Czchów: Próbował wręczyć łapówkę
WYDARZENIA - Czchów
środa, 03 sierpnia 2011 19:51

Ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie miał 50-letni kierowca forda, którego wczoraj zatrzymali dzielnicowi z Czchowa. Po zatrzymaniu mężczyzna próbował przekupić policjantów. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym grozi mu do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy. Mężczyzna przed sądem odpowie również za próbę wręczenia łapówki. Wczoraj (tj. 2.08) w godzinach popołudniowych w miejscowości Iwkowa policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Fordem Escortem. Jego kierowca, 50 -letni mężczyzna próbował wręczyć policjantom 200 złotych w zamian za odstąpienie od kontroli. Kiedy funkcjonariusze pouczyli kierowcę, że dopuszcza się przestępstwa, ten wyciągnął z kieszeni kolejne 100 złotych uznając, że to załatwi sprawę a on sam spokojnie wróci do domu. Po przeprowadzeniu badania okazało się, że 50-latek miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym grozi mu do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy, za próbę wręczenia łapówki do 10 lat.

 
Czchów: Letnia ofensywa kulturalna gminy
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 28 lipca 2011 21:53

dniczchowa2011To bez wątpienia rok Czchowa. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka: ot chociażby ten kulturalno – rozrywkowy. Nie ma chyba weekendu, by coś tutaj ciekawego się nie działo. Był piknik integracyjny, imprezy w sołectwach, Jazz Baszta Festiwal, a teraz Dni Miasta i Gminy Czchów. Ludowy Piknik Grodzki to motto tegorocznej zabawy. Jak mówi burmistrz Marek Chudoba w ten sposób gmina włącza się w wielka batalie o turystów. Z powodzeniem rzecz jasna. Organizatorami święta byli: Burmistrz Czchowa oraz Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie, a partnerowali im: Starostwo Powiatowe w Brzesku, Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie, Stowarzyszenie - Na Śliwkowym Szlaku oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Czchowie.

 
Ostro w sport i ochronę środowiska
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 19 lipca 2011 22:09

marekchudoba2010Rozmowa z Markiem Chudobą, burmistrzem Czchowa.

- Cztery sale gimnastyczne oddane w jednym roku… Przyznam brzmi niesamowicie. Takie są potrzeby?
- Kiedy w 2002 roku obejmowałem urząd burmistrza, zakładem że w ciągu 10 lat powinno powstać kilka sal gimnastycznych. Jedną, pełnowymiarowa, oddaliśmy do użytku w stolicy gminy w Czchowie. Przed kilkoma laty zapadła decyzja o budowie czterech sal: w Złotej, Domosławicach, Tworkowej i Tymowej. Aż cztery sale gimnastyczne zostaną oddane do użytku jeszcze w tym roku w gminie Czchów. Każda szkoła będzie miała swój obiekt sportowy. Pod koniec wakacji zapowiada się istny maraton w oddawaniu obiektów do użytku. W zasadzie wszystkie obiekty są już na ukończeniu. Można powiedzieć, że pozostała tylko drobna kosmetyka. Trzy sale oddamy do użytku na przełomie sierpnia i września, a czwarty obiekt pod koniec roku. Cieszy mnie ogromnie, że radni gminy uznali, iż należy sfinalizować w tym roku te inwestycje. Realizujemy je jednocześnie we wszystkich czterech wsiach, by nas nikt nie posadził o to, że jakąś miejscowość faworyzujemy.

 
Jazzowy weekend w gminie Czchów
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 10 lipca 2011 21:21

jazz2011Ogromną popularnością cieszyła sie tegoroczna edycja Jazz Baszta Festiwalu, która w miniony weekend odbyła się w Czchowie. Podobnie jak w latach poprzednich zjechali tutaj muzycy tego gatunku z całej Polski. - Pokazali, że jazz ma się dobrze, a Czchów jest letnią stolica tego gatunku muzyki - ocenia burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. Tradycyjnie już impreza cieszy się wielkim zainteresowaniem. Obecny na muzycznym spotkaniu wicemarszałek województwa małopolskiego Stanisław Sorys mówił, że cieszy się, iż bardzo ambitne festiwale oragnizowane są nie tylko w stolicy Małopolski, ale także w mniejszych aglomeracjach i małych miastach, takich jak Czchów. - Samorząd województwa małopolskiego wspiera i bedzie wspierał tego typu wydarzenia. Tym bardziej że wpisują się one w strategię rozwoju kultury i promocję Małopolski - mówił marszałek Sorys. Burmistrz Chudoba twierdzi, że impreza na trwałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych. - Oda małej, kameralnej imprezy, stała się festiwal produktem eksportowym miasta i powiatu - mówi Chudoba. Podobnego zdania sa turyści i goście. - Odwiedzamy Czchów od lat. Ale na festiwalu jazzowym jesteśmy co roku. Świetna impreza, moim zdaniem najlepsza w powiecie - przekonuje Kazimierz Brzyk, przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego. Baszta Jazz Festiwal posiada już swoją historię, której karty zapisuje jedenaście edycji, w tym roku już dwunasta. To wyjątkowe wydarzenie kulturalne o zasięgu ogólnopolskim, które jest dobrą okazją do promocji muzyki – jazzu tradycyjnego jako jednej z ciekawszych odmian. Podczas dwunastej edycji festiwalu w Czchowie gościły zespoły z Litwy – DixXband, Melva Houston oraz John Clifton ze Stanów Zjednoczonych. Zagrali również Boogie Boys, Ragtime Banjo Band, czy Big Band „Małopolski”. Koncerty odbyły się w Czchowie „Cafe Oranżeria” Hotel Laziska, na czchowskim Rynku, w pubie pod Sosną oraz Onufrego Zagłoby w Jurkowie.

 
Czchów: Piknik rodzinny z wieloma atrakcjami
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 02 lipca 2011 15:35

Dzisiaj, o godzinie 17, wielkie powitanie lata. I chociaż to astronomiczne pojawiło się blisko dwa tygodnie temu, w Czchowie, uroczyści zostanie przywitane dzisiaj. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji. Burmistrz Czchowa Marek Chudoba, Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie serdecznie zapraszają na imprezę Otwarcie Sezonu Letniego, która odbędzie się w dniach 2 - 3 lipca 2011 r. I tak o 17 oficjalne otwarcie Sezonu Letniego w Czchowie, potem Bajkowa Podróż - program artystyczny dla dzieci następnie zaplanowano wręczenie nagród laureatom II Gminnego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach, a chwilę potem występ laureatów Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej MAJSTERSZTYK. Będą także muzyczne prezentacje: zespołów LABAKUJA, STOP DANCE, Bartłomieja Kozdroja. Następnie pojawi się na scenie kapela góralska Hart z Żywca oraz zespół WZRT z Zakliczyna, o północy zaś zaprezentuje się kapela ludowa z Biskupic Melsztyńskich.. Zaprezentują się piłkarze Piasta z okazji pięciolecia reaktywacji klubu. A jutro: 11.00 - Otwarte Mistrzostwa Czchowa w Siatkówce Plażowej ; 15.00 - 17.00 - plenerowe zabawy rekreacyjne dla dzieci i młodzieży i o 16.00 - Gminne Zawody Strażackie.

 
Wystawa z tradycją w tle
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 23 czerwca 2011 14:07

Od jakiegoś czasu modny jest okres PRL-u. Modnym zarówno w sensie kulturowym jak i wspomnieniowym. Nie mniej ni więcej temu celowi służy także wystawa zorganizowana w Czchowie. Nową inicjatywą turystyczną Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie było utworzenie wystawy tematycznej pt. „Dotyk PRL-u”. Dzięki zaangażowaniu kilku osób oraz wsparciu Pani Kingi Smółki, Piwnice Urzędu Miejskiego w Czchowie zamieniły się w swoisty skansen przedmiotów z poprzedniej epoki. Niewątpliwą gratką jest możliwość zobaczenia, dotknięcia a nawet przymierzenia ubrań z tamtego okresu.

 
Małopolski Smak na tarnowskim Rynku
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 21 czerwca 2011 22:35

festiwalsmakutarnow22W miniony weekend 7. Małopolski Festiwal Smaku zawitał do Tarnowa. Trzeci półfinał tegorocznej edycji największego kulinarnego święta w regionie odbył się na tarnowskim rynku. Podczas kiermaszu można było spróbować tradycyjnych specjałów i smakołyków z legendą. Nie zabrakło również ekologicznych przysmaków. Jedną z atrakcji był pokaz gotowania na żywo. Zgłoszone do konkursu produkty oceniło jury konkursowe i publiczność. Kiermasz  otworzył członek Zarządu Stanisław Sorys, a wicemarszałek Roman Ciepiela uczestniczył w zakończeniu festiwalu i wręczył nagrody.

 
II Festiwal Kulinarny w Jurkowie
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 19 czerwca 2011 20:15

festiwalkulinarnyCzy dziczyzna to dobry pomysł na promocję gminy Czchów i powstanie nowej marki Małopolski. Zdaniem Stanisława Sorysa, członka zarządu województwa małopolskiego: jak najbardziej.Podczas minionego weekendu w Czchowie zorganizowano II Konkurs Potraw z Dziczyzny. Podobnie jak pierwsza edycja, cieszył się on sporym zainteresowaniem publiczności. W gronie gości nie zabrakło przedstawicieli samorządu wojewódzkiego i powiatowego. Starosta brzeski Andrzej Potępa nie ukrywał radości z faktu zorganizowania imprezy. – Cieszy nas, jak ludzie biorą sprawy w swoje ręce i organizują tego typu przedsięwzięcia – mówił starosta. Gospodarzom imprezy: Mateuszowi i Piotrowi Musiałom gratulował i dziękował burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. – Taka inicjatywa utwierdza nas w przekonaniu, że przedsiębiorczość ma się u nas bardzo dobrze – mówił.

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 następna > ostatnia >>

Strona 52 z 58

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .