Czchów. Stolica małopolskiego jazzu
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 12 lipca 2019 00:00

Po raz dwudziesty organizujemy ten festiwal. W tym roku potrwa od 12 do 14 lipca. Przez kilka dni Czchów będzie stolicą jazzu. Zapraszam wszystkich na to przedsięzicie artystyczne. Kultura wysoka po raz kolejny zawita to miasteczka nad Dunajcem – zachwala burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Gnojnik. Iwkowa. Tysiąc ankiet
WYDARZENIA - Czchów
środa, 10 lipca 2019 21:05

W sumie ponad tysiąc ankiet złożyli mieszkańcy trzech gmin w sprawie planwanego przebiegu trasy Brzesko – Nowy Sacz. Teraz przeanalizują je projektanci. Przypomnijmy, że w kwietnia 2019 roku w Urzędzie Gminy w Iwkowej odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli gmin i miast: Brzesko, Gnojnik, Lipnica Murowana, Czchów, Iwkowa, Łososina Dolna, Chełmiec oraz Nowy Sącz w sprawie podpisania wspólnego stanowiska samorządów dotyczącego przebiegu korytarza DK 75.

 
Czchów. Wnioski w magistracie
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 09 lipca 2019 10:51

Od 1 sierpnia 2019 roku w Urzędzie Miejskim w Czchowie w Biurze Obsługi Klienta (sala nr 3) na parterze w budynku Urzędu, beda przyjmowane wnioski w ramach programu rządowego 500+. Przyjmowanie wniosków będzie odbywać się w następujących dniach: poniedziałek 9:00 – 14:00; wtorek 10:00 – 17:00; środa 9:00 – 14:00; czwartek 9:00 – 14:00; piątek 9:00 – 14:00. Przypominamy, że istnieje możliwość telefonicznego umówienia się na termin złożenia wniosku pod nr tel. (14) 66 - 21 - 736. - Zapraszam do składania wniosków – mowi naszje redakcji burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Absolutorium dla burmistrza
WYDARZENIA - Czchów
środa, 03 lipca 2019 21:02

Niewielu jest samorządowców w Polsce, którzy mogą poszczycić się siedemnastym z rzędu i to przyjętym przez aklamację (jednogłośnie) absolutorium z wykonania budżetu gminy. Wcześniej radni zaaprobowali raport o stanie gminy i udzielili wotum zaufania burmistrzowi Markowi Chudobie.

 
Czchów. Pozostało kilka dni
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 21 czerwca 2019 21:27

Tylko do 26 czerwca 2019 r. można złożyć ankietę dotyczącą  „Studium Techniczno Ekonomiczno Środowiskowego (STEŚ) dla zadania pn.: Budowa i przebudowa drogi krajowej nr 75 (DK75) klasy GP na odc. Brzesko –Nowy Sącz odc. II” z Państwa uwagami bądź wnioskami co do przebiegu trasy. Wypełnione ankiety można składać w Urzędzie Miejskim w Czchowie na dzienniku podawczym (do przygotowanej do tego celu urny) w Biurze Obsługi Klienta (sala nr 3) na parterze budynku Urzędu lub przesłać bezpośrednio na adres: Halcrow Group Sp. z o. o. Oddział w Polsce (JACOBS) ul. Wspólna 47/49, 00-684 Warszawa, e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . 

 
Czchów. Po kontroli z komendy
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 13 czerwca 2019 20:01

Niedawno przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku przeprowadzili w jednostce OSP Czchów sprawdzian gotowości bojowej. Wszystko działo się tak jak podczas prawdziwej akcji, najpierw syrena alarmowa, a później działanie przy pozorowanym wypadku drogowym. Liczył się czas, prawidłowość i profesjonalność działania strażaków ratowników, a także stan i utrzymanie sprzętu. Podczas końcowego podsumowania kontroli, otrzymaliśmy ocenę pozytywną – cieszy się Marek Chudoba, szef struktur gminnych ZOSP RP w Czchowie.

 
Czchów. Budowa sieci w gminie
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 08 czerwca 2019 21:33

Niedawno została podpisana umowa pożyczki przez Burmistrza Czchowa: Marka Chudobę, przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy, Moniki Kurzydło, z Zarządem Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, w składzie: Kazimierz Koprowski – Prezes Zarządu oraz Anna Biederman-Zaręba – Zastępca Prezesa Zarządu, na realizację projektu pn. Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Jurków – Równia i Szotówka, gm. Czchów”,w kwocie do 375 609,75 zł.

 
Czchów. Drogowe konsultacje
WYDARZENIA - Czchów
środa, 05 czerwca 2019 21:41

Na 13 czerwca zaplanowano konsultacje społeczne związane z planami budowy drogi krajowej Brzesko – Nowy Sącz. - Podczas kilkugodzinnego spotkania będzie można przeanalizować propozycje przebiegu trasy. My, mówię o kilku gminach regionu, wyraziliśmy swoje stanowisko podczas spotkania, które jakiś czas temu, odbyło się w Iwkowej. Konsultacje zaplanowano w godzinach od 11 do 17. Zapraszam na spotkanie w Kinie Baszta w Czchowie – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Samorządy, przez których tereny przebiega droga krajowa nr 75 przyjęły wspólne stanowisko. Wskazują w nim, jako wariant wspierany, połączenie propozycji „A” oraz „B” z opracowywanego studium korytarzowego. To wariant z drogą z Nowego Sącza wzdłuż lewego brzegu Dunajca, z koniecznością budowy nowego mostu mniej więcej na wysokości kamieniołomu w Marcinkowicach i biegnącą przez zaplanowany już nowy most w Kurowie. Ten wariant przewiduje również m.in. budowę tunelu pod górą Just.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 62

pr072019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .