Reklama
Dożynki pod czchowską Basztą
WYDARZENIA - Czchów
środa, 11 września 2019 23:03

eozynkiczchowPo raz pierwszy w historii dożynki gminy Czchów zorganizowano pod Grodziskiem. To właśnie stolica gminy była w tym roku gospodarzem święta plonów. - Przed wieloma laty podjęliśmy decyzję, że święto plonów, co roku odbywa się w innej miejscowości. Teraz przyszła kolej na stolicę naszej gminy. Cieszy mnie liczny udział gości, a przede wszystkim bohaterów święta, rolników z naszej gminy – mówi naszej redakcji burmistrz Marek Chudoba. Warto dodać, że w gronie gości pojawili się m.in. prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak – Kamysz, poseł na Sejm RP Anna Czech, poseł Urszula Augustyn oraz Norbert Kaczmarczyk. Oczywiście był starosta brzeski – Andrzej Potępa. Idea wydarzenia połączyła elementy obyczajowości ludowej z kulturą popularną, a tradycję z nowoczesną formułą imprez masowych.

 
Czchów. Sukces pań doceniony w Brzesku
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 29 sierpnia 2019 19:53

Na zaproszenie organizatorów Koło Gospodyń Wiejskich z Biskupic Melsztyńskich wzięło udział w Małopolskim Festiwalu Smaku w Brzesku. Wydarzenie to było szansą na zaprezentowanie własnych autorskich pomysłów na potrawy. Grupa Pań z Biskupic Melsztyńskich przez kilka dni i wieczorów, opracowywała swoje menu. Do konkursowej rywalizacji zgłosiły pierogi z orzechami i śliwkami serwowane z sosem waniliowym oraz malinowym. Kulinarna propozycja podbiła podniebienia członków komisji konkursowej, którzy zadecydowali o zwycięstwie  dania z Biskupic Melsztyńskich.W tym miejscu należy pogratulować zwycięskiej ekipie, którą stanowiły: Anna Skiba-Ratusznik, Justyna Hyra, Katarzyna Skiba-Różowska, Edyta Mikulska, Anna Szcześniak, Renata Burek i Bernadeta Salamon oraz życzyć Paniom kolejnych sukcesów.

 
Złota. O prymat w gminie
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 22 sierpnia 2019 19:48

Na 1 września, na godzinę 15 zaplanowano Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. Tym razem gospodarzem zmagań będzie Złota. Jak mówi Marek Chudoba, burmistrz Czchowa, a zarazem szef struktur gminnych ZOSP RP w Czchowie zawody sportowo-pożarnicze są formą intensywnego szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych. Celem organizacji zawodów sportowo-pożarniczych jest w szczególności: mobilizowanie do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu, ocena stanu wyszkolenia pożarniczego, popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej, przygotowanie do startu w zawodach wyższego szczebla.

 
Czchów. Gmina stawia na turystykę
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 15 sierpnia 2019 17:49

Kołem zamachowym w rozwoju gminy Czchów będzie turystyka – zapewnia burmistrz Marek Chudoba. Nie dziwi zatem, że od kilkunastu lat wszelkie działania samorządu, jak też organizacji pożytku publicznego, zmierzają w tym kierunku. Jego zdaniem działania gminy w całej tej kadencji będą uwarunkowane właśnie tym zagadnieniem. - Od wielu lat, konsekwentnie  realizujemy inwestycje turystyczne. W tym roku, w maju oddaliśmy do użytku odnowione i ubogacone wieloma atrakcjami zamkowe wzgórze. Przed nami kolejny etap odzyskiwania brzegu Jeziora Czchowskiego. Liczymy także na różuj partnerstwa publiczni – prywatnego. Za kilka lat znaczna część mieszkańców będzie utrzymywała się z turystyki – tłumaczy burmistrz Chudoba.

 
Czchów. Burmistrz delegatem
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 10 sierpnia 2019 00:00

Marek Chudoba i Włodzimierz Rabiasz zostali wybrani do Rady Powiatowej Małopolskiej Izby Rolniczej w Powiecie Brzeskim. W głosowaniu mogli uczestniczyć płatnicy podatku rolnego i działów specjalnych produkcji rolnej znajdujący się na spisach wyborczych. Zgodnie z zasadami każda gmina może posiadać dwuosobowe przedstawicielstwo w izbie. W gminie Czchów ubiegało się o nie czterech kandydatów. W wyniku głosowania do Małopolskiej Izby Rolniczej na kolejną kadencję dostali się: Marek Chudoba z wynikiem 62 głosów; Włodzimierz Rabiasz z wynikiem 55 głosów. W głosowaniu udział brali również: Krzysztof Dzięciołowski (18 głosów) i Grzegorz Malaga (22 głosy).

 
Powstaje komitet – społeczny pod auspicjami wójta
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 30 lipca 2019 12:47

Wójt gminy Gnojnik Sławomir Paterek zamierza powołać komitet społeczny ds. opiniowania przebiegu alternatywnej drogi, dla drogi krajowej DK 75. Mowa oczywiście o przebiegu trasy przez teren gminy Gnojnik.

 
Czchów w powiecie brzeskim najwyżej w rankingach dochodów jednostek samorządu terytorialnego 2018 r.
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 30 lipca 2019 11:54

Czchów w powiecie brzeskim najwyżej w rankingach dochodów jednostek samorządu terytorialnego 2018 r. Tym razem w rankingu miast Czchów znalazł się w pierwszej setce na blisko 600 miast w Polsce. W rankingu wojewódzkim aż na 6 miejscu uplasował się Czchów z dochodem na jednego mieszkańca wynoszącym 3 656 zł.

 
Jurków. Rondo do remontu
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 18 lipca 2019 19:17

Zapowiadają się „korki” na rondzie w Jurkowie, którego remont rozpoczął się wczoraj. Od kilku lat gmina Czchów zabiegała o wykonanie remontu. – Z naszej inicjatywy poprawiło się też bezpieczeństwo przy drodze Brzesko – Jurków – Nowy Sącz. Przez trzy miesiące, od marca do czerwca trwał remont fragmentu drogi. Efektem tego jest ponad półtorakilometrowy odcinek chodnika. Wartość zrealizowanej inwestycji opiewa na grubo ponad 2.3 miliona złotych – wylicza Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 63

akw4

345px X 300px  100dpi sak

prr092019a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .