Reklama
Gmina Dębno. Klub Seniora + z dotacją
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 06 grudnia 2020 00:00

Klub Seniora + w Dębnie jest już prawie gotowy. – Prawie gotowy, bo została „drobna kosmetyka” i… oczekiwanie na lepsze czasy, kiedy pandemia koronawiursa będzie za nami – mówi w rozmowie z naszą redakcją wójt Wiesław Kozłowski. Jakkolwiek obiekt miał służyć osobom 65 plus już od stycznia 2021 roku, z powodu stanu epidemiologicznego, swoje „bramy” otworzy później.

 
Dębno. Najwyższa dotacja dla gminy w Małopolsce
WYDARZENIA - Dębno
środa, 18 listopada 2020 01:47

W ciągu dwóch lat zostanie wybudowany Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Woli Dębińskiej. – Ogłosiliśmy przetarg, prace powinny rozpocząć się wiosną 2012 roku. Na inwestycję mamy zabezpieczone środki – zapewnia wójt Wiesław Kozłowski.  Mowa o kwocie blisko 1.7 miliona złotych, które w ramach dotacji unijnej, spłynie do gminy na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jak mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski samorząd szacuje, że całe zadnie będzie kosztowało około 2.5 miliona złotych. Zarząd Województwa Małopolskiego wybrał i zatwierdził w tym roku projekty do dofinansowania w ramach konkursu gospodarki odpadami SPR Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. W sumie środki trafią do 14 gmin w Małopolsce , w tym do trzech gmin z regionu tarnowskiego. Obok gminy Dębno dotację przyznano Skrzyszowowi oraz Szerzynom.

 
Dębno. Podatek tylko na konto
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 16 listopada 2020 00:57

Tradycyjne inkaso czyli płatność podatku gotówką u sołtysów jest niemożliwa. – Zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób starszych lubi taką formę płatności, ale w obecnej sytuacji epidemiologicznej, musieliśmy inkaso zawiesić – mówi Wiesław Kozłowski, wójt Gminy Dębno, który informuje podatników podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego lub płaconych w formie łącznego zobowiązania pieniężnego przez osoby fizyczne, o zmianach. Powyższa decyzja dotyczy poboru podatków przez inkasentów - sołtysów wyznaczonych uchwałą Rady Gminy z dnia 25 kwietnia 2019 r.

 
Dębno. Święto niepodległości w cieniu pandemii
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 06 listopada 2020 15:07

Żadnych uroczystości z okazji Dnia Niepodległości nie przewidują władze samorządowe gminy Dębno. Warto dodać, że w ostatnich kilku latach, oprócz uroczystości o charakterze religijnym i patriotycznym, we wszystkich szkołach organizowano wieczornice. Tradycją był także Turniej Sportowy oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i wojskowych na Zamku w Dębnie. Z powodu pandemii wszystkie te uroczystości zostały odwołane. Włodarz gminy indywidualnie zamierza złożyć, w imieniu mieszkańców, wieniec kwiatów pod pomnikiem przy „starej czwórce” i zapalić symboliczny znicz. Jego zdaniem sytuacja epidemiologiczna uniemożliwia organizowanie większych uroczystości.

 
Dębno. Wizyta tylko w uzasadnionym przypadku
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 03 listopada 2020 22:27

Koronawirus rozszalała się na dobre. Dlatego wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski  w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz pracowników Urzędu Gminy podjał decyzję, że  od 4 listopada 2020 r. zawieszona zostanie bezpośrednia obsługa interesantów, aż do odwołania, zarówno w Urzędzie jak i w jednostkach podległych, tj. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zakład Usług Komunalnych – mówi wójt Kozłowski. Wszelkie sprawy urzędowe prosimy załatwiać drogą telefoniczną oraz e-mailowo. Kontakt e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Porąbka Uszewska. Po latach pracy
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 02 listopada 2020 21:05

W Bibliotece Publicznej w Porąbce Uszewskiej odbyło się pożegnalne spotkanie Danuty Łazarz, zastępcy dyrektora Dębińskiego Centrum Kultury do spraw bibliotek, która przeszła na zasłużoną emeryturę. Z tej okazji Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski wspólnie z Dyrektorem Dębińskiego Centrum Kultury Łukaszem Przybyło złożyli Pani Danucie podziękowania za długoletnią, pełną zaangażowania i profesjonalną pracę w Bibliotece Publicznej w Porąbce Uszewskiej.

 
Dębno. Zapłacisz kartą
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 31 października 2020 00:00

Już od najbliższego poniedziałku, 2 listopada w Urzędzie Gminy Dębno  uruchomione zostaną terminale za pomocą których można dokonywać płatności kartą płatniczą lub telefonem. Płatności będą odbywać się w urzędzie tak samo, jak w dowolnym sklepie wyposażonym w terminal.  Terminale są przeznaczone tylko i wyłącznie do realizacji zobowiązań wobec gminy tj.: podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek leśny, opłata skarbowa, opłata od zagospodarowania odpadów komunalnych, opłata za wynajem hali widowiskowo-sportowej.

 
Dębno. Nie będzie kwesty na cmentarzu
WYDARZENIA - Dębno
środa, 28 października 2020 01:09

Z powodu koronawirusa nie odbędzie się w tym roku tradycyjna kwesta na cmentarzu w Dębnie. Przypomnijmy, że oraganizowana od wielu lat zbiórka pieniędzy pozwoliła na odnowienie zabytkowych nagrobków, w tym kaplicy grobowej Jastrzębskich na cmentarzu w Dębnie. W tym roku byłaby to szesnasta już zbiórka. – Trudno byłoby sobie wyobrazić, by w takiej sytuacji organizować kwestę, narażać wolontariuszy jak i darczyńców. Nie możemy nikogo narażać. Oczywiście każdy kto chce może zasilić konto stowarzyszenia, które od lat 16 lat zajmuje się kwestą – apeluje wójt Wiesław Kozłowski.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 104

052021

pr052021s

tymeksiepomaga

oferta-edu

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .