Reklama
Czchów. Gmina wspiera potrzebujących nie tylko w ramach 500+
WYDARZENIA - Czchów
środa, 29 marca 2017 21:48

W sumie pięć ton żywności trafiło przed Świętami Wielkanocnymi (marcu tego roku) do mieszkańców gminy Czchów. – Po programie 500+, który realizujemy od roku, jest to kolejny projekt mający na celu wsparcie najbardziej potrzebujących, w tym rodziny wielodzietne, ale także osoby starsze czy samotne – podkreśla burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. Warto wspomnieć, że w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czchowie podpisał umowę z Bankiem Żywności w Krakowie na realizację zadań z zakresu dystrybucji artykułów spożywczych dla osób najbardziej potrzebujących.

 
Czchów. Straszyli i grozili pozbawieniem życia
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 24 marca 2017 22:16

Policjanci z Czchowa zatrzymali mężczyznę i kobietę, którzy dokonali rozboju i wymuszenia rozbójniczego. Ich ofiara była zastraszana. Sprawcy grozili jej i dziecku pozbawieniem życia.

 
Gmina Czchów: Żywność dla mieszkańców
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 19 marca 2017 21:18

W sumie pięć ton żywności trafiło przed Świętami Wielkanocnymi (marcu tego roku) do mieszkańców gminy Czchów. – Po programie 500+, który realizujemy od roku, jest to kolejny projekt mający na celu wsparcie najbardziej potrzebujących, w tym rodziny wielodzietne, ale także osoby starsze czy samotne – podkreśla burmistrz Czchowa, Marek Chudoba.

 
Czchów. Na wniosek burmistrza radni podjęli uchwałę
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 17 marca 2017 23:14

Rada Miejska wyznaczyła, mocą uchwały, obszary zdegradowane oraz obszary rewitalizacji na terenie Gminy Czchów. – To pozwoli nam ubiegać się o środki na niezbędne inwestycje – podkreśla burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Wielkie gabaryty za darmo
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 12 marca 2017 21:27

Już niebawem firma DIMARCO przeprowadzi wywóz odpadów wielkogabarytowych w następujących terminach: 20 marca 2017 r. (poniedziałek) - Biskupice Melsztyńskie, Domosławice i Złota; 21 marca 2017 r. (wtorek) – Czchów; 27 marca 2017 r. (poniedziałek) - Piaski-Drużków, Wytrzyszczka i Będzieszyna; 29 marca 2017 r. (środa) - Jurków i Tworkowa; 30 marca 2017 r. (czwartek) – Tymowa.

 
Domosławice. Koncert u mistrza
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 03 marca 2017 21:22

To było bardzo ciekawe wydarzenie artystyczne. Mówię o Wielkim Koncercie Noworocznym Szkoły Muzycznej I stopnia z Domosławic, który odbył się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Już samo „zaproszenie przez mistrza” do Centrum, jest sporym wyróżnieniem. Tym bardziej, że Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach ma zaledwie kilkuletnią historię, ale zdobywa sukcesy, koncertuje, uczniowie i nauczyciele indywidualnie się rozwijają i biorą udział w prestiżowych wydarzeniach muzycznych z chlubą dla gminy, całego regionu, a przede wszystkim dla szkoły, uczniów i ich rodziców. Pod koniec stycznia odbyły się koncert noworoczny, na którym zaprezentowała się cała szkoła muzyczna – w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach oraz w Kąśnej Dolnej, a następnie w Łososinie. Szkoła z Domosłąwic ma kilka filii. We wrześniu 2016 roku, w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Paleśnicy zainaugurowano pracę szóstej już filii Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ks. J. Tischnera w Domosławicach. Burmistrz Czchowa Marek Chudoba podkreśla nietuzinkowe osiągnięcia jedynej tego typu szkoły w Polsce. – Uczyniliśmy coś, co jeszcze 5 lat temu nikomu się nie śniło nawet – mówi Chudoba. – Chcę podkreślić, że czynimy starania o uruchomienie na bazie istniejącej już, szkoły muzycznej II stopnia. Jednocześnie gmina zabiega o środki na remont budynku, w którym planowano uruchomienie Domu Nauczyciela, z przeznaczeniem na siedzibę Szkoły Muzycznej.

 
Rozmowa z Markiem Chudobą, burmistrzem Czchowa
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 28 lutego 2017 00:24

- Reforma edukacji, likwidacja gimnazjów i wprowadzenie w to miejsce ośmioletnich szkół podstawowych oraz czteroletnich liceów, pięcioletnich techników i trzyletnich zasadniczych szkół zawodowych, stała się faktem. Jak w tej sytuacji będzie wyglądała sieć szkolna w gminie Czchów.

- Niedawno Rada Miejska w Czchowie podjęła uchwałę w sprawie reorganizacji sieci szkolnej. W jej wyniku zostanie docelowo zlikwidowane Gimnazjum Publiczne w Czchowie. Wszyscy uczniowie będą uczyli się w Szkole Podstawowej w Czchowie. Zespoły Szkolne zostaną natomiast przekształcone w Publiczne Szkoły Podstawowe. Ostatecznie będzie ich na terenie naszej gminy sześć: w Złotej, Domosławicach, Jurkowie, Tymowej, Tworkowej i Czchowie. Sieć przedszkoli nie ulegnie zmianie. Likwidacja gimnazjum wynika wprost z zapisu ustawy. Trudno sobie wyobrazić, by na kanwie Gimnazjum w Czchowie, tworzyć drugą szkołę podstawową w stolicy naszej gminy.

 
Tymowa. Dwulatek pod kołami auta
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 24 lutego 2017 18:41

Policja ustali, jak doszło do tego, że dwuletnie dziecko (chłopiec) znalazł się pod kołami samochodu. Okazało się, że jego mama wyjeżdżając z garażu ze swojego domu potrąciła dwulatka. –  Bo wypadku doszło w Tymowej w gminie Czchów. Jak na razie ustalamy przyczyny wypadku. Kobieta jest w szoku – mówi Ewelina Buda z brzeskiej policji. Malucha z do jednego z krakowskich szpitali przetransportowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w ciężkim stanie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 54

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .