Dotacja z Ministerstwa Rozwoju na inwentaryzację
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 18 maja 2017 00:00

Gmina Czchów wypowiedziała wojnę azbestowi. Niedawno samorząd otrzymał dotację z Ministerstwa Rozwoju na przeprowadzenie inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest.

 
Czchów: Gminna wojna z azbestem
WYDARZENIA - Czchów
środa, 10 maja 2017 13:36

Gmina Czchów wypowiedziała wojnę azbestowi. Niedawno samorząd otrzymał dotację z Ministerstwa Rozwoju na przeprowadzenie inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest.

 
Powstanie Program Rewitalizacji Gminy Czchów na lata 2016 - 2020
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 25 kwietnia 2017 21:43

Do końca maja potrwają konsultacje społeczne Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Czchów na lata 2016-2020. – To kolejny dokument o charakterze strategicznym, którego opracowanie otworzy nam drogę do pozyskania środków unijnych, jak również krajowych. Zachęcam wszystkich mieszkańców gminy do udziału w konsultacjach, do szeroko zakrojonej dyskusji – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Czchów: Sześć szkół w gminie
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 25 kwietnia 2017 20:40

Reforma oświaty stała się faktem. Niebawem znikną sześcioletnie szkoły podstawowe i trzyletnie gimnazja – zamiast tego dzieci będą uczyły się w ośmioklasowych szkołach podstawowych.

 
Czchów. Najtańsza woda w regionie
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 25 kwietnia 2017 00:00

To dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Czchów. Na wniosek burmistrza Czchowa Marka Chudoby Rada Miejska w Czchowie podjęła Uchwałę w sprawie zatwierdzenia taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Gminy Czchów na okres 1 maja 2017 do 30 kwietnia 2018 roku. - Taryfy nie uległy zmianie. W praktyce oznacza to, że ceny wody nie ulegną zmianie – dodaje burmistrz Marek Chudoba. Nie podnosiliśmy tych cen nawet o współczynnik inflacji.

 
Czchów. Bieg Floriański
WYDARZENIA - Czchów
środa, 12 kwietnia 2017 23:35

Nawet kilkuset uczestników – miłośników biegania spodziewają się organizatorzy kolejnej już XX, a więc jubileuszowej odsłony Biegu Floriańskiego. Impreza, która przed laty wymyślił Kazimierz Dudzik, jest najstarsza tego typu w regonie. Już dzisiaj Burmistrz Czchowa Marek Chudoba, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP Oddział Gminny w Czchowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Czchowie oraz Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie serdecznie zapraszają na XX. Bieg Floriański, który odbędzie się 29 kwietnia 2017 r.

 
Czchów. Deklaracje do końca kwietnia
WYDARZENIA - Czchów
środa, 05 kwietnia 2017 19:15

Tylko do 30 kwietnia przyjmowane są deklaracje od właścicieli nieruchomości w gminie Czchów, którzy będą chcieli, jeszcze w tym roku zamontować przydomową oczyszczalnię ścieków. – Takie urządzenia pojawią się poza tak zwanym terenem czchowskiej aglomeracji. Mowa o obszarze gminy, gdzie jest wybudowana lub w niedalekiej przyszłości powstanie zbiorcza sieć kanalizacji sanitarnej – wyjaśnia burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. Natomiast deklaracje dla osób, które chcą uczestniczyć w realizacji programu w roku 2018, będą przyjmowane do końca listopada 2017. W lutym rada Miejska w Czchowie podjęła uchwałę w sprawie zasada udzielania dotacji (określone zostały podstawowe warunki uzyskania przydomowej oczyszczalni ścieków od Gminy Czchów).

 
Czchów. Gmina wspiera potrzebujących nie tylko w ramach 500+
WYDARZENIA - Czchów
środa, 29 marca 2017 20:48

W sumie pięć ton żywności trafiło przed Świętami Wielkanocnymi (marcu tego roku) do mieszkańców gminy Czchów. – Po programie 500+, który realizujemy od roku, jest to kolejny projekt mający na celu wsparcie najbardziej potrzebujących, w tym rodziny wielodzietne, ale także osoby starsze czy samotne – podkreśla burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. Warto wspomnieć, że w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czchowie podpisał umowę z Bankiem Żywności w Krakowie na realizację zadań z zakresu dystrybucji artykułów spożywczych dla osób najbardziej potrzebujących.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 53

db2018plakat

pr0502018b

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .