Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 14 marca 2011 22:35

Zespół Szkół w Czchowie w ramach realizacji projektu Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży, gościć będzie młodzież z Niemiec. Na realizację programu czchowska placówka otrzymała dotację w wysokości 2.943,00 zł. W okresie od 26.03. do 30.03.2011r. 15 uczniów z Staatliches Gymnasium am Rennweg (Thüringen ) – grupa sportowa, zaprezentuje w Zespole Szkół w Czchowie swoje umiejętności gimnastyczne. Nasi uczniowie natomiast oprowadzą gości po szkole, przybliżą system kształcenia ogólnego i zawodowego, pokażą bazę dydaktyczną, zaprezentują dorobek kół zainteresowań i wprowadzą w codzienny szkolny klimat. Będzie też czas na wspólne zajęcia sportowe, biesiadę z degustacją regionalnych potraw. Program przewiduje też zwiedzanie Krakowa, Brzeska oraz Czchowa. Zwieńczeniem spotkania będzie wyjazd w polskie Tatry i zwiedzanie Zakopanego.

 
Jokery i Asy lokalnego biznesu
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 03 marca 2011 01:37

asybiznesuPo raz kolejny w Czchowie rozdano Asy i Jokery Biznesu. – W ten sposób chcemy wyróżnić najaktywniejszych przedsiębiorców: tych, którzy tworzą miejsca pracy, ale również włączają się we wszelkiego rodzaju przedsięwzięcia kulturalne, sportowe czy społeczne – mówił podczas gali rozdania nagród, burmistrz Marek Chudoba. Czchów jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się pod względem gospodarczych gmin w powiecie brzeskim. Wskaźnik przedsiębiorczości jest tutaj bardzo wysoki. Dowody? Na ponad osiem tysięcy mieszkańców działa tutaj ponad 500 firm, niektóre zatrudniają nawet po kilkadziesiąt osób (rekordziści ponad sto). – U nasz przedsiębiorczość rozwija się naprawdę bardzo dobrze. Wiele firm, to firmy rodzinne, ale są i takie, które dają zatrudnienie naszym mieszkańcom. Działalność gospodarcza firm ma oczywiście spory wpływ na finanse samorządu. Dlatego gmina stara się stworzyć jak najlepsze warunki do inwestowania. Niskie podatki i opłaty lokalne, przyjaźnie do przedsiębiorców i inwestorów nastawiony urząd, to jeden z wielu przykładów podejmowanych przez nas działań – mówi burmistrz Chudoba.  Od kilku lat samorząd przyznaje nagrody dla wyróżniających się przedsiębiorców. To nie tylko rekiny lokalnego biznesu, ale także osoby wrażliwe na potrzeby społeczne: wspierające w ramach mecenatu wydarzenia kulturalne, sportowe, działania charytatywne. – Te skromne statuetki i dyplomy uznania to nasz ukłon w stronę biznesu i wyrazy wielkiego podziękowania – mówi burmistrz Chudoba.

 
Radni przyjęli propozycje burmistrza
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 26 lutego 2011 18:42

Rajcy miejscy z Czchowa uchwalili budżet na 2011 rok. Po stronie wydatków zapisali ponad 28 milionów złotych. Przychody będą o cztery miliony mniejsze i zamkną się kwotą 24 miliony złotych. Deficyt zostanie pokryty nadwyżką z wykonania budżetu w ubiegłym roku oraz pożyczkami i kredytem z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (częściowo umarzalnymi). Warto zaznaczyć, że co piąta złotówka została przeznaczona na inwestycje. W sumie na ten cel rajcy zapisali ponad 5.3 miliona złotych. W wydatkach inwestycyjnych na uwagę zasługuje rozbudowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w gminie. Na ten cel samorząd przeznaczył blisko 3.6 miliona złotych. Jak mówi burmistrz Czchowa Marek Chudoba, zakres prowadzonych prac jest ogromny. Nowa sieć kanalizacji i wodociągów pojawi się w tym roku, w kilku miejscowościach: Czchowie, Jurkowie, Domosławicach Tworkowej i Biskupicach Melsztyńskich, natomiast sama sieć wodociągowa, dodatkowo w Piaskach Drużkowie, Czchowie i Tymowej. W sumie wartość całego zdania zamknie się kwotą około 7.5 miliona złotych. – Realizacja inwestycji sprawi, że pod względem nasycenia sieci kanalizacyjnej w powiecie brzeskim będziemy bezsprzecznymi liderami. Podobnie rzecz się będzie miała w przypadku wodociągów – ocenia burmistrz Marek Chudoba. Nie mniej istotne jest dokończenie budowy czterech sal gimnastycznych. Prowadzone są obecnie prace budowlane. W niedalekiej przyszłości samorząd chce oddać do użytku obiekty w Tymowej, Domosławicach i Złotej. Tempo prac i finalny produkt będzie zależał od możliwości pozyskania na ten cel środków unijnych. Najbardziej zaawansowane są prace w Domosławicach i Tymowej. Tam obiekty zostaną oddane do użytku, w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

 
Nowa oferta ma zwabić gimnazjalistów
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 01 lutego 2011 00:36

Nowa oferta edukacyjna ZSP w Czchowie ma zwabić gimnazjalistów. Zespół Szkół jest szkołą ponadgimnazjalną, zapewniającą swoim uczniom wszechstronny rozwój intelektualny, duchowy i fizyczny. Jest to szkoła bezpieczna i przyjazna dla ucznia, a zarazem ciekawa, wymagająca i sprawiedliwa. Kształci i wychowuje człowieka mądrego, twórczego, uczciwego, tolerancyjnego, otwartego na świat,  kierującego się właściwą hierarchią wartości. Przygotowuje absolwentów posiadających umiejętności kreatywnego odnajdywania się na rynku pracy oraz stwarza dobre warunki dalszego kształcenia (badanie losów absolwentów dowodzi, że większość z nich podejmuje dalsze kształcenie lub pracę). Szkoła stanowi atrakcyjne miejsce, gdzie uczniowie  znajdują warunki pełnej samorealizacji i chętnie w niej przebywają. Placówka posiada dobrą organizację pracy – nauka na jedną zmianę, plan zajęć uwzględniający rozkład jazdy środków komunikacji (dzięki staraniom szkoły zapewniony jest dojazd z każdego miejsca, z którego młodzież uczęszcza).  Bardzo dobra  baza lokalowa i dydaktyczna pozytywnie wpływa na jakość kształcenia. Szkoła  jest mocno osadzona w środowisku, uwzględnia potrzeby, interesy, oczekiwania i ambicje: rodziców, uczniów i społeczności lokalnej.

 
Modernizacja kształcenia zawodowego
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 15 stycznia 2011 00:53

modernizacjaksztalceniaOd września 2010 roku w Zespole Szkół w Czchowie realizowany jest projekt Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Czteroletni projekt zakłada wsparcie kształcenia zawodowego, powiązanie oferty szkoły z wymaganiami rynku pracy, a także promocję szkół zawodowych.

 
Wybory sołeckie w gminie Czchów
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 14 stycznia 2011 00:15

spotkaniesoltysiKampania trwa w najlepsze. Mowa o zaplanowanych właśnie wyborach sołtysów i rad sołeckich na terenie gminy Czchów. – Wybory odbędą się w lutym i marcu. Bardzo wysoko oceniam współpracę z sołtysami. To od tej współpracy w  dużej mierze biorą się liczne sukcesy gospodarcze naszej gminy – ocenia burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. Jak mówi gospodarz gminy, Fundusz Sołecki wprowadzono tutaj kilka lat temu, kiedy jeszcze nikt w Sejmie nie myślał o takich rozwiązaniach prawnych. – Przekazywanie pieniędzy do dyspozycji sołectw to dobre rozwiązanie, element rozwoju demokracji – mówi burmistrz Chudoba.

 
Kontrakt nie napawa optymizmem
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 06 stycznia 2011 11:51

Kontrakt z narodowym Funduszem Zdrowia pod znakiem zapytania. Powody do niepokoju ma kierownictwo Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Czchowie. – Ten kontrakt jest niższy niż w 2010 roku. Będziemy musieli oszczędzać. Na czym? Nie wiem – ubolewa kierownik Paweł Nieć. Zagrożone są także usługi związane z rehabilitacją. – Sam sposób kontraktowania i prowadzenia rozmów przez Narodowy Fundusz Zdrowia pozostawia wiele do życzenia - mówi Paweł Nieć. Burmistrz Czchowa Marek Chudoba nie ukrywa, że w tej sytuacji nie uniknione są redukcje zatrudnienia – System finansowania służby zdrowia jest chory. W Polsce potrzebne są gruntowne, szybkie zmiany systemowe – ocenia.

 
Władze w komplecie i bez... zmian
WYDARZENIA - Czchów
środa, 29 grudnia 2010 23:31

marekchudoba2010Marek Chudoba burmistrzem Czchowa, Włodzimierz Rabiasz przewodniczącym Rady Miejskiej. Władze samorządowe miasta ukonstytuowały się. W kierownictwie nie nastąpiły żadne zmiany.

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 następna > ostatnia >>

Strona 51 z 54

wybory2018

Hubert-2018-strona-768x1085 kopia

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .