Domosławice. 10 lat z patronem szkoły
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 31 października 2017 12:16

Msza święta, odprawiona w kościele parafialnym w Domosławicach, rozpoczęła uroczystości 10. rocznica nadania tutejszej szkole imienia ks. prof. Józefa Tischnera. Jak podkreśla dyrektor Kazimierz Wojnicki: był też drugi powód do spotkania się. A mianowicie 5.lecie utworzenia w ramach Zespołu pierwszej w regionie Szkoły Muzycznej I stopnia. Toteż podczas liturgii nie zabrakło odświętnej oprawy muzycznej, której osią była – przygotowana specjalnie na jubileusz – Msza Domosławicka. 5 części stałych w języku polskim na baryton solo, chór, organy i smyczki skomponował Grzegorz Majka, który – prócz działalności twórczej – jest także nauczycielem przedmiotów teoretyczno-muzycznych w domosławickiej szkole.

 
Czchów. Projekt z dofinansowaniem unijnym
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 14 października 2017 20:41

Wszystko wskazuje na to, że projekt „uzbrojenia” w kolejne atrakcje turystyczne czchowskiego grodziska stanie się niebawem faktem. W wersji nieco okrojonej, do pierwotnej, z powodu znacznego zmniejszenia środków na ten cel, przez województwo małopolskie. – Liczymy na dofinansowanie w kwocie około 2.4 miliona złotych – mówi naszej redakcji burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. Około miliona wydamy z budżetu gminy. Pieniądze na ten cel mają pochodzić ze środków unijnych, którymi na tym etapie, dysponuje samorząd województwa małopolskiego. Projekt, przygotowany w partnerstwie z innymi podmiotami, zyskał uznanie w oczach ekspertów Konwentu Subregionalnego. Mowa oczywiście o Subregionie Tarnowskim. – Mam nadzieję, że zaplanowane prace uda się nam wykonać nawet do końca 2018 roku – podkreśla burmistrz Chudoba.

 
Czchów. Recytatorskie zmagania
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 02 października 2017 13:17

W Publicznym Przedszkolu w Tymowej odbył się konkurs recytatorski. O laury Zmagały się dzieci 5 i 6-letnie z całej gminy Czchów. W ten sposób organizatorzy chcieli zachęcić najmłodszych do recytacji a w przyszłości do pasji poetyckiej. Dzieci  wzięły udział w konkursie recytatorskim pt. "Lato wierszem malowane". Jak podkreślają jurorzy najmłodsi świetnie poradziły sobie z trudną sztuką recytacji. Miejsca w konkursie: I miejsce - Julia Fyda ze Złotej; II miejsce - Lena Motak z Tymowej, Hanna Kozdrój z Czchowa, Marta Dymek z Czchowa; III miejsce - Roksana Winiarska z Jurkowa, Justyna Waśkowska z Czchowa(PSP).

 
Czchów. Gminne Dożynki
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 03 września 2017 21:48

To było wielkie święto rolników i mieszkańców naszej gminy. Tegoroczne dożynki zorganizowano w Tworkowej. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym, wielu mieszkańców sołectwa, gdzie zorganizowano święto plonów, włączyło się w ich przygotowanie. Od kilku lat pogoda kaprysi podczas dożynek w tym roku – pomimo padającego wcześniej deszczu, aura oszczędziła organizatorów.  Jak mói burmistrz Marek Chudoba żniwa są ukoronowaniem całorocznej pracy rolnika, toteż po tym najgorętszym okresie robót polowych następuje czas radości i zabaw. Plony zawdzięczamy nie tylko własnej pracy, ale i błogosławieństwu Bożemu, które tej pracy towarzyszyło. Dlatego też Gminne Dożynki rozpoczęliśmy udziałem w dziękczynnej mszy świętej w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej w Tworkowej, którą celebrował i kazanie wygłosił Dziekan Dekanatu Czchowskiego ks. Ryszard Biernat.

 
Czchów. Kup książkę…
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 21:48

W sumie o kilka tysięcy woluminów wzbogaciła się do tej pory Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie dzięki prowadzonej od wieli lat, przez tutejszych bibliotekarzy akcji: „Kup Książkę dla Biblioteki”. Jak wspomina Rozalia Krakowska pomysł zorganizowania tej akcji zrodził się przed czternastoma laty. W pomoc tutejszej książnicy angażują się nie tylko sami mieszkańcy, ale także turyści. Nie bez znaczenia jest jednak fakt, że akcja ma odpowiednią oprawę o co zadbali pracownicy biblioteki, miejskiej instytucji kultury oraz władze samorządowe Czchowa. – Chciałbym podziękować paniom z biblioteki za wytrwałość. Efekty: kolejnych ponad dwieście książek, o które wzbogaciła się biblioteka, to najlepszy dowód, że warto wspierać takie przedsięwzięcia – trafnie ocenia Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Czchów. „Kierunek kariera”
WYDARZENIA - Czchów
środa, 23 sierpnia 2017 23:49

To oferta dla mieszkańców gminy Czchów. Wspólny projekt Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie oraz miasta. W sumie nawet do 87 procent dofinansowania do szkoleń można uzyskać uczestnicząc w  projekcie „Kierunek Kariera”. Szansę na otrzymanie dofinansowania w formie bonów otrzymają wszyscy uczestnicy projektu, którzy spotkają się z doradcą zawodowym i wraz z nim określą jakich szkoleń potrzebują. – Warto skorzystać z tej oferty, bo to szansa na swego rodzaju podsumowanie swoich umiejętności i kwalifikacji, zderzenie ich z potrzebami rynku pracy, ale przede wszystkim szansa na zdobycie dodatkowych kwalifikacji zawodowych. Dlatego chętnie współuczestniczymy w realizacji programu i promocji jego założeń – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Kto może skorzystać z projektu?

 
Czchów. Ostatni dzwonek
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 19 sierpnia 2017 18:35

Tylko do 22 sierpnia można składać ankiety związane z realizacją projektu montażu ogniw fotowoltaicznych w gminie Czchów. Jest możliwość składania ankiet związanych z instalacjami na obiektach prywatnych ogniw fotowoltaicznych służących do produkcji energii elektrycznej ze słońca, kolektorów słonecznych, kotłów na biomasę oraz pomp ciepła, a co za tym idzie umożliwienia mieszkańcom znacznego obniżenia rachunków za prąd i ciepło przy jednoczesnej ochronie środowiska – mówi naszej redakcji burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Biblioteka w remoncie
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 08 sierpnia 2017 21:49

Od wczoraj, 7 sierpnia do 22 sierpnia nieczynna jest biblioteka w Czchowie. Samo zamknięcie na taki okres Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czchowie nie ma żadnego związku z urlopami, ale z remontem. – O drobnych pracach remontowych myśleliśmy już od jakiegoś czasu. W porozumieniu z kierownikiem placówki uznaliśmy, że to najlepszy okres, stosunkowo najmniej osób w tym czasie pożyczka książki, korzystając z uroków lata, wakacji i urlopu. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy, mam nadzieję, że wszystkim Czytelnikom samorządowej biblioteki będzie milej odwiedzać ją po drobnym remoncie - mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz gminy Czchów.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 58

pr022019

plus2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .