Reklama
Pierwszy krok w drodze po koronę
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 21 stycznia 2022 15:03

Lubomir (904 m n.p.m.) - pierwszy z 28 zaplanowanych szczytów został zdobyty przez ponad 100-osobową grupę, która obrała sobie za cel zdobycie Korony Gór Polski! To inicjatywa Łukasza Kornasia - mieszkańca Przyborowa w gminie Borzęcin, przewodnika i pasjonata gór, nad którą patronat objął Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz oddział PTTK w Bochni. Rolę wykonawcy projektu sprawuje świetlica GOK w Przyborowie, zaś partnerem medialnym został Informator Brzeski. Uczestnikami wyjazdu były osoby z gminy Borzęcin i okolic.

 
Z Borzęcina po „Koronę Gór Polski”
WYDARZENIA - Borzęcin
niedziela, 09 stycznia 2022 00:00

Jest ich w sumie 28. Od najniższej Łysicy (612 m n.p.m.) w Górach Świętokrzyskich, po monumentalne, tatrzańskie Rysy (2499 m n.p.m.). Mowa o najwyższych szczytach poszczególnych pasm górskich w Polsce. Każdy, kto zechce się na nie wspiąć, może wstąpić do „Klub Zdobywców KGP”. A ponieważ najprzyjemniej po górach chodzi się w towarzystwie osób preferujących taki sposób aktywności i kochających wspaniałe widoki oraz wyjątkową atmosferę wspólnych wędrówek, zorganizowano grupę, która od stycznia podejmie wyzwanie pokonania ponad 30 tysięcy m n.p.m.! Na pierwszym spotkaniu chęć wspólnych wędrówek zadeklarowało ponad 50 osób!

 
Borzęcin. Gmina prekursorem…
WYDARZENIA - Borzęcin
poniedziałek, 03 stycznia 2022 23:33

Gmina Borzęcin jest bez wątpienia jednym z prekursorów i liderów polityki senioralnej nie tylko na terenie powiatu brzeskiego, ale w subregionie tarnowskim. Warto wspomnieć, że od kilku lat, działa tutaj, prowadzony przez samorząd gminny, Dom Pomocy Społecznej, a wsparcie dla najstarszych, ma tutaj blisko dwudziestoletnią tradycję. – Starzejemy się jako społeczeństwo, widać to także na terenie naszej gminy,. Dzisiaj seniorzy chcą być aktywni, nie tylko zawodowo, ale przede wszystkim społecznie. Dlatego wspieramy wszelkie działania z tym związane – zapewnia wójt Janusz Kwaśniak.

 
Borzęcin. Gmina z hotsoptami
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 28 grudnia 2021 13:04

Hotspotów w Borzęcinie nie brakuje, a przybyło kolejnych kilka. Warto wspomnieć, że na tym polu gmina była prekursorem. Na kilka lat przed hotsoptami w Brzesku, pojawiły się takie rozwiązania techniczne w Borzęcinie. Mieszkańcy i goście, odwiedzający gminę, mogą cieszyć się powszechnym, darmowym dostępem do internetu. Sieć punktów została poszerzona. Hotspoty (dosłownie „gorące punk - ty”) to miejsca, w których można podłączyć się za darmo do internetu ze swoim smartfonem czy laptopem. Znajdują się już w gminie Borzęcin w wielu kluczowych miejscach przestrzeni publicznej. Samorząd idzie z duchem czasu. Właśnie uruchomiono dostęp do kolejnych punktów hotspot, w  których można za darmo skorzystać z szybkiego internetu. Gmina postanowiła bowiem skorzystać z możliwości, jakie oferuje Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Budowa i  utrzymanie sieci hotspot i  jej Oś priorytetowa I.

 
Bielcza. Ciekawy projekt
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 22 grudnia 2021 10:21

Już po raz drugi Mobilny Mikołaj odwiedził dzieci w gminie Borzęcin i wręczył im prezenty. Swoją pracę rozpoczął już w piątek 3 grudnia w Bielczy, gdzie po krótkim odpoczynku wybrał się do dzieci i młodzieży w Warysiu oczekującej na jego przyjazd i przynoszone prezenty. Następnie wrócił do zaprzyjaźnionej świetlicy w Bielczy. Tu, dzięki wsparciu swoich pomocników położył pod choinkę słój cukierków, dwie gry na konsolę Play Station 4, światełka na choinkę, specjalne mikołajowe czapki i klej do płytek. Kolejnego dnia wybrał się do zaprzyjaźnionego sklepu Groszek w Bielczy, gdzie pracowników i klientów marketu częstował cukierkami.

 
Borzęcin. Wójt Janusz Kwaśniak został prezesem
WYDARZENIA - Borzęcin
poniedziałek, 29 listopada 2021 01:54

L1090697Janusz Kwaśniak, wójt Borzęcina, został ponownie prezesem Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Borzęcinie. Zarówno jego, jak i pozostałych członków zarządu, komisji rewizyjnej, delegatów na zjazd powiatowy, rekomendowanych do prezydium i zarządu Powiatowego ZOSP RP w Brzesku, wybrano przez aklamację. Wiceprezesem został druh Tomasz Siudut, a komendantem gminnym, druh Grzegorz Małek. – Serdecznie dziękuję za ogromne zaufanie, dziękuję w imieniu nowego zarządu ZOSP RP w Borzęcinie. Mamy za sobą udaną kadencję, ale czeka nas także sporo nowych wyzwań – mówił po ogłoszeniu wyborów, podczas dzisiejszego zjazdu, wójt, a zarazem prezes gminny Janusz Kwaśniak. Warto dodać, że w tym wydarzeniu (zjeździe gminnym ZOSP RP w Borzęcinie)  druhom z gminy towarzyszyli zacni goście na czele z byłą wiceminister zdrowia, poseł Józefą Szczurek – Żelazko oraz poseł Stanisław Bukowiec. Podczas zjazdu wybrano komisje zjazdowe, następnie druh Janusz Kwaśniak, prezes ZG ZOSP RP w Borzęcinie przedstawił sprawozdanie.

 
Podsumowano 13. edycję projektu. Czego Jaś się nie nauczy…
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 26 listopada 2021 16:21

W sali imprez Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie podsumowano „Wojewódzki Projekt Ekologiczny - Ekoszkoła, Ekoprzedszkole 2021”, w trakcie którego ogłoszono wyniki pięciu rund, wręczono dyplomy i nagrody laureatom. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele szkół i przedszkoli oraz zaproszeni goście, w tym m.in.: Halina Cimer – małopolska wicekurator oświaty, Maciej Podobiński – wicestarosta brzeski oraz przedstawiciele samorządu gminy Borzęcin: wójt Janusz Kwaśniak i przewodniczący rady gminy Czesław Małek. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym. Partner projektu: Małopolski Kurator Oświaty.
W tym roku do złożonego z pięciu części konkursu przystąpiło łącznie 44 szkół i przedszkoli. Uczestnicy projektu reprezentowali trzynaście powiatów regionu: bocheński, brzeski, dąbrowski, gorlicki, krakowski, miechowski, nowosądecki, nowotarski, oświęcimski, proszowicki, tarnowski, wadowicki oraz miasto Kraków. Jak przyznają organizatorzy, choć daleko do frekwencji sprzed pandemii, kiedy w projekcie brało udział ponad 100 placówek oświatowych, to w tym trudnym czasie nauki zdalnej praktycznie przez większość roku szkolnego, liczba ta jest nader satysfakcjonująca.

 
Borzęcin. Wycieczki z dotacjami
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 17 listopada 2021 11:53

Uczniowie klas od I do IV oraz dzieci przedszkolne z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Borzęcinie Dolnym udały się do Ośrodka Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu na warsztaty „Jesień na wsi”. Budynek,  w którym znajduje się Ośrodek powstał w 1900 r.  i pełnił funkcję remizy OSP w Starym Wiśniczu. Obecnie znajduje się w nim Izba Regionalna z eksponatami będącymi zabytkami kultury materialnej wsi Ziemi Wiśnickiej z tradycyjnym układem pomieszczeń mieszkalnych. Zgromadzono tutaj sprzęty związane z gospodarką rolno – hodowlaną i lokalnym rzemiosłem, sprzęty gospodarstwa domowego, urządzenia i narzędzia rolnicze, akcesoria rzemieślnicze.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 15

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .