Spotkanie w tarnowskim seminarium
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 18 marca 2010 02:22
seminariumloniowaPrzedstawiciele Szkoły Podstawowej w Łoniowej wzięli udział w odbywającym się w Seminarium duchownym w Tarnowie spotkaniu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Specjalnie na tę okoliczność przygotowała wystawę „Nasze spotkania z Janem Pawłem II”, w której wykorzystano m.in. fotografie z audiencji u papieża.W zjeździe uczestniczyły szkoły z całej diecezji tarnowskiej noszące imię Jana Pawła II. Wszyscy wzięli w mszy świętej celebrowanej przez ordynariusza diecezji tarnowskiej biskupa Wiktora Skworca oraz w Drodze Krzyżowej. Relacjonowano prace odbywające się w ramach inicjatywy Rodziny Szkół im. Jana Pawła II i przyjęto harmonogram działalności na rok bieżący.
 
 
Parafia otrzyma dofinansowanie
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 16 marca 2010 19:28
Parafia w Dębnie otrzyma dofinansowanie w wysokości 70 tys. zł na prace konserwatorskie przy zabytkowym kościele pw. św. Małgorzaty. Wniosek w tej sprawie złożony w ramach pierwszej edycji programu „Odnowa zabytków Małopolski” został oceniony pozytywnie. Zgodnie z programem wsparcie finansowe przeznaczone było na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych na obszarze województwa małopolskiego. O dotacje mogły ubiegać się m.in. parafie i inwestycje kultury, a także organizacje pozarządowe. w sumie zgłoszono ponad 200 projektów, z których do realizacji przyjęto 117. w sumie dofinansowano je kwotą 5 mln zł, a wysokość dotacji na pojedyncze zadanie wynosi od 10 do 100 tys. zł.
 
Podzielili sią krwią
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 09 marca 2010 13:46

krew_lsBlisko 19 litrów krwi oddano podczas kolejnej akcji zorganizowanej przez HDK „Krakus” w Łysej Górze. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało ponad 40 osób. Pomysł, by akcję powiązać z Dniem Kobiet zaprószając do udziału w niej zwłaszcza panie, okazał się trafiony. Już od rana w budynku należącym do kółka rolniczego było tłoczno. Wśród deklarujących oddanie krwi nie brakowało kobiet. Dla każdej z nich organizatorzy mieli tradycyjnego goździka oraz drobne upominki. Dzięki wsparciu sponsorów panie mogły otrzymać publikacje na temat zdrowego stylu życia, materiały pomagające zadbać o kondycje i sylwetkę lub książki z przepisami kucharskimi. wśród upominków były także rajstopy. W sumie oddanie krwi zadeklarowały 43 osoby. Po wstępnych badaniach lekarskich pięć z nich musiało z zamiaru zrezygnować i ostatecznie krwią podzieliło się 38 osób.

 
Oddaj krew w Dniu Kobiet
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 04 marca 2010 16:13

hdk11Kolejną akcję honorowego oddawania krwi organizuje w najbliższa sobotę (6 marca) klub HDK „Krakus” w Łysej Górze. Dla kobiet, które zdecydują się oddać krew w sali kółka rolniczego w Łysej Górze, przygotowano specjalne niespodzianki.

 
Internetowe okno na świat
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 04 marca 2010 16:09
dck1Dębińskie Centrum Kultury uruchomiło własną stronę internetową. Pod adresem www.dck.net.pl można znaleźć zarówno dane teleadresowe jak i pełną ofertę DCK.
 
Dębno bez poczty?
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 02 marca 2010 15:01

Ostatecznej deklaracji ze strony Poczty Polskiej w sprawie dzierżawy dawnego budynku administracyjnego znajdującego się w Dębnie oczekują władze samorządowe. – Dajemy poczcie czternaście dni na odpowiedź, żeby wreszcie definitywnie zakończyć tę sprawę – zaproponował Stanisław Pierzga, przewodniczący Rady Gminy Dębno.

 
Ognista akcja krwiodawców
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 26 lutego 2010 19:30
krwiodawcydebnoBlisko 50 osób odpowiedziało na propozycję udziału w kolejnej akcji honorowego oddawania krwi w Łoniowej. Działający tam klub HDK włączył się w inicjatywę „Ognisty ratownik – gorąca krew” Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

Specjalnie na te okoliczność organizatorzy akcji postarali się o specjalne zachęty. Oferta darmowego wstępu na basen i obrotnica drobnych upominków podziałały dopingująco i chętnych do oddania krwi było wyjątkowo wielu. Stan zdrowia pozwolił na podzielenie się krwią 22 osobom spośród blisko 50 chętnych. w efekcie oddano ponad 10 litrów krwi.

 
Kłopoty na własne życzenie
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 25 lutego 2010 17:16

Traktowanie studzienek kanalizacyjnej niczym kubła na śmieci okazało się przyczyna awarii sieci kanalizacyjnej w gminie Dębno, do której kilkakrotnie doszło w ciągu ostatnich kilku tygodni. – Kompletny brak odpowiedzialności powoduje nie tylko utrudnienia w eksploatacji, ale także poważne koszty – komentuje Antoni Brachucy, zastępca wójta Gminy Dębno.

 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

Strona 77 z 85

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .