Czchów. Gmina wspiera seniorów
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 29 października 2018 21:04

 Pięć tysięcy złotych na zorganizowanie wyjazdu integracyjnego, historycznego i kulturalnego seniorów przekazała gmina Czchów Stowarzyszeniu Przyjaciół Ziemi Czchowskiej. 16 i 17 października 2018 roku seniorzy i społecznicy z Gminy Czchów wybrali się do Kotliny Kłodzkiej w ramach zadania publicznego pn. "Historyczne i kulturowe inspiracje - Ziemia Kłodzka - wycieczka dla seniorów i społeczników z Gminy Czchów cz. II" współfinansowanego przez Gminę Czchów, a realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie.

 
Czchów. Pomogą potrzebującym
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 26 października 2018 23:29

Po raz kolejny Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czchowie rozpoczął działania pn. „Akcja zima 2017/2018” mające na celu łagodzenie skutków niskich temperatur. Zima to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, pozostających w trudnej sytuacji życiowej i materialnej, a także dla ludzi starszych, samotnych oraz niepełnosprawnych, które z uwagi na wychłodzenie, bądź brak ciepłej odzieży są narażone na bezpośrednie zagrożenie życia. Ujemne temperatury, wiatr, padający śnieg stanowią poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia, a nawet życia. Należy zatem reagować zawsze, kiedy osoba znajduje się w trudnej sytuacji i potrzebuje pomocy. Stąd Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czchowie zwraca się do mieszkańców Gminy Czchów z apelem o czujność i wrażliwość na sytuacje zagrażające zdrowiu lub życiu, osób narażonych na działanie niskich temperatur – mói Renata Krakowska, szefowa MOPS w Czchowie.

 
Czchów. Powróci sprawa zasiedlenia Romów?
WYDARZENIA - Czchów
środa, 24 października 2018 22:01

Wybory samorządowe sprawiły, że przez ostatnie miesiące samorządowcy z Limanowej „wyciszyli” kwestię przeniesienia Romów do Czchowa. Burmistrz Marek Chudoba ostrzega, że wybór na stanowisko burmistrza Limanowej Władysława Biedy oznacza jedno: powrót do koncepcji wysiedlenia ich z Limanowej i przeniesienia do Czchowa. - Mam żal do wojewody małopolskiego, że w porę nie zablokował uchwały Rady Miejskiej w Limanowej. Tymczasem racja jest po naszej stronie, bowiem Uchwala radnych z Limanowej w sprawie przesiedlenia romskiej rodziny do Czchowa jest nieważna. Nasz tok rozumowania podzielił Naczelny Sąd Administracyjny. Przypomnę, że samorządowcy z Limanowej kupili dom w Czchowie i chcieli tam przeprowadzić  romska rodzinę, która teraz mieszka w zrujnowanym budynku. Szkopuł w tym, że sami Romowie nie chcą u nas mieszkać. To inżynieria społeczna. Jako burmistrz nigdy się nie zgodzę na łamanie prawa: bo spór o Romów w Czchowie ma charakter prawny – zapewnia Chudoba.

 
Gmina Czchów: Milionowe nakłady na inwestycje
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 13 października 2018 21:19

W infrastrukturę gminną, w ostatnich latach, zainwestowano ponad 90 milionów złotych; z tego tylko w tym roku 12.5 miliona złotych. – Ponad połowę tej kwoty to unijne i krajowe dotacje. Tak więc można powiedzieć, że środki zewnętrzne, bezzwrotne  to kwota blisko 50 milionów złotych – wylicza Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Gmina Czchów. Nie będzie w 2019 roku podwyżek cen wody i ścieków
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 06 października 2018 00:00

Bardzo stabilna polityka podatkowa, prowadzona już od kilkunastu lat, oparta na niskich podatkach – sprzyja dynamicznemu rozwojowi gminy. Korzystają na tym nie tylko mieszkańcy, ale także inwestorzy i właściciele domków letniskowych. Przez ostatnie trzy lata podatki lokalne nie były podnoszone w ogóle. Dotyczy to także podatku rolnego oraz podatku leśnego. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że drenowanie kieszeni podatników w naszym regionie, gdzie dochody są niskie, to droga do nikąd. W przypadku rolnictwa, które jest zupełnie nieopłacalne, stosujemy najniższą dopuszczonych prawem stawkę podatku rolnego  - mówi naszej redakcji burmistrz Marek Chudoba.

 
Gmina Czchów: Ponad dwa miliony w sieci wodociągowej i kanalizacji
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 04 października 2018 00:00

Ponad 2.1 miliona złotych będzie kosztowała rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w gminie Czchów. – Jest to kolejny etap prac, który sfinansujemy miedzy innymi poprzez pozyskanie preferencyjnej pożyczki – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Czchów najbogatszy w powiecie brzeskim
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 22 września 2018 22:24

Gmina Czchów jest najbogatszą gminą powiatu brzeskiego – wynika z rankingu opublikowanego przez pismo samorządowe Wspólnota. W Czchowie jest to 3352 zł per capita na obywatela; na drugim miejscu jest Iwkowa 2922,62 złotych, w Brzesku ten dochód wynosi 2646,09 złotych. Gmina Czchów została sklasyfikowana na 105 pozycji w kraju, przed Skawiną, Muszyną czy Dobczycami. Daleko w tyle zostały Ciężkowice, Tuchów, Nowy Wiśnicz, Dąbrowa Tarnowska czy Szczucin.

 
Domosławice. Muzyczny koncert…
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 09 września 2018 14:58

W Szkole Muzycznej I stopnia w Domosławicach zorganizowano właśnie koncert, podsumowujący realizowany przez szkołę projekt polsko-ukraiński „Muzyka Nas Łączy - Akademia Ambasadorów Kultury”, połączony z uroczystym rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019 dla uczniów placówki. – Koncerty muzyczne mają u nas już kilkuletnia tradycję. To doskonała okazja do zaprezentowania, coraz większych umiejętności naszych podopiecznych i promocji szkoły. Od kilku lat jesteśmy obecni na kulturalnej „mapie” nie tylko naszej gminy Czchów, ale także kilku sąsiednich gmin, w których mamy swoje filie – podkreśla Kazimierz Wojnicki, dyrektor Szkoły Muzycznej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 57

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .