycznie przygotowany do pełnienia funkcji włodarza Tarnowa. To osoba prawa, szlachetna, właśnie takich ludzi potrzebujemy w samorządach – tłumaczył lider Prawa Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński nie ukrywał rozgoryczenia sytuacją polityczną w Polsce. – Wybory zostały zorganizowane „pod dyktando pewnych sił politycznych, doszło do wielu cudów nad urnami” – grzmiał Jarosław Kaczyński.

 
W sobotę Jarosław Kaczyński przyjedzie do Tarnowa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 20 listopada 2014 21:21

PTR 2003Jarosław Kaczyński, prezes Prawa Sprawiedliwości, w latach 2006 – 2007 premier RP, spotka się w sobotę z mieszkańcami Tarnowa. Później odwiedzi Nowy Sącz. Spotkanie w Sali Lustrzanej w Tarnowie rozpocznie się o godzinie 15. Jarosław Kaczyński będzie namawiał mieszkańców miasta, to poparcia w drugiej turze wyborów prezydenckich w Tarnowie, Kazimierz Koprowskiego.

 
IV Tarnowskie Dni Cecyliańskie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 14 listopada 2014 10:54

Koncerty, warsztaty, ogólnopolski konkurs organowy oraz jubileusz siedemdziesiątych urodzin ks. prof. Andrzeja Zająca – tak zapowiadają się IV Tarnowskie Dni Cecyliańskie. Odbędą się one w dniach od 15 do 22 listopada, pod honorowym patronatem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Okazją do ich zorganizowania jest przypadające 22 listopada liturgiczne wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Dni Cecyliańskie rozpoczną się 15 listopada. Pierwszy z koncertów odbędzie się już 16 listopada. W kościele pw. NSPJ w Tarnowie, o godz. 15.00 wystąpi Chłopięcy Chór Katedralny Pueri Cantores Tarnovienses.

 
Urszula Gacek konsulem RP w Nowym Jorku
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 06 listopada 2014 01:41

Urszula Gacek, była senator RP, była poseł do Parlamentu Europejskiego, a wcześniej szefowa Tarnowskiego Klastera Przemysłowego Plastikowa Dolina zostanie konsulem Polski w Nowym Jorku. To jedna z najbardziej prestiżowych placówek dyplomatycznych. Pozytywnie zaopiniowała ją Komisja Spraw Zagranicznych polskiego Sejmu. Nominacja to kwestia dni – twierdzą nasi informatorzy. Z naszych informacji wynika, że placówkę przejmie już 1 grudnia 2014 roku. Dzisiaj na komisji mówiła: Sama się wywodzę ze środowiska polonijnego, nieco innego, brytyjskiego, niemniej jednak jako córka Sybiraka i żołnierza Armii Andersa, a nawet honorowy członek Stowarzyszenia Kombatantów Polskich zapewniam o szacunku dla osób starszych, kombatantów.

 
Bochnia: Napad na właściciela kantoru. Trwa obława
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 27 października 2014 22:34

W Bochni trwa obława. Policja szuka mężczyzny, w wieku około 45 – 50 lat, który śmiertelnie postrzelił właściciela kantoru oraz ranił kobietę. Do strzelanina doszło na os. Niepodległości. – Dzisiaj około godz. 17.20 przed blokiem nr 11 przy ul. Legionów Polskich mężczyzna strzelił śmiertelnie do właściciela kantoru i postrzelił kobietę. Po napadzie uciekł w kierunku centrum miasta. – Na chwilę obecną policjanci skupiają się na czynnościach mających na celu schwytanie mężczyzny w wieku ok. 45-50 lat, średniego wzrostu, ubranego w odzież koloru ciemnego. Mężczyzna ten może posiadać przy sobie torbę lub reklamówkę - - mówi Łukasz Ostręga, rzecznik prasowy bocheńskiej policji. – Osoby poszkodowane zostały przetransportowane do bocheńskiego szpitala. - Obrażenia ciała mogą wskazywać na użycie broni palnej, czyli na postrzelenie. Właściciel kantoru zmarł w szpitalu. Kobieta jest lżej ranna. Wkrótce okazało się, że ranny mężczyzna zmarł w szpitalu. – dodaje Ostręga. Policja apeluje: Jeżeli ktoś widział mężczyznę mogącego odpowiadać rysopisowi, udającego się w podanych godzinach do centrum miasta, prosimy o kontakt do Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

 
Wierzchosławice: Zaduszki Witosowe
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 27 października 2014 00:27

Po raz drugi prezydent Polski wziął udział w Zadyszkach Witosowych, które tradycyjnie, na przełomie października i listopada, odbywają się w rodzinnych stronach trzykrotnego premiera Polski, Wincentego Witosa. - Tu przy grobie Wincentego Witosa rozważamy, modlimy się i szukamy tego, co jest ważne do przekazania następnym pokoleniom" - powiedział prezydent. Zaduszki Witosowe rozpoczęła Msza św. w kościele parafialnym w Wierzchosławicach pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Potem uczestnicy na cmentarzu w Wierzchosławicach złożyli wiązanki przy grobie Witosa. Nie zabrakło ludowców z powiatu tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego i bocheńskiego.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 34

wybory2018

Hubert-2018-strona-768x1085 kopia

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .