Czchów. Blisko 12 milionów na inwestycje
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 18 stycznia 2019 20:57

Blisko dwanaście milionów złotych przeznaczyła na inwestycje w tegorocznym budżecie gmina Czchów. To jeden a najwyższych wskaźników w regionie tarnowskim. Warto dodać, że budżet – po stronie dochodów ma blisko 53.7 miliona złotych, wydatki zapisano na poziomie 56.7 miliona złotych. - Od wielu lat przybywa nam zadań, ale ślad za tym nie idą rządowe dotacje. Przykładem tego jest chociażby oświata: rząd przyjął ustawę o podwyżkach pensji, a nam dał... mniejszą subwencję oświatową. Zresztą oświata to nie jedyne zadanie, na które państwo daje mniej środków niż nas to kosztuje – mówi naszej redakcji burmistrz Marek Chudoba. Na co gmina przeznacza środki?

 
Czchów. Konkursowe zmagania za nami
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 17 stycznia 2019 20:51

Znamy już laureatów VI Gminnego konkursu pn. „Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa 2018”. Pomysł, aby piękne tradycje bożonarodzeniowe kultywować m.in. poprzez wykonywanie szopek zrodził się w 2012 roku. Była to inicjatywa Klubu Seniora „Nasza Chata”. Ciężar organizacji i ufundowania nagród przejął na siebie Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie, który przy współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Czchowskiej dziś realizuje jego 6 edycję – mówi Elżbieta Ogiela, dyrektor Miejskiego Osrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie. Burmistrz Marek Chudoba podkreśla, że inwestowanie w tego typu konkursu ma sens. - Z jednej strony jest to kultywowanie tradycji, z drugiej forma współzawodnictwa i integracji – mówi burmistrz Chudoba.

 
Czchów. Burmistrz apeluje
WYDARZENIA - Czchów
środa, 16 stycznia 2019 00:21

Zima staje się coraz bardziej uciążliwa. Gwoli prawdy, przypomina nam, w jakiej szerokości geograficznej żyjemy. Dlatego Burmistrz Czchowa Marek Chudoba zwrócił się z prośbą o niepozostawianie pojazdów na poboczach oraz w bezpośrednim sąsiedztwie dróg gminnych. 

 
Tymowa. Przygotowania do jubileuszu
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 10 stycznia 2019 15:53

W tym roku rozpoczną się przygotowania do setnej rocznicy powstania jednostki OSP w Tymowej. - To jedna z najstarszych i najpracowitszych jednostek w regionie tarnowskim – ocenia Marek Chudoba. Przypomnijmy, że Ochotnicza Straż Pożarna w Tymowej powstała w 1900 roku z inicjatywy Wojciecha Jasnosza, Jakuba Barwiołka, Michała Lendy i Marcina Kluby. Pierwszym komendantem był Wojciech Jasnosz, następnie funkcję tę pełnili: Jan Szpila, Stefan Ziółkowski, Wojciech Nastałek, Aleksander Tekiela, Kazimierz Marcinek, Eugeniusz Kornaś, Roman Trepa, Zbigniew Adamczyk i Tadeusz Szot. W 1954 roku OSP otrzymała sztandar ufundowany przez mieszkańców i samochód z demobilu marki Dodge, następnym pojazdem w Tymowskiej remizie był Lublin.

 
Czchów dba o mieszkańców
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 30 grudnia 2018 00:00

Przed nami Boże Narodzenie, najbardziej rodzinne święta w kalendarzu katolickim, ale nie wszyscy mogą cieszyć się z bliskich. Są tacy, którzy spędzają ten okres w samotności, ale czy dostatnio? - Mam nadzieję, że tak. Wierzę, że żadnemu mieszkańcowi naszej gminy jedzenia nie zabraknie. Od lat samorząd, podległe mu instytucje wspierają osoby samotne, najbiedniejsze, tych którzy nie radzą sobie w nowej rzeczywistości.

 
Rozmowa z Burmistrzem Markiem Chudobą
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 28 grudnia 2018 22:01

- Panie burmistrzu kolejna kadencja samorządu, w której jest pan burmistrzem     Czchowa, dobiegała ku końcowi. Rozpoczął Pan właśnie kolejną, piątą – jest powód do dumy z wygranej?
Oczywiście. Bo jest to dowód na to, że prowadzona przez nas polityka samorządu jest społecznie akceptowalna. Czas wyborów za nami, czas na działanie. Ktokolwiek pamięta stan gminy w 2002 roku, porówna go z obecnym, powinien uczciwie przyznać, że doszło u nas do radykalnego przyspieszania na wielu płaszczyznach. Zmiany widać w każdej dziedzinie życia, w każdym segmencie spraw, które należą do samorządu gminnego Oczywiście nie da się mówić o ostatnich czterech latach, bez uwzględnienia poprzednich kadencji.

 
Trzy nowe przejścia dla pieszych
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 21 grudnia 2018 15:55

Trzy nowe przejścia dla pieszych, odpowiednio oznaczone, pojawią się na drogach wojewódzkich w gminie Czchów. – Liczne monity w tej sprawie w końcu doczekały się szczęśliwego finału – podkreśla burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Burmistrz Czchowa działa zgodnie z prawem
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 16 grudnia 2018 23:07

To dobra wiadomość dla samorządu Czchowa. Niedawno Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie podtrzymał wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie, który stwierdził nieważność uchwały Rady Miasta Limanowa w sprawie wyrażenia zgody na zakup przez Burmistrza Miasta Limanowa budynku w gminie Czchów, z przeznaczeniem na zamieszkanie przez mniejszość romską z Limanowej. - Rozstrzygnięcie NSA potwierdziło moje stanowisko w tej kwestii, od początku sprawy podnosiłem zarzut, że działanie władz Limanowej jest niezgodne z prawem – mówi burmistrz Marek Chudoba.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 58

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .