Gmina Dębno: Wojna z azbestem
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 24 czerwca 2017 20:36

Każdy, kto jest mieszkańcem gminy Dębno, posiada tutaj posesję z budynkiem/budynkami pokrytymi eternitem zawierającym azbest, może skorzystać z pomocy samorządu. Mowa o dotacji na odbiór i utylizację.

 
Gmina Dębno z Laurem Społecznego Zaufania
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 16 czerwca 2017 00:00

Pod koniec ubiegłego miesiąca nasza gmina została uhonorowana Laurem Społecznego Zaufania. Jest to certyfikat przyznawany przez Instytut Badań Marki, niezależną firmę realizującą badania rynku na terenie całego kraju. To prestiżowe wyróżnienie nadawane jest za rzetelność, najwyższą jakość oferowanych usług, wysoki standard obsługi klientów i respektowanie praw konsumenta. Warto podkreślić fakt, że Laur Społecznego Zaufania przyznawany jest wyłącznie na wniosek klientów. Celem wyróżnienia jest zarówno podziękowanie za udaną współpracę, jak i rekomendacja firmy lub instytucji kolejnym konsumentom. Dziękujemy mieszkańcom Gminy Dębno za okazane zaufanie. Otrzymane wyróżnienie to dla nas nie tylko zaszczyt, ale również motywacja do dalszej rzetelnej pracy na rzecz naszej lokalnej społeczności.

 
Łoniowa. Krakowiaczek z atrakcjami
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 01 czerwca 2017 21:13

Już dzisiaj zapraszamy działające na terenie całego regionu krakowskiego i Pogórza Ciężkowickiego dziecięce zespoły folklorystyczne, kapele ludowe oraz instrumentalistów-solistów do udziału w 28. już edycji KRAKOWIACZKA, który odbędzie się w dniach 3 i 4 czerwca 2017 roku w Amfiteatrze Letnim w Łoniowej. Warto dodać, że  po zakończeniu prezentacji dla opiekunów i kierowników zespołów/kapel/instrumentalistów zostały zaplanowane spotkania warsztatowe z Komisją Artystyczną w celu omówienia poszczególnych programów. Spośród zespołów – laureatów konkursu zostaną wyłonieni reprezentanci regionu krakowskiego do udziału w 41. Karpackim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych, który odbędzie się w dniach 17 - 18 czerwca 2017 r. w Rabce - Zdroju. Dodajmy także że latem, w Łoniowej odbędzie się koncert zespołu w ramach Festiwalu Dzieci Gór (ma to związek z ubiegłorocznymi sukcesami miejscowego zespołu). Patronat nad tym przedsięwzięciem sprawuje wójt gminy Dębno – Wiesław Kozłowski.

 
Łoniowa najlepsza w Turnieju Sołectw
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 30 maja 2017 14:56

W Dołach odbył się Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno. Była to pierwsza tego typu impreza, zorganizowana w naszej gminie. Celem turnieju była integracja sołectw, aktywizacja społeczeństwa lokalnego i propagowanie kultury fizycznej oraz idei współzawodnictwa. W zawodach wzięło udział osiem drużyn, reprezentujących poszczególne sołectwa: Biadoliny Szlacheckie, Dębno, Doły, Łoniową, Łysą Górę, Maszkienice, Niedźwiedzę i Sufczyn.

 
Dębno. Ekologiczne zmagania
WYDARZENIA - Dębno
środa, 17 maja 2017 05:03


W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Maszkienicach odbyło się podsumowanie drugiej edycji Konkursu Ekologicznego Wójta Gminy Dębno pod nazwą „Miej zasady – segreguj odpady”. Patronat honorowy nad konkursem objął prof. dr hab. inż. Włodzimierz Sady. Do konkursu zgłoszono prawie 30 prac z placówek szkolnych i przedszkolnych, których organem prowadzącym jest Gmina Dębno. Zdobywcy pierwszych miejsc z każdej kategorii szkolnej pojadą na wycieczkę w wybrane przez siebie miejsce, związane z ekologią. Oprócz tego, nagrodami był również sprzęt multimedialny dla placówek szkolnych i przedszkoli. Dodatkowo, wszystkie przedszkola otrzymały zabawki.

 
OSP Niedźwiedza z Pucharem Wójta Gminy Dębno
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 05 maja 2017 12:39

W poniedziałkowe popołudnie, 1 maja 2017 roku na stadionie piłkarskim „Jastrząb” w Łoniowej odbyła się druga edycja Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Dębno, w którym rywalizowały ze sobą drużyny jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

 
Dębno. IV Bieg po Flagę
WYDARZENIA - Dębno
środa, 03 maja 2017 20:49

Kilkuset uczestników, nie tylko z gminy Dębno, postanowiło wziąć udział w  IV już Dębiński Bieg po Flagę, który odbył się 30 kwietnia 2017 roku. – Sama idea Biegu po Flagę ma zarówno wymiar patriotyczny, jak i sportowy. Od kilkunastu lat, 2 maja jest Dniem Święta Flagi Narodowej. Nasze bieganie po flagę wpisuje się w ten scenariusz. Zawody bez wątpienia mają przypomnieć o tym fakcie. Ale wspólne bieganie to także zachęcanie do aktywnego wypoczynku na łonie natury, do rekreacji, sportu – mówi naszej redakcji wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski. Dodajmy, że na zwycięzców w poszczególnych kategoriach przewidziano atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe, a wszystkie dzieci uczestniczące w biegach otrzymały pamiątkowe medale. Wydarzenie miało charakter pikniku rodzinnego. Nie zabrakło licznych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Zawodnicy rywalizowali w biegu głównym, i kilku biegach dodatkowych – towarzyszących.  (na 10 km (limit czasu 1 godzina 20 minut, na 2,5 km (bez limitu czasowego). Długość trasy nordic walking: ok. 4,5 km (bez limitu czasowego). Długość trasy biegu dla dzieci: 400 m.
Długość trasy biegu dla przedszkolaków: 200 m.

 
Prawie milion złotych dla Łoniowej
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 02 maja 2017 21:03

Blisko milion złotych zaplanowano na inwestycje w Łoniowej, w gminie Dębno. – To środki, które pochodzą zarówno z budżetu gminy, jak i z Funduszu Sołeckiego – wylicza wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski. Paweł Kraj, radny i zarazem naczelnik miejscowej jednostki OSP podkreśla, że współpraca z władzami gminy układa się doskonale. – Zakres prac przewidzianych w naszej miejscowości w tym roku, jest chyba tego najlepszym dowodem – trafnie ocenia.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 78

pr032018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .