Gmina Czchów: Sporo na inwestycje
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 23 stycznia 2017 22:31

Rada Miejska w Czchowie uchwaliła budżet na 2017 rok. – Sporo, na temat wydatków i zamierzeń inwestycyjnych samorządu, mówiliśmy podczas komisji problemowych. Dlatego podczas sesji, sprawa budżetu nie budziła tyle emocji. Budżet na 2017 rok uwzględnia nie tylko wiele inwestycji, ale także zabezpiecza najważniejsze potrzeby gminy i jej mieszkańców – ocenia burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. Wraz z budżetem na ten rok radni przyjęli wieloletni plan finansowy, obejmujący lata 2017 – 2025.

 
Czchów. Sprzęt od WOŚP
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 17 stycznia 2017 00:53

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców gminy Czchów. Dzięki staraniom czynionym przez kierownictwo Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Czchowie oraz władze Gminy Czchów Zakład Opiekuńczo-Leczniczy został doposażony w sprzęt medyczny przez fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Otrzymane wyposażenie to zarówno sprzęt medyczny (aparat EKG, ssaki, inhalatory) jak i wyposażenie szpitala (materace, łóżka w liczbie 20 sztuk). Łączna wartość przekazanego sprzętu zamknęła się kwotą 210 000 zł.
Dzięki pozyskanemu wyposażeniu znacząco poprawi się jakość świadczonych usług, a zaoszczędzone w ten sposób środki pozwolą na zwiększenie wynagrodzeń obsługi.  Zakład Opiekuńczo-Leczniczy to podmiot świadczący swoje usługi w sferze opieki nad osobami starszymi, które ze względu na swój stan zdrowia wymagają intensywnej i specjalistycznej opieki. – Obecnie coraz więcej uwagi poświęcamy osobom starszym i schorowanym, przeznaczamy rokrocznie dodatkowe środki finansowe na ten cel, dlatego pozyskanie takiego wsparcia jest bardzo pomocne. Cieszymy się, że poprzez takie zewnętrzne wsparcie nasz zakład opiekuńczo-leczniczy może jeszcze lepiej realizować swoje zadania – podkreśla burmistrz Czchowa, Marek Chudoba.

 
Czchów. Gmina wspiera obywateli
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 13 stycznia 2017 18:51

E - usługi wielkim krokiem wkroczyły  w nasze codzienne życie. Jakkolwiek dlatego nam jeszcze do takich krajów rozwiniętych jak chociażby Wielka Brytania, ale z roku na rok zakres spraw i urzędów, w których można coś załatwić za pomocą Internetu jest większy. W dobie cyfryzacji niezbędne jest podejmowanie działań, które umożliwią mieszkańcom gminy zdobywanie nowych umiejętności w tej sferze, bez których coraz częściej  trudno wyobrazić sobie codzienne życie" - Marek Chudoba Burmistrz Czchowa.

 
Czchów. Noworoczny koncert
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 12 stycznia 2017 00:00

Marek Chudoba, burmistrz Czchowa oraz Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie serdecznie zapraszają na Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 15 stycznia 2017 roku, o godz. 18.00 oraz na 13-ty Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek dzieci do lat 9-ciu, który zaplanowano tydzień później, 22 stycznia o godz. 16.00.

 
Czchów. Biuro poselskie już działa
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 09 stycznia 2017 23:02

biuropisczchowBędzie czynne dwa razy w tygodniu, ale jeśli zajdzie taka potrzeba, znacznie częściej. Swoje dyżury, przynajmniej raz na dwa tygodnie, zapowiedziała tutaj poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Od dzisiaj, przy czchowskim Rynku (kamienica Rynek 8), działa Biuro Poselskie Poseł na Sejm RP, Józefy Szczurek – Żelazko (parlamentarzystki z Prawa i Sprawiedliwości. – Moje biuro będzie czynne w poniedziałki, w godzinach od 11 do 14 oraz w czwartki od 14 do 16. Zapraszam mieszkańców gminy Czchów, ale także gmin sąsiednich: Iwkowej, Gnojnika czy Zakliczyna – dodaje poseł Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Czchów Iskierka dla Seniora
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 07 stycznia 2017 20:14

Stowarzyszenie Dobroczynne Iskierka Nadziei, które na co dzień działa przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie, od wielu wspiera nie tylko uczniów szkoły. Od dwóch lat dzięki udziałowi w programie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ASOS na lata 2014 – 2020 angażuje się także w działania na rzecz najstarszych mieszkańców miasta i gminy. Realizuje działania skierowane do osób starszych po 60 roku życia. Zdrowie, zaangażowanie społeczne, nabycie nowych umiejętności i kontakty międzyludzkie to priorytety w ramach realizowanych projektów.  Przez kilka miesięcy seniorzy uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych mających podnieść ich kompetencje społeczne poprzez zajęcia z psychologiem, rozwinąć żyłkę przedsiębiorczości dzięki zajęciom Przedsiębiorczość III wieku.

 
25 lat Czasu Czchowa. Jubileusz na wiosnę
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 03 stycznia 2017 23:26

Ukazuje się od 25 lat. Grudniowy numer był 257, a zarazem pierwszym, który niema w całości został poświecony poprzednim… 256 wydaniom.  Na jego łamach publikowało kilkadziesiąt osób, miał do tej pory pięciu redaktorów naczelnych, z czego najdłużej „dowodzi” nim, bo już trzynaście lat, obecna szefowa, Joanna Dębiec. Oczywiście mowa o „Czasie Czchowa”. Pierwszy numer ukazał się w styczniu 1991 roku. Redaktorem naczelnym był wówczas Henryk Kornaś. Wykonano go na… powielaczu. Dzisiaj konia z rzędu temu, kto będzie wiedział, jak owo urządzenie wyglądało i jak działało.  Jeśli ktoś myśli, że to coś na wzór dzisiejszej kserokopiarki, myli się setnie…  Ale już drugi numer był drukowany w profesjonalnej Drukarni – u Ojców Redemptorystów w Tuchowie. Po jakimś czasie pojawił się kolor. Ciekawostką niech będzie fakt, że pierwszy numer, w którym na pierwszej stronie pojawiła się barwna paleta kolorów, została naniesiona ręcznie, przez Joasię Dębiec, która stawiała wtedy pierwsze kroki w dziennikarskim fachu.  A skoro wspominamy to wspomnijmy, że pierwszą reklamą był insert (kartka ksero – oferta usług Banku Spółdzielczego w Czchowie, którego dyrektorem był ówczesny burmistrz Marek Chudoba). Czchowski Bank dał także pierwszą profesjonalną reklamę na stronach Czasu Czchowa (nie insert). Dzisiejszy gospodarz gminy był także jednym z pierwszych stałych felietonistów. Przez te 25 lat „Czas Czchowa” redagowało pięciu redaktorów naczelnych: Henryk Kornaś, Kazimierz Adam Dudzik, Agnieszka Karecka, Elżbieta Ogiela, a od 2003 roku, Joanna Dębiec. Przed 10 laty zorganizowano jubileusz 15. lecia istnienia miesięcznika. Byłem wśród gości, miałem szczęście siedzieć koło Joasi Godlewskiej – Bundy, prezenterki i wydawcy Panoramy z TVP2. Jubileusz 25. lecia zaplanowano wstępnie na wiosnę 2017 roku. A podsumować jest co! Nie tylko o jubileuszu 15.lecia, ale także wiele ciekawostek znajdzie się w grudniowym wydaniu „Czasu Czchowa”. Warto skoczyć po ten miesięcznik do kiosku, bo  takie wydanie zdarza się tylko raz na 25 lat.

 
Czchów. Szkoła na Trawnikach dla turystów
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 03 stycznia 2017 00:01

Kilkaset tysięcy złotych może kosztować adaptacja budynku po byłej Szkole Podstawowej  w Czchowie – Trawnikach. Pieniądze na remont obiektu gmina chce pozyskać ze środków unijnych, w ramach Lokalnej Grupy Działania „Na Śliwkowym Szlaku”.  Jakiś czas temu gmina nosiła się z zamiarem sprzedaży obiektu, wychodząc jednak z założenia, że warunkiem będzie prowadzenie w tym miejscu działalności o charakterze turystycznym. Chętni co prawda byli, ale oferowana przez nich kwota nie zadawalała władz miejskich. – Uznaliśmy, że dalej nie będziemy czekali. Za bezcen, takiego urokliwego budynku i miejsca widokowego, się nie pozbędziemy. Chcemy, we współpracy ze Stowarzyszeniem  Miłośników Ziemi Czchowskiej, obiekt wyremontować. Na parterze powstanie miejsce dla turystów, którzy przyjeżdżają w nasze strony na zbieranie grzybów czy runa leśnego. Powstanie tutaj taka „przystań” dla nich – miejsce gdzie będzie można się osuszyć, wykąpać, wysuszyć grzyby, przebrać się, coś zjeść, napić się herbaty. Obok szkoły powstanie także mały parking, miejsce na grilla oraz miejsce na rowery. To doskonała baza wypadowa dla miłośników jednośladów. – Cykliści będą mieli gdzie zostawić swoje rowery, ale także odpocząć, zwiedzając te strony. Stworzymy im odpowiednie miejsce. Chcę, by w przyszłości tym, jak i podobnymi tego typu obiektami, administrował Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. Wierzę, że w niedalekiej przyszłości nasz MOKSiR przynajmniej częściowo, będzie utrzymywał się ze świadczenia usług turystycznych. Dodam, że na działalność kulturalną: MOKSiR i biblioteki, przekazujemy co roku około miliona dotacji. Przy coraz większej mizerii finansów samorządowych, nakładaniu na nas przez państwo, kolejnych obowiązków bez zabezpieczenia środków, musimy szukać powoli oszczędności – tłumaczy burmistrz Chudoba.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 53

db2018plakat

pr0502018b

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .