Czchów. Konkurs Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 02 grudnia 2017 00:00

Czchowskiej oraz Klub Seniora „Nasza Chata”, zachęceni sukcesem poprzednich edycji konkursu plastyczno-technicznego o tematyce bożonarodzeniowej, serdecznie zapraszają wszystkich do udziału w V Gminnym Konkursie pt. „Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”. – Naszym celem jest kultywowanie pięknej tradycji, promowanie lokalnego rękodzieła., integracja pokoleniowa społeczeństwa, pokazanie Wartość wspólnej pracy, przynosząca korzyści dla ogółu społeczeństwa – mówi Elżbieta Ogiela, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie.

 
Czchów. Wyśpiewali wolność…
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 25 listopada 2017 22:09

W Publicznej Szkole Podstawowej w Czchowie, z okazji rocznicy odzyskania niepodległości, organizowany jest konkurs wokalny, którego celami są: uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskie oraz upowszechnianie piosenek patriotycznych wśród dzieci. W ósmej już edycji Przeglądu Pieśni Patriotycznej pt. "Młodzież pamięta" udział wzięło kilkudziesięciu uczniów. W pierwszej części były grupowe występy uczniów z klas 0-3. Później ponad 30 uczniów z klas 4-7 rywalizowało indywidualnie.

 
Jest już kilka wariantów przebiegu nowej drogi krajowej Brzesko – Nowy Sącz
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 19 listopada 2017 21:37

Czy budowa nowej drogi Brzesko – Nowy Sącz jest realna? Burmistrz Czchowa Marek Chudoba coraz częściej powątpiewa. – Mam wrażenie, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawia takie propozycje, by odrzuciły je samorządy, a przede wszystkim sami mieszkańcy. A wtedy będzie mogła oznajmić: chcieliśmy wybudować, ale nie ma na to przyzwolenia społecznego. Tymczasem prawda jest inna: my, mówię o samorządowcach, proponujemy trasę, która będzie z jednej strony mniej kosztowna i w dodatku o kilka kilometrów krótsza. Tylko nikt nas nie słucha. Budowa nowej sądeczanki to bez wątpienia sprawa polityczna – cedzi bez ogródek włodarz Czchowa.

 
Czchów. Szkoła o wolności
WYDARZENIA - Czchów
środa, 15 listopada 2017 19:34

W Publicznej Szkole Podstawowej w Czchowie jest organizacja konkursu wokalnego, którego celami są: uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskie oraz upowszechnianie piosenek patriotycznych wśród dzieci. W ósmej już edycji Przeglądu Pieśni Patriotycznej pt. "Młodzież pamięta" udział wzięło kilkudziesięciu uczniów. W pierwszej części były grupowe występy uczniów z klas 0-3. Później ponad 30 uczniów z klas 4-7 rywalizowało indywidualnie. Niezależnie od uzyskanych wyników słowa uznania należą się wszystkim uczestnikom, którzy swoim zaangażowaniem przyczyniają się do kultywowania tak ważnych dla narodu tradycji.

 
Domosławice. Pięć lat i już… Nagroda Jakości Nauczania „Sapere auso”
WYDARZENIA - Czchów
środa, 08 listopada 2017 00:16

Nagrodą Jakości Nauczania „Sapere auso” od kilkunastu dni może poszczycić się Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Księdza Profesora Jozefa Tischnera z Domosławic, w gminie Czchów. Nie byłoby może w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że placówka powstała przed pięcioma laty. – To przez ogromną kreatywność uczniów i nauczycieli, wielką determinację władz gminy i dyrekcji szkoły – ocenia burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. Niedawno burmistrz Czchowa, Marek Chudoba oraz delegacja Szkoły Muzycznej I st. w Zespole Szkół i Przedszkola im. ks. prof. Józefa Tischnera w Domosławicach, z dyrektorem Kazimierzem Wojnickim na czele, złożyli wizytę w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. To symboliczne spotkanie dwóch szkolnych tradycji: bardzo młodej, zaledwie 5-letniej, z najstarszą w Polsce, bo liczącą sobie nieprzerwanie aż 429 lat.

 
Jurków. Krwawa niedziela
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 04 listopada 2017 00:29

Na 12 listopada (przyszła niedziela) Klub Honorowych Dawców Krwi oraz Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie zapraszają na akcję oddawania krwi. Tradycyjnie już zostanie ona przeprowadzona w Ośrodku Zdrowia w Jurkowie. Sama akcja rozpocznie się o godzinie 9 i potrwa do 14. – Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej gminy, ale także gmin sąsiednich, do oddania krwi. Krwiodawstwo to wielki dar serca, krew i osocze ratuje zdrowie i Zycie innych. Pokażmy nasza solidarność z innymi, pokażmy nasze serce, naszą dobrą wolę. Zapraszam do oddania krwi w Ośrodku Zdrowia w Jurkowie – apeluje za pośrednictwem naszego portalu. Elżbieta Ogiela, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie.

 
Domosławice. 10 lat z patronem szkoły
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 31 października 2017 11:16

Msza święta, odprawiona w kościele parafialnym w Domosławicach, rozpoczęła uroczystości 10. rocznica nadania tutejszej szkole imienia ks. prof. Józefa Tischnera. Jak podkreśla dyrektor Kazimierz Wojnicki: był też drugi powód do spotkania się. A mianowicie 5.lecie utworzenia w ramach Zespołu pierwszej w regionie Szkoły Muzycznej I stopnia. Toteż podczas liturgii nie zabrakło odświętnej oprawy muzycznej, której osią była – przygotowana specjalnie na jubileusz – Msza Domosławicka. 5 części stałych w języku polskim na baryton solo, chór, organy i smyczki skomponował Grzegorz Majka, który – prócz działalności twórczej – jest także nauczycielem przedmiotów teoretyczno-muzycznych w domosławickiej szkole.

 
Czchów. Projekt z dofinansowaniem unijnym
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 14 października 2017 19:41

Wszystko wskazuje na to, że projekt „uzbrojenia” w kolejne atrakcje turystyczne czchowskiego grodziska stanie się niebawem faktem. W wersji nieco okrojonej, do pierwotnej, z powodu znacznego zmniejszenia środków na ten cel, przez województwo małopolskie. – Liczymy na dofinansowanie w kwocie około 2.4 miliona złotych – mówi naszej redakcji burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. Około miliona wydamy z budżetu gminy. Pieniądze na ten cel mają pochodzić ze środków unijnych, którymi na tym etapie, dysponuje samorząd województwa małopolskiego. Projekt, przygotowany w partnerstwie z innymi podmiotami, zyskał uznanie w oczach ekspertów Konwentu Subregionalnego. Mowa oczywiście o Subregionie Tarnowskim. – Mam nadzieję, że zaplanowane prace uda się nam wykonać nawet do końca 2018 roku – podkreśla burmistrz Chudoba.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 52

pr102017

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .