Łysa Góra: Oszczędniej i efektywniej
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 22 grudnia 2008 21:03
Zmniejszenie zużycia energii przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności pracy taki jest efekt modernizacji kotłowni w Szkole Podstawowej w Łysej Górze. Samorząd Gminy Dębno mógł sobie na to pozwolić, bo pieniądze na ten cel w większość pozyskał z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Dotychczas ogrzewanie szkoły zapewniały eksploatowane od kilkunastu lat kotły gazowe, których główną wadą było duże zużycie energii. Zastąpiono je także gazowymi, ale znacznie bardziej nowoczesnymi kotłami kondensacyjnymi, które nie dość, że do ogrzewania budynku potrzebują znacznie mniej energii, to jeszcze są znacznie mniejsze i zajmują bardzo mało miejsca. Wymiana kosztowała ponad 131 tys. zł, ale gmina z własnego budżetu nie musiała zbyt wiele do tego dokładać. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska wsparł operację kwotą 107 tys. zł. Wydatek zresztą powinien się szybko zwrócić. Rachunki płacone dotychczas przez szkołę za ogrzewania będą teraz wyraźnie niższe.
 
Sąd ukarał mieszkańców za nielegalne ścieki
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 20 grudnia 2008 14:17

Ośmiu mieszkańców gminy Dębno zostało ukaranych przez Sąd Grodzki w Brzesku kara grzywny za brak wiarygodnych dokumentów poświadczających pozbywanie się ścieków w sposób legalny i zgodny z zasadami ochrony środowiska. Sąd wymierzył im kary w wysokości od 100 do 500 zł obarczając ich ponadto z reguły znacznie wyższymi karami postępowania sądowego. Ukarani nie byli albo włączeni do sieci kanalizacyjnej mimo posiadania technicznych możliwości albo nie mieli umowa z firmą zajmują się odbiorem i wywozem ścieków do oczyszczalni. Samorządowi pracownicy zwracali każdemu z tych mieszkańców uwagę na konieczność rozwiązania problemu i odprowadzania ścieków zgodnie z obowiązującym prawem. Po tym jak wielokrotne monity w sprawie pozostały bez echa, musieli powiadomić o sprawie policję. Wskutek wszczętego przez funkcjonariuszy postępowania sprawy trafiły do Sądu Grodzkiego.

 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 następna > ostatnia >>

Strona 74 z 74

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .