Reklama
Zaproszenie na obchody Dnia Kobiet
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 19 lutego 2018 18:10

Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka już po raz szósty zaprasza wszystkie mieszkanki gminy na obchody Dnia Kobiet. Dla pań przewidziano występ i spotkanie w miłej atmosferze. Zasłużone panie otrzymają z rąk burmistrza statuetki „Siłaczek”. W Brzesku  7 marca, o godzinie 18.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym wystawiony zostanie musical „Tyle radości” w wykonaniu studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chrzanowie.

 
Dębno: Sesja Rady Gminy
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 15 lutego 2018 22:47

2 lutego odbyła się pierwsza w tym roku sesja rady Gminy, w głównej mierze była poświęcona podsumowaniu inwestycji z roku ubiegłego. W posiedzeniu wziął udział Starosta Brzeski Andrzej Potępa, który udzielił informacji na temat przyjętego budżetu dla Powiatu na 2018 r., oraz Paweł Kwaśniak, kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Brzesku, który poinformował o możliwości pozyskania środków europejskich z UE przez rolników. Następnie dyrektor ZUK - Magdalena Zychowicz – Gurgul, przedstawiała sprawozdanie działalności Zakładu Usług Komunalnych.

 
Dębno: Gmina stawia na ekologię
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 06 lutego 2018 23:10

Dokładnie 200 starych pieców zostanie zastąpionych nowoczesnymi kotłami na paliwo stałe oraz gaz. – W sumie samorząd na ten cel pozyskał ponad 2 miliony złotych – wylicza wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. 1.6 miliona złotych dotacji
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 01 lutego 2018 14:59

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla mieszkańców Woli Dębińskiej. Jeszcze w tym roku trzy odcinki drogi w centrum tej miejscowości zmienią się nie do poznania. Mowa o trasach Koło Wołka, na Zajaziu oraz Wola Dębińska-Zielona, które tworzą jeden ciąg komunikacyjny przecinający miejscowość. Wspomniane drogi zostaną poszerzone oraz wyposażone w szeroki chodnik. – Dzięki tym inwestycjom znacznie podniesiemy poziom bezpieczeństwa mieszkańców Woli Dębińskiej – podkreśla wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. – To także dobra informacja dla kierowców, którzy będą mogli komfortowo korzystać z kolejnych kilometrów nowych nawierzchni asfaltowych w naszej gminie. Mówimy przecież o strategicznej trasie, która przebiega w sąsiedztwie miejscowej szkoły i przedszkola, czyli newralgicznych placówek, które wymagają bezpiecznego połączenia komunikacyjnego. Warto dodać, że w ramach gruntownej przebudowy na całej remontowanej trasie zostaną przebudowane skrzyżowania, powstaną miejsca postojowe oraz kanalizacja deszczowa. Samorząd pozyskał na tą inwestycję duże dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na poziomie 1,6 miliona złotych. Ostateczny koszt realizacji przebudowy ponad kilometrowej trasy będzie znany po zakończeniu procedury przetargowej.

 
Porąbka Uszewska. Koncert noworoczny
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 25 stycznia 2018 21:12

To była nie lada gratka dla miłośników muzyki filmowej i klasycznej. Kolejny koncert noworoczny zorganizowany we współpracy wójta Wiesława Kozłowskiego z dwoma placówkami szkolnymi. Dzisiaj wieczorem, w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej, odbył się Koncert Noworoczny z muzyką filmową i klasyczną w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I Stopnia w Domosławicach. Zabrzmiały najpiękniejsze utwory tych gatunków muzycznych. Nie zabrakło zarówno twórczości kompozytorów polskich, jak i zagranicznych.

 
Łysa Góra. W sobotę Dzień Seniora
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 19 stycznia 2018 10:28

Uroczystą mszą świętą w intencji wszystkich seniorów rozpoczną się sobotnie uroczystości w Łysej Górze. Tradycyjnie już w tej miejscowości odbywa się Gminny Dzień Seniora. Nabożeństwo zostanie odprawione w kościele pod wezwaniem  Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łysej Górze. Po mszy uczestnicy przejdą na wspólne biesiadowanie, na które do pobliskiej sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. – Wysłaliśmy zaproszenia do blisko 200 seniorów z całej Gminy – podkreśla Bożena Sacha, sołtys Łysej Góry, która współorganizuje wydarzenie. – Zapraszamy na wspólną modlitwę, a następnie na piękny program artystyczny, pyszny poczęstunek, kolędowanie, a może i zabawę na parkiecie. Jak co roku zapowiada się wspaniałe spotkanie integracyjne.

 
Dębno. Drogi nie do poznania
WYDARZENIA - Dębno
środa, 17 stycznia 2018 00:15

Dobra wiadomość dla mieszkańców Woli Dębińskiej. Jeszcze w tym roku trzy odcinki drogi w centrum Woli Dębińskiej zmienią się nie do poznania. Mowa o trasach Koło Wołka, Zajazie oraz Wola Dębińska-Zielona, które tworzą jeden ciąg komunikacyjny przecinający miejscowość. Wspomniane drogi zostaną poszerzone oraz wyposażone w szeroki chodnik.

 
Dębno. Gmina dzieli „korkowe”
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 14 stycznia 2018 23:27

Tylko do 2 lutego można składać oferty na realizacje zadań publicznych z zakresu  przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Z budżetu gminy przeznaczyliśmy  na ten cel  72 tysiące złotych. To pieniądze, które pochodzą w wpłat za koncesje na handel wszelkiego rodzaju alkoholami. Zgodnie z ustawą, te środki można wydać tylko na zwalczanie alkoholizmu i narkomanii. Chcemy jak najlepiej spożytkować te środki – mówi naszej redakcji Wiesław Kozłowski, wójt gminy Dębno.

Przypomnijmy, że o wsparcie w ramach konkursu mogą ubiegać się organizacje pozarządowe czyli stowarzyszenia czy fundacje, a także organizacje kościelne i inne organizacje spełniające kryteria ustawowe. Proponowane do realizacji zadanie powinno być zakończone do 15 grudnia 2018 roku. Oferty, które zostaną pozytywnie ocenione pod względem formalnym, będą oceniane również pod względem merytorycznym. Wyniki postępowania konkursowego poznamy pod koniec lutego.  Oceni ja komisja powołana przez wójta. – Zachęcam do udziału w projekcie, czekamy na ciekawe oferty – zachęca wójt Wiesław Kozłowski.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 82

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .