Mistrzowie znajomości lektur
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 20 lutego 2010 18:58
dckAnna Czesak, Gabriela Hojnowska i Agnieszka Pabian z Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej zdobyli tytuł Gminnego Mistrza Znajomości Lektur, a ich szkolny kolega zasłużył na miano Gminnego Mistrza Pięknego Czytania. W czwartej edycji Gminnego Konkursu Czytelniczego dla klas I – III „Lubię i umiem czytać” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Łoniowej wzięło udział 28 uczniów z siedmiu szkół.
 
400 tysięcy na usuwanie klęsk żywiołowych
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 15 lutego 2010 17:20

Czterysta tysięcy złotych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych otrzyma gmina Dębno z budżetu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. To wprawdzie znacznie mniej niż wartość oszacowanych szkód spowodowanych ubiegłoroczną powodzią, ale jak na kryzysowy rok wsparcie można uznać za w miarę satysfakcjonujące.

 
Droga zima
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 15 lutego 2010 11:53

Już ponad 100 tys. zł wydano na odśnieżanie z budżetu Gminy Dębno, a końca zimy nie widać. W całym poprzednim sezonie koszty z tym związane wyniosły 36 tys. zł.

 
Złote gody na zamku
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 08 lutego 2010 13:52

gody_debnoSiedemnaście par małżeńskich na Zamku w Dębnie świętowało jubileusz 50 lecia. Poza życzeniami i gratulacjami od przedstawicieli samorządu Gminy Dębno odebrali medale nadawane przez Prezydenta RP.

 
Regulamin wynagrodzeń w oświacie
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 07 lutego 2010 13:07

Gmina Dębno jako jedna z nielicznych nie musi się dzisiaj martwić o to, skąd wziąć pieniądze na wyrównanie płac nauczycielom do stawek ustalonych ustawowo. – Uniknęliśmy kłopotów dzięki precyzyjnemu regulaminowi wynagradzania – tłumaczy Wójt Gminy Dębno Grzegorz Brach.

 
Ognisty ratownik – gorąca krew
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 02 lutego 2010 09:52

Bilety na zabawę taneczną i darmowe karnety na basen otrzymają uczestnicy akcji honorowego oddawania krwi zaplanowanej na 13 lutego w budynku remizy OSP w Łoniowej. Klub HDK w Loniowej odpowiada w ten sposób na inicjatywę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku „Ognisty ratownik – gorąca krew”.

 
4 miliony na inwestycje w gminie Dębno
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 28 stycznia 2010 10:51

budzet_debnoBlisko cztery miliony złotych na inwestycje zakłada budżet Gminy Dębno na ten rok. Rada Gminy przyjęła uchwałę w tej sprawie jednogłośnie. Przygotowany projekt uchwały budżetowej zyskał pozytywną opinię regionalnej izby obrachunkowej oraz wszystkich komisji Rady Gminy. Jego zapisy omówiono na tyle szczegółowo podczas obrad komisji, że przed głosowaniem obyło się bez dyskusji. – Wszystko było jasne, a ewentualne wątpliwości wyrażaliśmy wcześniej – tłumaczył Wiesław Pach, radny z Jastwi.

 
Kanalizacja zgodnie z prawem
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 25 stycznia 2010 15:09

Nie ma podstaw, by kwestionować prawidłowość inwestycji kanalizacyjnych w Dębnie i Porąbce Uszewskiej – wynika z pisma Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie. W odpowiedzi na skargę jednego z mieszkańców gminy prezes zarządu WFOŚ Krzysztof Bolek stwierdza jednoznacznie, że do realizacji inwestycji nie ma żadnych zastrzeżeń.

 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 następna > ostatnia >>

Strona 72 z 79

db2018plakat

pr0502018b

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .