Czchów. Kup książkę…
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 21:48

W sumie o kilka tysięcy woluminów wzbogaciła się do tej pory Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie dzięki prowadzonej od wieli lat, przez tutejszych bibliotekarzy akcji: „Kup Książkę dla Biblioteki”. Jak wspomina Rozalia Krakowska pomysł zorganizowania tej akcji zrodził się przed czternastoma laty. W pomoc tutejszej książnicy angażują się nie tylko sami mieszkańcy, ale także turyści. Nie bez znaczenia jest jednak fakt, że akcja ma odpowiednią oprawę o co zadbali pracownicy biblioteki, miejskiej instytucji kultury oraz władze samorządowe Czchowa. – Chciałbym podziękować paniom z biblioteki za wytrwałość. Efekty: kolejnych ponad dwieście książek, o które wzbogaciła się biblioteka, to najlepszy dowód, że warto wspierać takie przedsięwzięcia – trafnie ocenia Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Czchów. „Kierunek kariera”
WYDARZENIA - Czchów
środa, 23 sierpnia 2017 23:49

To oferta dla mieszkańców gminy Czchów. Wspólny projekt Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie oraz miasta. W sumie nawet do 87 procent dofinansowania do szkoleń można uzyskać uczestnicząc w  projekcie „Kierunek Kariera”. Szansę na otrzymanie dofinansowania w formie bonów otrzymają wszyscy uczestnicy projektu, którzy spotkają się z doradcą zawodowym i wraz z nim określą jakich szkoleń potrzebują. – Warto skorzystać z tej oferty, bo to szansa na swego rodzaju podsumowanie swoich umiejętności i kwalifikacji, zderzenie ich z potrzebami rynku pracy, ale przede wszystkim szansa na zdobycie dodatkowych kwalifikacji zawodowych. Dlatego chętnie współuczestniczymy w realizacji programu i promocji jego założeń – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Kto może skorzystać z projektu?

 
Czchów. Ostatni dzwonek
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 19 sierpnia 2017 18:35

Tylko do 22 sierpnia można składać ankiety związane z realizacją projektu montażu ogniw fotowoltaicznych w gminie Czchów. Jest możliwość składania ankiet związanych z instalacjami na obiektach prywatnych ogniw fotowoltaicznych służących do produkcji energii elektrycznej ze słońca, kolektorów słonecznych, kotłów na biomasę oraz pomp ciepła, a co za tym idzie umożliwienia mieszkańcom znacznego obniżenia rachunków za prąd i ciepło przy jednoczesnej ochronie środowiska – mówi naszej redakcji burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Biblioteka w remoncie
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 08 sierpnia 2017 21:49

Od wczoraj, 7 sierpnia do 22 sierpnia nieczynna jest biblioteka w Czchowie. Samo zamknięcie na taki okres Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czchowie nie ma żadnego związku z urlopami, ale z remontem. – O drobnych pracach remontowych myśleliśmy już od jakiegoś czasu. W porozumieniu z kierownikiem placówki uznaliśmy, że to najlepszy okres, stosunkowo najmniej osób w tym czasie pożyczka książki, korzystając z uroków lata, wakacji i urlopu. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy, mam nadzieję, że wszystkim Czytelnikom samorządowej biblioteki będzie milej odwiedzać ją po drobnym remoncie - mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz gminy Czchów.


 
Czchów. Kolejna odsłona sporu w sprawie Romów
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 11 lipca 2017 20:28

Potwierdziło się stanowisko samorządu gminy Czchów, że Rada Miejska w Limanowej, podejmując uchwałę o zakupie nieruchomości w gminie Czchów, z przeznaczeniem na lokal dla Romów, złamała prawo. – Długo to trwało, ale wszystko wskazuje na to, że batalia z Limanową, jest wygrana. Uważamy, że to co zrobił samorząd Limanowej, nie tylko było łamaniem ustawy o samorządzie, ale także było działaniem nieprzyzwoitym wobec Romów i samorządu czchowskiego – podkreśla burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie wydał właśnie wyrok w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały Rady Miejskiej w Limanowej dotyczącej wyrażenia zgody na zakup budynku w Czchowie z przeznaczeniem na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych rodzin Romskich. Przypominamy, że w pierwszym rozstrzygnięciu WSA w Krakowie nie uznał gminy Czchów za stronę prowadzonego postępowania. Gmina Czchów zaskarżyła to rozstrzygniecie do NSA w Warszawie, który zmienił decyzję WSA w Krakowie i uznał prawo Gminy Czchów do udziału w tym postępowaniu. W dniu 10.07.2017 roku WSA w Krakowie rozpatrzył merytorycznie skargę na przedmiotową uchwałę Rady Miejskiej w Limanowej,  uwzględnił wszystkie stawiane przez Gminę Czchów zarzuty i stwierdził nieważność zaskarżonej uchwały. Co to oznacza w praktyce? – Moim zdaniem konsekwencją powinno być cofnięcie dotacji rządowej dla Limanowej oraz stwierdzenie, że wszelkie akty prawne i decyzje wydawane przez tamtejszy samorząd łamią prawo – dodaje burmistrz Chudoba. Oczywiście w ślad za tym powinien pojawić się prokurator…

 
Czchów lenią stolicą jazzu
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 10 lipca 2017 18:40

Nawet nienajlepsza aura nie przeszkodziła miłośnikom jazzu spotkać się w sobotni wieczór na czchowskim Rynku. To był kulminacyjny punkt festiwalu, który od piątku do niedzieli odbywał się w tym urokliwym miejscu Małopolski. Gdyby w połowie lat 60. tamtego stulecia ktoś powiedziałby, że Czchów stanie się letnią stolicą jazzu w Małopolsce, znawcy „przedmiotu” uznaliby to za jakieś fantasmagorie. Czemu zatem wspominam czasy sprzed ponad półwiecza?  Bo to właśnie wtedy, podczas dancingów organizowanych w Czchowie dla miejscowych, ale także dla letników wypoczywających coraz chętniej w tych stronach, krakowscy muzycy, „przemycali” , utwory jazzowe. Wieloletni dyrektor artystyczny festiwalu Jacek Mazur nie ukrywa, że nawet w najśmielszych snach nie marzył, że tak zapoczątkowana przygoda z miasta z tym gatunkiem muzyki przerodzi się w wielki festiwal.

 
Remont na Trawnikach
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 30 czerwca 2017 22:04

Dwieście tysięcy złotych będzie kosztował remont budynku po byłej Szkole Podstawowej w Czchowie – Trawnikach (przy drodze na Iwkową). – Rozpoczynamy prace przy tym obiekcie – mówi Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Czchów. Powstanie Regionalny Inkubator Przetwórstwa Rolnego
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 27 czerwca 2017 22:11

W Czchowie, przy budynku magistratu, powstanie Regionalny Inkubator Przetwórstwa Rolnego. – Lada moment będziemy mieli dokumentację techniczną na remont budynku, który przez wiele lat dzierżawiony był przez Gminną Spółdzielnię „Samopomoc Chłopska”, która to podnajmowała go innym. Obiekt wymaga jednak generalnego remontu. Najważniejsze, że konserwator zabytków zgodził się na wyburzenie części ścian, co pozwoli adaptować go pod nasze potrzeby – mówi Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Gwoli prawdy dodajmy, iż stan techniczny obiektu (zdaniem specjalistów budynek jest bardzo zniszczony, zagrzybiony) ułatwił decyzję konserwatorowi, który zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli nie zostanie on szybko wyremontowany, to za kilka lat czekałaby go po prostu rozbiórka.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 57

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .