Gmina Dębno. Pieniądze na nowy rok szkolny
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 31 sierpnia 2018 20:48

Stypendia dla 29 uczniów przyznał wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Podczas uroczystej sesji Rady Gminy Dębno w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi wręczone zostały stypendia Wójta Gminy Dębno dla najzdolniejszych uczniów.  Stypendia przyznano w czterech kategoriach: za wysokie wyniki w nauce, a także za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe lub artystyczne. – Serdecznie gratuluję Wam osiągnięć. W Was jest przyszłość naszej gminy i jestem niezmiernie dumny, że tak mocno angażujecie się w naukę, sport oraz sztukę. Jeszcze raz gratuluję i dziękuję Wam, ponieważ jesteście wizytówką naszej gminy - mówił wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. 

 
Porąbka Uszewska: remont budynku sportowego
WYDARZENIA - Dębno
środa, 29 sierpnia 2018 20:02

Kolejnym dofinansowanym zadanie jest Modernizacja obiektu infrastruktury rekreacyjnej w Porąbce Uszewskiej. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się utworzenie ogólnodostępnego miejsca dla mieszkańców na bazie budynku miejscowego klubu sportowego. Zmodernizowany obiekt stanie się miejscem spotkań i rekreacji dla mieszkańców. W ramach prac zaplanowano m.in. ocieplenie budynku, modernizację sanitariatu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz zakup 9 urządzeń do ćwiczeń. Koszt inwestycji to blisko 110 tys. zł, z czego dotacja z PROW wynosi 68 tys. zł. 

 
Łysa Góra: ścieżka historyczna
WYDARZENIA - Dębno
środa, 29 sierpnia 2018 20:01

Jedną z nich jest budowa ścieżki historycznej wokół amfiteatru Krakus w Łysej Górze. Historia Łysej Góry związana jest m.in. z produkcją ceramiki wytworzonej na szeroką skalę w okresie świetności Zakładu Ceramicznego „Kamionka”, którego wyroby były znane w całej Polsce i jeszcze wielu żyjących mieszkańców pamięta (czy nawet posiada) drobne przedmioty użytkowe produkowane w ówczesnym zakładzie. Doskonałym sposobem na zachowanie tradycji ceramiki łysogórskiej będzie zagospodarowanie terenu w centrum wsi  poprzez budowę ścieżki historycznej wokół amfiteatru „Krakus” w Łysej Górze.     W ramach inwestycji w centrum miejscowości pojawią się m.in. nowe ławeczki, nowe chodniki, elementy ceramiczne. Wartość inwestycji przekracza 170 tys. zł, z czego blisko 100 tys. zł stanowi wsparcie z  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany termin zakończenia prac to grudzień tego roku.

 
Zatrzymano blisko 700 kilogramów tytoniu bez akcyzy
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 28 sierpnia 2018 15:04

Blisko 700 kilogramów tytoniu bez znaków akcyzy (tak zwanej krajanki) zabezpieczyli policjanci z Brzeska i Krakowa. To wspólna akcja funkcjonariuszy skierowana przeciwko handlowi tytoniem bez stosownych opłat. Zatrzymano dwóch spawców: grozi im nie tylko wysoka grzywna, ale także kara pobawienia wolności do lat trzech. Zatrzymano 30.latka z Myślenic i jego starszego o 19 lat kompana z Krakowa. Do zdarzenia doszło 22 sierpnia, kiedy to funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Brzesku przeprowadzili działania wymierzone w przestępczość akcyzową. W miejscowości Sufczyn na drodze krajowej 94 zatrzymali do kontroli samochód marki Toyota.

 
Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich z unijną dotacją
WYDARZENIA - Dębno
środa, 22 sierpnia 2018 01:00

To kolejny krok w rozwoju zintegrowanego transportu. W Biadolinach Szlacheckich powstanie parking typu park&ride. W sumie pojawi się tam 50 miejsc postojowych dla samochodów oraz 30 stanowisk dla rowerów.

 
Sufczyn. Prace w szkole
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 17 sierpnia 2018 11:07

W Publicznej Szkole Podstawowej w Sufczynie przeprowadzana jest obecnie inwestycja „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej”. Końcem lipca podpisany został protokół częściowego odbioru robót. W tym etapie wykonawca remontu zrealizował roboty budowlane, które obejmowały wykonanie tynków zewnętrznych, zamontowanie parapetów i wymianę stolarki okiennej. Dodatkowo dla uzyskania większej efektywności energetycznej docieplony został strop nad poddaszem.

 
Dębno: Gmina stawia na inwestycje
WYDARZENIA - Dębno
środa, 15 sierpnia 2018 15:03

Gmina Dębno jest jednym wielkim placem budowy. Nie ma miejscowości, w której „coś” by się nie działo. – Zapowiada się rekordowy rok pod względem inwestycji – tłumaczy wójt Wiesław Kozłowski. Przypomnijmy, że na terenie gminy Dębno będzie realizowany projekt: Zintegrowany produkt turystyczny Subregionu Tarnowskiego „Trasy Rowerowe Pogórza”. Dzięki niemu zostanie oznakowana trasa rowerowa od Sterkowca do Żerkowa, a także powstanie blisko dwukilometrowy odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż drogi „Dębno Przez Wieś”. Będzie to komfortowa trasa wykonana z kostki brukowej, a jej szerokość wyniesie 1,5 metra. Koszt inwestycji przekroczy 1,3 miliona zł, z czego ponad 800 tys. zł stanowi dotacja ze środków Unii Europejskiej.  – Gmina Dębno jest świetnym miejscem na weekendową wycieczkę rowerową. Nowa ścieżka rowerowa to kolejny krok w budowaniu naszego potencjału turystycznego – tłumaczy wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Projekt współfinansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.  

 
Gmina Dębno: Remont boisk zakończony
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 09 sierpnia 2018 08:16

Boiska przy szkołach w Woli Dębińskiej, Niedźwiedzy, Łoniowej oraz Jaworsku zostały przebudowane. Wykonawcą inwestycji była firma GREENSPORT z siedzibą w Katowicach.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 84

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .