Dębno. Darmowe badania
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 12 listopada 2019 17:11

To dobra informacja dla pań. Wszystkie kobiety w wieku 50 – 69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat lub 12 miesięcy jeśli są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie: matka, siostra) nie miały wykonywanej mammografii, zostały zaproszone na bezpłatne badania mammograficzne oraz profesjonalne spotkanie edukacyjne. Badania mammograficzne będą wykonywane w mammobusie postawionym za budynkiem Urzędu Gminy Dębno w dniu 15 listopada 2019 r.już od godz. 12.00, natomiast spotkanie edukacyjne rozpocznie się o godz. 15.00 w sali narad budynku Urzędu Gminy (parter, podczas trwania spotkania będzie istniała możliwość wykonania badania mammograficznego).

 
Dębno. Udana kwesta
WYDARZENIA - Dębno
środa, 06 listopada 2019 21:19

Kiedy przed milowa laty Jerzy Waldorf organizował pierwsze kwesty na rzecz ratowania nagrobków warszawskich Powązek, pewno nie przypuszczał, że wiele lat później, podobne kwesty będą organizowane w wielu miejscach w Polsce. Po raz piętnasty taką zbiórkę zorganizowano w Dębnie. - Zebraliśmy ponad siedem tysięcy złotych – mówi Wiesław Kozłowski, wójt gminy, a zarazem jeden z kwestujących. We wszystkich edycjach zbiórki zebrano łącznie ponad 80 tysięcy złotych.

 
Dębno. Jubileuszowy konkurs
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 22 października 2019 21:41

Po raz piąty wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski organizuje dwa konkursy „Dębińskie Pasje” i „Dębowe Serce”, których celem jest docenienie i uhonorowanie mieszkańców naszej gminy, obdarzonych szczególną empatią, zaangażowanych w bezinteresowną pomoc innym oraz przyczyniających się do promocji regionu poprzez realizację swoich pasji. Kandydatów do nagrody „Dębińskie Pasje” i „Dębińskie Serce” mogą zgłaszać osoby fizyczne, organizacje pozarządowe lub organy administracji samorządowej. Wypełniony formularz, zawierający uzasadnienie wyboru, należy przesłać na adres: Urząd Gminy Dębno – Wola Dębińska 240 lub złożyć osobiście w Referacie Promocji, Rozwoju i Wsparcia Inwestycji (pokój 213, II piętro) do końca października bieżącego roku.

 
Dotacja dla orkiestry
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 17 października 2019 18:12

Niedawno w budynku Urzędu Gminy Dębno Radny Województwa Małopolskiego Stanisław Bukowiec przekazał na ręce Wójta Wiesława Kozłowskiego oraz Kierownika Orkiestry Dętej z Łysej Góry Jerzego Woźniaka symboliczny czek opiewający na kwotę 7 tys. zł. Jest to dotacja pozyskana przez samorząd gminy, w ramach programu „Małopolskie Orkiestry Dęte 2019 – NA START!”

 
Sufczyn. Remiza po remoncie
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 15 października 2019 22:28

sufczynRemiza OSP w Sufczynie zyskała swój dawny blask. Prace remontowe prowadzono w oparciu o środki pozyskane z Małopolskiego Urzędu marszałkowskiego w Krakowie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. - Remiza w Sufczynie to najlepszy przykład doskonałego wykorzystania środków funduszu. Jestem przekonany, że w kolejnych latach będziemy mogli wspierać jeszcze inne jednostki OSP – mówi naszej redakcji Kazimierz Koprowski, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

 
Gmina Dębno. Nowy sprzęt dla jednostek OSP
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 15 października 2019 13:58

Dzięki dotacji pozyskanej przez samorząd gminy Dębno dwie jednostki OSP otrzymały nowe wyposażenie strażackie. Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się w dniu 11 października w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sufczynie. Wręczenia dokonał wójt gminy Wiesław Kozłowski oraz Komendant Powiatowy OSP Piotr Strojny. Dotację w wysokości 11 880 zł gmina Dębno pozyskała z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach programu „Bezpieczna Małopolska 2019”.

 
Porąbka Uszewska. Kompleks boisk oficjalnie otwarty
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 08 października 2019 11:14

PTR 9728W zdrowym ciele, zdrowy duch – to motto towarzyszyło u uczestnikom dzisiejszych uroczystości w Porąbce Uszewskiej. Doszło tam do przekazania do użytku zmodernizowanego boiska sportowego przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Reymonta. - Cieszę się, że w tym wyjątkowym wydarzeniu biorą udział: wicemarszałek Województwa Małopolskiego,Tomasz Urynowicz, poseł na Sejm RP, Włodzimierz Bernacki, Wojciech Skruch oraz Stanisław Bukowiec – radni Sejmiku Województwa Małopolskiego – mówi naszej redakcji Wiesław Kozłowski, wójt gminy Dębno. Warto dodać, że w tym wydarzeniu uczestniczyli także Justyna Wójtowicz – Woda, sekretarz Gminy, Łukasz Przybyło, dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury, Magdalena Węgrzyn, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej, Marek Hawryłko, naczelnik OSP w Porąbce Uszewskiej, Elżbieta Rzepa, sołtys Wsi Porąbka Uszewska oraz ksiądz Józef Golonka, proboszcz parafii p.w. Andrzeja Apostoła. Obecni byli także przedstawiciele firmy TRANS-ART, wykonawcy inwestycji, Wojciech Migdał – inspektor nadzoru, przedstawiciele rady rodziców oraz uczniowie wraz z nauczycielami.

 
Gmina Dębno. Trzy programy zdrowotne
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 05 października 2019 11:32

Trzy programy we wszystkich szkołach i przedszkolach w gminie Dębo realizuje samorząd z nowosądecką Fundacją. Fundacja Rozwoju Regionów na poniższe projekty otrzymała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 i tylko w niektórych gminach i miastach zostaną przeprowadzone badania  u dzieci z zakresu:  Wczesnego wykrywania wad rozwojowych u dzieci w wieku szkolnym w zakresie zaburzeń słuchu i wad wymowy w województwie małopolskim. Wczesnego wykrywania wad wzroku u dzieci w wieku 5 lat w województwie małopolskim. Wczesnego wykrywania wad rozwojowych postawy i układu ruchu u dzieci w wieku szkolnym w 13 powiatach województwa małopolskiego.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 99

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .