Reklama
Czchów. Smakołyki na Rynku
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 07 września 2021 21:37

Odwiedzili nas mieszkańcy gminy Czchów i Śliwkowego Szlaku oraz goście z Warszawy, Wrocławia, Tarnowa, Nowego Sącza, Niepołomic, Krakowa, Katowic, Wieliczki, Rzeszowa, Zakopanego, Olkusza, Nowej Huty i wielu innych mniejszych miasteczek i wsi. Zajadając się smakołykami ze śliwką gratulowali smaku, lekkości i wszelkiej wyborności prezentowanych produktów. Było niezwykle smacznie, a słodkie wypieki i knedle ze śliwką, pierniki ze śliwkowym powidłem, babeczki śliwkowe, prawdziwie domowy chleb, smalec, schab ze śliwką oraz inne, robiły niezwykłe smakowe wrażenia na degustujących. Za ten smak, zapach i wygląd odpowiedzialna była grupa z KGW w Tworkowej w składzie: Lucyna i Lesław Wrona, Urszula i Waldemar Ryba, Halina Łach, Agata Gagatek, Sylwia Nowicka, Elżbieta Włodarczyk, Edyta Pattocy, Renata Hajduga, Barbara Wrona, Anna Dyląg i Anna Sowa. Wszystkim serdecznie dziękujemy – mówi naszej redakcji Elżbieta Ogiela, szefowa MOKSiR Czchów.

 
Burmistrz broni mieszkańców gminy przed zakusami. Będą blokady dróg
WYDARZENIA - Czchów
środa, 25 sierpnia 2021 10:35

Nigdy nie dopuszczę do realizacji drogi krajowej według zaproponowanego wariantu C. Dziwi mnie upór Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która forsuje to rozwiązanie. Nasza propozycja, mówię  o kilku samorządach, jest mniej kosztowna i nie będzie generowała tylu protestów społecznych. A może chodzi o to, by droga nigdy nie powstała, a potem państwo obarczy nas odpowiedzialnością  – docieka Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Jurków. KGW w programie Pytanie na Śniadanie
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 05 sierpnia 2021 00:00

Niedawno Koło Gospodyń Wiejskich w Jurkowie przygotowywało potrawy do programu Pytanie na Śniadanie. Nasze drogie panie promowały lokalną kuchnię, w której królował groch. Powstały między innymi: chleb, tortilla z farszem z grochu, szaszłyki, fasolka po bretońsku, a także wigilijny groch. Odcinek będzie można obejrzeć na TVP 2, na początku września, w cyklu Warzywnej kuchni według Joli Kleser. Gorąco gratulujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Jurkowie i życzymy wielu sukcesów! Gratuluję naszym paniom, zachęcam do oglądania tego programu – mówi w rozmowie z nasza redakcją burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. Wszystkie potrawy były… po prostu palce lizać.

 
Konserwacja kapliczki i kontrola gotowości bojowej
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 26 lipca 2021 00:00

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie od lat należy do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Ma na swoim koncie dziesiątki wyjazdów rocznie. - Jest jedną z najlepszych w powiecie – przekonuje burmistrz Marek Chudoba, a zarazem szef struktur gminnych ZOSP RP w Czchowie.  

 
Czchów. Jazzowy weekend…
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 09 lipca 2021 00:00

Po raz dwudziesty drugi organizujemy ten festiwal. W tym roku potrwa od 9 do 11 lipca. Przez kilka dni Czchów będzie stolicą jazzu w Polsce. Rytmy tej muzyki zabrzmią w tej części Małopolski. Rozpoczynamy w piątkowy wieczór, 9 lipca, a zakończymy nasze wielogodzinne jazzowanie w niedzielny poranek – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Pierwsza edycja festiwalu została zorganizowana w 2000 roku, ale związki miasta z tym gatunkiem muzyki sięgają lat 60. XX stulecia.

 
Burmistrz Marek Chudoba – z wotum i absolutorium
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 29 czerwca 2021 19:57

Gmina funkcjonuje jak szwajcarski zegarek, dlatego nie mieliśmy cienia wątpliwości. Stąd dwie uchwały, w których przyjęliśmy raport o stanie gminy oraz udzieliliśmy włodarzowi naszej gminy, skwitowania – mówią zgodnie radni Rady Miejskiej w Czchowie.

 
Czchów. Pożegnali prałata księdza Józefa Pamułę
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 10 czerwca 2021 11:59

Przez wiele lat był związany z Czchowem. 2 czerwca 2021 roku zmarł śp. Ks. prałat Józef Pamuła – emerytowany proboszcz parafii Czchów i rezydent Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. Św. Józefa w Tarnowie. Wprowadzenia ciała św. Ks. Prałata do kościoła parafialnego w Czchowie w miało miejsce w sobotę (5 czerwca) o godz. 16.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Czchowie odbyła się natomiast w niedzielę (6 czerwca) o godz. 16.00, po której ciało Zmarłego zostało złożone na miejscowym cmentarzu. W ostatniej drodze towarzyszyły mu cztery pokolenia mieszkańców miasteczka. - Ksiądz prałat miał ogromny wpływ na losy naszej gminy. Po odrodzeniu samorządu wspierał, w latach 90. tamtego stulecia, władze gminy, ale był też doskonałym kaznodzieją, budowniczym – mówi naszej redakcji burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Zagra orkiestra…
WYDARZENIA - Czchów
środa, 26 maja 2021 00:00

Zapraszamy do nowego projektu, realizowanego w ramach LOWE Gminy Czchów i Zespołu Szkół i Przedszkola w Domosławicach im. ks. prof. Józefa Tischnera. Przesłuchania odbędą się w dniach 9-10 czerwca 2021 r. w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Szczegóły i zapisy na www.mrosmalopolska.com

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 75

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .