Medale „Za zasługi dla Ochrony Zdrowia”
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 22 lutego 2017 23:52

medalemin2018Minister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko spotkała się z pracownikami Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Okazji ku temu było kilka: m.in. wręczyła odznaki honorowe Ministerstwa Zdrowia „Za Zasługi do Ochrony Zdrowia”.  – Przez kilka lat, jako dyrektor szpitala w Brzesku, współpracowałam z tarnowskim Pogotowiem. To jedna z najlepszych stacji w Polsce – mówiła Józefa Szczurek – Żelazko.

 
I Małopolski Dzień Osób Niepełnosprawnych w Tarnowie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 21 grudnia 2016 21:13

Za nami I Małopolski Dzień Osób Niepełnosprawnych w Tarnowie, który był doskonałą  nie tylko do wręczenia honorowych medali i odznaczeń, ale także do zaprezentowania sportowych i artystycznych osiągnięć podopiecznych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. – Podczas spotkania miałam przyjemność wręczyć, wraz z wojewodą Józefem Gawronem, odznakę Primus in Agendo – mówi naszej redakcji poseł Józefa Szczurek – Żelazko. W imieniu Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pana Krzysztofa Michałkiewicza Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych wszystkich zebranych gości powitał Pan Tomasz Maruszewski – Zastępca Prezesa Zarządu PFRON ds. Finansowych. Spotkaniu towarzyszyły piękne słowa Ks. Biskupa Andrzeja Jeża, który był gościem honorowym uroczystości. Biskup Tarnowski w swoim wystąpieniu podkreślił, że osoby niepełnosprawne, powinniśmy określać mianem „osoby z niepełnosprawnością”. Ks. Biskup Andrzej Jeż skomentował również zachodzące w ostatnim okresie korzystne zmiany dotyczące postrzegania osób niepełnosprawnych: Zaczynamy doceniać Ich obecność w społeczeństwie, gdyż dzięki Nim możemy uruchomić to, co jest w nas najlepsze.  Honorowe wyróżnienie, odznakę Primus in Agendo z rąk Pani Poseł Józefy Szczurek-Żelazko oraz Pana Wicewojewody Józefa Gawrona w imieniu Ks. Ryszarda Podstołowicza Dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej odebrał Ks. Krzysztof Majerczak, Wicedyrektor placówki.
Oddział Małopolski PFRON statuetkami oraz jubileuszowymi medalami uhonorował osoby i organizacje, za ich szczególne osiągnięcia oraz działania na rzecz osób niepełnosprawnych w Małopolsce, które Laureatom przekazali Pani Poseł Józefa Szczurek-Żelazko, Pan Poseł Józef Leśniak, Pan Wicewojewoda Józef Gawron, Pan Tomasz Maruszewski, Zastępca Prezesa Zarządu PFRON ds. Finansowych oraz Pani Marta Mordarska, Dyrektor Oddziału Małopolskiego PFRON. Wśród wyróżnionych osób byli ks. Piotr Pietrucha, Laureat XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Otwarte Drzwi”, Pani Iwona Kamieńska, autorka książki „Akademia Orłów” oraz Paraolimpijczycy: Marzena Zięba, Joanna Mazur, Anna Trener-Wierciak oraz Michał Derus. Organizacje, którym PFRON podziękował to Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych „START”, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo”, Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Caritas Diecezji Tarnowskiej w Jadownikach Mokrych oraz Spółka Wiśniowski. W imieniu Fundacji Instytut Studiów Wschodnich statuetkę odebrał Pan Jerzy Bochyński – Prezes Zarządu Fundacji. Najważniejszym przedsięwzięciem Instytutu jest Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju. W tym roku po raz pierwszy w programie Forum znalazł się panel poświęcony problematyce niepełnosprawności: „Jak wspierać zatrudnienie Osób Niepełnosprawnych – podejście biznesowe czy społeczne?”. – Wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc niepełnosprawnym, serdecznie dziękuję – mówi poseł Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Bochnia z przystankiem pendolino
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 03 grudnia 2016 20:44

Mieszkańcy Bochni będą mogli podróżować szybciej. Już od 11 grudnia w tym mieście będzie zatrzymywał się pendolino jadący z Rzeszowa przez Warszawę do Gdańska. Dzięki temu np. czas podróży do Warszawy skróci się prawie o połowę. – Do tej pory podróżni jadący do stolicy musieli przesiadać się w Krakowie. Bardzo często zdarzało się, że przy przesiadce trzeba było czekać na dworcu około godziny. Teraz sama droga z naszego miasta do stolicy będzie trwała 2.5 godziny i będzie bezpośrednia – mówi starosta bocheński Ludwik Węgrzyn.

 
Kongres Wsi Polskiej
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 13 listopada 2016 22:54

Złożenie kwiatów na grobie Wincentego Witosa, legendarnego założyciela Polskiego Stronnictwa Ludowego „Piast”, trzykrotnego premiera RP, twórcy międzywojennego ruchu ludowego zapoczątkowało symbolicznie Kongres Wsi Polskiej, która dwie godziny później rozpoczął się w Wojniczu. Po złożeniu kwiatów, liderzy Prawa i Sprawiedliwości oraz setki rolników, przemaszerowali do kościoła w Wierzchosławicach, gdzie odprawiono mszę świętą. Koncelebrze oraz homilie wygłosił emerytowany biskup pomocniczy diecezji Tarnowskiej Władysław Bobowski. Nawiązał do historii Polski, wspominał, że naród polski, polska wieś, zawsze była katolicka, przywiązana do tradycji. Dziękował władzom za wsparcie dla najbiedniejszych, w tym dla wsi i polskiego rolnictwa.

 
Premier Beata Szydło i prezes Jarosław Kaczyński u Witosa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 03 listopada 2016 21:54

Premier Beata Szydło, prezes Prawa i Sprawiedliwości, a zarazem były premier Jarosław Kaczyński, minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, szefowie innych resortów, przedstawiciele agend rządowych odpowiedzialnych za szeroko rozumiany rozwój wsi i rolnictwa w Polsce, co najmniej czterdziestu parlamentarzystów (posłów i senatorów)chadecji, liczna delegacja Niezależnego Samorządnego Związku  Zawodowego Solidarność RI, samorządowcy trzech szczebli (wojewódzkich, powiatowych i gminnych), pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencji Rynku Rolnego, Ośrodków Doradztwa Rolniczego, a także spora grupa rolników, zapowiedziało swój udział w inauguracji nowego programu rolnego rządzącej partii. Gospodarzem spotkania będą dwie podtarnowskie gminy: Wierzchosławice i Wojnicz. Wielki najazd działaczy Prawa i Sprawiedliwości zaplanowano na niedzielę, 13 listopada 2016 roku.

 
Oszuści oferują płatne szkolenia rzekomo 'zlecone przez ZUS'
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 03 listopada 2016 17:00

Uwaga na podmioty proponujące płatne szkolenia z zakresu prewencji wypadkowej 
i BHP, których przeprowadzenie rzekomo miał im zlecić ZUS. Przypominamy - wszystkie szkolenia z zakresu prewencji wypadkowej i BHP organizowane przez ZUS są darmowe, a uczestnictwo w nich dobrowolne. W ostatnich tygodniach do jednostek Zakładu zgłaszają się pracodawcy, pytając czy ZUS przekazuje podmiotom zewnętrznym informacje o prowadzonej przez nich działalności gospodarczej, ilości pracowników i odbytych szkoleniach. Znaczna część z nich 
z niepokojem podkreśla, że kontaktujące się osoby przywołują ZUS jako źródło informacji oraz podmiot, który wskazuje konkretne firmy jako zobowiązane do przeprowadzenia wśród swoich pracowników szkoleń. Te elementy mają uwiarygodnić i uczynić informację bardziej sugestywną.

 
Bitwa pod Łowczówkiem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 02 listopada 2016 21:54

Wielkimi krokami zbliżają się obchody XVIII Zlotu Niepodległościowego w Łowczówku. 6 listopada na cmentarzu wojennym nr 171 w Łowczówku ponownie zgromadzą się mieszkańcy Powiatu Tarnowskiego, aby oddać hołd bohaterom naszej niepodległości. Zlot poprzedzi konferencja „Ślady wielkiej wojny w krajobrazie Powiatu Tarnowskiego”, zaplanowana na 4 listopada w Pleśnej. Do uczestnictwa z Zlocie zapraszają mieszkańców ziemi tarnowskiej Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Burmistrz Tuchowa Adam Drogoś oraz Wójt Gminy Pleśna Józef Knapik.

 
Prokuratura zbada spółkę żony Aleksandra Grada
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 27 października 2016 20:54

Wszystko wskazuje na to, jak donosi portal polityce.pl, że niebawem Polskie Górnictwo Nafty i Gazu złoży zawiadomienie do prokuratury w sprawie kontraktu, jaki jedna ze spółek gazowych grupy zawarła z firmą żony byłego ministra skarbu państwa, Aleksandra Grada. Jak wynika z informacji portalu, za „usługę” PGNiG zapłacił 24 miliony złotych. A wszystko w czasach kiedy Aleksander Gard szefował resortowi skarbu państwa (w rządzie Donalda Tuska). – A miało być transparentnie, jak zapewniał w wielu wywiadach minister Grad, a jest,  każdy widzi – ironizują tarnowscy politycy Prawa i Sprawiedliwości.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 34

wybory2018

Hubert-2018-strona-768x1085 kopia

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .