Czchów. Rusza cykl zebrań strażackich
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 09 lutego 2020 00:00

Okres zimy to od wielu lat okres w którym organizowane są walne zabrania strażackie. Marek Chudoba, burmistrz Czchowa, a zarazem prezes struktur gminnych Związku OSP RP nie wyobraża sobie, by w tym okresie nie spotkać się z druhami. – To jest nie tylko okazja do rozmowy, ale także do wyznaczenia celów, porozmawiania o problemach i sposobach ich rozwiązania. Nasz gmina, od blisko dwudziestu lat, gros środków inwestuje w OSP. Na druhach opiera się bowiem system Obrony Cywilnej. Ale strażacy nie tylko ratują życie i zdrowie, ale także biorą udział w  życiu społecznym, gospodarczym czy religijnym naszej gminy – tłumaczy burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Konkursowe zmagania
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 31 stycznia 2020 22:28

Znamy wyniki konkursów organizowanych w Czchowie. Na konkurs na „Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową” wpłynęło 13 prac. Komisja w składzie: Agnieszka Karecka, Agata Rościecha-Kanownik i Bernadeta Krakowska biorąc pod uwagę: pomysłowość, staranność wykonania,  wykorzystanie elementów lokalnej architektury i własnoręcznie wykonanych szopek przyznała następujące miejsca: I - Katarzynie, Leszkowi i Oliwii Surówka oraz Grupie „Kaczuszki” 4-5 latki PP Jurków; II – Gerardowi, Faustynie i Annie Zielińskim oraz Paulinie, Zuzannie i Julii Sapałom; III - Elżbiecie, Damianowi i Natalii Komajszko oraz Nikodemowi, Klaudii i Mateuszowi Średniawom. Wyróżnienia otrzymali: Karolina, Aleksandra, Małgorzata i Tadeusz Osuchowie; Grupa „Kotki” 3-4 latki PP Jurków; Emilia Dobranowska z babcią Teresą Turek; Bartosz, Ewelina, Julita i Józef Karpielowie; Kacper i Dawid Gołąb z dziadkiem Michałem Opoka.

 
Czchów był pierwszy
WYDARZENIA - Czchów
środa, 29 stycznia 2020 21:24

Pierwsze z serii zebrań walnych Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Czchów za nami. Strażacy z Czchowa skorzystali z gościnności Urzędu Miejskiego w Czchowie oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Czchowie i zorganizowali spotkanie w „Leśniczówce”. Na zebraniu gościły władze gminy (burmistrz Marek Chudoba), władze strażackiego związku ochotników (Marian Zalewski, Piotr Musiał) oraz przedstawiciel państwowej straży z Brzeska (Piotr Słowiak).

 
Gmina Czchów. Zmiany w systemie gospodarowania odpadami
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 23 stycznia 2020 22:57

Wraz z wejściem w życie  nowych przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, uchwałą Rady Miejskiej w Czchowie w dniu 30 grudnia 2019 r. zostały wprowadzone zmiany w systemie gospodarowania odpadami na terenie gminy.
Zmianie uległy zasady zbierania odpadów komunalnych oraz wzory deklaracji. Zmienione zostały również stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz zmieniony nr konta na który należy je wpłacać. Jest też obowiązek segregowania odpadów. Najważniejszą zmianą jest obowiązek segregowania odpadów. W obecnym stanie prawnym nie ma możliwości złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi poprzez zbieranie odpadów komunalnym w sposób nieselektywny.  Segregacja odpadów polega na odpowiednim posortowaniu odpadów według rodzajów do kolorowych worków, zgodnie z zasadami segregacji, które nie uległy zmianie i są dostępne na stronie internetowej Gminy Czchów oraz w Urzędzie Miejskim w Czchowie. Do gromadzenia odpadów niesegregowanych (zmieszanych) - pozostałych po wydzieleniu   w drodze selektywnej zbiórki,  będą stosowane pojemniki lub worki w kolorze czarnym.

 
Gmina Czchów. Blisko osiem milionów na inwestycje
WYDARZENIA - Czchów
środa, 22 stycznia 2020 21:01

Rada Miejska w Czchowie uchwaliła budżet na 2020 rok. - Na wydatki majątkowe zaplanowaliśmy blisko osiem milionów złotych. Byłoby znacznie więcej, gdyby nie to, że z roku na rok, coraz więcej dopłacamy do utrzymania sieci szkół i przedszkoli – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Od wielu lat gmina Czchów utrzymuje szybkie tempo inwestycyjne.

 
Czchów. Awans szkoły
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 11 stycznia 2020 14:20

Na 195 miejscu w Polsce sklasyfikowano Zespół Szkół w Czchowie. Miejsce w drugiej setce, na półtora tysiąca placówek w Polsce, to sukces. Z roku na rok ZS w Czchowie pchnie się w górę. W 2018 roku szkoła była na 242 miejscu. Niedawno poznaliśmy wyniki 22. Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020. Kapituła konkursu ustaliła zasady rankingu i wybrała najlepsze licea ogólnokształcące i technika w kraju. Głównym kryterium oceny, tak dla techników, jak i liceów, były wyniki maturalne, z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, osiągnięcia szkół w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych oraz – w przypadku techników – wyniki egzaminów zawodowych. W tym roku zaprezentowano wyniki 1500 szkół, które spełniły kryteria rankingu.  

 
Czchów. Zmiany w systemie
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 04 stycznia 2020 12:30

Wraz z wejściem w życie  nowych przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, uchwałą Rady Miejskiej w Czchowie w dniu 30 grudnia 2019 r. zostały wprowadzone zmiany w systemie gospodarowania odpadami na terenie naszej gminy. Zmianie uległy zasady zbierania odpadów komunalnych oraz wzory deklaracji. Zmienione zostały również stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz zmieniony nr konta na który należy je wpłacać.

 
Jurków. Spotkanie świąteczne
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 22 grudnia 2019 17:06

jurkowoplatek1To było udane bardzo spotkanie. Z inicjatywy Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Czchowie w remizie w Jurkowie odbyło się spotkanie opłatkowe przedstawicieli KGW z terenu Gminy Czchów oraz władz gminy. Zgodnie z tradycją składano sobie życzenia, było wspólne kolędowanie oraz smakowanie wigilijnych potraw, w tym specjałów pań z Czchowa - różnego rodzaju pierogów. Nie zabrakło oczywiście życzeń i wszelkiego rodzaju ciepłych serdeczności.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 66

pr022020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .