Czchów: Piknik rodzinny z wieloma atrakcjami
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 02 lipca 2011 15:35

Dzisiaj, o godzinie 17, wielkie powitanie lata. I chociaż to astronomiczne pojawiło się blisko dwa tygodnie temu, w Czchowie, uroczyści zostanie przywitane dzisiaj. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji. Burmistrz Czchowa Marek Chudoba, Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie serdecznie zapraszają na imprezę Otwarcie Sezonu Letniego, która odbędzie się w dniach 2 - 3 lipca 2011 r. I tak o 17 oficjalne otwarcie Sezonu Letniego w Czchowie, potem Bajkowa Podróż - program artystyczny dla dzieci następnie zaplanowano wręczenie nagród laureatom II Gminnego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach, a chwilę potem występ laureatów Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej MAJSTERSZTYK. Będą także muzyczne prezentacje: zespołów LABAKUJA, STOP DANCE, Bartłomieja Kozdroja. Następnie pojawi się na scenie kapela góralska Hart z Żywca oraz zespół WZRT z Zakliczyna, o północy zaś zaprezentuje się kapela ludowa z Biskupic Melsztyńskich.. Zaprezentują się piłkarze Piasta z okazji pięciolecia reaktywacji klubu. A jutro: 11.00 - Otwarte Mistrzostwa Czchowa w Siatkówce Plażowej ; 15.00 - 17.00 - plenerowe zabawy rekreacyjne dla dzieci i młodzieży i o 16.00 - Gminne Zawody Strażackie.

 
Wystawa z tradycją w tle
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 23 czerwca 2011 14:07

Od jakiegoś czasu modny jest okres PRL-u. Modnym zarówno w sensie kulturowym jak i wspomnieniowym. Nie mniej ni więcej temu celowi służy także wystawa zorganizowana w Czchowie. Nową inicjatywą turystyczną Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie było utworzenie wystawy tematycznej pt. „Dotyk PRL-u”. Dzięki zaangażowaniu kilku osób oraz wsparciu Pani Kingi Smółki, Piwnice Urzędu Miejskiego w Czchowie zamieniły się w swoisty skansen przedmiotów z poprzedniej epoki. Niewątpliwą gratką jest możliwość zobaczenia, dotknięcia a nawet przymierzenia ubrań z tamtego okresu.

 
Małopolski Smak na tarnowskim Rynku
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 21 czerwca 2011 22:35

festiwalsmakutarnow22W miniony weekend 7. Małopolski Festiwal Smaku zawitał do Tarnowa. Trzeci półfinał tegorocznej edycji największego kulinarnego święta w regionie odbył się na tarnowskim rynku. Podczas kiermaszu można było spróbować tradycyjnych specjałów i smakołyków z legendą. Nie zabrakło również ekologicznych przysmaków. Jedną z atrakcji był pokaz gotowania na żywo. Zgłoszone do konkursu produkty oceniło jury konkursowe i publiczność. Kiermasz  otworzył członek Zarządu Stanisław Sorys, a wicemarszałek Roman Ciepiela uczestniczył w zakończeniu festiwalu i wręczył nagrody.

 
II Festiwal Kulinarny w Jurkowie
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 19 czerwca 2011 20:15

festiwalkulinarnyCzy dziczyzna to dobry pomysł na promocję gminy Czchów i powstanie nowej marki Małopolski. Zdaniem Stanisława Sorysa, członka zarządu województwa małopolskiego: jak najbardziej.Podczas minionego weekendu w Czchowie zorganizowano II Konkurs Potraw z Dziczyzny. Podobnie jak pierwsza edycja, cieszył się on sporym zainteresowaniem publiczności. W gronie gości nie zabrakło przedstawicieli samorządu wojewódzkiego i powiatowego. Starosta brzeski Andrzej Potępa nie ukrywał radości z faktu zorganizowania imprezy. – Cieszy nas, jak ludzie biorą sprawy w swoje ręce i organizują tego typu przedsięwzięcia – mówił starosta. Gospodarzom imprezy: Mateuszowi i Piotrowi Musiałom gratulował i dziękował burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. – Taka inicjatywa utwierdza nas w przekonaniu, że przedsiębiorczość ma się u nas bardzo dobrze – mówił.

 
Gmina Czchów czeka na turystów
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 18 czerwca 2011 01:24

Gmina Czchów doskonale jest przygotowana  do sezonu turystycznego – ocenia burmistrz Marek Chudoba. „Przebojem” tegorocznego sezonu turystycznego będzie ośrodek wypoczynkowy – kąpielisko w Jurkowie. – Oferta kąpieliska zaskoczy niejednego – zapewnia burmistrz Chudoba.

 
Festiwal Dziczyzny
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 16 czerwca 2011 23:23

plaktdzikaPrzed dwa dni odbywał się będzie festiwal potraw z dzika i dziczyzny. Gospodarzem drugiej w historii imprezy, jest znany w całym regionie, Zajazd w Jurkowie (na trasie Czchów - Brzesko). Jak mówi Mateusz Musiał w pierwszym dniu nasi goście będą uczestniczyć w roli obserwatorów i smakoszy. - Odbędzie się konkurs na najlepszą potrawę z dziczyzny, w którym udział wezmą uczniowie ponadgimnazjalnych szkół gastronomicznych z regionu. Następnie odbędzie się koncert muzyki myśliwskiej zespołu HAGARD z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Na godziny wieczorne zaplanowana jest biesiada przy muzyce myśliwskiej i daniach z dziczyzny, których będzie można degustować przez cały czas trwania festiwalu. Drugi dzień będzie bardziej aktywny i rodzinny. Rozpocznie się od Pokazu Mistrzów. Będzie to pokaz gotowania przygotowany przez kucharzy ze Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników. Szcześliwcy z widowni, którzy będą stać najbliżej stanowiska, będą mieli okazję skosztować tego co przyrządzą mistrzowie. Następnie odbędą się konkursy dla dzieci, z wiedzy przyrodniczej oraz strzelecki. Dla najmłodszych będzie również przygotowany mini plac zabaw. O godzinie 17:00 rozpocznie się kulinarny show niespodzianka. Na czym będzie on polegał dowiedzą się tylko Ci, którzy do nas przyjadą. Mogę jedynie zdradzić, że będzie emocjonująco i że publiczność będzie brała aktywny udział. Na godziny wieczorne znowu zaplanowana jest biesiada przy muzyce myśliwskiej i daniach z dziczyzny – mówi Mateusz Musiał.

 
Czchów: Atrakcji nie zabraknie
WYDARZENIA - Czchów
środa, 08 czerwca 2011 21:08

Sporo atrakcji przygotował samorząd Czchowa na tegoroczne wakacje: atrakcji turystycznych i kulturalnych. – W zasadzie nie ma weekendu, by cos ciekawego u nas się nie działo – zapewnia Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Już w maju zorganizowano w Czchowie wielki piknik integracyjny. Potem odbyły się piknik w Jurkowie i w Tworkowej. Niebawem II festiwal potraw z dziczyzny. – Bardzo ciekawie zapowiada sie początek lipca. Po raz kolejny odbędzie się jazz Baszta festiwal – mówi burmistrz Chudoba. Baszta Jazz Festiwal posiada już swoją historię, której karty zapisuje jedenaście edycji, w tym roku już dwunasta. Ważną datą dla festiwalu jest 1 lipca 2000 roku, wtedy to po paru latach marzeń wielu ludzi z czchowianinem Jackiem Mazurem na czele udało się sprowadzić do naszego miasta aż trzy zespoły jazzowe, co pozwoliło nadać temu wydarzeniu rangę festiwalu. Jednak prawdziwe początki jazzowania w Czchowie sięgają lat 60-tych i 70-tych.

 
Czchów: W podziękowaniu za beatyfikację i pontyfikat
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 24 maja 2011 20:57

Modlitwa, zaduma i konkurs towarzyszyły uroczystościom podziękowania za beatyfikację naszego wielkiego rodaka, Jana Pawła II. Czchowskie Kino Baszta wypełniło się po brzegi uczestnikami. Rok 2001 jest wyjątkowy. 1 maja miała miejsce wspomniana już beatyfikacja, 13 maja przypadła 30 rocznica zamachu na życie Ojca Świętego. - Program uroczystej wieczornicy rozpoczął się montażem słowno-muzycznym "Bądźcie Świadkami Bożego Miłosierdzia'' wykonanym przez młodzież gimnazjalną z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jurkowie. Kolejnym punktem programu było podsumowanie ogłoszonego przez Miejską Bibliotekę Publiczną konkursu pod hasłem ''Jan Paweł II -Wielki Polak - Wielki Człowiek". Celem konkursu było: Przypomnienie wspaniałej postaci Jana Pawła II, kształtowanie postawy wdzięczności Bogu za dar wyjątkowego pontyfikatu; Uświetnienie wydarzenia jakim było wyniesienie  na ołtarze Jana Pawła II; Pozostawienie trwałego śladu po tym wydarzeniu; Inspirowanie do poszukiwania właściwych wzorów do postępowania – mówi Elżbieta Ogiela z MOKSiR Czchów. Jak czytamy w protokole konkurs przeznaczony był dla wszystkich mieszkańców gminy, spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, czego dowodem jest 120 prac, które wpłynęły następnie zostały ocenione.

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 następna > ostatnia >>

Strona 53 z 58

pr022019

plus2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .