Dębno. II Turniej Sołectw
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 15 lipca 2019 20:10

Po raz trzeci w Dębnie odbędzie się Turniej Sołectw. – Zapraszam wszystkich w niedzielę, 28 lipca 2019 r. o godz. 14. Spotkajmy się przy scenie w Dołach, gdzie  odbędzie się III Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno. W zawodach uczestniczyć mogą drużyny z poszczególnych sołectw z terenu naszej gminy, które do 19 lipca zgłoszą swój udział w Referacie Promocji, Rozwoju i Wsparcia Inwestycji (II piętro, p.213). Z każdego sołectwa może być tylko 1 drużyna. To będzie nasze wspólne święto. Rywalizacja, rywalizacją, ale przyświecała nam będzie przede wszystkim dobra zabawa – zapewnia wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Hala przyjazna niepełnosprawnym: dotacja z PFRON
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 12 lipca 2019 14:32

O kolejną dotację (prawie 100 tysięcy złotych), na budowę sali gimnastycznej, wzbogaciła się właśnie gmina Dębno. Chodzi o środki na dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jakiś czas temu został złożony wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego na  dofinansowanie prac budowlanych. Gmina starał się o środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 
Porąbka Uszewska. Obiekt po modernizacji
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 12 lipca 2019 11:45

Poprawa kondycji fizycznej mieszkańców poprzez stworzenie stref aktywności ruchowej – to element polityki społecznej i prozdrowotnej realizowany przez samorząd gminy Dębno. Niedawno dobiegła końca modernizacja obiektu infrastruktury rekreacyjnej w Porąbce Uszewskiej przy boisku sportowym LKS Victoria. W ramach zadania powstała kolejna w naszej gminie siłownia, tym razem zlokalizowana wewnątrz budynku. Do użytku mieszkańców oddano urządzenia siłowe takie jak: atlas 8-stanowiskowy, modlitewnik, ławkę do ćwiczeń, bieżnię, wioślarz oraz orbitrek.

 
Dębno. Dwa razy na „”tak”
WYDARZENIA - Dębno
środa, 10 lipca 2019 00:00

Rada Gminy w Dębnie nie miała najmniejszych wątpliwości. Najpierw radni udzielili wotum zaufania, chwilę potem absolutorium z wykonania budżetu w 2018 roku. - Jestem wdzięczny radnym za uznanie. Traktuję to nie tylko dowód uznania dla mnie, ale także całego zespołu którym kieruję. Zarządzenie gminą to gra zespołowa, na sukces gminy wpływ ma nie tylko sam wójt, ale także urzędnicy gminy i podległych mu instytucji. Nie mniej istotne jest także współdziałanie wójta z radnymi, sołtysami, radami sołeckimi. Za te owocną współpracę. której owocem są inwestycje i rozwiązywanie spraw i problemów mieszkańców naszej gminy, wszystkim razem i z osobna serdecznie dziękuje – mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski.

 
Porąbka Uszewska. Biesiadowali po raz XXII
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 09 lipca 2019 23:14

Ci, którzy niedzielne popołudnie spędzili w Porąbce Uszewskiej, korzystając z zaproszenia organizatorów XXII Biesiady Agroturystycznej, nie mieli powodu do narzekania. Po raz kolejny Dębińskie Centrum Kultury, kierowane przez Łukasza Przybyłę, oraz Koło Agroturystyczne z Porąbki Uszewskiej pokazali, że organizuje imprezy z wielkim rozmachem. Nie tylko z wielkim rozmachem, ale także dopinając wszystkie szczegóły na ostatni guzik. Licznie przybyła publiczność miała okazję skosztować najlepszych potraw regionalnych. Opinia była powszechna: doskonała staropolska kuchnia – nie pozostawia cienia wątpliwości. To wszystko jest smaczne, zdrowe – uczta dla ciała. 

 
DCK. Sezon kulturalno-rozrywkowy w Gminie Dębno
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 09 lipca 2019 20:39

Przed nami, obfity w cykliczne i nowe wydarzenia, sezon kulturalno-rozrywkowy w Gminie Dębno. Zapraszamy Wszystkich mieszkańców naszej gminy i gości do udziału w przygotowanej przez Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi oferty kulturalno - rozrywkowej w tym sezonie. Wierzymy, że przygotowana  oferta programowa, zgromadzi licznie mieszkańców naszej gminy i wielu gości, a każdy, bez względu na wiek i upodobania, znajdzie w niej coś dla siebie.  Tegoroczny sezon wydarzeń rozpoczął się od mocnego folklorystycznego akcentu.

 
Turniej Rycerski w Dębnie
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 01 lipca 2019 13:56

Tysiące osób pojawiło się na zamku w Dębnie, gdzie odbył się Turniej Rycerski. – To największa tego typu impreza w regionie. Cieszy mnie, że w tym roku aura dopisała, bo w ostatnich latach, niepisaną tradycją, był deszcz – mówił podczas oficjalnego otwarcia wójt gminy Wiesław Kozłowski. To właśnie gospodarz imprezy, wraz z wiceminister zdrowia Józefą Szczurek – Żelazko, Anną Pieczarką, wicemarszałkiem Małopolski oraz Andrzejem Szponarem, dyrektorem tarnowskiego Muzeum Okręgowego, dokonali otwarcia imprezy. W gronie gości znaleźli się m.in. poseł Michał Wojtkiewicz, poseł Urszula Augustyn, radny województwa małopolskiego Wojciech Skruch, wicestarosta brzeski Maciej Podobiński, radni powiatowi i gminni na czele z Piotrem Maturą, Kazimierzem Brzykiem, Justyną Wójtowicz – Woda.

 
Dębno. Rycerskie zmagania
WYDARZENIA - Dębno
środa, 26 czerwca 2019 21:01

Inną formułę, niż w poprzednich latach, będzie miał tegoroczny Turniej Rycerski pod zamkiem w Dębnie. Na 30 czerwca zaplanowano na terenach przy zamku w Dębnie Turniej.  Wiesław Kozłowski, Wójt Gminy Dębno serdecznie zaprasza na XXIV Międzynarodowy Turniej Rycerski „O Złoty Warkocz Tarłówny”, który rozpocznie się o godzinie 15:00. W programie przewidziano m.in. inscenizację walk, pokazy woltyżerki oraz tańców dworskich, turniej łuczniczy, a także bitwę o zamek i wiele innych atrakcji. Wstęp na Turniej jest darmowy, a dla przybyłych gości przewidziano staropolski poczęstunek.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 90

pr072019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .