Gmina z nowym skarbnikiem
WYDARZENIA - Dębno
środa, 07 kwietnia 2010 19:19

Joanna Baczyńska jest nowym skarbnikiem gminy Dębno. Zastąpiła na tym stanowisku Józefę Sachę, która po 41 latach pracy przeszła na emeryturę. Ustępująca ze Stanowska Józefa Sacha większość swojego zawodowego życia związała z gminą Dębno, w której przepracowała 37 lat. W tym okresie współpracowała z dwoma naczelnikami i dwoma wójtami gminy. W ostatnich latach najwięcej problemów w pracy sprawiały częste zmiany przepisów. Na emeryturze będzie mogła od tych zmian odpocząć zwłaszcza, że z urlopów korzystała rzadko.

 
Poand 2 miliony złotych dla Dębna
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 06 kwietnia 2010 12:37

lgdbrzTo już niemal przesądzone: Gmina Dębno formalnie przystąpi do Lokalnej Grupy Działania „Przedgórze” tworzonej przez gminy Borzęcin i Radłów. Pozwoli to pozyskać dla gminy ponad dwa miliony złotych, które będzie można wykorzystać zarówno na projekty edukacyjne i promocyjnej jak i na cele inwestycyjne. Wraz z Dębnem do LGD chce przystąpić także Brzesko. Wstępne rozmowy w tej sprawie są już poza samorządowcami, a w marcu doszło do oficjalnego spotkania wszystkich zainteresowanych stron, w trakcie którego zadeklarowano wolę współpracy. Formalnie nowi członkowie zostaną przyjęci nieco później po dokonaniu niezbędnych zmian formalnych polegających m.in. na zmianie zapisów statutowych. Nie powinno to jednak nastąpić później niż w kwietniu.

 
Najlepsi z najlepszych
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 01 kwietnia 2010 01:23
Reprezentacje Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie i Łysej Górze oraz Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzy zwyciężyły w odbywającym się w Publicznej Szkole Podstawowej w Łoniowej gminnym konkursie o tytuł „Najlepszego matematyka gminy Dębno”. Rywalizacja dwuosobowych zespołów była zorganizowana w tym roku już po raz jedenasty. Zawodników zmagających się na matematyczną wiedzę w formule turnieju „Jeden z dziesięciu” podzielono na trzy kategorie oceniając osobno przedstawcieli klas IV, V i VI. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące matematycznych pojęć, własności liczb, figur płaskich i przestrzennych, kątów, działań oraz krótkich nietypowych zadań tekstowych.

Konkurs przebiegał w trzech etapach.

 
Dwadzieścia osób znajdzie zatrudnienie
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 26 marca 2010 13:31

Dwadzieścia osób znajdzie zatrudnienie na terenie gminy Dębno w ramach prac społeczno-użytecznych. Zgodnie z umową z Powiatowym Urzędem Pracy w Brzesku prace potrwają do końca listopada. Z oferty pracy skorzystają osoby bezrobotne, które już od dłuższego czasu nie mogą znaleźć zatrudnienia. W gronie zatrudnionych przy pracach porządkowych na terenie gminy polegających m.in. na utrzymaniu w czystości i porządku terenów zielonych, placów publicznych, poboczy dróg i przydrożnych rowów będą zarówno mężczyźni jak i kobiety. Konkretny zakres prac wyznaczać im będą sołtysi.

 
Nowe tereny pod budownictwo
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 23 marca 2010 13:53

Nowe tereny pod budownictwo i działalność przemysłową uwalnia uchwalone przez Radę Gminy Dębno studium zagospodarowani przestrzennego – jeden z najważniejszych dokumentów określający kierunku rozwoju na najbliższych kilkanaście lat. Mieszkańcy zgłosili do niego 101 uwag, które dokładnie przeanalizowano i w większości uwzględniono.

 
Spotkanie w tarnowskim seminarium
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 18 marca 2010 02:22
seminariumloniowaPrzedstawiciele Szkoły Podstawowej w Łoniowej wzięli udział w odbywającym się w Seminarium duchownym w Tarnowie spotkaniu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Specjalnie na tę okoliczność przygotowała wystawę „Nasze spotkania z Janem Pawłem II”, w której wykorzystano m.in. fotografie z audiencji u papieża.W zjeździe uczestniczyły szkoły z całej diecezji tarnowskiej noszące imię Jana Pawła II. Wszyscy wzięli w mszy świętej celebrowanej przez ordynariusza diecezji tarnowskiej biskupa Wiktora Skworca oraz w Drodze Krzyżowej. Relacjonowano prace odbywające się w ramach inicjatywy Rodziny Szkół im. Jana Pawła II i przyjęto harmonogram działalności na rok bieżący.
 
 
Parafia otrzyma dofinansowanie
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 16 marca 2010 19:28
Parafia w Dębnie otrzyma dofinansowanie w wysokości 70 tys. zł na prace konserwatorskie przy zabytkowym kościele pw. św. Małgorzaty. Wniosek w tej sprawie złożony w ramach pierwszej edycji programu „Odnowa zabytków Małopolski” został oceniony pozytywnie. Zgodnie z programem wsparcie finansowe przeznaczone było na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych na obszarze województwa małopolskiego. O dotacje mogły ubiegać się m.in. parafie i inwestycje kultury, a także organizacje pozarządowe. w sumie zgłoszono ponad 200 projektów, z których do realizacji przyjęto 117. w sumie dofinansowano je kwotą 5 mln zł, a wysokość dotacji na pojedyncze zadanie wynosi od 10 do 100 tys. zł.
 
Podzielili sią krwią
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 09 marca 2010 13:46

krew_lsBlisko 19 litrów krwi oddano podczas kolejnej akcji zorganizowanej przez HDK „Krakus” w Łysej Górze. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało ponad 40 osób. Pomysł, by akcję powiązać z Dniem Kobiet zaprószając do udziału w niej zwłaszcza panie, okazał się trafiony. Już od rana w budynku należącym do kółka rolniczego było tłoczno. Wśród deklarujących oddanie krwi nie brakowało kobiet. Dla każdej z nich organizatorzy mieli tradycyjnego goździka oraz drobne upominki. Dzięki wsparciu sponsorów panie mogły otrzymać publikacje na temat zdrowego stylu życia, materiały pomagające zadbać o kondycje i sylwetkę lub książki z przepisami kucharskimi. wśród upominków były także rajstopy. W sumie oddanie krwi zadeklarowały 43 osoby. Po wstępnych badaniach lekarskich pięć z nich musiało z zamiaru zrezygnować i ostatecznie krwią podzieliło się 38 osób.

 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

Strona 75 z 84

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .