Reklama
Osuwiska w gminie Dębno
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 22 czerwca 2010 23:11

Trzy budynki mieszkalne oraz dwie drogi są narażone na zniszczenie wskutek osuwisk w Jaworsku i Dołach w gminie Dębno. Ze wstępnych szacunków wynika, że koszt stabilizacji osuwisk wyniesie blisko 1,9 mln zł. Osuwiska niebezpiecznie uaktywniły się po intensywnych opadach deszczu, jakie spadły w drugiej połowie maja i w pierwszej dekadzie czerwca. Namoknięta ziemia zaczęła się obsuwać powodując zniszczenie fragmentów dróg do tego stopnia, że ich odbudowa może być niemożliwa. Masy ziemi zsuwające się w dół zagrażają także trzem budynkom. Na razie mieszkańcy nie zostali ewakuowani, ale o tym, czy będą tam mogli w dalszym ciągu bezpiecznie mieszkać, zadecyduje ekspertyza geologiczna. Będzie ona też miała pewien wpływ na to, czy gmina otrzyma pieniądze na stabilizację osuwisk i w jakiej wysokości.

 
Magiczna noc na zamku
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 21 czerwca 2010 22:32

zamekddŚwiętojańska Noc Muzealna na Zamku w Dębnie tradycyjnie obchodzona jest w godzinach wieczorno – nocnych. Wyjątkowo w tym roku zapraszamy w dniu 26 czerwca na godzinę 17. W tym roku przypada trzechsetna rocznica założenia manufaktury w Miśni, najstarszej europejskiej wytwórni delikatnej porcelany. Podczas tego wieczoru otworzymy wystawę ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Tarnowie „Porcelana miśnieńska – 300 lat manufaktury”, któremu to wydarzeniu patronować będzie Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec  dr Heinz Peters. Ponadto zapraszamy na wystawę malarską „Na dworską nutę” pokazującą efekty trzech plenerów malarskich w Dębnie, Nowym Wiśniczu i Jeżowie, której współorganizatorem jej jest Młodzieżowy Dom Kultury im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa.

 
Olimpijskie zmagania na zamku
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 19 czerwca 2010 23:48

olimpijskikonkursFabian Kural z Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej zwyciężył w ósmej edycji Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o Olimpiadach odbywającej się na zamku w Dębnie. To pierwszy sukces przedstawiciela gospodarzy w dotychczasowej historii tej rywalizacji. W finale konkursu organizowanego przez Zespół Szkół w Porąbce Uszewskiej oraz samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie i Wójta Gminy Dębno wzięło udział 16 uczniów. W pierwszym etapie rozwiązywali oni test sprawdzający wiedzę na temat historii olimpizmu. Najlepsza ósemka rywalizowała w ścisłym finale. Ich odpowiedziom przysłuchiwali się nie tylko jurorzy, ale także pozostali uczestnicy rywalizacji oraz zaproszeni goście i publiczność. Reprezentanci gospodarzy pokazali się z bardzo dobrej strony. Obok zwycięzcy do finału dotarli także Jerzy Marecik i Jan Pałucki. Ten pierwszy zajął drugie miejsce, a drugi był trzeci ex aequo z Klaudiuszem Turkiem z Gimnazjum nr 2 w Brzesku.

 
Każdy inny, wszyscy równi
WYDARZENIA - Dębno
środa, 16 czerwca 2010 21:04
kazdyinnyUczniowie Gimnazjum w Woli Dębińskiej wzięli udział w projekcie „Każdy inny, wszyscy równi” realizowanym przez Stowarzyszenie Ziemi Brzeskiej „Porozumienie”. W ramach trwających przez cztery miesiące zajęć finansowanych z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki była okazja zarówno do rozrywki jak i do nauki. Obok uczniów z Woli Dębińskiej w projekcie brali udział także ich rówieśnicy z Gminajzum w Jadownikach. w sumie w zajęciach uczestniczyło 60 osób, a przygotowana dla nich oferta była bardzo szeroka.Obok spotkań grupowych z socjoterapeutą, samorządowcami i parlamentarzystami przygotowano także wspólne rozgrywki sportowe, zajęcia na siłowni w Brzesku, naukę podstawowych kroków tanecznych. W programie znalazły się też wyjazdowe warsztaty na Jamnej zakończone rajdem pieszym po okolicy i integracyjnym spotkaniem przy ognisku. Zorganizowano też rodzinny piknik na boiskach przy Klubie Sportowym Orzeł Dębno z pokazami artystycznymi, rozgrywkami piłkarskimi, zabawą z udziałem publiczności i występami zaproszonych zespołów.
 
Przegląd teatralny
WYDARZENIA - Dębno
środa, 09 czerwca 2010 23:23

teatrangSześć szkół zaprezentowało przygotowane przez uczniów klas IV-VI spektakle teatralne podczas pierwszego w gminie przeglądu zorganizowanego w ramach projektu „Szkoła równych szans”. Każde z wystawionych w Zespole Szkół w Porąbce Uszewskiej przedstawień opracowano w języku angielskim. W przeglądzie swoje teatralne propozycje pokazały szkoły z Biadolin Szlacheckich, Maszkienic, Dębna, Sufczyna, Woli Dębińskiej i Porąbki Uszewskiej. Widzowie obejrzeli m.in. Kopciuszka w wersji western, a także Kota w butach.

 
Dzień dziecka w zamkowych komnatach
WYDARZENIA - Dębno
środa, 02 czerwca 2010 01:21

dzienzamekKilkaset dzieci skorzystało z oferty przygotowanej w związku z ich świętem przez muzealników z zamku w Dębnie. W dobrej zabawie nie przeszkodziła im nawet fatalna pogoda. – Drżałam, że zacznie padać, ale udało się! – cieszyła się Krystyna Gurgul, kierownik dębińskiej filii Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Do Dębna zjechały dzieci nie tylko ze szkół znajdujących się na terenie gminy, ale także uczniowie ze szkół tarnowskich, z Brzeska i całego powiatu brzeskiego. Miejsca parkingowe wypełniły się już koło dziewiątej rano. Chmury nad zamkiem nie odstraszyły nikogo, a stoiska z pamiątkami, dmuchana zjeżdżalnia, przejażdżki konne i potyczki rycerskie przyciągały całe tłumy najmłodszych. Specjalnie dla nich na ustawionej przed zamkiem scenie odbywały się artystyczne prezentacje. Mimo nie najwyższej temperatury z pokazu nie zrezygnowały nawet skąpo odziane tancerki z Dębna. Do stanowiska, przy którym można się było chociaż przez chwilę poczuć rycerzem, ustawiła się długa kolejka. Ochronne kostiumy i specjalne kaski pozwalały na bezpieczną walkę.

 
Dwie tony darów dla powodzian
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 31 maja 2010 13:55

Dwie tony darów dla powodzian z gminy Szczurowa zebrali mieszkańcy gminy Dębno. Zainicjowana przez wójta Grzegorza Brach akcja spotkała się z życzliwa i niemal natychmiastową reakcją mieszkańców. – To najlepsze świadectwo solidarności z poszkodowanymi – mówi Wójt Gminy Dębno. Dary zbierano w szkołach i przedszkolach na ternie gminy Dębno. Rodzice uczniów i przedszkolaków odpowiedzieli na propozycje wsparcia sąsiadów z gminy Szczurowa od razu. Uczniowie przynosili do szkół przede wszystkim środki czystości taki jak płyny do mycia, proszki czy mydła, które teraz potrzebne są szczególnie. Sprzątający swoje domy i gospodarstwa musza wszystko dokładnie wyczyścić i zdezynfekować także ze względów sanitarnych.

 
Przegląd Teatrów w języku angielskim
WYDARZENIA - Dębno
środa, 26 maja 2010 17:24
28 maja 2010 r. w Zespole Szkół w Porąbce Uszewskiej odbędzie się Przegląd Teatrów w języku angielskim. Przegląd organizowany jest w ramach realizowanego przez Gminę Dębno projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W projekt "Szkoła równych szans" zostały wpisane zajęcia wyrównawcze m.in. z języka polskiego, matematyki oraz kółka zainteresowań m.in. z matematyki, przyrody, informatyki, kultury i języka angielskiego. W ramach kółka z języka angielskiego uczestniczy 75 beneficjentów - uczniów klas IV - VI  z sześciu szkół podstawowych z terenu Gminy Dębno. Każda z szkół wystawi w dniu przeglądu spektakl w języku angielskim, nad którym pracowała od połowy września 2009 r. Na potrzeby każdej sztuki i organizacji przeglądu zakupiono scenariusze, uszyto stroje, przygotowano rekwizyty i dekorację.
 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

Strona 71 z 82

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .