Reklama
Czchów. Targowisko też w soboty
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 10 czerwca 2016 12:25

Nie tylko w czwartki, ale także w soboty będzie czynne Targowisko w Czchowie. Kilkanaście dni temu burmistrz Czchowa podjął decyzję, że w miesiącach czerwiec – sierpień, targowisko "Mój Rynek" będzie czynne w każdą sobotę (z wyjątkiem świąt, w których obowiązuje zakaz handlu) w godzinach od 7.00 do 15.00. Dotyczy to sprzedaży artykułów rolno-spożywczych. – To ukłon w stronę rolników, producentów płodów rolnych, jak też klientów: mieszkańców naszej gminy oraz coraz liczniej przybywających w nasze strony turystów. Dzisiaj, z perspektywy czasu widać, że decyzja o uruchomieniu z prawdziwego zdarzenia targowiska, byłą z wszech miar słuszna. To miejsce tętni po prostu życiem, mam nadzieję, że latem będzie jeszcze więcej sprzedających i kupujących – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Domosławice. Goście dopisali
WYDARZENIA - Czchów
środa, 08 czerwca 2016 00:00

To było ciekawe i miłe spotkanie. Zespół Szkół i Przedszkola w Domosławicach, który bierze udział w projekcie Erasmus + podejmował gości, którzy przybyli z Niemiec, Hiszpanii i Rumunii. Pierwszy dzień rozpoczął się od prezentacji dotyczącej historycznego aspektu regionu każdego z państw. Następnie uczniowie wysłuchali wykładu, który przygotowała Pani Anna Piechnik (przedstawicielka SANEPIDU). Dotyczył on higieny szkolnej oraz współczesnych chorób zakaźnych. W drugim dniu pobytu, nasi goście oraz polscy uczniowie mieli okazję wziąć udział w zajęciach w Parku Archeologicznym „Osada VI Oraczy” w Bochni. Park stanowi rekonstrukcję średniowiecznej wioski, charakterystycznej dla małopolskiego osadnictwa z połowy XIII w. Daje możliwość wyobrażenia sobie jak wyglądała średniowieczna zabudowa, a także aby spróbować swoich sił w dawnych rzemiosłach. „Osada VI Oraczy” to miejsce, gdzie średniowiecze jeszcze trwa. Uczestnicy spotkania uczyli się wyplatania wierzbowych i wiklinowych płotów. Rozpoznawali zioła w domu zielarki, poznali właściwości i zastosowanie ziół w początkach medycyny. Poznali technikę budowy chat, ich wyposażenie. Rozpoznawali podstawowe narzędzia i urządzenia stosowane w rolnictwie, a także podstawowe składniki średniowiecznej diety oraz przygotowywane w tym okresie potrawy. Nauczyli się wyrobu naczyń glinianych i ich wypalania.

 
Złota. Piknik przy szkole
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 07 czerwca 2016 22:17

Dla tych, którzy nie wiedzą jak zagospodarować sobie niedzielne popołudnie – mamy bardzo ciekawą ofertę. Otóż Zespół Szkół i Przedszkola w Złotej serdecznie zaprasza na piknik rodzinny, który odbędzie się 12 czerwca 2016 r. o godz. 15.00. A w programie: m.in. liczne konkursy, prezentacje artystyczne dzieci i starszych, pokazy rodziców, konkursy o charakterze rodzinnym, wspólne grillowanie i moc dobrej muzyki. – Nasza impreza ma charakter rekreacyjno – kulturalny, ale także integracyjny. Zapraszamy nie tylko mieszkańców Złotej, ale z całej gminy i z okolic. Przygotowaliśmy wiele atrakcji i niespodzianek – zapewniają organizatorzy.

 
Czchów. Będzie nowa strategia rozwoju
WYDARZENIA - Czchów
środa, 01 czerwca 2016 22:10

Trwają intensywne prace nad nową strategią rozwoju gminy Czchów. Propozycje działań inwestycyjnych, ale także o charakterze społecznym czy kulturalnym, są szeroko konsultowane. – To będzie strategia całej naszej lokalnej społeczności. Chcemy, by w jej opracowanie włączyły się wszystkie grupy społeczne oraz mieszkańcy wszystkich wsi w naszej gminie – podkreśla burmistrz Marek Chudoba. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku Rada Miejska w Czchowie uchwali strategię rozwoju gminy do roku 2024. Strategia to  dokument ramowy, który opisuje w ogólnych zarysach jak nasza gmina będzie się rozwijała przez następnych kilka lat, w którym kierunku powinny pójść inwestycje gminne, na co samorząd powinien pozyskiwać fundusze, jakie są oczekiwania mieszkańców.

 
Czchów. 1050 lat chrześcijaństwa
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 17 maja 2016 21:38

To było przełomowe wydarzenia w dziejach Polski. Chrzest nie tylko sprawił, że weszliśmy w orbitę świata zachodnioeuropejskiego, ale także uchroniliśmy naszą narodowa niezależność. Nie dziwi więc, że ten moment, w sposób szczególny, jest przypominany w tym roku – z okazji 1050 rocznicy chrztu. Nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie wraz z uczniami zorganizowali uroczystą akademię z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski. W scenariuszu nie zabrakło prezentacji multimedialnej, quizu dla klas IV-VI i nagrody głównej - tortu czekoladowego, a także czytania przez uczniów, rodziców, dziadków oraz Sekretarza gminy Czchów opowiadań z czasów Mieszka I. Również siostra Marta przygotowała dla wszystkich uczniów z tej okazji przysmaki Słowian z X wieku - sok z pokrzyw i jabłek oraz babeczki.

 
Czchów. Gmina na targach
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 29 kwietnia 2016 00:00

Po raz kolejny gmina Czchów prezentowała się na Targach Turystycznych. – W ten sposób chcemy pokazać nasz ogromny potencjał. Już dzisiaj zapraszam do odwiedzenia Czchowa podczas sezonu wiosenno – wakacyjnego. Mamy sporo do zaoferowania: wspaniałe krajobrazy, ciekawe zabytki, wiele imprez kulturalnych i sportowych. A nade wszystko naszym atutem są mieszkańcy: mili, pracowici i bardzo gościnni – zachwala walory gminy Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.   Tegoroczne Targi trwały cztery dni: od 7 do 10 kwietnia, podczas nich wystawcy z całej Polski prezentowali swoje specjały i wyroby. Lokalne Grupy Działania z terenu Małopolski, prezentowały się na wspólnym stoisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. „Stowarzyszenie na Śliwkowym Szlaku” reprezentowane było przez grupę roboczą z gminy Czchów.

 
Czchów. Ma być bezpieczniej
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 03 kwietnia 2016 10:46

Ponad pięć milionów złotych, na inwestycje przeznaczyła w tegorocznym budżecie gmina Czchów. Z tej sumy dokładnie 1.335 miliona złotych zarezerwowano na drogi. Zakres prac w tym roku jest ogromny. 20 tysięcy złotych będzie kosztowało opracowanie dokumentacji technicznej projektu chodnika łączącego Jurków z Tworkowa, a dwieście tysięcy modernizacja chodnika. Sto tysięcy pochłonie budowa chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 966 w miejscowości Tymowa, taka samo kwota to dotacja celowa na pomoc finansową udzielaną między jednostkami samorządu terytorialnego na dofinansowanie własnych zadań inwestycyjnych i zakupów inwestycyjnych (budowa chodnika przy drodze powiatowej nr K1410 Iwkowa- Czchów- Zdonia w miejscowości Czchów – 50 tysięcy złotych; budowa chodnika przy drodze powiatowej nr K1441 Złota przez Wieś we wsi Złota – 40 tysięcy złotych oraz opracowanie projektu chodnika przy drodze powiatowej nr K1410 Iwkowa- Czchów – Zdonia, - Czchów, ul. Szkolna – 10 tysięcy złotych). Ponad 915 tysięcy złotych trafi na drogi gminne: zaplanowano m.in. opracowanie dokumentacji dotyczącej budowy drogi gminnej łączącej ul. Granice z drogą krajową nr 75 (55 000,00); modernizację dróg gminnych (60 334,00); opracowanie projektu budowlanego parkingu w miejscowości Czchów (10 000,00); budowę chodnika Jurków - Równia (opracowanie dokumentacji) - 50 000,00; budowę oświetlenia ulicznego w Gminie Czchów (opracowanie dokumentacji) - 100 000,00; budowę drogi gminnej łączącej ul. Granice z drogą krajową nr 75 (299 167,00 złotych); budowę parkingu w Jurkowie (127 500,00 złotych); budowę drogi gminnej łączącej ul. Granice z drogą krajową nr 75 (171 000,00); budowę parkingu (Jurków - 22 500,00 złotych). Ponadto za 20 tysięcy złotych gmina zakupi kosiarkę bijakową do wykaszania rowów oraz urządzenia do posypywania dróg i chodników.

 
Czchów. Co z Romami?
WYDARZENIA - Czchów
środa, 30 marca 2016 00:00

Sejmowa komisja ds. mniejszości narodowych i etnicznych gościła w Małopolsce. Odwiedziła między innymi Limanową, by na miejscu rozmawiać o problemach Romów.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 53

pr022018

dzialkivbud

chemi

 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .