Reklama
Złożyli hołd ofiarom mordu katyńskiego
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 11 maja 2010 19:58

Droga krzyżowa drogami Sufczyna rozpoczęła odbywające się 30 kwietnia w Zespole Szkól w Sufczynie uroczystości 70. rocznicy mordu katyńskiego. Podczas wieczornicy poświęconej wydarzeniom sprzed lat wspominano także ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Prowadzona przez ks. Franciszka Grądalskiego droga krzyżowa wskazywać miała na tragiczne losy polskiej historii i ofiarę z życia składaną dla Ojczyzny przez jej najlepszych synów. Zaproszone delegacje i mieszkańcy przeszli wspólnie pod budynek szkoły. Tam w sposób szczególny uczczono pamięć pochodzących z Sufczyna Antoniego Rusina i Alojzego Antoniego Rusina, którzy jako funkcjonariusze państwa polskiego, zginęli na nieludzkiej ziemi. Pod upamiętniającym katyńską tragedię obeliskiem, który stanął na placu szkolnym w ubiegłym roku, złożono kwiaty i zapalono znicze. Przy dźwiękach werbli hołd pomordowanym oddał Wójt Gminy Dębno Grzegorz Brach, członkowie rodzin zamordowanych, funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji w Brzesku, a także mieszkańcy Sufczyna.

 
Formalności zostały dopełnione
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 10 maja 2010 20:32

Zakupiony przez OSP w Łysej Górze średni samochód gaśniczy na okoliczność tradycyjnego strażackiego święta obchodzonego w dzień świętego Floriana został poświęcony. – Teraz możemy czuć się w pełni jego właścicielami – komentują fajermani. Sprowadzone z Niemiec auto marki „magirus” to dla druhów z Łysej Góry powód do dumy. Silnik o mocy 192 KM, napęd na obie osie, skrzynia biegów z półbiegami to tylko część jego zalet. Pod względem zaawansowania technicznego jednostka zaopatrując się w ten samochód zrobiła olbrzymi skok. – Ze starym samochodem to w ogóle nie ma porównania. To jak niebo i ziemia – ocenia kierowca Bogusław Batko.

 
Koncertowo na zamku
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 04 maja 2010 22:23

debnoDominika Szlezynger zainaugurowała w święto Konstytucji 3 Maja cykl koncertów na zamku w Dębnie poświęcony muzyce Fryderyka Chopina. Muzyczna propozycja muzeum i Stowarzyszenia PLUS ULTRA w Tarnowie współfinansowana przez Gminę Dębno przyciągnęła komplet publiczności. Młoda pian sitak, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, która muzyczną edukację kontynuowała także w Accademia di Musica w Pinerolo (Włochy) oraz w Conservatoire de Musique – Haute Ecole de Musique w Genewie przygotowała kompozycje różnorodne. Obok powszechnie znanego tzw. Marsza żałobnego dedykowanego ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem, były mazurki, sonaty, scherza, a w finale przebojowa etiuda c-moll zwana rewolucyjną.

 
Pierwsze niepubliczne przedszkole
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 27 kwietnia 2010 15:21

Pierwsze niepubliczne przedszkole w Gminie Dębno rozpocznie działalność już we wrześniu w Sufczynie. Rodzice zainteresowani posyłaniem tam swoich dzieci już teraz mogą składać formalne zgłoszenia. Uruchomienie przedszkola to inicjatywa mieszkańców Sufczyna, którzy dysponując odpowiednimi pomieszczeniami uznali, że zgodnie z zachętami Ministerstwa Edukacji Narodowej dobrym pomysłem na ich wykorzystanie będzie otwarcie przedszkola. Z punktu widzenia rodziców jego „niepubliczny” charakter nie ma większego znaczenia.

 
Młodzi historycy z Woli Dębińskiej
WYDARZENIA - Dębno
środa, 21 kwietnia 2010 11:33

Imponujące sukcesy odnieśli uczniowie ze szkół gminy Dębno w konkursach historycznych. Łukasz Duśko z Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej został laureatem kuratoryjnego konkursu historycznego dla gimnazjalistów. Jego młodszy kolega Piotr Matura w tej samej rywalizacji wywalczył tytuł finalisty, a w konkursie „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy” znalazł się w gronie laureatów etapu wojewódzkiego.

 
Powstanie Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 20 kwietnia 2010 15:09
W Szkole Ponadgimnazjalnej w Łysej Górze rozpoczęły się prace modernizacyjne, aby od nowego roku szkolnego w placówce mógł rozpocząć dzielność Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii. Będzie on przeznaczony dla trudnej młodzieży, która na przykład często wagaruje. Na potrzeby Ośrodka zostanie także zaadaptowany internat. Jak zapewnia starosta Ożóg Ośrodek nie zakłóci pracy szkoły, która normalnie będzie prowadziła nabór gimnazjalistów.
 
Modlitwa za ofiary katastrofy
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 15 kwietnia 2010 16:21

Hołd ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem oddali uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Łoniowej. W pochodzie przeszli od szkoły pod kościół parafialny, gdzie umieszczono tablice poświęconą ofiarom wypadku. Szczególny apel rozpoczął marsz żałobny, po którym proboszcz parafii ks. odprawiono modlitwy za zmarłych. Odczytano nazwiska wszystkich pasażerów samolotu rządowego TU-154, którzy towarzyszyli prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu i jego małżonce Marii Kaczyńskiej w podróży do Katynia w związku z 70. rocznica mordu katyńskiego. W katastrofie zginęło 96 osób. Wśród nich był także często odwiedzający gminę Dębno poseł PSL Wiesław Woda.

 
Astronomiczny sukces
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 09 kwietnia 2010 22:12

Kółko Fizyczne, działające w Zespole Szkół w Porąbce Uszewskiej zostało zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu astronomicznego „a jednak się kręci” ogłoszonego przez Polskie Towarzystwo Astronomiczne, Centrum Astronomiczne im. M. Kopernika PAN, Centrum Fizyki Teoretycznej PAN oraz Instytut Fizyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. – to dla nas bardzo duże wyróżnienie i wielka radość – cieszy się Tomasz Gurgul, Dyrektor ZS w Porabce Uszewskiej. Koordynator projektu Małgorzata Dudek konkursową rywalizację ogłoszoną w związku Międzynarodowym Rokiem Astronomii potraktowała bardzo poważnie, a nie było to łatwe zadanie. Zgodnie z regulaminem najpierw przygotowano plan zajęć edukacyjnych, potem przystąpiono do ich realizacji, a w finale odbyła się lekcja multimedialna. w ramach projektu przygotowano wycieczki edukacyjne, zajęcia z komputerem, (z programem Stellarium i MicroObserwatorium, obrotową mapą nieba), pokazy astronomiczne z lunetą oraz Szkolny Konkurs Astronomiczny i Szkolny Konkurs Plastyczny o tematyce astronomicznej. Włączyliśmy się do programu „Nazywam się Galileusz”, a uczniowie biorący w nim udział otrzymali certyfikaty. Na finał przygotowano lekcję multimedialną poświęconą astronomii.

 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

Strona 72 z 82

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .