Reklama
Czchów. Pożegnali prałata księdza Józefa Pamułę
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 10 czerwca 2021 11:59

Przez wiele lat był związany z Czchowem. 2 czerwca 2021 roku zmarł śp. Ks. prałat Józef Pamuła – emerytowany proboszcz parafii Czchów i rezydent Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. Św. Józefa w Tarnowie. Wprowadzenia ciała św. Ks. Prałata do kościoła parafialnego w Czchowie w miało miejsce w sobotę (5 czerwca) o godz. 16.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Czchowie odbyła się natomiast w niedzielę (6 czerwca) o godz. 16.00, po której ciało Zmarłego zostało złożone na miejscowym cmentarzu. W ostatniej drodze towarzyszyły mu cztery pokolenia mieszkańców miasteczka. - Ksiądz prałat miał ogromny wpływ na losy naszej gminy. Po odrodzeniu samorządu wspierał, w latach 90. tamtego stulecia, władze gminy, ale był też doskonałym kaznodzieją, budowniczym – mówi naszej redakcji burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Zagra orkiestra…
WYDARZENIA - Czchów
środa, 26 maja 2021 00:00

Zapraszamy do nowego projektu, realizowanego w ramach LOWE Gminy Czchów i Zespołu Szkół i Przedszkola w Domosławicach im. ks. prof. Józefa Tischnera. Przesłuchania odbędą się w dniach 9-10 czerwca 2021 r. w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Szczegóły i zapisy na www.mrosmalopolska.com

 
Czchów. Nabór do „Muzyka”
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 16 maja 2021 00:00

Flet, Obój, Klarnet, Saksofon, Trąbka, Puzon, Perkusja, Organy, Fortepian, Akordeon, Gitara, Skrzypce, Altówka i Wiolonczela – na takich instrumentach można nauczyć się gry w Szkole Muzycznej I stopnia w Domosławicach. Nauka odbywa się nie tylko w placówce, ale także w jej filiach, zlokalizowanych w Tęgoborzu, Gromniku, Paleśnicy, Gnojniku, Dobrocieszu, Porąbka Uszewskiej, Milówce oraz Wojniczu. Jak mówi Kazimierz Wojnicki: nauka gry na instrumentach uczy cierpliwości, poprawia koncentracje, ćwiczy pamięć i rozwija inteligencje.

 
Mieszkańcy Czchowa zapowiadają protesty
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 13 kwietnia 2021 10:26

Mieszkańcy Czchowa zapowiadają protesty. Nie zgadzają się z koncepcją przebiegu nowej drogi Brzesko – Czchów – Nowy Sącz. Ich zdaniem ten wariant jest nie do przyjęcia. - Praktycznie dzieli jedna z naszych miejscowości na dwie części. Trzeba wyburzyć kilkadziesiąt domów. Na to się nie zgodzę, nigdy – zapewnia burmistrz Marek Chudoba. Jego zdaniem koncepcja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przypomina strajk włoski. - Nie wiem co o tym sądzić. Mam wrażenie, że rządowi wcale nie zależy na tej drodze. Termin zakończenia inwestycji to 2045 rok. To szmat czasu. A może chodzi o to, byśmy protestowali, a wtedy GDDKiA na nas przerzuci odpowiedzialność, że do inwestycji nie doszło. Nadal podtrzymuję stanowisko, że tak zwany wariant samorządowy jest najlepszym rozwiązaniem – tłumaczy burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Tylko zdalne porady
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 06 kwietnia 2021 00:00

To w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz wykonawców udzielających nieodpłatnej pomocy prawnej, świadczących nieodpłatne poradnictwo obywatelskie zawiesza się udzielanie porad osobiście do 18 kwietnia. Porady prawne i obywatelskie są jednak udzielane telefonicznie lub z wykorzystaniem poczty elektronicznejw godzinach trwania dyżurów (zgodnie z wykazem dyżurów). Aby uzyskać pomoc należy umówić się dzwoniąc pod numer tel. 14 300 - 02 - 78 w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Brzesku tj. 7:30-15:30. Osoba potrzebująca pomocy pod tym samym numerem telefonu uzyska niezbędne informacje w zakresie organizacji udzielania porad.

 
Gmina Czchów. Komunalne inwestycje
WYDARZENIA - Czchów
środa, 24 marca 2021 00:00

Latem, na przełomie sierpnia i września powinny rozpocząć się prace przy rozbudowie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w gminie Czchów. – Czekamy na rozstrzygniecie przetargu – mówi burmistrz Marek Chudoba.
Warto wspomnieć, że gmina Czchów należy do grona tych nielicznych gmin w subregionie tarnowskim, a nawet w całej Małopolsce, które mają sieć kanalizacji w całej, wyznaczonej uchwałą Rady Gminy, aglomeracji. – Teraz będziemy  prowadzili  rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej poza tym terenem. Oczywiście chcemy, by docelowo sto procent gospodarstw domowych, tam gdzie ze względu na zabudowę jest taka możliwość, było wpiętych do sieci – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.  Ale i o tych mieszkańcach, o właścicielach posesji w rozproszonej zabudowie, nie zapomniał samorząd. – Od kilku lat wspieramy finansowo osoby, które budują przydomowe oczyszczalnie ścieków – zapewnia burmistrz Chudoba.

 
Rozmowa z burmistrzem Czchowa, Markiem Chudobą
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 22 marca 2021 22:15

- Czy po Świętach Wielkanocnych turyści będą mogli powrócić w te strony?
- Mam taką nadzieję, wierzę że uda się nam w końcu pokonać kornawirusa i życie wróci do normy. Wszyscy jesteśmy już bardzo zmęczeni obostrzeniami, żyjemy w pewnym „zawieszeniu”. To nie służy zarówno gospodarce, jak i społeczeństwu, relacjom międzyludzkim. Wielka Brytania, Izrael i Stany Zjednoczone są dowodem na to, że powszechne szczepienia, mogą powstrzymać rozwój pandemii.  Stąd mój optymizm, że po Wielkanocy, chociażby w okresie Wielkiej Majówki, znowu będziemy cieszyli się z wolności, będziemy mogli przyjmować turystów. Liczę na otwarcie restauracji, miejsc noclegowych, gospodarstw agroturystycznych. Cała branża hotelowa i gastronomiczna bardzo ucierpiała z powodu ograniczeń.

 
Czchów. Apel burmistrza
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 04 marca 2021 23:57

W związku ze zbliżającym się okresem wiosennym burmistrz Czchowa Marek Chudoba oraz Komendant Gminny Ochotniczej Straży Pożarnej Piotr Musiał zwracają się z prośbą do mieszkańców gminy Czchów o niewypalanie traw i pozostałości roślinnych. Dbajmy o czyste powietrze i czyste środowisko, a przede wszystkim o bezpieczeństwo swoje i innych. Wypalanie traw szkodzi - od lat alarmują ekolodzy, naukowcy, strażacy, a mimo to wiosną i jesienią każdego roku słyszymy o licznych pożarach łąk, pastwisk, nieużytków i trzcinowisk, które zostały świadomie wywołane przez ludzi. Mimo licznych ostrzeżeń osoby wypalające trawy wydają się nieświadome szkód, które wyrządzają przyrodzie i zagrożenia jakie sprowadzają na ludzi.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 75

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .