100 lat Pani Marii
WYDARZENIA - Dębno
środa, 13 stycznia 2010 19:20

jubilatkadebnoMaria Mleczko z Porąbki Uszewskiej obchodziła 100 urodziny! Z gratulacjami i życzeniami pospieszyli przedstawiciel e samorządowych władz, księża z parafii w Porąbce Uszewskiej oraz rodzina. Specjalne listy przysłał także prezes Rady Ministrów Donald Tusk i wojewoda małopolski Stanisław Kracik.

 
Drogowe podsumwania
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 05 stycznia 2010 12:49

Ponad 10 kilometrów asfaltowych nawierzchni przybyło w ubiegłym roku w gminie Dębno. – w tej kadencji to rekord pod tym względem – komentuje Grzegorz Brach, Wójt Gminy. W sumie wyremontowano lub zmodernizowano blisko 20 odcinków dróg w kilkunastu sołectwach. Wydano na ten cel ponad 2,2 mln zł, z czego ponad 1,3 mln zł pozyskano w formie dotacji z różnych źródeł. W rekordowym osiągnięciu poniekąd pomógł światowy kryzys, którego efektem było poszukiwanie przez firmy zleceń za wszelką cenę. Dzięki temu w przetargach niejednokrotnie udawało się uzyskać na tyle korzystną cenę, że za podobne pieniądze co wcześniej można było wybudować więcej.

 
Nowa baza ZUK
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 04 stycznia 2010 12:15

Zakończyły się trwające od kilkunastu miesięcy prace przy budowie nowej bazy Zakładu Usług Komunalnych. – To znacznie poprawi komfort pracy i pozwoli lepiej zabezpieczyć sprzęt będący w naszej dyspozycji – mówi Jan Niedzielski, kierownik ZUK. Decyzję o budowie bazy podjęli jeszcze w ubiegłym roku radni przyjmując uchwałę o przeznaczeniu kilkuset tysięcy złotych na realizację tego przedsięwzięcia. Wszyscy zgodnie uznali, że ZUK systematycznie poszerzający swój zakres obowiązków potrzebuje porządnego logistycznego zaplecza. - Maszyny i urządzenia niezbędne w utrzymywaniu sieci wodociągowo-kanalizacyjnej i świadczeniu innych usług komunalnych powinny być przechowywane w odpowiednich warunkach – argumentowano trafiając do przekonania samorządowcom. Pieniądze wyłożone przez budżet gminy pozwoliły wybudować obiekt, w którym mieszczą się pomieszczenia magazynowe, warsztatowe, garaże oraz pokój socjalny. Biura w dalszym ciągu mieścić się będą w Urzędzie Gminy w Dębnie. Dzięki inwestycji kilkunastu pracowników zatrudnionych w ZUK będzie miało lepsze warunki pracy, a o sprzęt należący do zakładu będzie można należycie zadbać.

 
Kacper czeka na pomoc
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 03 stycznia 2010 22:47

Kacper z Porąbki Uszewskiej ma 5 lat i od urodzenia zmaga się z potworną, ciężką chorobą. Potrzebuje wózka inwalidzkiego, ale to drogi sprzęt. Możemy mu pomóc nie wydając nawet złotówki. Wystarczy, że będziemy dla niego zbierać plastikowe nakrętki do butelek. Rodzina Kacpra, jego mama i dziadkowie, oddają potem nakrętki do zakładu zajmującego się recyklingiem. Potrzebują ich aż 6 ton, żeby można było za to kupić inwalidzki wózek. To oznacza, że nakrętek muszą być dziesiątki, a nawet setki tysięcy. Jedna rodzina nie ma szans, żeby sobie z tym samodzielnie poradzić. Ale razem możemy to zrobić. Nie zwlekajmy. Kacper ponad 5 lat cierpi, a jego rodzice i krewni dzień w dzień pomagają mu jak tylko mogą. Wózek nie uzdrowi Kacpra, ale sprawi, że życie, chociaż trochę będzie dla niego łatwiejsze. Chłopca wspiera też Fundacji Anny Dymnej „mimo wszystko”. Dołączmy do niej. Nakrętki dla Kacpra można dostarczać rodzinie ( więcej informacji pod numerem telefonu 14 66 56 715) lub Zakładowi Usług Komunalnych w Woli Dębińskiej z przeznaczeniem dla Kacpra.

 
Duże różnice w kosztach odśnieżania
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 31 grudnia 2009 12:20

odsnieKoszty zimowego utrzymania dróg w poszczególnych sołectwach na terenie gminy Dębno różnią się niemal o 100 procent. Taki jest efekt przetargów organizowanych, ze względu na brak zainteresowania oferentów, osobno dla każdego sołectwa. Kiedy przed kilkoma miesiącami ogłaszano przetarg na zimowe utrzymanie dróg w gminie Dębno zainteresowanie było nikłe. Oferenci gotowi byli świadczyć usługi jedynie na wybranych obszarach gminy dających większe szanse zarobku. Tereny nizinne w ofertach były całkowicie pomijane. W tej sytuacji samorząd chcąc nie chcąc został zmuszony do ogłoszenia przetargów na świadczenie usług w poszczególnych sołectwach. Efekt jest taki, że za identyczne usługi w jednej wsi trzeba będzie zapłacić 65 zł za godzinę, a w innej 120 zł za godzinę. W niektórych przypadkach w ogóle nie zgłoszono żadnych ofert i w tej sytuacji składano zamówienia z wolnej ręki.

 
Precyzyjne pomiary na krajowej czwórce
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 21 grudnia 2009 13:15

Czujniki pozwalające na precyzyjny pomiar wagi oraz kamery rejestrujące dane identyfikacyjne samochodów zainstalowane na „czwórce” w Dębnie to najnowsza broń drogowców w walce z przeładowanymi samochodami ciężarowymi niszczącymi nawierzchnię. Umieszczone w pasie drogowym wagi tworzą z zainstalowanymi nad drogą kamerami zintegrowany system, którego nie da się oszukać.

 
Nowy radny
WYDARZENIA - Dębno
środa, 16 grudnia 2009 20:45

Janusz Malinowski został nowym radnym Rady Gminy Dębno. Uzyskał mandat, mimo że nie odbyło się żadne głosowanie. Rzadka sytuacja to efekt braku zainteresowania kandydatów udziałem w wyborach uzupełniających do Rady Gminy w Dębnie, które rozpisano po tym, jak mandatu zrzekła się Maria Marecik. Wyborcza machina ruszyła niezwłocznie po tej decyzji, ale w wyznaczonym terminie kandydata zarejestrował tylko jeden komitet wyborczy. W sytuacji braku możliwości wyboru pomiędzy różnymi kandydaturami głosowanie nie miało żadnego sensu i zgodnie z obowiązującymi przepisami mandat przypadł jedynemu kandydatowi.

 
Umiarkowane zainteresowanie
WYDARZENIA - Dębno
środa, 16 grudnia 2009 20:42

Umiarkowanym zainteresowaniem mieszkańców Gminy Dębno cieszy się możliwość dofinansowania utylizacji azbestu. Z puli przeznaczonej w mijającym roku na dotację wykorzystano ledwie 50 procent. Akcję, która pilotuje Starostwo Powiatowe w Brzesku, wsparła także gmina wykładając na ten cel 11 tys. zł. Zgodnie z przyjętymi zasadami osoby, które zdecydowały się zlikwidować np. azbestowe pokrycie mogły liczyć na pokrycie 50 procent kosztów transportu i utylizacji.

 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

Strona 74 z 80

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .