Reklama
Dębno. Spotkanie kultur
WYDARZENIA - Dębno
środa, 11 września 2019 23:01

Zapraszam wszystkich miłośników polskiej kultury i tradycji zapraszamy do Dębińskiego Centrum Kultury w najbliższą niedzielę, 15 września na godz. 11:00 na konferencję "Wieś Polska - kultura, tradycje, dziedzictwo i wyzwania". Wydarzenie połączone będzie z folklorystycznym przeglądem dorobku artystycznego naszej gminy oraz jubileuszem 25 – lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – mówi wójt Wiesław Kozłowski Honorowy patronat nad spotkaniem objęli: Anna Pieczarka członek Zarządu Województwa Małopolskiego oraz Wiesław Kozłowski wójt gminy Dębno. 

 
Dębno. Dotacja od premiera
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 07 września 2019 20:38

Niedawno prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań przeznaczonych do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w 2019 roku, wśród nich znalazła się gmina Dębno. W ramach pozyskanej dotacji w wysokości niemal pół miliona złotych przebudowie poddana zostanie droga Sufczyn Rajsko. Całkowity koszt modernizacji wyniesie ponad 600 tys. zł, z czego 80% stanowi dofinansowanie z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych - Drogi Gminne i Powiatowe.

 
Policja szuka sprawców wysadzenia bankomatu w Dębnie
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 06 września 2019 10:52

W nocy z czwartku na piątek (5-6 września) przed godziną 4 nad ranem doszło do wybuchu w budynku urzędu gminy. Eksplozja miała miejsce w pomieszczeniu, w którym znajduje się ogólnodostępny bankomat. Według wstępnych ustaleń policji wynika, że prawdopodobnie sprawcy użyli materiału pirotechnicznego, aby dostać się do wnętrza urządzenia – przekazał Kowalczyk. Jak dodał, na razie nie wiadomo, ile pieniędzy ukradli sprawcy. - W tej chwili na miejscu pracują policjanci wraz z technikiem, w celu ustalenia okoliczności tego zdarzenia.

 
Postęp prac w Porąbce Uszewskiej
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 05 września 2019 18:39

Teren przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Reymonta w Porąbce Uszewskiej zmienia swoje oblicze. Od połowy lipca trwają tam bowiem intensywne prace budowlane przy przebudowie boiska wielofunkcyjnego. W pierwszym etapie prac wykonano korytowanie boiska do piłki nożnej, które zyskało już nową murawę.  Na części boiska wielofunkcyjnego wykonano korytowanie i drenaż. Aktualnie trwają prace przy podbudowie oraz ogradzaniu terenu, jak również wykonaniu skoczni w dal.  Przypomnijmy, że wykonawcą zadania dofinansowanego w ramach projektu Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa (MIRS) jest Przedsiębiorstwo TRANS-ART. Zakończenie robót zaplanowano na koniec października.

 
Sufczyn. Remont strażnicy
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 31 sierpnia 2019 19:54

Rozpoczęły się prace remontowe remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sufczynie. Jest to kolejny budynek, który zostanie zmodernizowany w ramach wieloletniej realizacji na terenie gminy Dębno programu Małopolskie Remizy. W ramach prac modernizacyjnych zaplanowano ocieplenie budynku i wykonanie nowej elewacji, podbicie fundamentów, malowanie dachu, remont kominów oraz wymianę stolarki drzwiowej. Zakres robót obejmie także zagospodarowanie terenu przy budynku, w tym wykonanie podjazdu do garażu oraz schodów wejściowych.

 
Jaworsko było gospodarzem Święta Plonów
WYDARZENIA - Dębno
środa, 21 sierpnia 2019 21:21

W tym roku gospodarzem tegorocznych gminnych dożynek, które odbyły się w niedzielę 18 sierpnia, było Jaworsko. Tradycyjne Święto Plonów rozpoczęło się polową Mszą Świętą sprawowaną w intencji rolników oraz w podzięce za tegoroczne zbiory. Głównym punktem świętowania niezmiennie pozostał obrzęd przekazania chleba gospodarzowi gminy oraz konkurs wieńców dożynkowych. W homilii ksiądz proboszcz Kazimierz Piekarski podkreślił jak ważną rolę pełnią rolnicy. Zaapelował do zebranych, by okazywać im należny szacunek. Zaznaczył, że ciężka praca jakiej się podejmują, wsparta bożym błogosławieństwem przynosi owoce, z których wszyscy korzystamy.

 
Łysa Góra. Oddali hołd bohaterom
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 22:03

Na Przymiarkach w Łysej Górze odbyła się uroczystość upamiętniająca tragiczną śmierć załogi samolotu Liberator. Wydarzenie zostało zorganizowane jak w latach biegłych pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Łysogórskiej „Krakus”, Parafii Rzymskokatolickiej w Łysej Górze oraz Dębińskiego Centrum Kultury. Oficjalne obchody uroczystości pod pomnikiem wzniesionym na cześć poległych rozpoczęły się odśpiewaniem hymnu państwowego oraz zaciągnięciem honorowej warty złożonej z członków Jednostki Strzeleckiej z Brzeska. W dalszej części wzruszający program poetycki zaprezentowali zebranym młodzi aktorzy Grupy Teatralnej Dębińskiego Centrum Kultury.

 
Gmina Dębno. Od września więcej połączeń autobusowych
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 17 sierpnia 2019 00:00

To wielka szansa na to, by spora grupa mieszkańców gminy Dębno, zyskała ze światem połączenie autobusowe. Gmina, jako jedna z nielicznych, będzie uczestniczyła w realizacji rządowego programu: Autobus do każdej miejscowości. Niedawno w Akademii Ignatianum w Krakowie odbyło się spotkanie Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika, przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury z samorządowcami zainteresowanymi pozyskaniem środków z funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.
Z inicjatywy Wójta Wiesława Kozłowskiego Gmina Dębno planuje otwarcie na swoim terenie nowych połączeń komunikacyjnych już w IV kwartale 2019 r.  Pragniemy utworzyć nową linię komunikacji publicznej, która swoim zasięgiem obejmie nawet najdalsze zakątki naszej gminy oraz przywróci zlikwidowane połączenia autobusowe – mówił uczestniczący w spotkaniu zastępca wójta Jacek Szklarz. W ten sposób historia zatoczyła koło, po kilkunastu latach przerwy, do gminy wraca przysłowiowy  „PKS”. Zdaniem mieszkańców jest to bardzo cenna inicjatywa rządu. - Dobrze, że wójt i radni wesprą ten projekt – przekonuje Kazimierz Bojdo z Niedźwiedzy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 92

akw4

345px X 300px  100dpi sak

prr092019a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .