Reklama
Dom Ludowy w Strzelcach Wielkich do remontu
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 14 maja 2020 21:32

Kolejna inwestycja w gminie Szczurowa. Dom Ludowy w Strzelcach Wielkich zyska kompleksową termomodernizacje, wymianę pokrycia dachowego oraz częściowo nową stolarkę okienną i drzwiową a także remont pomieszczeń na parterze obiektu. Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal w obecności Zofii Solak sołtysa Strzelec Wielkich podpisał umowę na remont budynku Domu Ludowego. Prace rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu  – w maju 2020 roku.

 
Dębno. Urząd nadal zamknięty, ale…
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 12 maja 2020 16:00

Urząd Gminy Dębno nadal pozostaje zamknięty dla osób z zewnątrz. Oczywiście nie oznacza to, że pracownicy nie załatwiają spraw. Nadal preferowany jest kontakt telefoniczny lub pocztowy (tradycyjny lub elektroniczny) Bezpośrednia obsługa interesantów możliwa jest przy załatwianiu między innymi rejestracji stanu cywilnego, w tym zgłoszenia zgonów; ewidencji ludności i dowodów osobistych; ochrony środowiska, w tym dotyczące decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji inwestycji wydawanej na podstawie ustawy
z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko.

 
Dębno. W nocy mniej luksów
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 08 maja 2020 18:22

O północy lampy w gminie Dębno są już wyłączone. Powód: koronawirus i minimalny ruch po 12. w nocy. Na ostatnim posiedzeniu Rady Gminy Dębno, w związku z trwającym stanem epidemiologicznym, istniejącymi zaleceniami dotyczącymi przemieszczania się oraz małym ruchem kołowym i pieszym, Rada Gminy Dębno podjęła decyzję o wyłączeniu w godzinach nocnych oświetlenia ulicznego na terenie całej gminy.  

 
Dębno. Przedszkola czynne od czwartku
WYDARZENIA - Dębno
środa, 06 maja 2020 14:56

Otwarcie oddziałów przedszkolnych – „zerówek”, przedszkoli, dla dzieci rodziców pracujących, nastąpi 7 maja 2020 – mówi wójt Dębna Wiesław Kozłowski. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Jednocześnie informujemy, że otwarcie wymienionych placówek edukacyjnych nastąpi zgodnie z zachowaniem rekomendacji Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i GIS. Najbliższe dni będą dniami organizacyjnymi, podczas których placówki zostaną przygotowane i przystosowane do prowadzenia zajęć w bezpieczny sposób.

 
Gmina Dębno. Zabytek do remontu
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 02 maja 2020 00:00

Kaplica Jastrzębskich, jeden z najcenniejszych zabytków w regionie tarnowskim, która znajduje się na cmentarzu parafialnym w Dębnie zostanie gruntownie wyremontowana – informuje naszą redakcję wójt Wiesław Kozłowski, podkreślając, że w ramach konkursu, Ochrona Zabytków Małopolski 2020, tutejszy samorząd otrzymał 40 tysięcy złotych dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.   

 
Gmina Dębno. Osiemset tysięcy złotych od premiera
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 24 kwietnia 2020 11:38

Blisko osiemset tysięcy złotych otrzyma samorząd na remont drogi gminnej w Dębnie. Całkowity koszt inwestycji powinien zamknąć się kwotą około 975 tysięcy złotych. Zatem dotacja stanowi aż 80 procent całego zadania.

 
Gmina Dębno. Dezynfekują przystanki
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 14 kwietnia 2020 22:49

To dobra wiadomość. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Dębińskiej, w związku z sytuacją epidemiczną, rozpoczęli dezynfekcję wiat przystankowych znajdujących się na terenie całej gminy. Dezynfekcja jest przeprowadzana na podstawie wytycznych jakie wydał Główny Inspektor Sanitarny.

 
Dębno. Laptopy od ministra cyfryzacji
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 09 kwietnia 2020 14:37

Dokładnie 70 tysięcy złotych pozyskała gmina Dębno na zakup laptopów z Ministerstwa Cyfryzacji. To pieniądze w ramach rządowej „walki ze skutkami pandemii koronawirusa. – Dzięki tej dotacji zakupimy w sumie 35 laptopów. Zdecydowałem żeby były to uradzenia nowocześniejsze, lepsze, szybsze. W końcu mamy XXI wiek. Urządzenia już zostały zamówione. Z naszych informacji wynika, że trafia do nas w okolicach połowy kwietnia. Firma, która na rzecz gminy realizuje to zamówienie, zadeklarowała, że będą one na stanie gminy pomiędzy 12 a 15 kwietnia. Już dzisiaj wiadomo, że laptopy trafią do trzech szkół w gminie Dębno. Zostaną przekazane niezwłocznie po tym, jak dotrą do Urzędu Gminy – zapewnia w rozmowie z nasza redakcją wójt Wiesław Kozłowski.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 100

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .