Łoniowa. Inauguracja z otwarciem
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 07 września 2018 01:00

Gmina Dębno odrabia opóźnienia związane z infrastrukturą oświatową. Stan bazy dydaktycznej budził sporo emocji. Rodzice domagali się remontów i rozbudowy szkół. W sukurs przyszły im władze gminne, które w tej kadencji samorządu – z oświaty uczyniły jeden z priorytetów. Okazją do tego, aby świętować był pierwszy dzwonek dla uczniów po wakacyjnej przerwie oraz odbiór nowo dobudowanej części budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łoniowej. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele parafialnym w Łoniowej. Następnie zaproszeni goście wraz z uczniami i kadrą nauczycielską przeszli do szkoły. Akademia rozpoczęła się od hymnu państwowego. Dyrektor szkoły, Maria Marecik, przywitała przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, sponsorów i mieszkańców miejscowości Łoniowa oraz rodziców uczniów uczęszczających do tej placówki, emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły. Na wydarzeniu obecni byli m.in. Józef Gawron – wicewojewoda małopolski, Artur Puciłowski – dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnowie, Andrzej Potępa - Starosta Brzeski, mł. bryg. mgr inż. Piotr Słowiak Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku, władze gminy Dębno na czele z wójtem Wiesławem Kozłowskim, Ireną Kowal zastępcą wójta gminy Dębno, Justyną Wójtowicz-Woda sekretarzem gminy Dębno oraz Piotrem Matura Przewodniczącym Rady Gminy Dębno wraz z radnymi. Uroczystość zaszczycili również potomkowie ostatnich właścicieli budynku, w którym mieści się szkoła, przedstawiciele rodziny Kolarzowskich.

 
Gmina Dębno. Narodowe czytanie
WYDARZENIA - Dębno
środa, 05 września 2018 14:06

Już w  najbliższą sobotę, 8 września, w Amfiteatrze „KRAKUS” w Łysej Górze odbędzie się „Narodowe Czytanie”. Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiej akcji, organizowanej corocznie pod patronatem pary prezydenckiej. Biblioteki Publiczne działające na terenie gminy Dębno oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi serdecznie zapraszają do udziału w tegorocznej edycji, w czasie której odczytywaną lekturą będzie „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Rozpoczęcie zaplanowane zostało na godzinę 10. – Zachęcam do udziału w tej akcji. Przypomnę, że patronat nad tym wydarzeniem sprawuje Para Prezydencka - mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski.

 
Gmina Dębno. Pieniądze na nowy rok szkolny
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 31 sierpnia 2018 20:48

Stypendia dla 29 uczniów przyznał wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Podczas uroczystej sesji Rady Gminy Dębno w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi wręczone zostały stypendia Wójta Gminy Dębno dla najzdolniejszych uczniów.  Stypendia przyznano w czterech kategoriach: za wysokie wyniki w nauce, a także za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe lub artystyczne. – Serdecznie gratuluję Wam osiągnięć. W Was jest przyszłość naszej gminy i jestem niezmiernie dumny, że tak mocno angażujecie się w naukę, sport oraz sztukę. Jeszcze raz gratuluję i dziękuję Wam, ponieważ jesteście wizytówką naszej gminy - mówił wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. 

 
Porąbka Uszewska: remont budynku sportowego
WYDARZENIA - Dębno
środa, 29 sierpnia 2018 20:02

Kolejnym dofinansowanym zadanie jest Modernizacja obiektu infrastruktury rekreacyjnej w Porąbce Uszewskiej. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się utworzenie ogólnodostępnego miejsca dla mieszkańców na bazie budynku miejscowego klubu sportowego. Zmodernizowany obiekt stanie się miejscem spotkań i rekreacji dla mieszkańców. W ramach prac zaplanowano m.in. ocieplenie budynku, modernizację sanitariatu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz zakup 9 urządzeń do ćwiczeń. Koszt inwestycji to blisko 110 tys. zł, z czego dotacja z PROW wynosi 68 tys. zł. 

 
Łysa Góra: ścieżka historyczna
WYDARZENIA - Dębno
środa, 29 sierpnia 2018 20:01

Jedną z nich jest budowa ścieżki historycznej wokół amfiteatru Krakus w Łysej Górze. Historia Łysej Góry związana jest m.in. z produkcją ceramiki wytworzonej na szeroką skalę w okresie świetności Zakładu Ceramicznego „Kamionka”, którego wyroby były znane w całej Polsce i jeszcze wielu żyjących mieszkańców pamięta (czy nawet posiada) drobne przedmioty użytkowe produkowane w ówczesnym zakładzie. Doskonałym sposobem na zachowanie tradycji ceramiki łysogórskiej będzie zagospodarowanie terenu w centrum wsi  poprzez budowę ścieżki historycznej wokół amfiteatru „Krakus” w Łysej Górze.     W ramach inwestycji w centrum miejscowości pojawią się m.in. nowe ławeczki, nowe chodniki, elementy ceramiczne. Wartość inwestycji przekracza 170 tys. zł, z czego blisko 100 tys. zł stanowi wsparcie z  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowany termin zakończenia prac to grudzień tego roku.

 
Zatrzymano blisko 700 kilogramów tytoniu bez akcyzy
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 28 sierpnia 2018 15:04

Blisko 700 kilogramów tytoniu bez znaków akcyzy (tak zwanej krajanki) zabezpieczyli policjanci z Brzeska i Krakowa. To wspólna akcja funkcjonariuszy skierowana przeciwko handlowi tytoniem bez stosownych opłat. Zatrzymano dwóch spawców: grozi im nie tylko wysoka grzywna, ale także kara pobawienia wolności do lat trzech. Zatrzymano 30.latka z Myślenic i jego starszego o 19 lat kompana z Krakowa. Do zdarzenia doszło 22 sierpnia, kiedy to funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Brzesku przeprowadzili działania wymierzone w przestępczość akcyzową. W miejscowości Sufczyn na drodze krajowej 94 zatrzymali do kontroli samochód marki Toyota.

 
Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich z unijną dotacją
WYDARZENIA - Dębno
środa, 22 sierpnia 2018 01:00

To kolejny krok w rozwoju zintegrowanego transportu. W Biadolinach Szlacheckich powstanie parking typu park&ride. W sumie pojawi się tam 50 miejsc postojowych dla samochodów oraz 30 stanowisk dla rowerów.

 
Sufczyn. Prace w szkole
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 17 sierpnia 2018 11:07

W Publicznej Szkole Podstawowej w Sufczynie przeprowadzana jest obecnie inwestycja „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej”. Końcem lipca podpisany został protokół częściowego odbioru robót. W tym etapie wykonawca remontu zrealizował roboty budowlane, które obejmowały wykonanie tynków zewnętrznych, zamontowanie parapetów i wymianę stolarki okiennej. Dodatkowo dla uzyskania większej efektywności energetycznej docieplony został strop nad poddaszem.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 85

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .