Medale „Pro Patria” dla Wicestarosty i Burmistrza
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 12 lutego 2019 21:17

Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma oraz Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak uhonorowani zostali medalami „Pro Patria”, cywilnym odznaczeniem za zasługi w kultywowaniu tradycji niepodległościowych. Uroczystość odbyła się 1 lutego w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Medal „Pro Patria” jest nadawany przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Wnioski składać mogą m.in. organizacje kombatanckie. Tym medalem odznaczani są weterani walk o niepodległość, starający się do końca swoich dni być aktywni i działający na rzecz swoich koleżanek i kolegów w związkach kombatanckich, ale także honorowane są następne pokolenia, dbające o polską tradycję niepodległościową i przenoszące ją w przyszłość. Oprócz Wicestarosty Jacka Hudymy i Burmistrza Dawida Chrobaka medale „Pro Patria” w Muzeum AK z rąk Jana Józefa Kasprzyka, Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych otrzymało także sześć innych osób, m.in. Jan Kosiorowski - Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, Kazimierz Socha-Borzestowski, inicjator nadania Parkowi w Kartuzach imienia Danuty Siedzikówny ps. „Inka”, Kamil Janczarek - Prezes Stowarzyszenia im. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza „Roja”  i ks. Leszek Pachuta - kapłan diecezji sandomierskiego oraz Dyrektor Wydawnictwa Diecezjalnego i Drukarni w Sandomierzu.

 
Powiat Tarnowski. Nowe radiowozy
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 10 lutego 2019 23:15

Piętnaście nowych radiowozów otrzymała Komenda Miejska Policji w Tarnowie. Dzisiaj odbyło się ich uroczyste poświęcenie i symboliczne przekazanie kluczyków. Samochody będą wykorzystywane przez policjantów podczas ich służby na terenie Tarnowa i powiatu tarnowskiego. Jedenaście nowych radiowozów, za kwotę 654 tysięcy złotych, zostało zakupionych w połowie z budżetu Policji, w połowie z budżetu samorządów. Są to oznakowane i nieoznakowane pojazdy marki Opel i Hyundai, wyposażone w silniki benzynowe o pojemności 1,4 i 1,6 litra. Trafiły one do komisariatów oraz wydziałów komendy miejskiej. Tak duży zakup był możliwy dzięki finansowemu wsparciu lokalnych samorządów – Gminy Miasta Tarnowa, Starostwu Powiatowemu w Tarnowie oraz gmin Ciężkowice, Rzepiennik Strzyżewski, Wietrzychowice i Zakliczyn.

 
Gmina Ryglica. Tradycja i nowoczesność
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 09 lutego 2019 18:01

Rozmowa z Pawłem Augustynem, Burmistrzem Ryglic.

- Walentynki to dobry pomysł na promocję gminy?

- Każdy pomysł, który pozwala ukazać piękno tradycji i zwyczajów, piękno krajobrazu naszej gminy, trzeba wykorzystać. Lubcza jest specyficzna. Na długo przed tym, jak Walentynki w wydaniu angloamerykańskim dotarły do Polski, u nas czczono już świętego Walentego, patrona naszej parafii. Powszechnie uważano, że patronuje osobom zakochanym. Nie bez znaczenia jest również nazwa miejscowości – Lubcza: co dość jednoznacznie kojarzy się z lubczykiem – rośliną, która wzmacnia siły witalne. To wszystko chcemy wykorzystać dla promocji gminy, ale także integracji lokalnej społeczności.

 
Będzie budowany łącznik autostradowy z Mościc do Wierzchosławic
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 08 lutego 2019 22:47
Samorząd Województwa Małopolskiego jest zdeterminowany i będzie podejmował konkretne działania, aby jak najszybciej wybudowana została droga łącząca węzeł autostradowy w Wierzchosławicach z Mościcami i dalej ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie. Taka jest główna konkluzja ze spotkania, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Tarnowie.
 
'Święty Walenty - tradycje lubeckie'
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 07 lutego 2019 20:11

Mam nadzieję, że „Sercem gotowane – ogólnopolski konkurs potraw regionalnych i tradycyjnych” na trwałe wpisze się w kalendarz imprez kulturalnych Gminy Ryglice i Powiatu Tarnowskiego. – Chcemy, by co roku, 14 lutego odbywał się koncert organowy w kościele parafialnym w Lubczy. Natomiast w pierwszą sobotę po Walentynkach, będziemy organizowali spotkania integracyjne i właśnie konkursy kulinarne – mówi Paweł Augustyn, burmistrz gminy Ryglice. Najbliższą imprezę zaplanowano na sobotę 16 lutego 2019 roku. Jednym z najważniejszych  punktów programu będzie podpisanie porozumienia pomiędzy włodarzami następujących gmin: Ryglice, woj. małopolskie, region krakowski; Krasnystaw, woj. lubelskie, Lubelszczyzna; Sejny, woj. podlaskie, Suwalszczyzna; Somonino, woj. pomorskie, region kaszubski oraz Jodłowa, woj. podkarpackie, region Rzeszowski. Zawarte w tym dniu porozumienie gmin zapewni dalszą, wieloletnią współpracę. Będzie ona polegała na prezentacji różnorodnych zwyczajów i tradycji, wymianie doświadczeń kulturowych, poznawaniu tradycji i kultury, integracji społecznej. Mieszkańcy Lubczy, Gminy Ryglice i regionu przybliżą sobie kulturę innych miejsc w kraju. Spotkanie grup w Lubczy zapoczątkuje cykl wyjazdów do wspomnianych wcześniej gmin - mówi Paweł Augustyn, burmistrz Ryglic.  

 
Więcej pieniędzy na Lokalne Grupy Działania
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 06 lutego 2019 21:42
Łukasz Smółka, wicemarszałek województwa małopolskiego spotkał się z Lokalnymi Grupami Działania z Małopolski. Głównym tematem rozmowy było podsumowanie realizacji tzw. „kamieni milowych”, osiągniętych do końca 2018 roku. Najaktywniejsze grupy mogą liczyć na premię podwyższającą kwotę z umowy ramowej na realizację lokalnej strategii rozwoju. Gratuluję Państwu aktywności! Aż 13 małopolskich lokalnych grup działania może, dzięki swej aktywności, starać się o dodatkowe środki na wsparcie rozwoju swoich obszarów. – zaznaczył wicemarszałek Smółka.
 
Małopolska z budżetem na 2019 rok
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 06 lutego 2019 20:32

Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął uchwałę w sprawie budżetu Województwa na 2019 rok. Nowy budżet zakłada dochody na poziomie ponad 1.7 miliarda złotych oraz wydatki w wysokości 1.861 miliarda złotych – wylicza w rozmowie z naszym portalem Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego. Przed głosowaniem budżetu: radni wysłuchali opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz Komisji Rewizyjnej Sejmiku Samorządowego Województwa Małopolskiego. Obydwa dokumenty pozytywnie wyrażały się na temat planu dochodów i wydatków. Jak mówi naszej redakcji Wojciech Skruch – szef Komisji Finansów i Budżetu założenia do budżetu na 2019 oparte są o przewidywania inflacji na poziomie 2,3 % a także wzrost PKB 3,8 %.

 
Lisia Góra. Seniorzy na strat
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 29 stycznia 2019 21:52

Pierwszych 37 osób w wieku 65+ z terenu gminy Lisi Góra odbyło fascynującą przygodę w świecie nowych technologii. Seniorzy, a właściwie już świadomi e-seniorzy, wzięli udział w projekcie mającym na celu podniesienie kompetencji cyfrowych oraz poprawę umiejętności korzystania z komputera i Internetu. Każdy z uczestników szkoleń odbył 15 spotkań w wymiarze 3 godzin lekcyjnych oraz 3 spotkania animacyjne po 2 godziny lekcyjne. To naprawdę sporo czasu i spora dawka wiedzy, pozwalająca na opanowanie i podniesienie umiejętności poruszania się po nowych technologiach oraz pozbycie się lęku przed nimi.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 42

pr022019

plus2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .