Czchów. Będzie kompleks pod Zaporą
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 12 listopada 2018 11:43

To będzie największy i najatrakcyjniejszy kompleks wypoczynkowy w regionie tarnowskim. Mowa o planach zagospodarowania terenu poniżej czchowskiej zapory. Warta kilka milionów złotych inwestycja – jak wylicza burmistrz Czchowa Marek Chudoba – w znakomitej większości zostanie wykonana z dotacji Unii Europejskiej. – Przygotowaliśmy kompleksowy projekt zagospodarowania ternu poniżej zapory. Został on bardzo wysoko oceniony przez ekspertów unijnych. To otwarło nam drogę do pozyskania środków ze Wspólnoty Europejskiej. Pracownicy Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, którzy oceniali dokumentację, uznali że jest ona przygotowana – dosłownie –  perfekcyjnie. Jest to kolejny dowód na to, że do tego typu zadań podchodzimy z wielką powagą – dodaje burmistrz Czchowa, Marek Chudoba.

 
Czchów. Przedszkole w „starej szkole”
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 09 listopada 2018 18:46

Wszystko wskazuje na to, że w ciągu dwóch lat, w Czchowie powstanie nowe przedszkole. Placówka będzie mieściła się w budynku „starej” szkoły średniej, który przed wieloma laty, samorząd przekazał Starostwu Powiatowemu w Brzesku. – Dzisiaj, po przeprowadzce szkoły do nowego budynku, stary jest pusty.  Chcielibyśmy go zagospodarować właśnie na przedszkole. Wystąpimy do samorządu powiatu brzeskiego o zwrot naszej własności. Mam nadzieję, że powiat również, jak gmina przed kilkoma laty, przekaże nam budynek za darmo. I właśnie w tym miejscu urządzimy nowe, większe przedszkole. Natomiast obiekt, w którym dzisiaj jest przedszkole, będzie służył jako Klubik – czyli nasz samorządowy żłobek – wyjaśnia burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. W podziękowaniu za Polskę…
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 09 listopada 2018 18:40

Polska jest państwem tworzonym przez naród, który wyrósł na jej wielkiej historii, wielkiej tradycji - tradycji chrześcijańskiej, tradycji obrony Ojczyzny, tradycji kultywowania rodziny. Nasz kraj jest państwem tworzonym przez naród, który wyrósł na jej wielkiej historii, wielkiej tradycji - tradycji chrześcijańskiej, tradycji obrony Ojczyzny, tradycji kultywowania rodziny. - Dlatego setna rocznica odzyskania niepodległości jest w naszej gminie obchodzona w sposób szczególny. Centralne uroczystości zaplanowaliśmy na 11 listopada. Zapraszam wszystkich do udziału w tym wydarzeniu o charakterze – religijno – patriotycznym – zachęca burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Projekt szkolny
WYDARZENIA - Czchów
środa, 07 listopada 2018 19:40

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie dobiegł końca projekt realizowany przez Stowarzyszenie Dobroczynne Iskierka Nadziei pod nazwą „Ze sztuką za pan brat”. Projekt trwał od czerwca 2018 roku i był dofinansowany przez Marek Chudoba, burmistrza Czchowa w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Pomalowali chorym w Czchowskim ZOL-u na Pomalowali chorym w Czchowskim ZOL-u na Towarzyszyliśmy wolontariuszom na bieżąco, dziś szerszy fotoreportaż podsumowujący całość - przyp.red. Działanie służyło wzbudzaniu zainteresowań młodzieży sztuką, promowaniu zajęć rozwijających umiejętności i zdolności a także efektywnemu spędzaniu czasu wolnego. A wszystko to poprzez bardzo chwalebną formę aktywności – wolontariat.

 
Tymowa – Lipnica Murowana. Droga do remontu
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 06 listopada 2018 21:29

Powiało optymizmem. Po latach oczekiwań dojdzie do remontu drogi wojewódzkiej: Tymowa – Lipnica Murowana. - Zabiegaliśmy o tę inwestycję od kilku lat. Stan nawierzchni drogi budzi wiele kontrowersji. Utyskiwali mieszkańcy, utyskiwali użytkownicy. Wiele razy na ten temat rozmawiałem z wicemarszałkiem Stanisławem Sorysem, z dyrekcją Zarządu Dróg Wojewódzkich. Udało się! Po moich licznych pismach, interwencjach, spotkaniach szefów gmin z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz władzami Małopolski zapadła decyzja  Sejmiku Województwa Małopolskiego o dołożeniu brakujących środków  na inwestycje. Mam nadzieję, że nic już nie stanie na przeszkodzie – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Czchów. Zapraszamy do hymnu
WYDARZENIA - Czchów
środa, 31 października 2018 22:22

W 2018 świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku ze zbliżającą się datą 11 listopada - jedną z najważniejszych w naszej historii – Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do współtworzenia wyjątkowego wydarzenia, które w bezprecedensowy sposób zachęci Polaków do wspólnego i radosnego świętowania. „Niepodległa do Hymnu” to inicjatywa, której podstawowym celem jest zaangażowanie Polek i Polaków do wspólnego zaśpiewania hymnu 11 listopada dokładnie o godzinie 12:00. - Zapraszam do wspólnego śpiewania – zachęca burmistrz Marek Chudoba.

 
Czchów. Trwa odbudowa baszty
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 30 października 2018 20:51

To będzie bez wątpienia jedna z największych  atrakcji powiatu brzeskiego. Przypomnijmy, że Czchów jest partnerem projektu o nazwie: Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Subregionu tarnowskiego, w ramach którego od kilku miesięcy trwają prace na terenie Grodziska oraz aranżacja Wzgórza Zamkowego w Czchowie. Powstaje też szlak militarno-historyczny. Jak mówi burmistrz Marek Chudoba aranżacja wzgórza zamkowego i Grodziska w Czchowie na finiszu. Został odbudowany budynek zamkowy "mieszkalny" - powstały sutereny z platformą widokową, budynek bramny - kończone jest zadaszenie, kładzione kamienne misterne posadzki, osadzane są filary mostu, który stanie nad fosą. Na Grodzisku już gotowa altana, trybuny, ławeczki, oświetlenie...

 
Czchów. Gmina wspiera seniorów
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 29 października 2018 21:04

 Pięć tysięcy złotych na zorganizowanie wyjazdu integracyjnego, historycznego i kulturalnego seniorów przekazała gmina Czchów Stowarzyszeniu Przyjaciół Ziemi Czchowskiej. 16 i 17 października 2018 roku seniorzy i społecznicy z Gminy Czchów wybrali się do Kotliny Kłodzkiej w ramach zadania publicznego pn. "Historyczne i kulturowe inspiracje - Ziemia Kłodzka - wycieczka dla seniorów i społeczników z Gminy Czchów cz. II" współfinansowanego przez Gminę Czchów, a realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 57

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .