Doły. Prace w budynku komunalnym
WYDARZENIA - Dębno
środa, 02 października 2019 22:39

Po kilkumiesięcznej przerwie zostały wznowione prace przy wykończeniu budynku komunalnego w Dołach. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zakład remontowo-budowlany BUDOLEX dokonał rozbiórki starego obiektu, a w jego miejscu powstał nowy. Aktualnie w budynku wykonane zostały prace związane z montażem stolarki okiennej i drzwiowej. Zadanie zrealizowane zostało przez Firmę SEKO z siedzibą w Tymowej. Koszt realizacji wyniósł niemal 28 tys. zł.

 
Promesy dla regionu
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 27 września 2019 19:11

L1010960Na prawie 10 milionów złotych opiewają promesy dla powiatu brzeskiego i gmin z regionu, pozyskane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Dzisiaj, w imieniu wojewody małopolskiego, wręczała je wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko. Gospodarzem spotkania była gmina Dębno. - Cieszy mnie, że to symboliczne przekazanie dokumentu potwierdzającego dotację, odbywa się w naszej gminie. Jesteśmy jednym z czterech samorządów gminnych z powiatu brzeskiego, który otrzymał finansowe wsparcie od rządu – mówił podczas powitania gości wójt Wiesław Kozłowski. Podziękował wiceminister zdrowia za pomoc w pozyskaniu środków. Dodajmy, że w gronie gości znalazł się także radny sejmiku małopolskiego, Stanisław Bukowiec.

 
Gmina Dębno. Мoja wieś jest czysta i piękna
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 26 września 2019 20:47

L1010897Dzisiaj, w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jastwi podsumowano kolejną edycję gminnego konkursu Moja wieś jest czysta i piękna W tym roku do rywalizacji zgłoszono ponad 120 ogród ze wszystkich trzynastu sołectw wchodzących w skład gminy Dębno. - Bardzo mnie cieszy, że w tym gronie są nie tylko gospodarstwa indywidualne, ale także placówki oświatowo – kulturalne. Z roku na rok przybywa uczestników. To dobrze, że mieszkańcy naszej gminy gminy dbają o wizerunek swoich posesji. Jako wójta cieszy mnie także udział szkół. Dzięki temu nie tylko zadbane jest otoczenie wokół szkoły, ale taka akcja, ma przecież wymiar edukacyjny tłumaczy naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski. Po raz kolejny rywalizowały także sołectwa. Komisja konkursowa uznała, że palma pierwszeństwa należy się w tym roku Jastwi. Sołtys tej uroczej miejscowości w gminie Dębno, odebrał czek na 10 tysięcy złotych.

 
Dębno. Pod znakiem remontów
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 21 września 2019 20:00

Wszystkie szkoły i przedszkola w gminie Dębno były na czas przygotowane do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Okres wakacyjny wykorzystaliśmy na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych w kilku obiektach oświatowych. Zdążyliśmy na czas – zapewnia wójt Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. 25 lat agencji
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 17 września 2019 23:00

Wszystkich miłośników polskiej kultury i tradycji zapraszamy do Dębińskiego Centrum Kultury w najbliższą niedzielę, 15 września na godz. 11:00 na konferencję "Wieś Polska - kultura, tradycje, dziedzictwo i wyzwania". Wydarzenie połączone będzie z folklorystycznym przeglądem dorobku artystycznego naszej gminy oraz jubileuszem 25 – lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Honorowy patronat nad spotkaniem objęli: Anna Pieczarka członek Zarządu Województwa Małopolskiego oraz Wiesław Kozłowski wójt gminy Dębno. 

 
Dębno. Spotkanie kultur
WYDARZENIA - Dębno
środa, 11 września 2019 23:01

Zapraszam wszystkich miłośników polskiej kultury i tradycji zapraszamy do Dębińskiego Centrum Kultury w najbliższą niedzielę, 15 września na godz. 11:00 na konferencję "Wieś Polska - kultura, tradycje, dziedzictwo i wyzwania". Wydarzenie połączone będzie z folklorystycznym przeglądem dorobku artystycznego naszej gminy oraz jubileuszem 25 – lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – mówi wójt Wiesław Kozłowski Honorowy patronat nad spotkaniem objęli: Anna Pieczarka członek Zarządu Województwa Małopolskiego oraz Wiesław Kozłowski wójt gminy Dębno. 

 
Dębno. Dotacja od premiera
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 07 września 2019 20:38

Niedawno prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań przeznaczonych do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w 2019 roku, wśród nich znalazła się gmina Dębno. W ramach pozyskanej dotacji w wysokości niemal pół miliona złotych przebudowie poddana zostanie droga Sufczyn Rajsko. Całkowity koszt modernizacji wyniesie ponad 600 tys. zł, z czego 80% stanowi dofinansowanie z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych - Drogi Gminne i Powiatowe.

 
Policja szuka sprawców wysadzenia bankomatu w Dębnie
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 06 września 2019 10:52

W nocy z czwartku na piątek (5-6 września) przed godziną 4 nad ranem doszło do wybuchu w budynku urzędu gminy. Eksplozja miała miejsce w pomieszczeniu, w którym znajduje się ogólnodostępny bankomat. Według wstępnych ustaleń policji wynika, że prawdopodobnie sprawcy użyli materiału pirotechnicznego, aby dostać się do wnętrza urządzenia – przekazał Kowalczyk. Jak dodał, na razie nie wiadomo, ile pieniędzy ukradli sprawcy. - W tej chwili na miejscu pracują policjanci wraz z technikiem, w celu ustalenia okoliczności tego zdarzenia.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 99

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .