Reklama
Złote gody na zamku
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 08 lutego 2010 14:52

gody_debnoSiedemnaście par małżeńskich na Zamku w Dębnie świętowało jubileusz 50 lecia. Poza życzeniami i gratulacjami od przedstawicieli samorządu Gminy Dębno odebrali medale nadawane przez Prezydenta RP.

 
Regulamin wynagrodzeń w oświacie
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 07 lutego 2010 14:07

Gmina Dębno jako jedna z nielicznych nie musi się dzisiaj martwić o to, skąd wziąć pieniądze na wyrównanie płac nauczycielom do stawek ustalonych ustawowo. – Uniknęliśmy kłopotów dzięki precyzyjnemu regulaminowi wynagradzania – tłumaczy Wójt Gminy Dębno Grzegorz Brach.

 
Ognisty ratownik – gorąca krew
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 02 lutego 2010 10:52

Bilety na zabawę taneczną i darmowe karnety na basen otrzymają uczestnicy akcji honorowego oddawania krwi zaplanowanej na 13 lutego w budynku remizy OSP w Łoniowej. Klub HDK w Loniowej odpowiada w ten sposób na inicjatywę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku „Ognisty ratownik – gorąca krew”.

 
4 miliony na inwestycje w gminie Dębno
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 28 stycznia 2010 11:51

budzet_debnoBlisko cztery miliony złotych na inwestycje zakłada budżet Gminy Dębno na ten rok. Rada Gminy przyjęła uchwałę w tej sprawie jednogłośnie. Przygotowany projekt uchwały budżetowej zyskał pozytywną opinię regionalnej izby obrachunkowej oraz wszystkich komisji Rady Gminy. Jego zapisy omówiono na tyle szczegółowo podczas obrad komisji, że przed głosowaniem obyło się bez dyskusji. – Wszystko było jasne, a ewentualne wątpliwości wyrażaliśmy wcześniej – tłumaczył Wiesław Pach, radny z Jastwi.

 
Kanalizacja zgodnie z prawem
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 25 stycznia 2010 16:09

Nie ma podstaw, by kwestionować prawidłowość inwestycji kanalizacyjnych w Dębnie i Porąbce Uszewskiej – wynika z pisma Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie. W odpowiedzi na skargę jednego z mieszkańców gminy prezes zarządu WFOŚ Krzysztof Bolek stwierdza jednoznacznie, że do realizacji inwestycji nie ma żadnych zastrzeżeń.

 
Zjazd na byle czym
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 25 stycznia 2010 13:30

Siarczysty mróz nie wystraszył ani organizatorów ani uczestników tradycyjnego już „zjazdu na byle czym” w Porąbce Uszewskiej. Najwięcej emocji wzbudził przejazd pojazdy skonstruowanego z karoserii „malucha”, który nie tylko dojechał do mety, ale był w stanie zaliczyć nawet drugi przejazd. O tytuł najlepszego w tym roku „zjazdowca” walczyli zarówno mali jak i ci więksi, a w rolę zawodnika wcielił się nawet proboszcz parafii w Porąbce Uszewskiej ks. Józef Golonka. Nie odważył się jednak pokonać całej trasy wyznaczając sobie start tuż przed metą. Dojechał bezpiecznie, trasę ocenił jako odpowiednio przygotowaną i można było zaczynać.

 
Pobili małoletniego kijem bejsbolowym
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 14 stycznia 2010 18:44
policjaDo zdarzenia doszło wieczorem 12 stycznia w miejscowości Jaworsko (gmina Dębno). Pięciu mężczyzn w wieku od 19 - 25 lat, (mieszkańców powiatu limanowskiego) pobiło 14-letniego chłopca. Chłopiec został zwabiony przed dom przez 16-letnią znajomą, do której rzekomo miał się zalecać. Tam na niego czekali już jego oprawcy. 14-latek był uderzany pięścią w twarz, kopany oraz uderzany po całym ciele kijem bejsbolowym. Po pewnym czasie chłopcu udało się uciec i schronić u sąsiadki. Jego ojciec zaniepokojony dziwnymi odgłosami na podwórku wyszedł przed dom sprawdzić co się dzieje. W tym samym momencie zauważył jak 5 mężczyzn i młoda dziewczyna odjeżdżają sprzed jego posesji samochodem. Gdy dowiedział się od syna o całym zajściu od razu poinformował o wszystkim policję. Dzięki błyskawicznym działaniom policjantów wszyscy sprawcy pobicia zostali zatrzymani. W samochodzie, którym poruszali się sprawcy. Funkcjonariusze znaleźli dwa kije bejsbolowe, którymi był uderzany małoletni. Jak ustalili policjanci prowoderem całego zajścia miał być 25-latek, którego zirytowało zachowanie chłopca w stosunku do jego dziewczyny. To on zaplanował pobicie chłopca i poprosił o pomoc swoich kolegów.
 
 
Czas radości 2010
WYDARZENIA - Dębno
środa, 13 stycznia 2010 22:55

spektaklLicznie zgromadzona publiczność, owacjami na stojąco, nagrodziła występujących w spektaklu bożonarodzeniowym, prezentowanym w Zespole Szkół im. Ks. Prałata Płk. T. Dłubacza w Sufczynie w dniu 10 stycznia bieżącego roku.

 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

Strona 75 z 82

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .