Reklama
Dębno. Pieniądze na strażaków
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 03 grudnia 2017 01:06

To dobra wiadomość nie tylko dla strażaków. Niedawno gmina Dębno pozyskała dofinansowanie z Ministerstwa Sprawiedliwości, dzięki któremu strażacy z jednostek OSP będą mogli zakupić nowoczesny sprzęt ratowniczy – między innymi samochód, narzędzia hydrauliczne, defibrylatory i torby medyczne. Środki, w wysokości ponad 300 tysięcy złotych, pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości. W czwartek 23 listopada 2017 r. w Krakowie odbyło się spotkanie Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro z przedstawicielami małopolskich samorządów, w celu podpisania umów na dofinansowanie. – Jestem bardzo zadowolony z tego, że złożony przez nas wniosek na środki dla OSP został pozytywnie rozpatrzony – mówi naszej redakcji Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Kolejne środki dla gminy
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 23 listopada 2017 00:20

To dobry rok dla samorządu gminy Dębno. Niedawno wójt pozyskał kolejne środki zewnętrzne. Wsparcie finansowe przyznane zostało z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, na modernizację drogi gminnej Dębno Granice. Inwestycja zostanie współfinansowana w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. W ubiegłym tygodniu Gmina podpisała umowę z wykonawcą na realizację zadania. Wartość inwestycji to prawie 1,6 miliona złotych. Dofinansowanie z budżetu państwa pokryje 50 procent tej kwoty.

 
Z Dębna do Tbilisi: Głosujmy na Alicję
WYDARZENIA - Dębno
środa, 22 listopada 2017 00:29

Alicja Rega, rodem z Łysej Góry w gminie Dębno, na co dzień uczennica Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, będzie reprezentować Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior, który odbędzie się w Pałacu Olimpijskim w Tbilisi (Gruzja). Konkurs będzie transmitowany na żywo 26 listopada na antenie TVP 2 i TVP Polonia o godzinie 16:00.

 
Dębno. „Moja wieś jest czysta i piękna”
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 14 listopada 2017 12:35

Niedawno, w  Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej odbyło się podsumowanie XIX edycji gminnego konkursu „Moja wieś jest czysta i piękna”. Do rywalizacji zgłoszono w tym roku 107 ogrodów ze wszystkich trzynastu sołectw wchodzących w skład naszej gminy. Wśród nich znalazło się 94 gospodarstw indywidualnych oraz 13 placówek oświatowo-kulturalnych. Wszystkie zgłoszone do konkursu posesje były wizytowane przez komisję konkursową, której przewodniczyła Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Sufczynie Małgorzata Wiśniowska-Robak. W trakcie przeglądu oceniany był nie tylko stan samych ogródków, ale też m.in. wygląd zewnętrzny budynków, zagospodarowanie ścieżek i trawników czy wykorzystanie elementów ozdobnych w architekturze ogrodowej. Jak co roku, mieszkańcy wykazali się pomysłowością i oryginalnością w tworzeniu roślinnych aranżacji.

 
Dębno. Bezpłatne warsztaty w gminie
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 11 listopada 2017 00:44

To cenna inicjatywa. – Zapraszamy na dwudniowe, bezpłatne warsztaty „Z questem w ręce”, przeznaczone dla wszystkich miłośników kultury i historii naszego regionu. W dniu 23 listopada na sali narad Urzędu Gminy odbędzie się pierwsza część spotkania, podczas którego uczestnicy zostaną zapoznani z celami warsztatów, przedstawione im zostaną lokalne zabytki oraz wstępnie przygotowywany będzie projekt questu. Quest jest rymowaną „zagadką-opowieścią” ze wskazówkami dotyczącymi trasy, ilustracjami i mapą - mói naszje redakcji wójt Wiesław Kozłowski.

 
Małopolska Niania w gminie Dębno
WYDARZENIA - Dębno
środa, 08 listopada 2017 01:17

Pięć opiekunek do dzieci zatrudniono w gminie Dębno w ramach realizacji przez tutejszy samorząd programu; „Małopolska Niania”. – Jeśli projekt będzie realizowany w latach następnych i będzie zainteresowanie nim w naszej gminie, to na pewno chcemy go kontynuować – zapewnia wójt gminy Wiesław Kozłowski. Gminny Program „Małopolska Niania”, którego celem jest wsparcie rodzin w godzeniu życia zawodowego z rodzinnym, poprzez udzielenie pomocy finansowej na dofinansowanie opieki nad dziećmi. W tym roku w ramach programu zatrudnionych zostało pięć opiekunek do dzieci. „Małopolska Niania” to pilotażowy program realizowany z udziałem środków finansowych Województwa Małopolskiego. Rodziny, które wzięły udział w programie, na zatrudnienie niani przez 10 miesięcy otrzymają 1500 zł/mc (niezależnie od liczby dzieci w rodzinie), z czego 1000 zł pochodzić będzie z budżetu województwa, a 500 zł pokryją środki gminy. Jakkolwiek zatrudnienie niani jest jedną z najczęściej preferowanych przez rodziców form opieki nad małymi dziećmi, rodzice decydują się na to rozwiązanie najrzadziej, ze względu na koszty. Dzięki „Małopolskiej Niani” nie będą mieli już takich dylematów. Projekt pozwoli rodzicom bez większego stresu wrócić do pracy, co więcej, zakładamy, że wpłynie także na aktywizację osób bezrobotnych. Rodzice sami mogli znaleźć i wybrać opiekuna, który zajmie się dzieckiem podczas ich nieobecności. Nianią może zostać także członek rodziny starającej się o wsparcie. Warunkiem koniecznym otrzymania wsparcia jest także aktywność zawodowa rodziców. O udział w programie mogą starać się wszyscy rodzice, bez względu na sytuację osobistą, także Ci samotnie wychowujący dzieci oraz pozostający w związkach nieformalnych.

 
Dębno. Zagłosuj na gminę…
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 04 listopada 2017 01:28

Przed nami  kolejna edycja plebiscytu na „Edukacyjną Gminę Małopolski”, organizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Konkurs ma na celu wyróżnienie gminy dbającej o rozwój edukacyjny i zawodowy mieszkańców, angażującej różne środowiska i instytucje w działania edukacyjne, a także promującej usługi doradztwa zawodowego. Wśród dziesięciu finalistów tegorocznej edycji, wybranych przez kapitułę plebiscytu, znajduje się również Gmina Dębno.

 
Działalność rozpoczęło Powiatowe Centrum Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 22 października 2017 23:30

W Łysej Górze, w budynku byłego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, oficjalnie rozpoczęło swoją działalność Powiatowe Centrum Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych. – Od sierpnia jest to nowa siedziba Środowiskowego Domu Samopomocy, a już wkrótce również w tym miejscu zacznie funkcjonować pierwszy w Powiecie Brzeskim Zakład Aktywności Zawodowej dla osób niepełnosprawnych – mówi naszej redakcji Andrzej Potępa, starosta brzeski.

Uruchomienie Centrum poprzedził remont w celu przystosowania budynku do potrzeb osób niepełnoprawnych. Spełnienie wszystkich warunków wymagało wykonania generalnego remontu obejmującego wiele zmian konstrukcyjnych w budynku, likwidację barier architektonicznych poprzez budowę windy, instalację systemów bezpieczeństwa, spełnienie wymogów SANEPID, Inspekcji Pracy, Nadzoru Wojewody i wielu innych. W budynku zostały wybudowane dwie dodatkowe klatki schodowe, okna z klapami oddymiającymi, łazienki dla osób niepełnosprawnych. Zlikwidowano wszelkie przeszkody i bariery w poruszaniu się po budynku, zainstalowano klimatyzację, wyposażono kuchnię, salę rehabilitacyjną oraz różnorodne pracownie tematyczne.
Ponadto już wkrótce rozpocznie swoją działalność Zakład Aktywności Zawodowej. Starania o utworzenie tej niezwykle potrzebnej placówki trwały już od wielu lat i jak dotąd w Powiecie Brzeskim takiej placówki nie było. Zakład Aktywności Zawodowej jest niezwykle oczekiwaną instytucją, która przygotowuje osoby niepełnosprawne do pełnej samodzielności i zatrudnienia na otwartym rynku pracy. Zarząd Województwa podjął decyzję o utworzeniu ZAZ w Łysej Górze, a jednocześnie przekazał fundusze na przeprowadzenie prac remontowych, zakup sprzętu i urządzeń, zakup materiałów potrzebnych do rozpoczęcia działalności oraz środki na funkcjonowanie. Zarząd Województwa Małopolskiego przyznał Powiatowi Brzeskiemu maksymalne możliwe dofinasowanie, które wynosi 65% kosztów utworzenia Zakładu Aktywności Zawodowej, a całkowity koszt uruchomienia to kwota 611 tys. zł. Obecnie trwają prace remontowe na parterze budynku w celu przystosowania pomieszczeń dla Zakładu Aktywności Zawodowej. To jednak nie koniec – Powiat Brzeski już przygotował wniosek i stara się pozyskać unijne finansowanie z programu rewitalizacji. Planowane jest wykonanie remontu warsztatów szkolnych, które od wielu lat stoją niewykorzystane. Dzięki temu działalność ZAZ zostanie poszerzony o nowe branże i nowe miejsca pracy dla niepełnosprawnych. – Działania podejmowane przez Zarząd Powiatu Brzeskiego oraz cały samorząd mają służyć niepełnosprawnym. Pod tym względem w ciągu ostatnich 20 lat doszło u nas do rewolucyjnych zmian na lepsze – dodaje starosta Andrzej Potępa.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 82

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .