Modernizacja kształcenia zawodowego
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 02 grudnia 2010 22:58
modernizacjaczchowW Zespole Szkół w Czchowie odbył się kurs Carvingu realizowany w ramach Projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 20-osobowa grupa uczniów technikum żywienia miała niebywałą okazję poznawać tajniki sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach. Młodzież uczyła się od prawdziwych mistrzów tej dziedziny.
 
Projekt systemowy na półmetku
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 14 października 2010 23:34

jaroslawgurgul2Koniec roku będzie jednocześnie połową okresu realizacji projektu systemowego 3 gmin partnerskich : Czchów (lider), Iwkowa, Gnojnik. Korzystając z okazji warto sięgnąć do początków całego przedsięwzięcia , które miały miejsce jesienią 2008 roku. Z inicjatywy Jarosława Gurgula – sekretarza Gminy Czchów , przy pełnym poparciu włodarzy poszczególnych Gmin : Bogusław Kamiński ( Iwkowa) , Wojciech Rzepa ( Gnojnik) , Marek Chudoba ( Czchów) udało się osiągnąć porozumienie co do zasad współpracy, opracować wspólny wniosek. To pilotażowe przedsięwzięcie zamknęło się łączną kwotą 462 tysięcy złotych w tym kwota dofinansowania- 412 tysięcy złotych. Ważnym elementem był pierwszy owoc zawartego partnerstwa – bonus dla każdej z gmin po 50 tys. zł. Pozyskanie tych środków pozwoliło uruchomić działania skierowane do różnych grup społeczeństwa. W ramach PAL zorganizowano cały zestaw wsparcia dla wyłonionych w rekrutacji osób.

 
Czchów żąda gwarancji na zaporę
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 25 września 2010 23:51

zaporaczchowMieszkańcy Czchowa z niepokojem spoglądają na zaporę. Zbudowano ją w latach 1934-1949 w technologii identycznej, jak zapora w Niedowie, której pęknięcie kilka tygodni temu, doprowadziło do tragedii w Bogatyni na Dolnym Śląsku. - Niedaleko zapory osuwa się ziemia. Czy zapora ma jeszcze jakąkolwiek gwarancję? Pamiętam, jak w latach 80., tuż obok zapory została ustawiona tabliczka informująca, że gwarancja kończy się w 1989 r., czyli po pięćdziesięciu latach po oddaniu do użytku. Inni wskazują, że tego typu zapory mają gwarancje na 60 lat. Trzeba jednak pamiętać, że budowano ją przez kilkanaście lat. Wynika z tego, że niektóre elementy, w tym fundamenty, wznoszono przed 80 laty - przypomina jeden z mieszkańców Czchowa.

 
Trwa budowa czterech sal gimnastycznych
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 29 sierpnia 2010 23:05
To wydatek rzędu kilku milionów złotych. Realizowane projekty to: "Budowa Przedszkolnej Sali gimnastycznej wraz z zapleczem i infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Tymowa" ( 1 350 600,30 PLN); " Budowa Sali gimnastycznej z przewiązką przy Szkole Podstawowej w miejscowości Domosławice" (1 380 585,62 PLN); "Budowa przedszkolnej Sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Złotej wraz z infrastrukturą techniczną." (1 154 329,22 PLN) oraz "Budowa Sali gimnastycznej z przewiązką przy Szkole Podstawowej w Tworkowej (484 086,10 zł.). Dobra wiadomość dla dzieci: prace w Domosławicach i Tymowej zakończą się niebawem.
 
Geolog zbada teren
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 25 maja 2010 09:11

W najbliższych dniach w miejscowości Piaski Drużków w gminie Czchów rozpocznie prace geolog. Jego opinia da odpowiedź czy mieszkańcy których domy zostały zniszczone przez osuwisko, będą mogli uprzątnąć teren i wynieść co się nie zniszczyło. Na razie policja pilnuje całego terenu ponieważ osuwisko jest czynne. Obsuwające się ziemia doszczętnie zniszczyła kilka domów. Tymczasowo dla ewakuowanych ludzi przygotowano mieszkania w szkole.

 
Niebezpieczne osuwiska
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 20 maja 2010 22:27

Woda już im nie zagraża. Jednak pojawiły się niebezpieczne osuwiska. W sumie na terenie powiatu odnotowano 8 niebezpiecznych obrywów skarp. W gminie Gnojnik na skutek obsuwającej się ziemi ucierpiały 2 domy, także w Będzieszynie w gminie Czchów poważnie uszkodzone zostały dwa domy. Najpoważniejsza sytuacja jest w Drużkowie Pustym także w gminie Czchów gdzie jak mówi Powiatowy Inspektor Budowlany Wojciech Migdał - 20 domom grozi zawalenie. Osuwiska zagrażają też gazociągom. Strażacy apelują by samemu nie naprawiać pękniętych gazociągów lub uszkodzonych linii energetycznych.

 
Nowy klub HDK
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 26 kwietnia 2010 10:01

nowyhdkW marcu, przy Zespole Szkół w Czchowie utworzony został Klub Honorowych Dawców Krwi. W spotkaniu założycielskim uczestniczyło kilkanaście osób w tym prezes Zarządu Rejonowego PCK w Brzesku Krzysztof Olchowa, przewodniczący Rejonowej Rady HDK PCK w Brzesku Grzegorz Matura oraz członek Rady Wojciech Podleś. W trakcie zebrania na Prezesa Klubu wybrano Izabelę Ancukiewicz. W niespełna miesiąc po utworzeniu, Zarząd Klubu wraz z Dyrekcją Szkoły zorganizował swoją pierwszą akcję oddawania krwi.

 
XIII Bieg Floriański
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 23 kwietnia 2010 22:14
Burmistrz Czchowa, Oddział Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Czchowie oraz Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie serdecznie zapraszają na obchody Gminnego Dnia Strażaka, które odbędą się 1 maja 2010 roku w Czchowie.
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 następna > ostatnia >>

Strona 53 z 55

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .